TikTok’ta Tekrar Paylaşılan Video Nasıl Silinir?

TikTok’a her gün binlerce video yükleniyor. Milyonlarca kullanıcı, TikTok’taki geniş video yelpazesiyle sürekli etkileşim halinde.

Platformda giderek popüler hale gelen özelliklerden birisi de başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan bir videoyu yeniden paylaşmasını sağlayan “Yeniden Paylaş” işlevidir. Videoların arkadaşlarınızın “Sizin İçin” sayfalarında görünmesini sağlayan bu özellik, profilinizdeki özel bir sayfada paylaşılıyor.

Ancak düğmenin paylaşım menüsündeki diğer özelliklere yakın olmasından dolayı bir video, yanlışlıkla yeniden paylaşılabiliyor. Bunun dışında paylaştığınız bir video hakkında fikrinizi değiştirebilir, bu sebeple silmek isteyebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına dair tüm bilmeniz gerekenleri aşağıda bulacaksınız.

TikTok’ta Tekrar Paylaşılan Video Nasıl Silinir?

TikTok’ta tekrar paylaşmaya karar verdiğiniz bir şey hakkında hemen fikrinizi değiştirdiğinizde, geri almak da en başta yaptığınız paylaşmak kadar kolaydır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Yeniden paylaştığınız videoya gidin.
  2. Videonun sağ tarafındaki paylaşım menüsüne dokunun (ok gibi görünen düğme).
  3. Tekrar paylaşımı kaldır” seçeneğine dokunun.
  4. Açılır pencere belirdiğinde yeniden paylaşımın kaldırılmasını onaylayın.

Tüm yapmanız gerekenler işte bu kadar kolaydı. Artık TikTok’ta yeniden paylaştığınız bir videoyu bu adımları izleyerek kolaylıkla silebilirsiniz.