En İyi Duvar Kağıdı Uygulamaları

Duvar kağıtları, akıllı telefonların çehresini değiştiren önemli detaylardan bir tanesidir. Uzun süredir kullanılan duvar kağıtları bir zamandan sonra cazibesini yitirebilir. Bu sebeple akıllı telefon sahipleri, zevklerine uygun duvar kağıdı örnekleri arayışı içerisine girebiliyorlar. Biz de bu anlamda hem Android telefonlar hem de iPhone’lar (iOS) için geliştirilmiş en iyi duvar kağıdı uygulamaları listesi hazırlayalım istedik.

Duvar Kağıdı Uygulaması | iPhone – Android

Zedge

Zedge, birçok kişi tarafından akıllı telefonlar için en iyi duvar kağıdı uygulaması olarak lanse edilir. Canlı duvar kağıdı, çıkartma, alarm ve telefon sesi gibi birçok alternatif de sunan Zedge, en yaygın ekran boyutlarını destekliyor. Hatta istediğiniz duvar kağıtlarını belirli aralıklarla otomatik olarak değiştirebilir, üzerilerine çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Canlı duvar kağıtlarının batarya dostu olduğunu ve şarjınızı makul seviyede tükettiğini de belirtelim. Zedge’i Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

Vibe Aesthetic Wallpaper 4‪K

Yalnızca iOS için geliştirilen Vibe Aesthetic Wallpaper 4‪K, iPhone kullanıcılarının favorisi olabilecek türden bir uygulama. Lisanslı içeriklere sahip, HD ve 4K olarak seçebileceğiniz 26 özel kategorisi bulunuyor. Sürekli olarak güncellenerek yeni duvar kağıtlarının eklendiği Vibe Aesthetic Wallpaper 4‪K, iOS için şuradan indirilebilir.

Backgrounds HD

Android ve iOS için en iyi duvar kağıdı uygulaması listesinde yer alan bir diğer uygulama ise Backgrounds HD. Her iki platformda da puanı 4,5 – 4,7 arasında değişen uygulama, kullanıcılar tarafından epeyce beğeniliyor. Kategoriye göre arama yapabileceğiniz Backgrounds HD ile diğer kişiler arasında popüler olan duvar kağıtlarını da görebileceksiniz. Tüm zamanlarda 120 milyondan fazla duvar kağıdının indirildiği Backgrounds HD, Android için buradan, iOS içinse buradan indirilebilir.

Vellum

Vellum, iPhone için geliştirilen ve kullanıcılar tarafından 4,8 gibi etkileyici bir puana sahip duvar kağıdı uygulamasıdır. Binlerce farklı türde duvar kağıdı alternatifi sunan uygulama, ‘başka bir duvar kağıdı uygulamasına ihtiyaç duymayacaksınız’ diyecek kadar da iddialı. Bulanıklaştırma aracı sayesinde duvar kağıdınızı istediğiniz gibi bulanıklaştırabileceksiniz. Vellum’u iPhone için şuradan indirebilirsiniz.

Unique Wallpaper

Sanatçıların kendilerinin yüklediği duvar kağıtlarının yer aldığı uygulama, kullanıcılarına binlerce yeni duvar kağıdı seçeneği sunuyor. Kompakt yapısıyla aradığınızı en kolay şekilde bulmanızı sağlayan Unique Wallpaper, son zamanlarda bir duvar kağıdı uygulaması indirmediyseniz şans vermeniz gerektiğini düşündüğümüz türden bir uygulama. HD ve 4K duvar kağıtları seçenekleri sunan Unique Wallpaper’ı Android cihazlar için şuradan indirebilirsiniz.

Magic Screen

iPhone için bu duvar kağıdı uygulaması, isminiz ve favori fotoğraflarınız gibi çeşitli efektler ve bileşenlerle kendi arka planlarınızı oluşturmanıza olanak tanıyor. Çıkartmalar ve metin efektleri ile duvar kağıdını özelleştirebileceğiniz birkaç araç bulunmaktadır.

Magic Screen’de 35 yaratıcı efekt, 150’den fazla yazı tipi, 20 şablon ve diğer birçok araç bulunmaktadır. Uygulamanın arayüzünün kullanımı oldukça kolay. Ayrıca uygulama ile bilgisayarınız arasındaki bir WiFi bağlantısı üzerinden görüntüleri içe/dışa aktarabilirsiniz. iOS için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Tapet

Canlı duvar kağıtları kullanarak cihazının pil ömrünün azalmasını istemeyenler için bir önerimiz var: Tapet. Otomatik duvar kağıdı oluşturucusu sayesinde (saatlik olarak bile ayarlayabilirsiniz) her gün farklı duvar kağıtlarıyla karşılaşacaksınız. Materyal tasarıma uygun desenlerin ağırlıkta olduğu uygulama, duvar kağıtlarına paralaks efekti vermenizi de sağlıyor. Android için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Everpix HD Wallpapers

Türkçe dil desteğinin de bulunduğu uygulama, iPhone, iPad ve Apple Watch cihazlar için geliştirilmiş durumda. Arabalardan spora, çiçeklerden modaya kadar birçok kategoride düzenlenmiş çok çeşitli duvar kağıtları bulunuyor. Uygulama, seçtiğiniz duvar kağıdını cihazınızın ekranına uygun olacak şekilde ayarlıyor. Bu sayede minik de olsa bir zaman kaybından kurtulmuş oluyorsunuz. Uygulamayı iOS cihazlar için şuradan indirebilirsiniz.

Live Wallpapers for Me

Türkçe dil destekli bir diğer uygulama olan Live Wallpapers for Me, adında da anlaşılacağı üzere hareketli duvar kağıtları seçenekleri sunuyor. Bilim kurgu, doğa, spor, hızlandırılmış gibi kategorileri olan uygulama, iPhone 6s ve üzeri modellerdeki iPhone’larda kullanılabiliyor. Videolarınızı hareketli duvar kağıdı yapabilme özelliğinin de yer aldığı uygulama, iPhone cihazlar için gayet ideal gibi görünüyor. Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Wallgenic – Duvar Kağıtları

Nispeten yeni bir uygulama olan Wallgenic – Duvar Kağıtları, Android cihazlar için geliştirilmiş durumda. 35’ten fazla kategorisi bulunan uygulama, hareketlinin yanı sıra ‘çift duvar kağıdı’ özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde ana ve kilit ekranınız için ayrı duvar kağıtları atayabileceksiniz. Panorama efekti sayesinde hareketli duvar kağıtlarınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Uygulamayı Android cihazlar için şuradan indirebilirsiniz.

Vellum Wallpapers

Bu uygulamayı denedikten sonra muhtemelen tüm duvar kağıdı ihtiyaçlarınız için başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak. Vellum Wallpapers, iPhone’unuza farklı bir görünüm kazandırabilecek yüzlerce çarpıcı görüntüye sahip. Günlük olarak güncellenen uygulamaya her gün yepyeni duvar kağıdı örnekleri ekleniyor.

Ekranınızda çekici görünen yumuşak bir arka plan oluşturmak için uygulamanın bulanıklaştırma aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile tamamlayıcı bir degrade efekti oluşturabilirsiniz. iOS cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.