1 Instagram Hesabını 2 Kişi Kullanma Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde kullanıcıların yaklaşık %60’ı Instagram’a günlük olarak giriş yaptıklarını söylüyorlar. Bu da platformun ne kadar popüler olduğu hakkında bize daha fazla fikir veriyor. Bu muazzam etkinlik seviyeleri nedeniyle, birçok influencer kitleleriyle etkileşimi artırmakta zorlanıyor. Aşağıda bir Instagram hesabını iki kişi kullanma işlemini nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Paylaşılan Instagram Hesabı Nedir?

Paylaşılan Instagram hesapları, birden fazla kişinin aynı profil için aynı anda içerik üretmesini sağlar. Böylece her bir influencer aynı hesaba erişebilir ve istedikleri zaman kendi içeriklerini yayınlayabilirler.

Instagram’ın birden fazla kullanıcının aynı sayfada işbirliği yapmasına izin vermesine rağmen, birden fazla yöneticiyi kabul etmediğini bilmelisiniz. Bu nedenle moderasyon ve sayfa düzeni gibi önemli kararların alınmasından yalnızca bir üye sorumlu olabilir.

Instagram Hesap Paylaşma Neden Bu Kadar Popüler?

Bu tür hesaplar, influencer’ların çeşitli konular etrafında içerik oluşturmasına olanak tanır ve içerik oluşturucuların temel ağ stratejilerini yürütmeleri için yararlı bir yol olabilir. Paylaşılan Instagram hesapları, bazı işletmeler tarafından dahili pazarlama stratejilerinin tutarlı olmasını ve markanın düzenli ses tonuna bağlı kalmasını sağlamak için de kullanılır.

Birçok kullanıcı ise bu ortak hesapları birbirleriyle iletişimde kalıp paylaşım yapmanın bir yolu olarak kullanıyorlar.

Bir Instagram Hesabı İki Kişiyle Nasıl Kullanılır?

Paylaşılan bir Instagram hesabı oluşturmak için, sayfanın yöneticisinin önce bunu diğer kullanıcılar arasında dağıtması gerekir. Bu da bir kullanıcının profilinde bulunan ‘Bu Profili Paylaş‘ seçeneği ile yapılabilir.

Seçtiğiniz tüm üyeleri bir araya getirdikten sonra paylaşılan sayfanız için içerik üretebileceklerdir. Ana hesabınıza geri dönmek için profil resminize ve ardından ‘Değiştir‘e dokunmalısınız.

Paylaşılan Instagram Hesabı Oluşturmak İçin Bazı Püf Noktalar

İşbirliği Yapacağınız Doğru Influencer’ları Seçin

Paylaşılan bir Instagram sayfası ancak tüm katılımcılar aynı hedef doğrultusunda çalışıyorsa başarılı olabilir. Yalnızca kendi alanınızda faaliyet gösteren ve platformdaki etkileşiminizi artırabilecek influencer’larla işbirliği yapmanız çok önemlidir. Sonuç olarak bu yeni hesapta ilgi ve destek kazanma şansınız daha yüksek olacaktır.

Bazı Temel Kurallar Belirleyin

Birlikte çalışmak istediğiniz influencer’ları belirledikten sonra, her bir influencer’ın uyması gereken bazı kurallar belirlemek iyi olabilir. Örneğin influencer’lar paylaşılan sayfada herhangi bir Topluluk Yönergesi ihtarı almaktan kaçınmalıdır. Bu, grubun yaratıcılığını azaltıyor gibi görünse de bu kurallar, içerik oluşturucuları doğru yolda tutmaya yardımcı olabilir ve etkileşimi artırma ortak hedefine odaklanabilir.

Bir içerik Programı Oluşturun

Sağlıksız bir rekabet duygusu yaratmaktan kaçınmanın bir yolu olarak, influencer’lar her bireye kendini ifade etme şansı vermek için ayrıntılı bir içerik takvimi oluşturmalıdır. Bu takvimin grup içinde paylaşılması ve düzenli olarak güncellenmesi de son derece önemlidir. Sonuç olarak bu, her bir influencer’a becerilerini geliştirme ve paylaşılan hesapta iz bırakma şansı verebilir.

Sayfanızı Sosyal Medyada Tanıtın

Kitlenizin en son çalışmalarınızdan daha fazla haberdar olmasına yardımcı olması çin, içeriklerinizi tüm aktif sosyal medya platformlarınızda paylaşmak her zaman iyi bir uygulamadır. Influencer’lar, izleyicileri ilgili içerikle daha fazla etkileşime geçmeye teşvik etmenin bir yolu olarak sayfalarında CTA’ları kullanmaktan da faydalanabilir.

Çok Sayıda İçerik Türü Kullanın

Instagram, influencer’ların yeteneklerini ve bu sektörün daha geniş yönleri hakkındaki bilgilerini sergilemelerine yardımcı olabilecek çok sayıda yüksek değerli içerik oluşturma aracı sunmaktadır. Reels, Guides ve Instagram Livestreams gibi incelikli araçları kullanarak influencer’lar, takipçileriyle bir grup olarak etkileşim kurma şansına sahip olurlar. Ayrıca bu çeşitli içerik dizisi diğer platformlarda da paylaşılarak tüm içerik stratejinizi en üst düzeye çıkarabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Minecraft Antik Kalıntı Nasıl Bulunur?