Bedava VPS Sunucu Veren Siteler (2024)

Eğer sürekli ücretsiz bir VPS sunucu veren site arıyorsanız, size kötü bir haberimiz var; içerisinde dolandırıcılığın olmadığı bir tane bulamayacaksınız. VPS için en iyi fırsatlar konusunda geniş bir araştırma yaptıktan sonra, birçok “ücretsiz VPS barındırıcısı” ile karşılaştık ve emin olun, her biri tamamen sahte çıktı.

Şimdiyse iyi haber; ücretsiz deneme sürümü sunan yüksek kaliteli VPS sunucu hizmetleri bulunuyor. Ancak yine de bazı barındırıcılar, iptal etmeyi gerçek bir baş ağrısına dönüştürmeyi tercih etmektedir.

Hangi denemelerin zamanınıza değip değmediğini öğrenmek için elimizden geldiğince çok sayıda VPS sunucu hizmetini kullanıp test ettik. Ardından toplam rakamı 5’e indirdik.

Kamatera, son derece özelleştirilebilir bulut altyapısı ve 30 günlük 100 dolar VPS deneme kredisi ile ilk sırada olmayı başardı. Ayrıca deneme planınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirmenize ve özelleştirmenize izin veren tek barındırıcı (en azından krediniz tükenene kadar).

Aşağıdaki tüm VPS sunucu barındırıcılar da üst düzey VPS barındırma sunar ve size güçlü bir VPS çözümünü ücretsiz deneme şansı tanır. Bu nedenle kendiniz için en iyi seçeneği bulmak için makalemize göz atmaya devam edin. Bunun dışında hemen başlamak için Kamatera’ya direkt olarak kaydolabilirsiniz.

Ücretsiz VPS Sunucu Veren Sitelerde Olması Gerekenler

Ücretsiz VPS deneme sunan en iyi barındırıcıları karşılaştırırken, bir dizi önemli öncelikleri dikkate aldık:

Kolay iptal edilmesi: Bazı VPS barındırıcılar sizi ücretsiz bir deneme sürecine çekmek ister, ancak iptal sürecini mümkün olduğunca zorlaştırır. Hesabınızı kolayca iptal etmenize izin veren barındırıcıları seçtik.

Uzun deneme süresi: Kısa bir deneme, bir barındırıcının hizmetlerini uygun şekilde değerlendirmeniz için yeterli zamanı vermeyecektir. Bu nedenle bu listedeki çoğu ücretsiz deneme en az 30 gün sürmektedir.

Esneklik: Bir VPS oldukça özelleştirilebilir ve ihtiyaçlarınız son derece bireysel olabilir. Bu listedeki VPS denemeleri, çok sayıda yapılandırmayı ve özelliği denemenize izin verirken çok fazla sınırlama getirmeyenleri seçer.

Hızlı sunucu kurulumu: Denemenizin ilk birkaç gününü sunucunun kurulmasını ve kullanıma sunulmasını bekleyerek boşa harcamak pek hoş olmayacaktır. Sunucunuzun hızlı bir şekilde kurulmasını sağlayabilen barındırıcılar, birkaç ek puan kazandı.

Bedava VPS Sunucu Veren Siteler

Kamatera

Kamatera, müşterilerine güçlü bir bulut VPS barındırma çözümü sunmaktadır. Bu çözüm ile sitenizi tek bir fiziksel sunucuda barındırmak yerine dünya çapında farklı lokasyonlardaki bulut sunucularına erişim sağlarsınız. Bu da kaynaklarınızı hızla ölçeklendirme yeteneği dahil olmak üzere birçok avantajla birlikte gelir.

Kamatera’nın ücretsiz denemesinin sıkı bir kontrol altında olabileceğine dair biraz şüphelerimiz vardı ama durum böyle değildi. 30 günlük ücretsiz deneme cömertçe, bir ay boyunca 1 TB depolama alanı ve çıkış trafiği dahil olmak üzere 100 ABD doları kredi ile tek bir bulut VPS’ye erişim sağlamaktadır. Deneme süresinden sonra da fiyatların oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Bu 100 ABD doları sınırının altında kaldığınız sürece kaynaklarınızı istediğiniz gibi ölçeklendirebilir, güvenlik duvarları, yük dengeleyicileri gibi isteğe bağlı özellikleri ekleyip kaldırabilirsiniz. Ancak şöyle bir uyarıda bulunalım; eğer kazara 100 ABD dolarlık krediyi aşarsanız, fazlası için ücretlendirileceksiniz. Ancak aşırıya kaçmazsanız, Kamatera’nın güçlü bulut VPS’sinin tadını gerçek bir kuruş ödemeden almanız mümkün olacaktır.

Özellikleri:

 • Çok iyi performans: Kamatera’nın bulut VPS’leri güçlü Intel Xeon Platinum ve Cascade işlemcilerini kullanır, sitenize etkileyici hızlar sağlar.
 • Hesap yöneticisi: Deneme süresince Kamatera’nın hizmeti hakkında sorularınızı yanıtlayacak bir hesap yöneticisine erişim elde edersiniz. İhtiyaçlarınıza uygun ideal VPS yapılandırması hakkında teknik tavsiyeler bile alırsınız.
 • Hızlı sunucu kurulumu: Kaydolduktan sonra sunucunuz bir dakika içinde kurulur ve kullanıma hazır olur.
 • 7/24 teknik destek: Ücretsiz deneme, telefon, e-posta ve bilet aracılığıyla erişilebilen Kamatera’nın teknik destek ekibine erişim sağlar.

ScalaHosting

ScalaHosting, müşterilerine her zaman para iade garantisi ile özelleştirilebilir yönetilen VPS’ler sunan bir barındırıcı hizmetidir. ScalaHosting’den herhangi bir zamanda iade talebinde bulunabilir ve sözleşmenizin kullanmadığınız kısmı için para iade alabilirsiniz. Ayrıca ilk 30 gün içinde iptal ederek tam bir iade de alabilirsiniz.

ScalaHosting teknik olarak ücretsiz bir deneme sunmuyor ancak hizmetini bu şekilde 30 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz. Ancak 30 günlük iadeler yalnızca yeni müşteriler için geçerli olduğunu belirtelim. Mevcut müşteriler için geçerli değildir.

ScalaHosting ile VPS yönetiminin olağan avantajlarını elde edersiniz. Bir destek ekibi VPS’nizi kuracak, performansını optimize edecek, en son yamalarla güncelleyecek, günlük uzaktan yedekleme yapacak, çalışma süresini izleyecek ve kötü amaçlı yazılım taraması yapacaktır. Tüm bunlar, ScalaHosting’i tamamen test etmeye odaklanmanızı sağlar. Sadece yönetilen planlar Rocky Linux veya Alma Linux’u OS olarak sunmaktadır.

ScalasHosting’in SPanel adlı özel bir kontrol paneli de bulunmaktadır ancak dilerseniz cPanel’ı da ödeme seçeneğiniz bulunmaktadır. Ancak SPanel’İn harika bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak ScalaHosting, başlangıç ​​seviyesindekiler için mükemmeldir. Kullanımı kolay olan olan ScalaHosting’den herhangi bir zamanda iade alabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Ölçeklendirilebilir kaynaklar: Kaynaklarınızı istediğiniz zaman ölçeklendirebilirsiniz. Ancak bu durumda sunucunuzun yeniden başlatılması gerekcektir.
 • Kendi kendine yönetilen VPS: Yönetilen VPS’nin tüm avantajlarını kaybederken, çok daha fazla özelleştirilebilirliğe olanak tanıyan root erişimi elde edersiniz.
 • SShield güvenliği: Ücretsiz SPanel’ı seçerseniz, aynı zamanda ücretsiz olarak Shield güvenliğine sahip olursunuz. Bu da sunucunuzu izleyen, web saldırılarını engelleyen ve herhangi bir zafiyeti size bildiren bir yapay zeka çözümüdür.
 • Sınırsız web sitesi taşıma: Yönetilen VPS ile ScalaHosting, sınırsız sayıda web sitesini barındırma hizmetine taşıyacaktır.

IONOS

Eğer piyasadaki en ucuz kendi kendini yönetilen çözümlerden birini arıyorsanız, IONOS oldukça uygun fiyatlı VPS planları sunuyor. Düşük ücretine rağmen IONOS’un 30 günlük para iade garantisi avantajından yararlanabilirsiniz.

Kesinlikle bütçe dostu bir çözüm olan IONOS, VPS’nizin herhangi bir zamanda geçici anlık görüntülerini oluşturabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca tüm müşterilere herhangi bir soruyu yanıtlamalarına için yardımcı olacak bir kişisel danışman atamıştır.

Zaman zaman danışmanınızla iletişim kurmak zor olabileceğini unutmayın. Danışmanınız her zaman sunucunuzu yönetmenize yardımcı olamayabilir. IONOS’tan en iyi verimi almak için bir VPS sunucusunu nasıl yapılandıracağınızı, optimize edeceğinizi ve bakımını yapacağınızı bilmelisiniz.

Özellikleri:

 • Sınırsız trafik: Tüm IONOS sunucuları 1 Gbit/s’ye kadar sınırsız trafik sağlar. Herhangi bir kota sınırıyla karşılaşmayacaksınız veya aşım ücretleri ödemek zorunda kalmayacaksınız.
 • Güvenli bulut yedeklemeleri: Ek bir ücret karşılığında kötü amaçlı yazılım koruması ve güçlü şifreleme ile Acronis bulut yedekleme depolamasını satın alabilirsiniz. Tam veya artımlı yedeklemeler alabilirsiniz.
 • Ücretsiz bulut barındırma deneme sürümü: IONOS’un bulut barındırmasını da ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Kamatera ile aynı şekilde bir ay boyunca kullanmak üzere $100 kredi alırsınız.
 • VPS’nizi hareket halindeyken yönetin: IONOS, duyarlı ve işlevsel bir mobil uygulamaya sahip birkaç VPS barındırıcısından biridir. Sunucularınızı mobil uygulama üzerinden yönetebilir, performansını izleyebilir, faturaları ödeyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Cloudways

Cloudways, kendi sunucularında web barındırma hizmetleri sağlamak yerine Google Cloud ve Amazon AWS gibi en büyük bulut barındırma şirketleri için bir yönetim hizmeti olarak hareket etmektedir. Bu sayede sanal bir sunucuyu nasıl yapılandıracağınızı bilmeksizin bu barındırma şirketlerinin en iyi performansından faydalanmış olursunuz.

Üçüncü taraf olsa da Cloudways üzerinden çeşitli barındırma planlarını doğrudan satın alabilirsiniz. Altyapı sağlayıcı şirketle doğrudan iletişim kurmanıza gerek yoktur. Bunun yerine kullanıcı dostu Cloudways platformunu kullanarak sunucu örneklerinizi denetleyebilirsiniz.

Cloudways, 3 günlük ücretsiz bir deneme sunmaktadır. Evet, çok kısa bir süre olsa da kayıt olmak için kredi kartına ihtiyaç duyulmaz. Denemenin dışında fiyatlar ScalaHosting ile bazı farklılıklara sahip olabilir ancak bu, hangi altyapı sağlayıcıyı seçtiğinize bağlıdır. DigitalOcean, Linode veya Vultr’yi seçmek size daha az maliyetli olacaktır ancak Google Cloud veya Amazon AWS’yi seçmek size daha fazla maliyetli olacaktır.

Özellikleri:

 • Kolay WordPress kurulumu: Cloudways, otomatik olarak tek bir sunucuda birden çok WordPress örneğini sizin için kurabilen bir yazılıma sahiptir. Oradan en iyi WordPress performansı için önceden optimize edilmiş Cloudways sürümünü alırsınız.
 • Dedike test ortamı: Site değişikliklerini ve yeni eklentileri canlı sitenizi etkilemeden test etmek için bir adanmış bir test alanı başlatabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, bu değişiklikleri tek bir tıklama ile canlı siteye gönderebilirsiniz.
 • Premium CDN: Tüm Cloudways planlarına, sitenizin dünya genelinde performansını önemli ölçüde artıran premium Cloudflare Enterprise CDN’yi ekleyebilirsiniz. Ekstra bir maliyeti olsa da görüntü ve mobil optimizasyon yanı sıra ek bir güvenlik katmanı sunar.
 • Destekten garantili yanıt süreleri: Cloudways Standart destek, destek bileti için 2-12 saatte veya yüksek öncelikli bir bileti için destek seviyenize bağlı olarak 10 dakikada 3 saate kadar yanıt garantisi verir. Cloudways bu vaatleri yerine getirmezse, hizmet kredisi hakkına sahip olacaksınız.

GreenGeeks

GreenGeeks sadece üç VPS planı sunmaktadır ancak her biri de mükemmel bir hizmet ve teknik destek sunmaktadır. Neyse ki GreenGeeks’i 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz.

GreenGeeks, sizin için VPS’leri optimize ederek güvenli hale getirir. Ayrıca size cPanel Solo lisansı sağlayarak web sitelerinin hızlı bir şekilde kurulumuna başlayabilmenize olanak tanır.

GreenGeeks’in teknik destek hizmeti, diğer alternatiflere nazaran epey öne çıkıyor. Özel yazılımlara veya sitenizin koduna dokunmayan teknik çalışanlar, sizi temel konularda en iyi şekilde desteklemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Özellikleri:

 • Dahili Softaculous: Ücretsiz cPanel lisansı, yararlı Softaculous uygulama yükleyicisini ve bir lisansı içerir. Bu da tek bir tıklama yaparak 350’den fazla uygulama kurmanızı sağlar.
 • Proaktif 7/24 izleme: Yönetilen hizmetin bir parçası olarak, GreenGeeks sunucunuzu sorunlar için izleyecektir. Bir sorun tespit edildiğinde destek ekibi otomatik olarak müdahale edecektir.
 • RAID-10 SSD: GreenGeeks’in SSD depolaması, yüksek düzeyde gereksiz bir RAID-10 dizisinde tutulur. Bu yapılandırmayla verileriniz birden çok sürücü üzerinde yansıtılacaktır.
 • Ücretsiz özel IP: Her GreenGeeks VPS planı, size temiz bir adres sağlamak için siyah listelere karşı tamamen kontrol ettiğimiz ücretsiz bir özel IP içerir.

InterServer

InterServer, önceden yapılandırılmış Linux, Windows ve depolama VPS planı seçeneği sunarak kurulumu kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Ayrıca 4 veya daha fazla VPS dilimi satın alırsanız tamamen yönetilen hizmet alırsınız. Dolayısıyla teknik detayları ele alamıyorsanız veya istemiyorsanız, InterServer sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

InterServer, para iade garantisi sunmasa da VPS barındırma planlarını aylık olarak faturalandırır. Bu nedenle istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Ancak daha düşük maliyetli paylaşılan Web Hosting planları (Standard, Windows ve WordPress) yalnızca 30 günlük para iade garantisi sunar. InterServer’ın daha güçlü Cloud VPS’ini ise indirimli olarak deneyebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Birçok önemli CMS desteklenir. InterServer ile popüler ve niş bloglama, e-ticaret ve daha fazlası için bir dizi CMS’i otomatik olarak kurabilirsiniz. Bunlara WordPress, Joomla !, TYPO3, Pubvana, Magento ve Zen Cart da dahil.
 • %99.9 çalışma süresi garantisi. InterServer’ın performansı bir SLA tarafından desteklenmektedir. Bu hedefe ulaşılamazsa ödeme alırsınız. Ancak genel olarak InterServer’ın çalışma süresi çok güvenilirdir.
 • 7/24 destek. InterServer ile 7/24 canlı konuşma, ticket ve telefon aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.
 • Premium Cloud Uzak Yedekleme Hizmeti. Ek bir ücret karşılığında, InterServer’dan premium yedekleme hizmetleri satın alabilirsiniz. Depolama planları, depolama VPS ve genel site dosya yedekleme hizmetlerini FTP, SFTP veya rsync aracılığıyla kapsar.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi VPS hangisi?

Sizin için en iyi VPS hizmeti, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişecektir. VPS kullanmaya yeni yeni mi başlıyorsunuz? O halde ScalaHosting veya Cloudways’i öneririz. Her ikisi de iyi destek sunan hizmetler sunmaktadır. Ancak bir geliştiriciyseniz, özelleştirilebilirliği ve uygun fiyatlı olması nedeniyle Kamatera daha iyi bir seçenek olabilir.

Kredi kartı olmadan ücretsiz bir VPS nasıl alınır?

Cloudways, kredi kartı olmadan 3 günlük deneme sürecine kaydolmanıza izin verir. Bununla birlikte ‘sürekli ücretsiz’ VPS barındırma sunan gerçek bir hizmet asla bulamazsınız. Yukarıda ele aldığımız birçok seçenek, genelde uygun fiyatlıdır ve aynı zamanda ücretsiz deneme süreleri ve para iade garantileri sunar.

VPS neden bu kadar pahalı?

VPS, paylaşılan barındırmadan daha sofistike bir teknolojidir ve daha yüksek kontrol ve performans düzeyleri sunar. Bu da fiyatın artmasına neden olur. Ancak her VPS de pahalı olmak zorunda değil. Örneğin IONOS düşük fiyatlarla VPS örnekleri sunmaktadır.