Android’de iPhone Klavyesi Nasıl Kullanılır?

androidde-iphone-klavyesi-kullanmak

Android akıllı telefonunuz var fakat iPhone klavyesini mi kullanmak istiyorsunuz? Bunun için elbette yeni bir iPhone almanıza gerek yok. Birkaç işlem yaparak Android’de iPhone klavyesini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Google Play Store, Android telefonlar için sınırsız konuda geliştirilen uygulamalarla doludur. Eğer Android telefonunuzda iPhone klavyesi kullanmak istiyorsanız, bir uygulama indirerek bunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Hangisini kullanma konusunda tereddütünüz varsa, bu konuda sizler için bazı alternatifler sunacağız.

Android’de iPhone Klavye Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Kika Klavye

Kika, hem Android’de hem de iPhone’da kullanılan ve epeyce bilinen bir klavye uygulamasıdır. Android telefonunuzun klavyesini tıpkı iPhone’dakine benzeyecek şekilde özelleştirebileceğiniz Kika, en iyi çözümlerden bir tanesi. 10 milyondan fazla kez indirilen Kika ücretsiz bir uygulama olsa da uygulama içi satın alma ögeleri bulunuyor. İçlerinden istediklerinizi satın alarak uygulamayı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Kika, iOS uyumlu farklı temalar sunuyor. Bunun yanında emojiler, çıkartmalar, semboller ve hareketli GIF özelliklerine de sahip. Uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirdikten sonra cihazınızdaki klavye ayarlarına geçip, Kika’yı aktif hale getirin. Biraz göz atıp zevkinize en uygun şekilde özelleştirerek sanki iPhone kullanıyormuş hissiyatına erişebilirsiniz.

kika-klavye-uygulamasi

Klavye – Jet Black New Phone10

Android’de iPhone klavyesi deneyimini yaşayabileceğiniz bir diğer uygulamadan bahsedelim. Klavye – Jet Black New Phone10, mağazada belirttikleri üzere Samsung dahil tüm Android telefonlarla uyumlu. Tema rengini istediğiniz gibi değiştirebilmenizi sağlayan uygulama; otomatik düzeltme, hareketle yazma gibi özelliklere sahip. 150’den fazla dili destekleyen Klavye – Jet Black New Phone10’da Türkçe dil desteği de mevcut.

Uygulamayı şuradaki bağlantı üzerinden indirdikten sonra cihazınızın klavye ayarlarından aktif hale getirebilirsiniz.

Green Apple Keyboard

iPhone’ların tüm özelliklerini bünyesinde barındıran Green Apple Keyboard, Android kullanıcılarının tercih edebileceği uygulamalardan bir tanesi. Şuradan indirerek cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamayı klavye ayarlarından etkinleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. 5 milyondan fazla kez indirilen uygulama, ücretsiz olsa da uygulama içi satın alma ögelerine sahip. Her ne kadar reklam barındırsa da hiç de azımsanmayacak bir puana sahip olduğunu görüyoruz.

OS 14 Style Klavye Teması

Önereceğimiz son uygulama ise OS 14 Style Klavye Teması. Hemen hemen tüm Android telefonları destekleyen uygulamada dilerseniz temanın arka planını düzenleyebilirsiniz. 150’den fazla dili destekleyen uygulama elbette Türkçeyi de destekliyor. Kelime tahmini gibi bazı klasik özellikleri bünyesinde barındıran uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Keyboard iOS 16

Android’de iPhone’dakine benzer klavye kullanmak için faydalanabileceğiniz bir diğer uygulama da Keyboard iOS 16. Uygulama ile yalnızca bir iOS arayüze sahip olmayacaksınız, ayrıca pek çok kullanışlı özelliğe de kavuşmuş olacaksınız.

Alışması çok zor olmayan bu klavye uygulaması, her biri iPhone’u andıran 14 farklı stile sahip. Açık ve koyu tema özelliği de bulunan uygulamayı internet olmadığı zamanlarda da kullanabilirsiniz.

Android 6.0 ve sonrasındaki sürümler için kullanıma uygun olan uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Ios Keyboard For Android

Android bir telefonda sanki iPhone kullanıyormuşsunuz hissini yaratacak uygulamalar arasında Ios Keyboard For Android de bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu özelleştirilebilir uygulama, size pek çok arka plan seçeneği sunmaktadır. Tıpkı iPhone’dakine benzer bir klavye arayüzü ile gelen uygulama, klavye tuşlarına dokunduğunuzda iOS’un varsayılan sesini kullanmaktadır. Tüm mesajlaşma uygulamalarını destekleyen bu uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bonus: Launcher iOS 15

Eğer Android telefonunuzu arayüzünden tutun da birçok uygulamaya kadar neredeyse iPhone’muş gibi kullanmak istiyorsanız, Launcher iOS 15 kesinlikle aradığınız uygulama. 50 milyondan fazla Android cihazda indirilen uygulamanın puanı ise 4,8/5. Bu da kullanıcıların Launcher iOS 15’i ne kadar beğendiklerinin açık bir göstergesi.

Uygulamayı indirdikten sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz çok mutlu oluruz. Launcher iOS 15’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Android Telefona iPhone Klavye Uygulaması Yükleme

Android telefonunuza bir iPhone klavye uygulaması yüklemek için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

  • Android telefonunuzdan Google Play Store‘u açın.
  • Şimdi yukarıdaki iPhone klavye uygulamalarından birini bulun.
  • Uygulamayı indirip yüklemek için Yükle‘ye dokunun.
  • Kurulumdan sonra cihazınızın Ayarlar > Dil bölümüne gidin.
  • Klavye ve giriş yöntemleri bölümünün altında, az önce yüklediğiniz yeni klavye uygulamasını seçin.
  • Uygulamayı etkinleştirin ve varsayılan klavyeniz olarak ayarlayın.

Bu işlemler sonrası Android telefonunuza istediğiniz iPhone klavye uygulamasını yüklemiş olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Android için iPhone klavye uygulamaları emojileri destekliyor mu?

Evet. Android için iPhone klavye uygulamalarının çoğu emoji desteğinin yanı sıra otomatik düzeltme, akıllı yazı ve özel temalar gibi diğer özellikleri içermektedir.

Android telefonumda iPhone klavye uygulamasını özelleştirebilir miyim?

Evet. Android için birçok iPhone klavye uygulaması farklı renk şemaları, temalar ve düzenler gibi özelleştirme seçenekleri sunmaktadı. Dilerseniz klavyenin boyutunu ve ekrandaki konumunu da özelleştirebilirsiniz.

Android’de bir iPhone klavye uygulaması kullanmak güvenli midir?

Evet. Google Play Store gibi güvenilir kaynaktan indirdiğiniz ve uygulamanın incelemelerini dikkatlice okuduğunuz sürece bu uygulamaları kullanmak güvenlidir. Bazı klavye uygulamaları, kişileriniz veya konumunuz gibi hassas bilgilere erişim gerektirebilir. Bu sebeple yalnızca uygulamanın düzgün çalışması için gerekli olan izinleri verdiğinizden emin olun.