TikTok Tekrar Paylaşma Özelliği Neden Yok? [Çözümü]

TikTok, bildiğiniz üzere uzun veya kısa videoların paylaşıldığı en popüler sosyal medya uygulamalarındandır. Burada beğendiğimiz bazı videoları paylaşarak, bizi takip eden kişilerin de videoyu görmesini sağlıyoruz. Fakat şöyle bir sorunla karşılaşabiliyoruz: TikTok’ta tekrar paylaşma özelliği yok. Peki neden? Bu sorunun çözümü var mı?

Hepsine cevabımız; evet. Şimdi adım adım ilerleyerek buna nelerin sebep olabileceğini ve nasıl çözebileceğimize bakalım.

TikTok’ta Tekrar Paylaşma Nasıl Yapılır?

TikTok’ta tekrar paylaşım yapamamanızın sebeplerine geçmeden önce nasıl tekrar paylaşım yapabileceğinize bakalım. Bu özellik sayesinde, diğer kullanıcılara ait videoları hızlı bir şekilde kendi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

TikTok’un tekrar paylaşma özelliği tıpkı Twitter’ın “retweet” özelliğine benzer şekilde, diğer kişilerin içeriklerini takipçilerinizle paylaşmanıza izin verirken, aynı zamanda orijinal yayıncıyı da kredilendirir.

TikTok’ta video yeniden paylaşma adımları:

 1. Yeniden paylaşmak istediğiniz videoyu bulun ve oynatın.
 2. Paylaş simgesine dokunun ve Yeniden Paylaş seçeneğini seçin.

Twitter’ın “tweet” seçeneğinden farklı olarak, tekrar paylaşılan bir TikTok video sizin profilinizde gösterilmez. Sadece arkadaşlarınızın “Sana Gönderilenler” sayfasında görünür.

TikTok’ta Tekrar Paylaşma Neden Çalışmıyor? Çözümü Nedir?

TikTok’ta bir video için paylaşım simgesine dokunduktan sonra yeniden paylaşım seçeneğini göremiyorsanız bu can sıkıcı olabilir. Şimdi bunun sebeplerini ve nasıl çözüldüğünü göreceksiniz.

TikTok İçerik Üreticisi Yeniden Paylaşma Özelliğini Devre Dışı Bırakmış

TikTok, diğer kullanıcıların videolarınızı tekrar paylaşmasını engellemek için tekrar paylaşma özelliğini kapatma seçeneği sunuyor. Eğer siz de başkalarının videolarınızı tekrar paylaşmasını istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TikTok profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
 • Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin ve Gizlilik üzerine tıklayın.
 • Aşağı kaydırın ve Tekrar Paylaşma seçeneğine tıklayın.
 • Başkalarının videolarınızı yeniden paylaşmasını engellemek için Video yeniden paylaşımları seçeneğinin yanındaki düğmeyi kapatın.

Benzer şekilde, bir içerik oluşturucu hesabında yeniden paylaşım özelliği devre dışı bırakılmışsa, onun videolarını yeniden paylaşamazsınız. Bu durumda yeniden paylaşım özelliği etkinleştirilmedikçe bir çözüm yoktur.

Güncel Olmayan Bir TikTok Uygulaması Kullanıyorsunuz

TikTok yeniden paylaşım düğmesinin görünmemesi, TikTok uygulamasının güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Düzeltme: En son sürüme güncelleyin

TikTok uygulamasını güncellemediyseniz, sorunu çözmek için uygulamayı en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Uygulama mağazasına gidin, TikTok’u arayın ve en yeni sürümü yüklemek için Güncelle seçeneğine dokunun.

Video “Sana Gönderilenler” Sayfasından Değil

TikTok yalnızca “Size Gönderilenler” sayfasındaki videoları yeniden paylaşmanıza izin verir. Rastgele birinin profilinden video seçerseniz, TikTok onu yeniden paylaşmanıza izin vermez.

Zayıf veya Dengesiz İnternet Bağlantısı

Çoğu durumda, zayıf internet bağlantısı nedeniyle TikTok uygulaması düzgün çalışamaz. Bir videoyu tekrar paylaşacağınız zaman TikTok hesabınızda yeniden paylaşım seçeneğinin olmadığını fark ederseniz, internet bağlantınızı kontrol edin ve ardından tekrar paylaşma özelliğinin görünüp görünmediğine bakın.

Düzeltme: Akıllı telefonunuz bir Wi-Fi ağındaysa, bağlantıyı kesin ve tekrar bağlayın veya hücresel veriye geçin. Ayrıca ağ sorununu gidermek için yönlendiriciyi yeniden başlatabilirsiniz.

Tekrar Paylaşma Düğmesi Görünmüyorsa Diğer Düzeltmeler

Yeniden paylaşım düğmesi çalışmıyor veya görünmüyorsa TikTok’u düzeltmek için aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz:

 • Önbelleği temizleyin:
  • Alt sağ köşedeki Profil ögesine dokunun.
  • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
  • Ayarlar ve gizlilik ögesini seçin.
  • Önbelleği temizle ögesine tıklayın.
  • Android kullanıcıysanız, Uygulamalar > TikTok > Depolama > Önbelleği temizle seçeneklerine dokunarak TikTok uygulama önbelleğini Ayarlar uygulamasından silebilirsiniz.
 • TikTok uygulamasını yeniden yükleyin
  • Tekrar paylaşma simgesini düzeltmek için TikTok uygulamasını yeniden yükleyebilirsiniz. TikTok’u cihazınızdan doğrudan kaldırın ve ardından App Store veya Play Store’dan tekrar edinin. iPhone kullanıcısıysanız, Ayarlar uygulamasına gidin ve Genel > iPhone Depolama > TikTok > Uygulamayı Sil > Uygulamayı Yeniden Yükle seçeneklerine tıklayarak yeniden yükleyebilirsiniz.