Spotify Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Spotify’ın aynı evde yaşayan iki kişi için hazırladığı bir premium hesabı bulunuyor. Spotify Duo isimli bu hesap ile aynı evde yaşayan kullanıcılar, iki farklı premium hesabına erişmiş oluyorlar. Üstelik Spotify’ın premium üyeliğine ilk kez geçiş yapacak çiftler, Spotify Duo’yu bir ay boyunca ücretsiz kullanabilecekleri. Spotify Duo’nun aylık fiyatı 39,99 TL olarak belirlenmiş.

Spotify Duo Nedir?

Spotify Duo, Spotify tarafından sunulan ve iki kullanıcının tek bir premium hesabı paylaşmasına izin veren bir abonelik planıdır. Spotify Duo ile her iki kullanıcı da kendi cihazlarında müzik dinleyebiliyor, kendi çalma listelerini oluşturabiliyor ve dinleme geçmişlerine göre kişiselleştirilmiş öneriler alabiliyor. Plan ayrıca reklamsız dinleme, internetsiz dinleme ve yüksek kaliteli akış gibi normal bir Spotify Premium hesabının tüm özelliklerini içerir.

Aynı evde yaşadığını doğrulayan iki Spotify kullanıcısının faydalanabileceği bir premium hesap türü olan Spotify Duo’yu 1 ay boyunca ücretsiz, sonra ayda 39,99 TL ödeyerek kullanabilirsiniz.

Spotify Duo Nasıl Kullanılır?

İki kullanıcıdan bir tanesi Spotify Duo’yu başlatıp, bu özellikten faydalanacak diğer kişiye davetiye gönderir. Öncelikle Spotify Duo’yu başlatacak kullanıcı, şuradaki bağlantıya giderek hesabı açmalı. Eğer mevcut bir premium hesabı varsa ayrıca hesap açmasına gerek yok.

Hesap açıldıktan sonra sıra Spotify Duo davet etme eylemine geldi. Hesabı açan kullanıcı, WhatsApp veya e-posta yoluyla diğer kullanıcıya davet gönderir. Adres onayının ardından kullanıcılar, Spotify’ı kullanmaya başlayabilirler. Adresi kesinlikle doğru şekilde girmelisiniz. Bunun dışında önemli bir not olarak; Duo planlarını yılda yalnızca bir kez değiştirebileceğinizi unutmayın. Spotify Duo davetini alan kullanıcının premium üyeliği varsa, faturalaması otomatik olarak değişir. Herhangi bir şeyi iptal etmesine gerek yok.

Spotify Duo davet etme işlemini adım adım tekrar açıklamak gerekirse:

 • Öncelikle Hesap sayfanıza gidin.
 • Daha sonra sol taraftaki menüden Spotify Premium Duo seçeneğini belirleyin.
 • Son olarak bu planda bulunan kişilerin altında, birini davet etme veya kaldırma seçeneğini belirleyin.

Spotify Duo’yu kullanacak kişiler aynı cihazı kullanırsa, davetiye gönderilen kişi bağlantısını açmadan önce plan yöneticisinin oturumunu kapattığından emin olmalı. Davet edilen üye Spotify Duo’ya katılabilmek için kendi hesabında oturum açmalı veya kendi hesabına kaydolmalıdır.

Spotify Duo Kullanmanın Faydaları

Spotify Duo, kullanıcılara aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak:

 • İndirimli fiyat: Spotify Duo, müziğin keyfini çıkarmanın uygun maliyetli yollarından birisidir. Kullanıcılara iki ayrı premium hesaba göre indirimli fiyat sunar.
 • Hesap paylaşımı: Spotify Duo ile iki kişi tek bir hesabı paylaşabilirler. Böylelikle her iki kişi de Spotify’ın premium özelliklerine erişmiş olurlar.
 • Reklamsız dinleme: Spotify Duo aboneleri, şarkıları ve podcast’leri reklamsız olarak dinlemenin keyfini çıkarabilirler.
 • Çevrimdışı oynatma: En sevdiğiniz müzikleri ve çalma listelerini çevrimdışı çalmak üzere indirebilir, internet bağlantınızın olmadığı zamanlarda bile müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Sınırsız atlama: Spotify Duo aboneleri, herhangi bir kısıtlama olmaksızın şarkıları istedikleri kadar atlayabilirler.
 • Milyonlarca şarkıya erişim: Kullanıcılar, Spotify Duo ile 100 milyondan fazla şarkıdan oluşan geniş bir kitaplığa erişebilirler.
 • Yüksek kalitede ses: Spotify Duo, kullanıcılara yüksek kalitede ses deneyimi sunmaktadır. Bu da kullanıcıların müziklerin keyfini mümkün olan en iyi ses kalitesinde çıkarabilecekleri anlamına gelmektedir.

Spotify Duo Özellikleri

Spotify premium özelliklerinin hepsine sahip olabileceğiniz Duo ile birkaç farklı özellikten de faydalanabileceksiniz. Hepsine bakmak gerekirse:

 • Tek hesap fiyatına iki premium hesap: Spotify Duo ile premium hesabınızı bir arkadaşınızla veya aile üyenizle paylaşarak her ikinizin de premium hesabın tüm özelliklerine erişmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kişiselleştirilmiş öneriler: Bir Spotify Duo hesabındaki her iki kullanıcı da bireysel dinleme geçmişlerine göre kişiselleştirilmiş öneriler alır. Bu da her ikiniz ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış müzik önerileri almanızı sağlar.
 • Ortak çalma listeleri: Siz ve Duo hesabınızdaki diğer kullanıcı birlikte çalma listeleri oluşturup paylaşabilirsiniz. Böylelikle yeni müzikleri keşfetmeyi ve favorilerinizi birbirinizle paylaşmayı kolay hale getirmiş olursunuz.
 • Yüksek kaliteli akış: Spotify Duo, müziğinizi mümkün olan en iyi ses kalitesinde dinleyebilmeniz için yüksek kaliteli akış sunar.
 • Reklamsız dinleme: Spotify Duo ile müzik akışı yaparken herhangi bir reklam dinlemek zorunda kalmayacaksınız. Bu da size kesintisiz bir müzik dinleme keyfi yaşatacak.
 • Çevrimdışı dinleme: Müziğinizi çevrimdışı dinlemek için indirerek internet bağlantınız olmadığında bile dinlemeye devam edebilirsiniz.

Spotify Duo Adres Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bazı kullanıcılar, Duo hesabını kullanmak isterlerken adresin eşlemediği gerekçesiyle sorun yaşayabiliyorlar. Bu sorunu yaşayan bir kullanıcı, sorunu şu şekilde çözdüğünü açıklamış: “Sorun, ikinci hesap ülkesinin ana hesaptan farklı olmasıydı. Bunu değiştirdiğimde, yeni hesabı Premium plana ekleyebildim.

Yani ikinci hesap ülkesi ana hesap ülkesinden farklıysa (örneğin her iki hesap da Türkiye değilse) bu sorunu yaşamış olabilirsiniz. Ayarlar üzerinden bunun olması gerektiği gibi olup olmadığını kontrol edin. Ardından

Sıkça Sorulan Sorular

Premium Duo ile bir şifre paylaşmamız gerekiyor mu?

Hayır, gerekmiyor. Premium Duo ile her kişinin kendi giriş bilgileri vardır, bu nedenle şifreleri paylaşmaya gerek yoktur. Hesaplarınız gizli kalır.

Kaydettiğimiz müziklerimizi ve çalma listelerimizi ayrı tutabilir miyiz?

Evet, her iki kullanıcı da kendi kütüphanelerini, kaydedilen müziklerini ve çalma listelerini korur. Premium Duo, müzik tercihlerinizin farklı ve kişisel olmasını sağlar.

Tek hesap mı kullanacağız, yoksa herkesin hesabı olacak mı?

Spotify Duo’yu kullanırken herkesin kendi hesabı olacak. Bu sayede birbirinizle oturum açma bilgilerini paylaşmanıza veya birbirinizin bilgilerini kullanmanıza gerek kalmayacak. Üstelik yukarıda da belirttiğimiz üzere kendi hesabınızdaki tüm şarkılar ve çalma listeleri, Duo’da olmaya devam edecek.

Ödeme nasıl olacak, faturayı paylaşacak mıyız?

Hayır. Spotify Duo’da ödemeyi, hesabı açan kişi ödeyecek. Aylık 39,99 TL olarak faturalandırılacak Spotify Duo’yu ilk kez hesap açıp kullanmanız halinde ilk ayından ücretsiz faydalanabileceksiniz.

Sadece evde mi dinleyebiliriz?

Çoğu kullanıcı, Spotify Duo’yu aynı evde yaşayan iki kişinin kullanabilecek olmasından böyle bir düşünceye kapılabiliyor. Böyle bir durum söz konusu değil. Tıpkı standart üyelikler gibi Spotify Duo’yu istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde dinleyebilirsiniz.

Spotify Duo daveti için gelen bağlantı çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Gönderilen bağlantıyı, web tarayıcınızın gizli/özel penceresinde açmayı deneyin. Eğer başarılı olmazsa bu sefer planı oluşturan kişiden size yeni bir davet göndermesini isteyin.

İlgili Yazılar

Spotify Beraber Dinleme [Müzik] Nasıl Yapılır?
Spotify Link Kısaltma Nasıl Yapılır?
Spotify Blend Nedir, Nasıl Yapılır?
Spotify Ne Kadar İnternet Yer?