Twitch Klip İndirme Nasıl Yapılır?

Twitch-Klip-İndirme-Nasil-Yapilir

Twitch, internet dünyasının en bilinen çevrimiçi canlı yayın hizmetidir. Aynı zamanda kullanıcıların istediği yerde ve bazı kurallar eşliğin de yayınlayabileceği videoları da barındırır. Yani temelde YouTube benzeri fakat isteğe bağlı VOD veya video içeriğine sahiptir. Twitch’teki klipler, genelde herkesin oluşturabileceği yaklaşık 60 saniyelik kısa videolardır.

Bu makale ile Twitch klip indirme nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

Twitch Klip Nedir?

Twitch klip, Twitch’te canlı yayın sırasında veya canlı yayının tekrarında izleyiciler tarafından ilginç veya önemli bulunan bir kısmın kısa bir videosudur. Yayıncılar veya izleyiciler, canlı yayınların önemli anlarını kaydederek bir Twitch klibi oluşturmuş olurlar. Bu klipler, izleyicilerin canlı yayınların öne çıkan anlarını paylaşmalarını ve paylaşarak yayıncının daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlar. Ayrıca bir kanalın en iyi anlarının bir koleksiyonu olarak kullanılabilir.

Twitch Klibini Telefona Kaydetme

Bir Twitch klibini mobilde ve PC’de de aynı şekilde kaydedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sadece birkaç düğmeye dokunmak. Şimdi bunları nasıl yapabileceğinizi açıklayalım:

 • Twitch’te bir yayın izlerken ekrana dokunun.
 • Ekranınızın sağ üst köşesindeki klip oluşturma simgesine dokunun.
 • Klibinizi görüntülemenizi ve düzenlemenizi sağlayan yeni bir pencere açılacaktır.
 • “Klibi kırp” seçeneğini seçerek video uzunluğunu ayarlayın.
 • Klibinizi kolay bir şekilde bulabilmek için “başlık ekle” bölümüne klip başlığı ekleyin.
 • Ardından “yayınla”ya dokunun.

Twitch Klip İndirme Siteleri

Clipr

Clipr-Twitch-Klip-İndirme

Clipr, kullanıcıların videolarda istediği yerleri kolayca bulmalarına ve bu videoları organize etmelerine, aramalarına ve paylaşmalarına yardımcı olan bir video analizi ve yönetimi platformudur.

Twitch’teki klipleri indirmek için sırasıyla aşağıdaki talimatları yerine getirmelisiniz:

Adım 1: Öncelikle buradaki linki tarayıcınızda açın.

Adım 2: Ardından indirmek istediğiniz video klibini bulduktan sonra klibi URL formatında kopyalayın.

Adım 3: Şimdi bağlantıyı boş kutuya yapıştırıp ardından “indirme bağlantısını al (get download link)” seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Sonunda “click to download” yazılı kısmı veya bağlantıya sağ tıklayıp “save link as” kısmını seçebilirsiniz.

Clipsey

Twitch kliplerini basitçe indirmenin bir yolunu arıyorsanız, Clipsey en iyi seçimlerden biridir. Web’deki en kolay Twitch klip indiricilerinden biridir. Sadece Twitch klibinin URL yapısını kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor. Böylelikle indirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

Fast From

Tüm Twitch klip indiricileri arasında en modern araçlardan biridir. Twitch kliplerini rahatlıkla indirmenizi sağlar. Siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

Twitch Down

Twitch-Down-Klip-İndirme

Twitch kliplerini mp4’e çevirmek için en iyi çevrimiçi indiricilerden biridir. Bu araç için herhangi bir kayıt veya oturum açma işlemi yapmanıza gerek yok. Basitçe bir videonun bağlantısını kopyalayıp ardından boşluğa yapıştırmanız gerekir. Hepsi bu kadar. Sonrasında birkaç dakika içinde Twitch klibini indirmiş olacaksınız. Bu çevrimiçi siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

Twitch Klip İndirme | Windows | Mac

4K Video Downloader

Çeşitli sosyal medya sitelerindeki sesleri ve 4K videoları indirmek için kullanabileceğiniz en iyi masaüstü programlarındandır. Twitch kliplerini de kolaylıkla indirmek için kullanabilirsiniz. Masaüstü cihazlar için geliştirilmiş en güçlü ve ücretsiz yazılımlar arasındadır.

Özellikleri:

 • Abone olduğunuz YouTube kanallarındaki videoları otomatik olarak indirmenizi sağlar.
 • 4K ve 8K kalitesinde video indirebilir.
 • Özel YouTube içeriği indirme 3D videolar ve 360° / sanal gerçeklik videolarını indirebilir.

Programı PC ve Mac platformları için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

SnapDownloader

SnapDownloader-Twitch-Klip-İndirme

Çeşitli sosyal medya platformlarındaki popüler videoları indirmek için 900’den fazla web sitesini destekler. İstediğiniz Twitch kliplerini kolaylıkla indirebileceğiniz araçlardan bir tanesidir. Ayrıca dosyanın boyutunu ve kalitesini istediğiniz gibi seçme imkanı da sunar.

Özellikleri:

 • UHD çözünürlükle indirme işlemi yapabilirsiniz.
 • TikTok, YouTube, Facebook ve diğer birçok sosyal medya platformundaki videoları indirebilirsiniz.
 • İndirme işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlar.

YouTube VR videolarını da destekleyen bu programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

iPhone Twitch Klip İndirme Yolları

EaseUS MobiMover

Bu yazılımın, bir iPhone veya iPad’den başka bir cihaza veri aktarmanızı sağlayan en iyi ücretsiz araçlardan biridir. Temel olarak bu araç iPhone, iPad veya Mac gibi Apple cihazları için geliştirilmiştir. Ayrıca verilerinizi bir cihazdan diğerine en iyi şekilde aktarmak için kullanabileceğiniz veri yönetimi ve aktarım aracıdır. Elbette bu program içerisinde video indirici bir program da mevcuttur. Twitch klipleri ve YouTube videoları gibi video indirebileceğiniz 1000’den fazla web sitesini destekler.

Özellikleri:

 • iOS verilerinizi PC üzerinden yönetebilmenizi sağlar.
 • YouTube videolarını, Twitch kliplerini ve daha onlarda sitedeki videoları kolayca indirebilirsiniz.
 • iPhone’dan iPhone’a ve Mac’e veri aktarımını basitçe yapabilirsiniz.
 • EaseUS MobiMover, ayrıca bir sosyal uygulama yöneticisidir.
EaseUS-MobiMover-Twitch-Klip-İndirme

Epey işlevsel olan bu programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Bu arada programın App Store’da olmadığını, bilgisayarınıza kurarak kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Apple, video indirme izinleri konusunda epeyce katı bir politikaya sahip olduğu için en fazla bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Android Twitch Klip İndirme Yolları

Google Play Store, App Store’a göre bu konuda biraz daha yumuşak diyebiliriz. Aşağıda Android cihazınıza yükleyip Twitch kliplerini indirmenizi sağlayacak iki uygulama göreceksiniz. İkisinden beğendiğinizi indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Önerimiz ise ilk uygulamayı kullanmanızdan yana. Olur da bir aksilik yaşarsanız, ikinci uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitch Klip İndirme Eklentileri | Chrome | Mozilla | Edge

Son olarak çevrimiçi siteleri kullanmak, program ya da mobil uygulama kullanmak yerine tarayıcı eklentilerini kullanarak Twitch videolarını indirebilirsiniz. Aşağıda en sıklıkla kullandığınız tarayıcıya özel geliştirilen Twitch klip indirme eklentisini kullanabilirsiniz.

Twitch’te Kendi Videolarınızı Nasıl İndirebilirsiniz?

Kendi oluşturduğunuz Twitch kliplerini indirmeyi planlıyorsanız, bu işlemi masaüstünde Twitch üzerinden yapabilirsiniz. Ana sayfaya geldikten sonra yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Ekranınızın sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayın.
 • Yaratıcı Kontrol Paneli‘ne gidin.
 • Sol sütunda ‘İçerik‘ simgesini ve ardından açılır menüden ‘Klipleri‘ seçin.
 • Şu anda kaydedilmiş olan tüm klipleriniz görüntülenecektir. İndirmek istediğiniz belirli kliplere tıklayın.
 • Şimdi ‘Paylaş‘ seçeneğini seçin (yukarı doğru bir ok simgesi olan).
 • Bir açılır çubuk ve aşağı doğru bir çizgiye işaret eden mor bir ok simgesi görünecektir. Buna tıklayın.
 • Dosya şimdi bilgisayarınıza MP4 formatında indirilerek Twitter, YouTube veya başka bir yerde paylaşmaya hazır hale gelecektir.

Twitch Klip Yöneticisi Nedir?

Twitch klip yöneticisi, Twitch yayıncılarının, kanallarındaki klipleri yönetmelerine ve düzenlemelerine olanak tanıyan bir araçtır. Bu araç, yayıncıların klipleri düzenlemesine, yeniden adlandırmasına, kaldırmasına veya paylaşmasına izin verir. Ayrıca kliplerin açıklamalarını, kategorilerini ve etiketlerini değiştirmelerine olanak tanır.

Twitch klip yöneticisi, yayıncıların kanallarındaki en iyi anları vurgulamasına ve daha geniş bir izleyici kitlesi çekmesine yardımcı olur. Ayrıca kanaldaki olumsuz içeriklerin kaldırılmasını veya düzenlenmesini sağlar. Twitch’in web sitesinde veya mobil uygulamasında kullanılabilen bu özellik, kullanıcıların kliplerini kolayca yönetmelerine olanak tanır.

Twitch Klip Arama Nasıl Yapılır?

Twitch klip arama, Twitch’teki klipleri bulmak için kullanabileceğiniz araçlardan biridir. Twitch klip arama işlemi, Twitch web sitesinin veya mobil uygulamasının arama çubuğunu kullanarak gerçekleştirilebilir.

Klip arama işlemi için Twitch’in web sitesinde veya mobil uygulamasında arama çubuğuna kelime veya kelime öbekleri girerek arama yapabilirsiniz. Arama sonuçları ana sayfanın üst kısmında “klip” sekmesi altında listelenir. Burada en popüler klip sonuçlarından bazılarını veya arama kriterlerinize en uygun olanları bulabilirsiniz.

Twitch web sitesinde veya mobil uygulamasında, belirli bir kullanıcının kliplerini bulmak için “Klip Koleksiyonu” sekmesi de bulunmaktadır. Bu sekmede kullanıcıların kendi kanallarındaki veya diğer kanallardaki klipleri bulmalarına olanak tanıyan bir arama çubuğu bulunur. Bu özellik belirli bir yayıncının en iyi anlarını bulmanıza veya kendi kliplerinizi bulmanıza yardımcı olabilir.

İlgili Yazılar

Twitch’ten Nasıl Para Kazanılır?
Türkiye’deki En Popüler Twitch Yayıncıları