Surfe Be ile İnternette Para Kazanma

İnternet sitelerinde sörf yaparak para kazanmak, çoğu kişinin reddedemeyeceği bir şeydir. Düşünsenize, internet sitelerini ziyaret ediyorsunuz ve ardından gerekli koşulları sağladığınızda para kazanıyorsunuz. Kulağa çok basit ve kazançlı bir yolmuş gibi geliyor. Peki gerçekten de böyle mi?

Surfe Be Nedir?

Surfe.be, herhangi bir web sitesinide gezinerek ekstra para kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Bu web sitelerinde reklamları ve tanıtım videolarını görüntüleyerek ve bağlı kuruluş programlarına sponsor olarak para kazanabilirsiniz. Üstelik tamamen yasal bir platformdur. Yani burada elde edeceğiniz kazanç, yasal olarak herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Surfe Be Eklentisi Nasıl Kurulur?

Surfe Be, Chrome, Firefox ve Opera tarayıcılarında kullanılabilen eklentilere sahiptir. Aşağıda favori tarayıcınız için Surfe Be eklentisinin bağlantısına tıklayın:

Tarayıcı eklentisine gittikten sonra kayıt için sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulayın:

 • Yukarıdaki eklentilerden birisine gittikten sonra “Yükle“yi seçin.
 • Şuradaki bağlantıdan ilgili web sitesine giderek kayıt işlemini gerçekleştirin (sağ üstte Login yazılı kısma tıklayarak).
 • Kayıt formunu gönderdikten sonra, e-posta adresinizi onaylamak için Surfe.be’den bir e-posta alacaksınız. 
 • Hesabınızı etkinleştirmek için e-posta adresinize gelen onaylama bağlantıya tıklayın.
 • Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Surfe.be’de oturum açın.

Surfe Be Nasıl Çalışır?

Surfe Be, kişilerin çeşitli görevleri tamamlayarak para kazanmalarını sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Çeşitli yollarla para kazanabilirsiniz. Para kazanmanın en basit yolu ise video izlemektir.

Web sitesine üye olduktan sonra izleyebileceğiniz ve kazanabileceğiniz çeşitli videoları bulabileceğiniz kontrol panelini ziyaret edebilirsiniz. Buradan izlemek istediğiniz videoyu tıklayın.

İzlediğiniz her video için bir zaman sınırı vardır. Videoların çoğu 20 saniye ila 30 saniye aralığında sürer. Videoyu izledikten sonra ödüllerinizi talep edebilirsiniz. Daha fazla video izlemek için tarayıcı uzantıları yüklemeniz gerekir.

Site ayrıca tarayıcı uzantıları aracılığıyla daha fazla para kazanmanızı sağlıyor. Bu tarayıcı uzantıları yalnızca Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera tarayıcılarında çalışabilir. Bu eklentilerle ilgili gerekli bilgileri yukarıda aktarmıştık.

Eklentiler, belirli web sitelerini ziyaret ederek daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur. Ziyaret edebileceğiniz tüm siteleri ve izleyebileceğiniz videoları görmek için eklediğiniz uzantıya tıklamanız yeterli olacak. Bir siteyi ziyaret etmek veya videoyu izlemek için başlat (start) düğmesine tıklayın. Ardından bir zamanlayıcı başlayacak. Zamanlayıcı tamamlandıktan sonra da ödülleri kazanmaya başlayacaksınız.

Surfe Be sayesinde banner reklam gösterimleri ile kazanabilirsiniz. Tarayıcı uzantısını kullanarak internette gezindiğiniz sırada Surfe Be aracılığıyla topladığınız her banner için ödeme alacaksınız.

Son olarak Surfe Be’yi arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza tavsiye ederek de kazanabilirsiniz.

Surfe Be ile Nasıl Para Kazanılır?

Surfe Be ile yukarıda da bahsettiğimiz üzere çeşitli görevleri tamamlayarak para kazanırsınız. Para kazanma sürecini video izleyerek başlatabilirsiniz. İzlediğiniz her video için 0,0003 ila 0,0006 ABD doları arasında para kazanırsınız. Ödeme oranı ise izlediğiniz videoların uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca banner gösterimleri ve web sitelerini ziyaret ederek de kazanabilirsiniz. Bu faaliyetlerin ücret oranlarını bilmesek de banner gösterimlerinin ödeme oranı ve web sitelerini ziyaret etme oranları düşük olduğundan fazla bir ödeme almayabilirsiniz.

Surfe Be, ödül kazanabileceğiniz bir tavsiye sistemine sahip. Arkadaşlarınızı bu web sitesine katılmaları için yönlendirebilirsiniz. Eğer bu kişiler tavsiye bağlantınız aracılığıyla platforma katıldılarsa, bir tavsiye bonusu alırsınız.

Surfe Be’de puanınızı yükseltmek (derecelendirmeyi artırmak) daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur. Örneğin 100 puana ulaştığınızda, tamamladığınız görevlerin ardından ödemeniz iki katına çıkar.

Son olarak, siteden para kazanmak için 16 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Surfe Be Ödemeyi Nasıl Yapar?

Surfe Be ile ödemeleri Qiwi, Yandex, WebMoney, Payeer ve AdvCash aracılığıyla alabilirsiniz. Minimum ödeme eşiği ise yaklaşık 0.03 dolardır. Ödemenizi istediğiniz zaman talep edebilir, bu ödemeyi kayıttan bir hafta sonra alabilirsiniz.

Surfe Be’nin Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Surfe Be ücretsizdir ve bu sisteme dünyanın herhangi bir yerinden rahatlıkla katılabilirsiniz.
 • Görevleri tamamlamak gerçekten kolay ve basittir.
 • Surfe Be’de birçok görev var.
 • Tavsiye bonusu hem çalışanlar hem de reklam verenler için oldukça tatmin edicidir.
 • Surfe Be’de müşteri desteği üst seviyedir.
 • Ayrıca ekstra kazanma şansınızın olduğu bir mobil uygulaması da var. Bu uygulamayı APK olarak şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Eksileri

 • Ödeme eşiği son derece düşük.
 • Surfe Be’yi aktif bir gelir kaynağı olarak kullanamazsınız.
 • Kazanç potansiyeli sınırlıdır.
 • Erişilebilir bir ödeme çekme kaynağı olan PayPal’dan kazançları çekemezsiniz.

Sonuç

İnternetten para kazanmak, hemen herkese cazip gelen bir yöntemdir. Surfe Be de kullanıcılarına bunu vadediyor. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz üzere burayı düzenli bir kazanç kapısı olarak görmemenizi tavsiye ederiz. Yani burayı zamanınızın bir kısmını ayırarak kazanç elde etmek için kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.

Video veya reklam izlemek, başka web sitelerini ziyaret etmek, internette gezinmek, arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı tavsiye etmek gibi çeşitli görevleri tamamlayarak Surfe Be üzerinden para kazanabilirsiniz. Qiwi, Yandex, WebMoney, Payeer ve AdvCash aracılığıyla size yalnızca nakit ödeme yapılacaktır.

Ödeme oranı da yukarıda belirttiğimiz üzere izlediğiniz her video için 0,0003 ila 0,0006 ABD doları arasındadır, yani epey düşüktür. Diğer web sitelerini ziyaret etmek, arkadaşlarınızı yönlendirmek de size düşük ödüller kazandırır. Ödeme eşiğinin yalnızca 0,3 ABD doları olduğunu, 0,0003 ABD doları kazanmanın bu ödeme eşiğini kazanmanın uzun zaman alacağını unutmayın.

İlgili Yazılar

Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları
TikTok Para Kazanma Stratejileri