En İyi 5 PowerPoint Yapay Zeka Aracı (Ücretsiz)

PowerPoint’te tahmininizden fazla zaman harcayanlar için çok iyi bir haberimiz var. PowerPoint slaytlarını saniyeler içinde tasarlamanızı sağlayacak en iyi ücretsiz yapay zeka araçları bulunuyor. Bu makale ile en iyi PowerPoint yapay zeka araçlarını bulacaksınız.

Yapay Zeka Destekli PowerPoint Oluşturucu Nedir?

Profesyonel olarak göze çarpan PowerPoint sunumları oluşturmak, zamanınızı alabilir. Neyse ki yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucular bu görevi her zamankinden daha kolay ve hızlı hale getirmeye başladılar. Bir yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucu, önceden tasarım uzmanlığı gerektirmeden dakikalar içinde profesyonel görünümlü sunumlar oluşturulabilesi için gelişmiş yapay zeka algoritmalarından faydalanmaktadır.

Yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucuların çoğu, giriş istemlerini analiz etme, ilgili içerik oluşturma, uygun düzenler ve tasarımlar önerme ve özelleştirme seçenekleri sunma gibi yeteneklere sahiptir. Bazıları yazı girdisinden görüntü ve testler oluşturma ve belgeleri sunumlara dönüştürme gibi gelişmiş yapay zeka yeteneklerine sahiptir. Yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucular ile kullanıcılar, sunumlarını çok kısa sürede oluşturabilirler.

En İyi Ücretsiz Yapay Zeka Destekli PowerPoint Oluşturucular

Mevcut tüm yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucuları arasında slaytları kısa sürede oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucuları açıkladık.

Tome

Tome, basit bir komutla estetik açıdan göze hoş gelen PowerPoint slaytları oluşturmanızı sağlayan seçeneklerden birisidir.

Yapmanız gereken tek şey, önceden belirlediğiniz başlığı veya konuyu girmeniz ve Tome’nin sizin için yeteneklerini gerçekleştirmesini beklemektir.

Tome’nin en iyi özelliklerinden birisi, oluşturulan slaytların tamamen düzenlenebilir olmasıdır. Tema değiştirme, yazı tipini ayarlama, şekiller, tablolar, grafikler ekleme ve kendi kütüphanenizden veya Tome tarafından sağlanan stok görüntü seçeneklerinden multimedya ekleme özgürlüğüne sahipsiniz.

Tome AI, Figma, Airtable, Miro ve Looker gibi platformlarla sorunsuz entegrasyon sunduğu için işinizi bu platformlar arasında rahatlıkla yapabilmenizi sağlar. Tome’yi rakiplerinden ayıran şey, saniyeler içinde çarpıcı sunum slaytları oluşturmanıza olanak tanıyan yazılı komuttan görüntü oluşturma ve belgeyi sunuma dönüştürme dahil olmak üzere ek yapay zeka yeteneklerine sahip olmasıdır.

Tome’nin özellikleri:

 • Figma, Airtable, Miro, Looker ve Twitter gibi platformlarla entegrasyon sağlar.
 • Yazıdan görüntü oluşturma özelliği.
 • Belgeden sunuma yapay zeka oluşturucu.

Gamma

Gamma‘nın kullanıcı arayüzü, tıpkı Tome’ninkine benzemektedir. Tome gibi Gamma da kullanıcılar için düzenlenebilir şablonlar, görüntüler, yapay zeka ile oluşturulmuş görüntüler, videolar, grafikler, diyagramlar ve akıllı düzenler dahil olmak üzere bir dizi araç ve blok sunar. Ayrıca Figma, Airtable ve Miroboard gibi uygulamalarla sorunsuz bir şekilde entegre olmaktadır.

Tome ile karşılaştıracak olursa, Gamma’nın araç setinin çok daha kapsamlı ve eksiksiz olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca düzen seçimiyle bile, dairesel istatistiklerden piramit düzenine, yatay zaman çizelgesinden merdiven düzenine kadar ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış sayısız tasarım seçeneğine erişebilirsiniz.

Gamma hakkında beğenebileceğinizi düşündüğümüz şey, birçok yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucunun eksikliği olan formlar, düğmeler, uygulamalar ve web sayfaları gibi etkileşimli özellikleri yerleştirme yeteneğinin olmasıdır.

Gamma’nın özellikleri:

 • Tema veya markaya uyan görüntüler oluşturmak için vurgu görüntü oluşturucu.
 • Görüntüler için web arama yeteneği.
 • Gelişmiş slayt özelleştirme için kapsamlı araç setleri.
 • Figma, Airtable, Miro, Amplitude ve PowerBI dahil olmak üzere farklı platformlarla entegrasyona sahiptir.

MagicSlides

MagicSlides ile bir slayt oluşturmak için tek yapmanız gereken yapay zekaya yazılı komutlar eklemek ve slayt sayısını belirlemek. Bundan sonrasını yapay zekanın kendisine bırakabilirsiniz.

MagicSlides, aralarından seçim yapabileceğiniz şablonların yanı sıra, slaytların görünümünü ve hissini ayarlamak için renkleri ve yazı tiplerini özelleştirme esnekliği sunar. MagicSlides ayrıca tamamen ücretsiz yüksek kaliteli stok görüntüleri kaynak olarak kullandığı Pexels ile sorunsuz bir şekilde entegre şekilde çalışmaktadır.

MagicSlides’ın özellikleri:

 • Basit metin girişiyle hızlı ve akıllı slayt oluşturma.
 • Google Workspace ile sorunsuz entegrasyon sayesinde paylaşım yapabilmenizi kolaylaştırır.
 • .pptx ve .pdf dahil olmak üzere çeşitli formatlarda dışa aktarabilirsiniz.
 • Pexels ile entegrasyon, kullanıcıların doğrudan Google Slaytlar’ın içinde yüksek kaliteli stok görsellerine erişmelerini sağlar.
 • Çoklu dil desteği.

Decktopus

Decktopus, hedef kitle, sunumun ne amaçla hazırlandığı, teması ve süresi gibi kullanıcıların özel gereksinimlerine göre sunum slaytlarını uyarlama seçeneği sunarak genel PowerPoint oluşturucularının ötesinde bir araçtır.

Bir komut girdikten sonra kişiselleştirilmiş sunum slaytları ve tasarımları oluşturmanızı sağlayan Decktopus, alakalı bilgilere ulaşabilmeniz için sizi basit bir 5 adımlı süreç boyunca yönlendirecektir. Ayrıca slaytların kişiselleştirilmesine izin vermek için şablonlar ve tasarım öğeleri sunar.

Yapay zekanın yetenekleri bununla da sınırlı değil. Decktopus, içerik oluşturmanın ötesine geçerek yapay zeka asistanı ile kullanıcılara gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri sunar. Decktopus’taki “sihirli düğmeler” (magic buttons) özelliği, size slayt oluşturma sürecinizin tamamında rehberlik ederek, kullanılacak uygun stok simgeleri ve resimler hakkında öneriler de dahil olmak üzere rehberli öneriler sunar. Decktopus ayrıca etkileşimli bir sunum deneyimi için ses kaydı ve form oluşturma seçenekleri gibi diğer sunum yeteneklerine de sahiptir.

Decktopus’un özellikleri:

 • Hedef kitleye göre uyarlanmış sunum slaytları.
 • Ses kaydı ve form oluşturma gibi gelişmiş sunum özellikleri.
 • Akıllı slayt oluşturma ve önceden tasarlanmış şablonlar aracılığıyla hızlı ve zahmetsiz sunumlar.
 • Hedef kitle ve sunum amacına göre kişiselleştirilmiş ve uyarlanmış slaytlar.
 • Kullanıcı dostu deneyim.
 • Yapay zeka önerileriyle rehberli slayt tasarımı.

Presentations.AI

Presentations.AI, kullanıcılarına sunumlarını yazı girişi, ana hat, içe aktarılan PDF veya şirket şablonu kullanarak oluşturma seçeneği sunar.

Başlangıç noktasını seçtikten sonra özelleştirme seçenekleri kullanılabilir hale gelir. Örneğin, başlangıç noktası olarak “Şirket şablonundan başla” seçeneğini seçerseniz, sunumları sınıf raporları, araştırma önerileri veya kitap incelemeleri olarak tasarlamak için seçeneklere sahip olursunuz. Eskiden kullanıcılara slaytları hedef pazar, hedefler, şirket çekiş gücü, rakipler gibi özelleştirmelerine izin veren daha fazla seçenekleri vardı.

Presentations.AI’ın dikkat çekici bir özelliği de, geçmişten Microsoft Office asistanı Clippy’yi anımsatan araç içindeki yaratıcı yapay zeka ortağı Clip-E’dir. Clip-E ile sunum tarzını değiştirme, sonraki noktaları tahmin etme, yeni bölümler ekleme veya konuşmacı notları oluşturma gibi çeşitli komutları yapay zekaya verebilirsiniz. Yapay zeka asistanı size her zaman yardımcı olmaya hazırdır.

Temel animasyonlar, stiller, temalar ve sunum notları dahil olmak üzere çeşitli özelleştirme seçenekleri de mevcuttur. İlginç bir özelliği ise kullanıcılara görüntüleme ve etkileşim gibi sunumun analitiğini takip etmelerine olanak tanıyan analitiktir. Ancak bu özelliğin ücretli olduğunu unutmayın. Bundan yararlanabilmeniz için için premium aboneliğinizin olması gerekmektedir.

Presentations.AI’nin özellikleri:

 • Seçilen sunum türüne göre gelişmiş özelleştirme seçenekleri.
 • Komut vermek ve değişiklik yapmak için Clip-E yapay zeka asistanı entegrasyonu.
 • Yorum yapma, tepki verme ve slayt durumlarını işaretleme yetenekleri dahil olmak üzere ekip üyeleri için gelişmiş özellikler.
 • Ek destek ve komutlar için Clip-E yapay zeka asistanı.
 • Sorunsuz takım çalışması için işbirliği yetenekleri.

Sizin için en uygun yapay zeka destekli PowerPoint oluşturucu ile kişiselleştirilmiş ve görsel olarak etkileyici sunum slaytları hazırlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun olanın hangisi olduğunu belirlemek için her seçeneğin ayırt edici özelliklerini değerlendirmelisiniz.