Apple’ın Sürekli Doğrulama Kodu İstemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple, kullanıcılardan bazı zamanlarda sürekli olarak Apple Kimlik doğrulama kodu istiyor. Bu esnada da sizden parolanızı girmenizi ister. iPhone’unuz sizden sürekli olarak Apple Kimlik doğrulama yapmanızı istediğinde kafanız biraz karışmış olabilir fakat endişelenmeyin. Aşağıda Apple’ın sürekli doğrulama kodu istemesi sorununu nasıl çözebileceğinizi göreceksiniz.

Apple Neden Sürekli Doğrulama Kodu İstiyor?

Uzun bir aradan sonra iPhone’unuzun ekran kilidini açtığınızda Apple Kimliği parola doğrulama açılır penceresi görünür. Ancak Apple Kimliği oturum açma isteğinin sürekli olarak ortaya çıkmasının bilinen veya bilinmeyen bazı nedenleri olabilir. Basit bir teknik aksaklık, telefonunuzun bir güncellemeye ihtiyacı olması veya yanlış iCloud ayarları, bu hatayı almanıza sebep olabilir.

Sebebi her ne olursa olsun, bu hata mesajı iCloud hesabınıza giriş yapamamanıza sebep olacaktır. Bu sebeple aşağıdaki yöntemler aracılığıyla bu hatayı durdurmanız gerekecek.

Apple’ın Sürekli Doğrulama Kodu İstemesi Sorununun Çözümü

Ana ekranda veya kilit ekranınızda, Apple Kimliği şifrenizi yeniden girmeniz gerektiğini belirten bir mesaj gördüğünüzde öncelikle şifrenizi girmeyi deneyin. Ayarlar‘a dokunup Apple Kimliği şifrenizi girebilirsiniz. Girişiniz başarısız olursa Apple Kimliği şifrenizi sıfırlayıp tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Apple Kimliği şifresini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  • iPhone’unuzdan Ayarlar‘a gidin.
  • En üstte bulunan isminize, ardından Parola ve Güvenlik‘e ve son olarak Parolayı Değiştir‘e dokunun.
  • Parolanızı sıfırlamak için ekranda beliren talimatları uygulayın.

Buna rağmen Apple sizden sürekli olarak doğrulama kodu istemeye devam mı ediyor? O halde aşağıdaki adımları uygulayın.

iCloud’dan Çıkış Yapın

İlk olarak bağlı olan tüm cihazlardaki iCloud hesabınızdan çıkış yapmalısınız. iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasına gidip en üstteki isminize dokunun. Sonrasında ekranı aşağı kaydırıp Oturumu Kapat‘ı seçin. Sahip olduğunuz tüm Apple cihazlarında bu işlemi tekrarlayın.

Bir Mac cihazınızda varsa, ekranın sol üst köşesinde bulunan Sistem Tercihleri‘ne gidin. Ardından iCloud’a tıklayıp iCloud hesabınızdan çıkış yapın.

Apple Kimliğinizde Bulunan Aygıtların Bağlantısını Kaldırın

Şimdi de şuradaki web adresine gidip Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapın. Sonrasında Cihazlar listesinden her biri için tüm ayrıntıları görüntüleyin.

Burada Apple Kimliğinizle hangi aygıtlarda oturum açtığınızı görebilirsiniz. Hiçbir cihaz kalmayana kadar bunları hesabınızdan kaldırın. Eğer İki Faktörlü Kimlik Doğrulama kullanıyorsanız, kimliğinizi doğrulamak için ek adımlar uygulamanız gerekecek.

iCloud Hesabınıza Giriş Yapın

Bu aşamadan sonra artık Apple cihazlarınızda iCloud hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz. Sürekli gelen kodu isteme mesajının artık gelmemesi gerekiyor.

Olur da hatayı almaya devam ederseniz, Apple’ın şuradaki resmi destek sayfasından Apple teknik ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunu anlattığınızda çözümü hakkında sizleri bilgilendireceklerdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Instagram’da Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?