Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yolları olarak başvurabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise anket doldurmaktır. Aşağıda bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile yalnızca anket doldurarak gelirinizi arttırma yollarını göreceksiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Mümkün mü?

Evet, anket doldurarak para kazanmak mümkün. Birçok şirket ve web sitesi, tüketicilerden ürün ve hizmetleri hakkında geri bildirim almanın bir yolu olarak ücretli anketler sunar. Anket doldurarak kazanabileceğiniz para miktarı, şirkete ve ankete göre değişir. Bununla birlikte genelde nispeten küçük bir para olduğunu söyleyebiliriz. Bazı web siteleri nakit veya diğer ödüller için kullanılabilecek anketleri tamamlamak için puanlar veya ödüller de sunar. Ayrıca ücretli anketler sunduğunu iddia eden, ancak gerçekte insanları bir şeyler için kaydolmaya veya kişisel bilgileri vermeye ikna etmeye çalışan birçok dolandırıcılık olduğunun farkında olmalısınız. Bu dolandırıcılıklardan kaçınmak için, meşru ücretli anket fırsatları sunduğu bilinen saygın şirketlere ve web sitelerine bağlı kalmak en iyisi olacaktır.

En Popüler Anket Doldurma Konuları

Şirketlerin ücretli anketlerde soru sormak için seçtiği konular, genelde şunlardır:

  • Tüketici ürünleri ve hizmetleri: Şirketler, insanların elektronik, giyim veya gıda gibi ürünleri hakkında ne düşündüklerini bilmek isteyebilirler.
  • Reklam ve pazarlama: Şirketler, reklam kampanyaları veya farklı pazarlama tekniklerinin etkinliği hakkında geri bildirim isteyebilir.
  • Siyasi konular: Bazı şirketler, yaklaşan seçimler veya güncel siyasi olaylar gibi siyasi konularda anketler yürütebilir.
  • Sosyal konular: Anketler, çevresel kaygılar veya sosyal adalet gibi sosyal meseleler hakkında da sorular sorabilir.
  • Sağlık: Sağlık sektöründeki şirketler, egzersiz alışkanlıkları veya diyet seçimleri gibi sağlıkla ilgili konularda anketler yapabilir.
  • Seyahat ve eğlence: Seyahat endüstrisindeki şirketler, insanların tatil planlarını ve tercihlerini sorabilir.
  • Kişisel finans: Bazı anketler, insanların tasarruf ve harcama alışkanlıkları gibi finansal alışkanlıkları hakkında sorular sorabilir.
  • Teknoloji: Anketler, insanların tercih ettikleri cihaz veya uygulamalar gibi teknoloji kullanımları hakkında sorular sorabilir.
  • İstihdam ve kariyer: Anketler, insanların iş tatmini, kariyer hedefleri ve iş arama deneyimleri hakkında olabilir.
  • Eğitim: Şirketler, okulların kalitesi veya uzaktan eğitim gibi eğitimle ilgili konularda anketler yürütebilir.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri

Anket sitelerinde amaç, size sunulan anketi doldurmaktır. Bir anketi tamamladığınızda para ödülü kazanmış olursunuz. İngilizcede Get-Paid-To olarak adlandırılan bu sitelerde, para ödülü kazanmak için kısa görevler gerçekleştirmelisiniz.

Faydalanabileceğiniz çok sayıda anket sitesi var. Bu yüzden hangilerinin en iyisi olduğunu öğrenmek için tek tek denemek, açıkçası çok da pratik bir yöntem değil. Bu yüzden deneme yanılma yöntemiyle uğraşmanıza gerek kalmamadan, sizin için en iyi anket sitelerini bir araya getirdik. Bu listedeki tüm sitelerin yasal olduğunu ve ücretsiz katılım sunduğunu unutmayın.

Hazırladığımız listede yer alan her bir sitenin farklı kazanç seçenekleri bulunmaktadır. Dolayısıyla her siteden aynı şekilde para kazanmayı beklememelisiniz. Kazancınızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu, daha fazla kazanma fırsatına erişmek için birden fazla siteyi ziyaret etmektir.

Genel olarak konuşmak gerekirse ortalama 3 ila 5 siteye katılmak, yapılması gerekenler arasında boğulmadan en makul düzeyde para kazanmanızı sağlayacaktır. Eğer bu tür anket doldurma sitelerinde yeniyseniz, bu sayı (site sayısı) en ideal olanıdır. Tabii önceden deneyiminiz varsa, daha fazla kazanmak için daha fazla siteye de katılabilirsiniz.

Yalnız şunu unutmamalısınız; kaç siteye üye olursanız olun bu sitelerden kazanacağınız para tam zamanlı bir işten kazanacağınız parayla kıyaslanamaz. Tam zamanlı bir işten kazandığınız paraya ek gelir olması açısından bir miktar nakit para kazanabileceksiniz. Şimdi aşağıda, Türkiye’den de katılabileceğiniz en iyi anket doldurarak para kazanma sitelerini göreceksiniz.

ÖNEMLİ NOT: Anket sitelerinden bahsederken, kazancınızın yüksek olması adına daha çok yurtdışı merkezli sitelere yoğunlaştık. Fakat bu seçeneklerin çoğunda ortak ödeme yöntemi olarak hediye çekleri ile birlikte PayPal tercih ediliyor. PayPal ise bildiğiniz üzere 2016 yılından beri ülkemizde faaliyet göstermiyor. Dolayısıyla Türkiye’den PayPal hesabı açmayı ve kullanmayı bilmek gerekiyor. Bununla ilgili en açıklayıcı bilgi, şuradaki YouTube videosunda açıklanmış durumda. Bununla birlikte Udemy’de, konuyla ilgili açıklayıcı olduğunu tahmin ettiğimiz bir Türkiye’den PayPal Hesabı Açma konulu bir eğitim bulunmaktadır. Son olarak ünlü blog platformu Medium’da konuyla alakalı bir makale bulunmaktadır.

PayPal dışında her bir anket sitesinin sunduğu farklı ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların ne olduğuna makale içerisindeki ‘Nasıl Ödeme Alacaksınız’ başlığı altında ulaşabilirsiniz.

Son olarak bu işin biraz sabır ve PayPal’i kullanma konusunu çözmeniz gerektiğini unutmayın. Her ne kadar bahsettiğimiz siteler farklı ödeme kanalları sunuyor olsalar da PayPal, mümkünse ilk tercihiniz olmalı. Türkiye merkezli sitelerden özellikle bahsetmedik çünkü ayıracağınız zamanla elde edeceğiniz kazanç arasında ters orantı olacaktı. Şöyle bir örnek verelim; Türkiye tabanlı bir anket sitesi/uygulaması anket başına size 1 TL veriyorsa, hemen hemen aynı sürede bahsettiğimiz sitelerdeki bir ankette 1 ila 5 dolar arasında bir kazanç elde etmiş olursunuz.

Sonuç olarak anket doldurarak para kazanmak gibi bir hedefiniz varsa, öncelikle PayPal konusunu çözüme kavuşturmalısınız. Yukarıdaki seçenekler dışında çevrenizde bu işlerle ilgili olan kişiler varsa, onlardan PayPal’i Türkiye’de kullanma konusunda destek de isteyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT 2: Her ne kadar bu yurtdışı merkezli olsalar da çoğunluğu Türkçe dil desteğine sahipler. Fakat tamamen İngilizceden oluşan anketler de görebilirsiniz. Bu sizi tedirgin etmesin çünkü hiçbiriniz, bu anketleri doldurmak için çok iyi bir dilbilgisine ihtiyaç duymayacaksınız. Google Translate ve Reverso.net, çeviriye ihtiyaç duyduğunuzda size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Şimdi yavaş yavaş anket sitelerine bir bakış atalım.

TGM Panel Türkiye

Bir anket sitesine katılmak, yasal bir siteye katılmak koşuluyla makul miktarda para kazanmanın iyi yollarından biridir. Bu nedenle bir anket sitesine katılmadan önce, katıldığınız sitenin yasal olup olmadığını doğrulamak ilk adımınız olmalıdır.

TGM Panel, anketleri dolduran kullanıcılara ödeme yapan yasal bir anket sitesidir. Anket sitelerinden ne kadar para kazanabileceğinize dair analiz yapmak önemlidir. Dolayısıyla bu sitenin gerçekten iyi miktarda para kazanmanızı sağlayıp sağlayacağınızı analiz etmelisiniz. Bu makale ise tam da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

TGM Panel Nedir?

TGM Panel, sunduğu pek çok anketi yanıtlamanız karşılığında size ödeme yapan bir anket sitesidir. Siteyi Google’da arattığınızda, aynı ada sahip çok sayıda site görürseniz şaşırmayın. Aslında bu oluşumun bir ana sitesi bulunmuyor. Bunun yerine kullanıma sunulduğu her ülkenin kendi URL’si bulunuyor. Tıpkı şuradaki bağlantı ile Türkiye tabanlı sitesi için olduğu gibi.

Para kazanma potansiyeline dair büyük resmi görebilmek için, öncelikle bu panelden nasıl kazanabileceğinizi incelemeniz gerekiyor. Bu şekilde, siteden gerçekten iyi miktarda para kazanıp kazanamayacağınızı ölçebilirsiniz. Peki TGM Panel, Türk kullanıcılara neler sunuyor?

Ücretli Anketler

Siteye üye olup kontrol paneline giriş yaptığınızda, tüm ücretli anketleri göreceksiniz. Ayrıca anketi tamamladığınızda ne kadar para kazanacağınızı, anketi ne kadar sürede tamamlayabileceğinizi ve bu işlemi bir mobil cihazda yapıp yapamayacağınızı öğreneceksiniz.

Bunun dışında anketin ne kadar süredir mevcut olduğunu da göreceksiniz. Bunun epey önemli bir bilgi olduğunu belirtelim. Çünkü hangi ankete öncelik vereceğinizi belirlemeniz açısından iyi bir referanstır.

Kalifiye olmak istiyorsanız her zaman önceliğinizi en son ankete vermeniz önerilir. Bunun temel nedeni, anket tekliflerinin belirli sayıda katılımcıya sahip olmasıdır. Belirli bir sayıya ulaşıldığında, anketi yanıtlayan her başarılı üye artık onu almaya hak kazanmayacaktır. Başka bir deyişle, azami kullanıcı sayısına ulaşıldığında anket kapatılacaktır.

Bir anket teklifi aldığınızda, gerçek ankete hemen geçmezsiniz. Bunun yerine, önce bazı soruları yanıtlamanız gerekecek. Anket siteleri, bunu anketin hedeflediği demografiye gerçekten ait olduğunuzdan emin olmak için yapar. Kalifiye olduktan sonra, asıl anketi cevaplamaya devam edebilirsiniz.

Kalifiyelik konusunda hala eksikseniz, bir sonraki anket teklifine geçebilirsiniz. Bence bu, ödül almayacağınız bir anketi yanıtlayarak zamanınızı boşa harcamamak için yapabileceğiniz en sağlıklı işlemlerden birisidir.

Anketi tamamladığınızda taahhüt edilen para ödülünü almış olacaksınız. Bu para, TGM Panel hesabınıza aktarılacaktır.

TGM Panel’in mevcut olduğu ülkelerde oldukça fazla sayıda mevcut anketi var. Kullanımı kolay olan TGM Panel, bu sebeple de konu ücretli anketler olduğunda en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Yönlendirme Programı

Başkalarını siteye katılmaya davet ettiğinizde de para ödülü kazanmış olursunuz. Buna sevk programı da denir. Bu sistem, çoğu anket sitesinde bulunmaktadır.

Bir kişiyi siteye yönlendirmek için öncelike bir anket teklifini tamamlamanız ardından profilinizin en az %80’ini tamamlamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra davet bağlantınızı davet etmek istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Davet ettiğiniz kişiler, siteye üye olduktan sonra artık sizin referansınız olacaklardır. Daha sonra her ödeme talebinde bulunduklarında %10 komisyon alacaksınız. Yani bu kişiler 10 TL kazanırlarsa ve bunun için ödeme talep ederlerse, siz 1 TL alacaksınız. %10 komisyon ise sizin yönlendirmeniz tarafından değil, TGM Panel tarafından karşılanacaktır.

Tavsiye başına kazanacağınız miktar çok fazla olmasa da fazla sayıda tavsiyeniz varsa, hepsi birikmeye başlayacak ve size önemli miktarda para kazandıracak. Tabii ki bu kişilerin anket tekliflerini yanıtlamaya devam etmeleri şartıyla.

TGM Panel’den Nasıl Ödeme Alacaksınız?

Her anketi tamamladığınızda, hesabınıza yatırılacak puanların yanı sıra belirli bir miktar para kazanacaksınız. Biriktirdiğiniz puanlar paraya çevrilebilir. Aldığınız 1 puan, katıldığınız sitenin kullandığı para biriminin 1’ine eşittir.

Ancak ödeme eşiği, bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak değişecektir. Dolayısıyla gerçekten sabit bir eşik yoktur ancak çoğu ülkede bu, 10 ABD doları civarındadır. Yani hesap bakiyenizi kullanarak kullanabileceğiniz ödüller, sisteme kayıt olduğunuz ülkeye de bağlı olacaktır.

Paranızı nakit almak için iki şekilde ödeme talep edebilirsiniz. Kazançlarınızı PayPal veya GCodes aracılığıyla çekebilirsiniz. GCode, belirli ödülleri veya ürünleri kendi para birimlerini kullanarak kullanmanıza olanak tanıyan, davetli bir ödül platformudur. Davetli bir platform olduğu için, nakit ödeme alma işlemine çok daha uygun olduğu için PayPal’i kullanmanızı tavsiye ederim.

PayPal kullanmaya karar verirseniz, Paypal hesabınızın siteye kaydolmak için kullandığınız e-posta adresiyle aynı e-posta adresine sahip olduğundan emin olmalısınız. Yine de farklı bir e-posta adresi kullandıysanız endişelenmeyin çünkü TGM Panel’de kullandığınız e-posta adresini PayPal’a ekleyerek ödemeyi almaya devam edebilirsiniz.

PayPal üzerinden ödeme talebinde bulunduktan sonra, paranın hesabınıza geçmesi 4 iş günü kadar sürebilir. Fakat bazı durumlarda bu süre daha da erken olabilir.

TGM Panel ile Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

TGM Panel’den (veya bu konudaki tüm anket sitelerinden) kazanabileceğiniz para miktarı, kaç anket daveti alacağınıza, bunlardan kaçını tamamlayacağınıza ve tamamladığınız anket başına ne kadar kazanacağınıza bağlı olarak değişecektir.

Anket başına ödüller açısından, TGM Panel’in size iyi bir miktar ödeme yaptığını söyleyebiliriz. Karşılaşabileceğiniz en yüksek ücretli anket sitesi olmasa da yine de yeterince iyiler.

Makul miktarlarda para kazanmak için mümkün olan en fazla daveti aldığınızdan emin olun. Bunu profilinizi tamamlayarak yapabileceksiniz.

Kontrol panelindeki dişli simgesine tıklayıp Profilim‘e tıklayarak profilinize erişebilirsiniz. Buradaki mevcut tüm alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu sayfada verdiğiniz bilgiler, daha fazla ankete hak kazanmanız için TGM Panel tarafından kullanılacaktır. Ve profilinizi tamamladığınızda puan kazanacaksınız ki bunun gayet iyi bir bonus olduğunu söyleyebiliriz.

Surveyeah Türkiye

Surveyeah, Türkiye’deki kullanıcıların da katılabileceği ücretli bir anket sitesidir. Tamamen yasal olan bu anket sitesine katılarak gelirinizi makul miktarlarda arttırabilirsiniz.

Surveyeah Nedir?

2014 yılında hizmet vermeye başlayan Surveyeah’ın yönetim merkezi İtalya’nın Milano kentinde bulunuyor Ancak Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede ve dilde anketler sunuyorlar.

Surveyeah, para kazanmak için çok fazla farklı seçeneğe sahip olmayan çok basit bir sitedir. Basitlik iyidir çünkü bu, sitede gezinmenin ve sistemin kullanımının kolay olduğu anlamına gelir.

Surveyeah, birçok ülkede 2.0 adlı, platformu daha iyi hale getirmek için sürekli çalıştıklarını gösteren bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin ardından sitenin daha iyi hale geldiği ve daha fazla fırsat sunduğu belirtiliyor.

Ücretli Anketler

Surveyeah’daki ana kazanç fırsatı ücretli anketlere katılmaktır. Kullanımı oldukça çok kolaydır. Sitede nasıl anket yapılacağı konusunda kafanız pek karışmayacaktır.

Siteye kaydolduktan sonra uygun bir anket olduğunda bir e-posta alacaksınız. Aynı zamanda web sitesini ziyaret edip mevcut anketleri kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Çünkü bazı zamanlarda doldurabileceğiniz anketlerle ilgili bir e-posta almayabilirsiniz.

Bununla birlikte alacağınız anketlerin size çok büyük miktarlarda para kazandırmayacağını untmayın. Yine de bu, yaşadığınız ülkeye ve profilinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Yeterli sayıda ankete eriştiğinizde her gün yeni bir anket alamayacaksınız.

Surveyeah aracılığıyla eriştiğiniz anketler, Cint adlı şirket tarafından hazırlanıyor. Daha önce ücretli anketlerle ilgili bir geçmişiniz varsa, bu şirketin adını daha önce görmüş olabilirsiniz. Adını görmemiş olsanız bile, muhtemelen Cint’ten bir anket doldurmuşsunuzdur.

Cint ile çalışan bir anket sitesinin en güzel yanı güvenilir bir firma olması ve paranızı sorunsuz bir şekilde alacağınızı bilmenizdir. Genel olarak fikrinizi paylaşarak ekstra para kazanmak istiyorsanız, Surveyeah’daki anketler kesinlikle göz atmaya değer.

Anket doldurmanın yanında Surveyeah, birkaç başka fırsat daha sunuyor. Bunların ne olduğuna aşağıdaki maddelerde değindim.

Profil Doldurma

Siteye ilk giriş yaptığınızda, ilk yapmanız gereken şeylerden biri profilinizi doldurmak olmalıdır. Burada kim olduğunuzla ve geçmişinizle ilgili sorulan bazı soruları yanıtlamanız gerekiyor. Bunları doldurarak, Surveyeah’ın sizin için ilgili anketleri bulmasına yardımcı olacaksınız.

Bunu yapmanız yaklaşık 10 dakikanızı alacak. Profilinizi doldurur doldurmaz da hesabınıza 2 ücretsiz puan yatırılmış olacak. Sonuç olarak Surveyeah’a katılmaya karar verirseniz, kesinlikle profilinizi doldurduğunuzdan emin olmalısınız.

Arkadaşlarınızı Katılmaya Davet Edin

Surveyeah, son sürümle birlikte başkalarını platforma katılmaya davet ederek para kazanmanıza olanak tanımaya başladı. Üyeler alanında, başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir bağlantı göreceksiniz. Birisi bu bağlantı üzerinden platforma katılırsa, sizin referansınız olur.

Yönlendirdiğiniz kişi ilk anketini tamamladığında, davet ettiğiniz için teşekkür olarak 3 puan bonusu alacaksınız. Yani bu şekilde kazanabileceğiniz ödüller büyük olmasa da ‘damlaya damlaya göl olur’dan yola çıkarak tercih edilebilir bir yöntem gibi duruyor.

Surveyeah’tan Nasıl Ödeme Alacaksınız?

Surveyeah’ta bir anket yaptığınızda, puan olarak ödeme alacaksınız. Ancak bakiyenizin değerini yerel para biriminizde hemen görebilirsiniz.

Puanların değeri, yerel para birimlerini kullandığı için yaşadığınız ülkeye bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle katıldıktan sonra, size sunulan anketler için ne kadar para kazanacağınızı anlamanız kolay olacağı için, TL bazında 1 puanın ne kadar değerli olduğunu hesaplamanızı öneririm. Herhangi bir anketi tamamlamadan önce, ödülün ne olacağını ve anketin tahmini uzunluğunu görebileceksiniz.

Kazandığınız paraların ödenmesi için seçebileceğiniz birkaç farklı yol bulunmaktadır. PayPal, Skrill, MoneyGram veya Western Union aracılığıyla nakit ödeme alabilir, Türkiye Amazon hediye kartları veya diğer hediye kartları tercih edebilirsiniz. Bu nedenle tercihleriniz ve yaşadığınız ülke ne olursa olsun bu yöntemlerin oldukça makul olduğunu belirtmeliyiz.

Ne zaman ödeme talep edebileceğiniz, seçtiğiniz ödeme yöntemine ve yaşadığınız ülkeye bağlı olarak değişir. Ancak genellikle 10 dolar civarında başlar. Bazı ödüller içinse 50 dolara kadar çıktığı oluyor. Doğrusu bunun oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Bu nedenle, ödeme yönteminizi akıllıca seçmenizi öneririz.

Web sitesinde, yerel para biriminizde miktarın ne olacağını görmenizi kolaylaştıran basit bir tablo var. O tabloya ve üyelik dahil diğer tüm işlemlere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Surveyeah ile Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Surveyeah’da kullanıcılara sunulan anketlerin büyük bir kısmını almayacaksınız. Ancak daha önce de açıkladığımız üzere bu, profilinize ve demografik bilgilerinize bağlıdır. En fazla teklifi almak için, oturum açtıktan sonra platform içindeki profil sorularını doldurmanız iyi bir fikir olacaktır.

Anketlerin çoğu 5-15 dakika sürer ve harcanan zamana göre para miktarı, diğer anket sitelerine kıyasla oldukça iyidir. Anketlerin uzunluğuna bağlı olarak bu ücret, yaklaşık 0,30-5 dolar arasında değişmektedir.

Sonuç olarak Surveyeah size en çok para kazandıran anket sitesi olmasa da kullanımı çok kolaydır. Bu da anket sitesinin tercih edilebilirliğini yükselten etmenlerden bir tanesidir.

Genel olarak hiçbir anket sitesinin sizi zengin etmeyeceğini unutmayın. Bir anket sitesi size zengin olabileceğinizi vaat ediyorsa büyük ihtimalle dolandırıcıdır.

Mobrog

Anket doldurma sitelerinden bir diğeri de Mobrog’dur. Almanya merkezli olan bu anket sitesi, tercih edebileceğiniz bir başka uluslararası anket şirketi olarak karşımıza çıkıyor.

Mobrog Nedir?

Mobrog, 2008 yılında kurulmuş olan, Almanya merkezli bir anket panelidir. Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede hizmet vermektedir.

Mobrog, kullanıcılarının dikkatini dağıtmayacak sadelikte olan oldukça basit bir anket sitesidir. Basit derken aslında kötü bir izlenim uyandırmasını da istemiyorum. Burada para kazanmanızın sadece birkaç yolu bulunuyor. Bu da web sitesinde gezinmeyi ve buranın kullanınımı epey kolaylaştırıyor.

Ücretli anketler

Mobrog, her şeyden önce bir anket sitesidir ve temelde burada kazanmak için yapabileceğiniz tek şey budur. Platforma kaydolduktan sonra ücretli anketler almaya başlayabilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, her uygun anket olduğunda bir e-posta alacaksınız. Davetiyeleri bu şekilde almak istiyorsanız, web tarayıcınızdaki bildirimleri de açabilirsiniz. Bunun yanında davet aldığınız tüm anketlere katılamayabilirsiniz. Mobrog’da hak ettiğiniz anketleri bulmanın bazen sabır gerektirebileceğini unutmayın.

Bazen bunun nedeni kalifiye olmamanızdır, ki bu bazı anketler için yapılmaması çok normaldir. Bu durum, aşağı yukarı her anket sitesinde karşınıza çıkabilir.

Mobrog’un anketlerine katılma sıklığınız, ülkeden ülkeye ve ilk katıldığınızda doldurduğunuz demografik profilinize bağlı olarak çok farklı olabilir. Bununla birlikte Mobrog’daki birçok ankete katılmaya hak kazanan pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Bu anketlere katılmak oldukça kolay ve kullanıcı dostudur. Bu sebeple hak kazanmadığınız birçok anket olabileceğini de göz önünde bulundurursanız, o zaman Mobrog’a katılmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, bir ankete katılmaya hak kazanmasanız bile ödül alma şansınız var. Bu, pek çok anket sitesinin sunmadığı bir şey. Peki bu sistem nasıl çalışır?

Mobrog, hak kazanmadığınız bir anket olduğunda size aylık piyangolara giriş hakkı veriyor. Sadece giriş yapmanız ve biletlerinizi etkinleştirmeniz yeterli olacak. Bun sayede kolay bir şekilde katılım sağlamış olacaksınız. Her ayın sonunda her biri 100 € değerinde olan iki kupon, iki kişiye rastgele olarak verilecek.

Arkadaşlarınızı Davet Edin

Ücretli anketlere katılmanın yanı sıra, arkadaşlarınızı platforma katılmaya davet ederek Mobrog’da ekstra para kazanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı e-posta yoluyla veya bir bağlantı paylaşarak davet edebilirsiniz.

Davet gönderdiğiniz kişi Mobrog’a katıldığında yaklaşık 1 dolar kazanabilirsiniz. Bu yüzden anket doldurarak para kazanmak isteyen çok sayıda arkadaşınız varsa, onları davet ederek kendinize ekstra gelir sağlayabilirsiniz.

Bu arada, davet ettiğiniz kişinin 3 anketi tamamladıktan sonra ödülü alacağınızı unutmayın. Bu, üyenin platformda aktif olmasını sağlamak için koyulan bir gerekçe. Mobrog da dahil hiçbir platform, hiçbir aktivitede bulunmayan ‘hayalet’ kullanıcıdan hoşlanmaz. Bu nedenle bu seçeneği kullanırsanız, ödeme almakla gerçekten ilgileneceğini düşündüğünüz kişilerle iletişime geçmeyi unutmayın.

Yarışmalar

Mobrog’da bazen ücretsiz yarışmalar düzenlenebiliyor. Yalnız bunun web sitesinde sunulmadığını, Mobrog’un sosyal medya kanallarında duyurulduğunu unutmayın. Yaptığım araştırmalara göre bu yarışmalar, ayda bir düzenleniyor.

Ödülü kazananların sayısı genellikle 5 ila 10 kişi olacak kadar belirleniyor. Örneğin kısa bir soruyu yanıtlamak ve bir gönderiyi beğenmek gibi yalnızca birkaç dakikanızı alacak yarışmalar bulunuyor. Mobrog, yarışmayı kazandığınızda ödemeyi hesabınıza yapacaktır. Facebook’u aktif olarak kullanan Mobrog’un bu platformdaki sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Morbrog ile Nasıl Ödeme Alacaksınız?

Her anketi tamamladığınızda Mobrog, hesabınıza nakit olarak ödeme yapacak. Daha sonra bu paraları PayPal veya Skrill hesabınızla çekebilirsiniz.

Şahsen anket sitelerinin PayPal üzerinden ödeme sunmasını genel olarak seviyorum ve çok mantıklı buluyorum. Çünkü PayPal, uluslararası düzeyde geçerliliği

Ayrıca, yerel para biriminizde 5€ / 6,25$ veya eşit miktarda kazandıktan sonra ödeme talep edebilirsiniz.

Bu, diğer bazı sitelere kıyasla oldukça düşük bir ödeme eşiğidir ve bu harikadır. Böylece paranızı çekmeden önce çok fazla anket doldurmanız gerekmez. Mobrog’un mevcut olduğu tüm ülkelerde yerel para biriminizde hesapları olması çok kullanıcı dostudur.

Kayıt olduğunuz e-posta adresinize ödeme yapılacağını unutmayın. Bu nedenle, PayPal veya Skrill’de kaydolduğunuz e-posta adresiyle aynı değilse, Mobrog desteğiyle iletişime geçmeniz ve bunu düzeltmeniz gerekir.

PayPal kullanıyorsanız, PayPal hesabınıza fazladan bir e-posta adresi ekleyebilir ve bu şekilde düzeltebilirsiniz. En iyi çözüm, tercih ettiğiniz ödeme yöntemine bağlı olarak Skrill ve PayPal için de kullandığınız e-posta adresiyle en baştan kaydolmaktır. Mobrog’un Türkçe olarak pek çok soruya cevap verdiği bağlantıya şuradan ulaşabilirsiniz.

SurveyPago

SurveyPago, çevrimiçi anketlere katılmanız için size ödeme yapan yasal bir anket sitesidir. Yüklü miktarlarda para kazanamayacak olsanız da yine de ekstra para kazanmak için iyi bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

SurveyPago Nedir?

Yukarıda açıkladığımız üzere SurveyPago, anketlerini yanıtladığınızda size ödeme yapan bir anket sitesidir. Kurum, işletmelerin daha iyi ürün ve hizmetler oluşturmasına yardımcı olmak için bilgi toplama konusunda uzmanlaşmış, İsveç merkezli bir pazar araştırma şirketi olan Cint AB tarafından desteklenmektedir.

Ücretli Anketler

SurveyPago’yu basit bir anket sitesi olarak görmemizin nedeni, yalnızca bir kazanç yöntemi sunmasıdır; bu da ücretli anketlerdir. Tek bir kazanç fırsatına sahip olmak aslında bir yandan iyi bir yandan kötü.

Peki neden iyi? Çünkü çalışma mantığını anlamak ve buna alışmak çok daha kolay. Peki neden kötü? Çünkü bir anket yoksa hiçbir şey kazanamazsınız. Eğer bir anket yoksa, yenisi gelene kadar beklemek durumundasınız.

SurveyPago’ya üye olduğunuzda, alabileceğiniz mevcut anketleri bulabileceğiniz üye kontrol paneline erişiminiz olacak. Ayrıca yeni bir anket geldiğinde, bir e-posta bildirimi alacaksınız. Yani anketleri kontrol etmek için siteye giriş yapmanıza gerek kalmayacak. SurveyPago, her anketi tamamlamanın ne kadar sürdüğünü ve tamamladığınızda ne kadar kazanacağınızı açık bir şekilde belirtiyor.

Platformda bir anket teklifine tıkladığınızda öncelikle yeterlilik sürecinden geçmeniz gerekecek. Bir dizi uygun soruyu cevaplamanız gerekecek. Bu, anket sitelerinde çok yaygındır çünkü anketin amaçlandığı insan grubuna gerçekten ait olup olmadığınız bu şekilde kontrol edilir. Kalifikasyon sürecini geçtiğinizde asıl ankete geçebileceksiniz. Kalifiye olmadığınıza kanaat getirilirse o zaman bir sonraki ankete geçebilirsiniz.

Anketi tamamladıktan sonra paranız, hesabınıza yansıyacaktır fakat bu hemen olmayabilir. Bu sebeple endişe etmenize gerek yok.

SurveyPago ile Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Anket alma şansınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, ilk olarak profilinizi tamamlamak olmalıdır. Kontrol panellerine giriş yaptığınızda, önceliğinize ilk olarak bunu almalısınız. Profilinizi tamamlamanız, SurveyPago’nun sizinle ilgili daha fazla bilgiye sahip olacağı anlamına gelir.

Peki bu neden önemlidir? Çünkü daha sonra anketlere katılmaya hak kazanmak için SurveyPago’ya bir referans vermiş olursunuz. Anketleri yanıtlamak için aldığınız her davet, ileride daha fazla anket tamamlama ve daha fazla para kazanma şansınızı da yükseltecektir.

Anket başına tahmini kazanca geçecek olursak, tamamlanan anket başına ortalama 0,25 ila 5 dolar para kazanırsınız. Anket başına kazanacağınız miktar, tamamlamak için gereken süreye göre değişkenlik gösterecektir.

Bu nedenle daha uzun süren bir anket alırsanız, bunu daha fazla para kazanmanın bir yolu olarak düşünebilirsiniz. Dolayısıyla daha fazla kazanma şansınız olduğu için daha uzun anketler almak, en mantıklı çözüm gibi görünüyor.

Sonuç olarak SurveyPago’nun iyi bir kazanç potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. En yüksek zaman-para oranına sahip olmasa da yine de iyi bir kazanç alternatifidir. SurveyPago’nun web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

SurveyPago ile Nasıl Ödeme Alacaksınız?

Tamamladığınız her anket için belirli bir miktarda para ödülü kazanacaksınız. Puan veya başka bir tür para birimi ile ödüllendirildiğiniz diğer bazı anket sitelerinin aksine, SurveyPago sadece para ödemesi yapıyor.

10 dolar kazandıktan sonra bir Amazon hediye kartı veya GCode kullanabilirsiniz. Nispeten düşük bir ödeme eşiği olsa da kabul edilebilir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kazançlarınızı PayPal üzerinden çekme seçeneğiniz de var ama bunun için en az 12,50 dolar kazanmanız gerekecek.

Surveytime

Surveytime, çevrimiçi anketleri tamamladığınızda para ödülü veren ücretli bir anket sitesidir. Her bir anket sitesi gibi Surveytime da yasal olarak hizmet vermektedir. Bu sebeple katılım konusunda aklınızda herhangi bir şüphe olmasına gerek yok.

Surveytime Nedir?

Surveytime.io, anketler aracılığıyla görüşlerinizi paylaşmanızı ve bunun karşılığında ödeme almanızı sağlayan basit ve kullanımı kolay bir anket sitesidir.

O kadar basit ki, bu basitlik ilk katıldığınızda muhtemelen kafanızı epey karıştıracak. Siteyi ziyaret ettiğinizde çok fazla bilginin olmadığını göreceksiniz. Bu yüzden ilk gördüğünüzde şüpheyle yaklaşmanız gayet doğal. Fakat yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Surveytime yasal bir site. Kullanıcılar da buradan ödemelerini rahatlıkla aldıklarını belirtiyorlar.

Kaydolup E-postanızı Onaylayın

Surveytime’a başlamak için öncelikle kayıt olmalısınız. Bu adımdan bahsetmemizin nedeni, kayıt işleminin diğer anket sitelerinin çoğundan biraz farklı olmasıdır. Surveytime’a sadece e-posta adresinizi ve adınızı vererek katılabilirsiniz.

Platforma katıldıktan sonra sizin için otomatik olarak bir tane şifre oluşturulacak ve bu şifre size e-posta ile gönderilecek. Ayrıca genellikle anket sitelerinde olduğu gibi, e-postanızı onaylamanız gerekecek. Bu adım Surveytime’da oldukça önemlidir çünkü e-postanızı onaylamazsanız ödüllerinizi alamazsınız.

Bunlar, platforma katılımınız için ilk adımlar. Biraz farklı olsa da oldukça basittir.

Bir Profil Anketi Doldurun

Surveytime’daki bir sonraki adım, diğer anket sitelerinin çoğundan biraz daha farklıdır.

Katıldıktan hemen sonra sizden anketlerle eşleştirebilmeleri için profilinizi doldurmanız için bir anket doldurmanız istenecek.

Çoğu anket sitesinde, anketlere katılmanız konusunda yardımı olabilmesi için doldurabileceğiniz bir profil bulunur. Bu nedenle mevzubahis durum gayet olağandır. Ancak Surveytime’da, üye alanına bile ulaşmadan önce doldurmanız gereken bazı kısımlar var. Yani üye olmadan önce 10-15 dakikanızı bir anket yapmanızın istenmesi biraz alışılmadık bir durum.

Bu durum belki sizi şüphelendirebilir. Fakat bunun nedeni, muhtemelen anketlere dürüstçe cevap verip vermediğinizi görmek görmek ve cevaplarınızın tutarlılığını kontrol etmek. Bu nedenle ankete katılırsanız, tutarlı olması için dürüstçe cevap verdiğinizden emin olun.

Neyse ki bu bölümü doldurmak çok da uzun sürmeyecek. Yaklaşık 15 dakika sürebileceği belirtilse de muhtemelen 10 dakikada bitireceksiniz.

Anketlere Katılın

Surveytime’ın neler sunduğunu ilk etapta çok merak ettik. Biraz kontrol edince, oldukça fazla anket fırsatı sundukları ortaya çıktı. Örneğin ben Surveytime’a ilk katıldığımda, üye alanında bir anket listesi vardı ancak bu durum sonradan değişti. Şimdi burada anketlere erişmenin iki yolu var.

Bunun bir yolu üye alanına giriş yapmaktır. Burada sizin için bir anket olup olmadığını göreceksiniz.

Sistem, bir anket tarayıcı gibi çalışıyor. Anketleri arar ve varsa bir mesaj alırsınız. Bu, mutlaka ankete katılmaya hak kazanacağınız anlamına gelmez. Ancak kalifiye değilseniz, tarayıcı başka bir tarama yapacak ve yeni anketler olup olmadığını görecektir.

Bazen faydalanabileceğiniz anketleri bulmak biraz sabır gerektirebilir, ancak üye alanında çok sayıda anket mevcuttur. Hiçbir anketin olmadığı zamanlar da olabilir, ancak daha sonra tekrar kontrol ederek yenilerini muhakkak görebilirsiniz.

Üye alanında bulabilecekleriniz bu kadar. Şifrenizi veya buna benzer bir şeyi düzenleyebileceğiniz bir profil dahi yok. Sadece anket tarayıcı var.

Anket almanın bir yolu daha var. Kaydolduktan sonra, bazen bir anket davetiyesi içeren bir e-posta alacaksınız. Anketin yaklaşık olarak ne kadar süreceğini ve yalnızca masaüstü veya mobil cihazlarda olup olmadığını buradan görebilirsiniz.

Bunun gibi e-posta davetleri almanın oldukça kullanıcı dostu olduğunu söylemeliyiz. Tüm anketler e-posta yoluyla gönderilmeyeceğinden, oturum açtığınızdan ve üye alanı içindeki anketleri kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

Genel olarak Surveytime’ın oluşturulma şekli çok basittir ve bu sadelik, kullanımını da çok kolaylaştırır. Sadece mevcut anketleri alma şekliniz değil aynı zamanda bir sonraki bölümde ele alacağımız ödeme yöntemini belirlemek de gayet basittir.

Anketler üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla alınır. Bu nedenle bir ankete tıkladığınızda, anketi tamamladıktan sonra başka bir siteye yönlendirilirsiniz. Bir anketi tamamladıktan sonra Surveytime’a geri götürüleceksiniz. Buradan ödülü görebilir ve ödemeyi nasıl istediğinize karar verebilirsiniz.

Surveytime’dan Nasıl Ödeme Alacaksınız?

Surveytime’ın ödeme yöntemi, diğer birçok siteden biraz farklı olduğu başka bir alandır. Burada bilmeniz gereken ilk şey, tüm anketlerin aynı ödülü vermesidir. Bir anketi her tamamladığınızda 1 dolar alacaksınız .

1 dolarlık anket yoksa, 0,50 dolarlık başka bir anket teklif edilebilir. Ancak ankete başlamadan önce bu bilgi size her zaman söylenecektir. Ve genel kural, anket başına 1 dolar kazanmanızdır.

Bazı anketler bu şekilde diğer anket sitelerine kıyasla çok yüksek bir ödül alırken, diğerleri biraz daha düşük bir ödüle sahip olabilir. Ancak genel olarak harcanan zamanla ilgili ödül, diğer birçok siteye kıyasla Surveytime’da çok iyidir.

Bu incelemeyi yaptığımız sırada Surveytime, 0,50 ABD doları karşılığında daha kolay anketlere erişim sağlamayı da test ediyor. Ancak bu şu anda etkinleştirmeniz gereken bir şey ve test aşamasında olduğundan sizin için uygun olmayabilir. Yine de aklınızda olsun ama.

Surveytime’da bir anketi tamamlar tamamlamaz, ödülünüzü nasıl almak istediğinize dair bir soru sorulacak. Bu mevcut ödül türü, yaşadığınız ülkeye göre değişkenlik gösterir. Ancak çoğu ülke PayPal ve Bitcoin’i seçenek olarak sunar.

Ödeme yöntemi olarak PayPal birçok anket sitesinde kullanılmaktadır ve bence paranızı almanın en iyi yoludur. Bir anketi tamamladıktan hemen sonra paranızı nasıl istediğinizi seçmelisiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerden size en makul olanı tercih edin.

Daha sonra telefon numaranızı doğrulamanız gerekecek. Surveytime, bunu para ödülünüzü korumak için yapıyor. Şirket, numaranızın başka bir şey için (reklam gibi) kullanılmayacağını belirtiyor. Telefon numaranızı sadece ilk ödeme için, kısa mesajla alacağını bir kodu kullanarak onaylamanız gerekecek.

Bu işlem muhtemelen 1 dakikadan az sürecek. Bu işlemden sonra PayPal’i seçtiğinizde birkaç dakika sonra para ödülünüzü aldığınıza dair bir e-posta alacaksınız. Genel olarak bu kadar hızlı bir ödeme sistemine sahip olması, Surveytime’ı bu anlamda gördüğüm en hızlılardan biri olarak öne çıkarıyor. Surveytime’ın resmi web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.