Askıya Alınmış Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter hesabınız herhangi bir sebepten dolayı askıya alınmış ise başvurabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bunların hepsinin de temelinde Twitter’la iletişime geçmek yatıyor. Yani kendinizi en iyi şekilde ifade ettiğinizde, Twitter’dan geri dönüş alabilme olasılığınız epey yüksek.

Twitter Hesabım Neden Askıya Alınmış Olabilir?

Twitter’ın konuyla ilgili sayfasında, hesabınızın askıya alınmasına sebep olabilecek bazı durumlar belirtilmiştir. Bunlar:

 • Spam: Twitter, spam hesaplar konusunda oldukça hassas. Hem Twitter hem de Twitter’daki kullanıcılar için güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle spam hesaplar askıya alınır. Fakat bazen gerçek bir hesap da yanlışlıkla askıya alınmış olabilir.
 • Hesabınızın güvenliğinin tehlikede olması: Twitter, hesabınızın bir başkasının eline geçtiğini düşündüğünde hesabınızı askıya alabilir.
 • Taciz içeren bir tweet veya davranış: Twitter’ı kullanıyorsanız, kurumun belirlediği kurallara uyacağınızı da teyit etmiş olursunuz. Fakat bu kuralları ihlal ettiğiniz taciz veya nefret içerikli bir tweetiniz veya davranışınız tespit edildiğinde, Twitter hesabınızı askıya alır.

Askıya Alınmış Twitter Hesabını Açma Adımları

Telefon Numaranızı Bağlayın

Twitter hesabınızın yanlışlıkla askıya alındığını düşünüyorsanız, öncelikle telefon numaranızı Twitter hesabınızla bağlamanız gerekiyor. Bunun içinse aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Twitter hesabınızdan Daha Fazla simgesine tıklayıp açılır menüden Ayarlar ve gizlilik ögesini seçin.
 • Ardından Hesabım sekmesine tıklayıp Hesap bilgileri ögesini seçin.
 • Açılır menüdeki Telefon ögesini seçin.
 • Telefon numarası ekle ögesine tıklayıp şifrenizi onaylayın. Ülke kodunuzu veya telefon numaranızın başına sıfır eklemeniz gerekmiyor. Bunlar otomatik olarak Twitter tarafından doldurulacaktır. Ardından Devam ögesine tıklayın.
 • Telefon numaranıza SMS ile bir kod gönderilmiş olmalı. Bunu Onaylama kodu kutusuna girerek Telefonu etkinleştir seçeneğine tıklayın.

NOT: İsteğe bağlı olarak telefon numaranızın onaylanması için sesli arama yönteminden faydalanabilirsiniz.

Hesabın Size Ait Olduğunu Teyit Edin

Şimdi hesabınızın askıya alınması veya kilitlenmesi durumunda Twitter sizden, hesabın size ait olduğunu teyit etmenizi isteyecek. Bunu da şu adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz:

 • Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabınız kilitlenmiştir bildiriminin göründüğü mesajı bulun.
 • Başla ögesine tıklayın veya dokunun.
 • Şimdi telefon numaranızı girin. Bu numaranın güncel olarak kullandığınız bir numara olduğundan emin olun. Çünkü Twitter, sizinle bu telefon numarası üzerinden iletişime geçecek.
 • Onaylama kodunu içeren bir mesaj alacaksınız. Bu kodun telefonunuza ulaşması birkaç dakika sürebilir.
 • Onaylama kodunu girdikten sonra hesabınızın kilidini açmak için Gönder ögesine tıklamanız yeterli olacak.

Twitter hesabınızı bağlandığınız bir e-posta adresiniz varsa, talimatlar o adrese de gönderilmiş olabilir. Eğer bu mesajı gelen kutusunda göremezseniz spam, istenmeyen ve sosyal posta klasörlerini kontrol edebilirsiniz.

Form Doldurun

Twitter’ın askıya alınmış veya kilitlenmiş hesaplar için kullanıcıların durumu Twitter’a aktarmak için doldurabilecekleri bir formu bulunuyor. Şuradaki bağlantıya tıklayarak askıya alınmış olan hesabınızın tekrar aktif edilmesi için ekranda beliren talimatları yerine getirmelisiniz.

Twitter’ın Destek E-posta Adreslerine Mail Gönderin

Twitter ile geçebileceğiniz bazı e-posta adresleri bulunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz formu da doldurduktan sonra hesabınızın tekrar açılmasını istediğinize yönelik şu mesajı:

“My twitter account has been suspended. I filled out all the necessary forms. Can you get my Twitter account reopened?”

aşağıdaki Twitter’la ilişkili e-posta adreslerine gönderebilirsiniz:

Geri dönüş alma olasılığınızın biraz düşük olduğunu söylemeliyiz. Fakat yine de denemeye değer bir adım olduğunu düşünüyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Askıya alınan Twitter hesabımdaki tweetleri görebilir miyim?

Kısmen evet. Normal şartlarda Twitter hesabınız askıya alındığında, kısıtlamanın kaldırıldığı zamana kadar tweetlerinizi göremezsiniz. Fakat Wayback Machine gibi sitelerin eski tarihteki görünümlerine ulaşmanızı sağlayan üçüncü taraf araçlardan yardım alabilirsiniz.

Twitter, hesabımın açılması talebimi reddetti. Destek ekibi itirazları inceliyor mu?

Evet, normal yollar dışında yukarıda belirttiğimiz Twitter’la ilişkili e-posta adreslerine durumu izah ederek alınan bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Discord Nitro Bedava Nasıl Elde Edilir?