En İyi 10+ WhatsApp Toplu Mesaj Gönderme Programı (Ücretsiz & Ücretli)

Android telefonlarda ve iPhone’da WhatsApp toplu mesaj atma özelliğinden bahsetmiştik. Eğer aynı işlemi bilgisayardan da yapmak istiyorsanız, faydalanabileceğiniz bazı çözümler bulunmaktadır. Aşağıda bilgisayardan WhatsApp toplu mesaj programı ile mesaj nasıl gönderilir, bunun yollarını öğreneceksiniz.

NOT: Bu özellik, WhatsApp’ın kendisinde bulunmadığı için muhakkak başka bir yazılımdan destek almak durumundasınız. Ve şu da bir gerçek ki hiçbir yazılım, ücretli versiyonunu satın almadığınız takdirde bu özelliği tam anlamıyla kullanmanıza izin vermiyor. Her bir yazılımın ücretsiz kullanım versiyonları bulunsa da bunlardan sınırlı süre içerisinde faydalanabilirsiniz.

WhatsApp Toplu Mesaj Göndermenin Faydaları

WhatsApp’ta toplu mesaj gönderme uygulamalarının sunduğu avantajlardan yararlanarak işletmenizi ve hizmetinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Sosyal medya platformları bugünlerde iletişim için en önemli ortamdır ve rekabette öne geçmek için bu tür araçlardan yararlanmak önemlidir. Bir WhatsApp toplu mesaj gönderme yazılımını kullanmanın başlıca avantajları şunlardır:

 • Müşteri katılımı: Uygulama, geniş bir kitleye ulaşmayı mümkün kıldığı için müşteri katılımının artmasını sağlar.
 • Marka konumlandırma: WhatsApp toplu mesaj gönderme yazılımları ile müşteri tabanınızı geliştirirsiniz. Bu da artık ürününüz daha görünür olduğu için markanızın pazardaki konumunu da iyileştirdiğiniz anlamına gelmektedir.
 • CRM yönetimi: Markanızı daha müşteri dostu hale getirmek için müşteri ilişkilerini yönetmek, satışları iyileştirmek için önemlidir.
 • Takım oluşturma: Etkileşim içerisinde olduğunuz ve her zaman yeni fikirler üreten güçlü bir ekip oluşturmak için bu platformları kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan WhatsApp Toplu Mesaj Gönderme Programları

WhatsHash

WhatsHash (adı sonradan Veepar olarak değiştirilmiştir), WhatsApp’ta toplu mesaj gönderme özelliğine sahip, sezgisel ve ücretsiz bir WhatsApp toplu mesaj gönderme programıdır. WhatsHash yardımıyla kullanıcılar, özelleştirilebilir bir yayın listesi oluşturabilmesinin yanında sadece belirli kişilere alakalı mesajlar gönderebilirler.

WhatsHash, kullanıcıların mesaj taslağı hazırlama sürecini kolaylaştırmak için özelleştirilmiş yanıtlayıcı şablonları eklemelerini de sağlamaktadır.

Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunan programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bulk WP Message Sender

İlk bahsedeceğimiz yöntem, Bulk WP Message Sender adlı Chrome eklentisidir. Şuradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabileceğiniz eklentinin ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır.

Eklentinin ücretsiz versiyonunu sonsuza dek kullanabilir ve sadece kısa mesajlar gönderebilirsiniz. Fotoğraf, video gibi medya gönderimler için eklentinin ücretli versiyonunu kullanmanız gerekmektedir. Eklentinin ücretli versiyonunda bulunan özellikler şunlar:

 • Resim, video, metin ve belge gönderebilirsiniz.
 • WhatsApp grubunda mesaj gönderebilirsiniz.
 • Telefon görüşmelerinde canlı destek bulunmaktadır.

Önemli not: Bu eklentinin resmi bir WhatsApp çözümü olmadığını unutmayın. Eklenti, verilerinizin yalnızca güvende olması için sunucularında herhangi bir numara veya mesaj saklayıp kaydetmediğini belirtiyor.

WATI

WATI, WhatsApp’ta toplu mesajlar ve müşteri iletişimi için bir WhatsApp API ortağıdır.

WATI, teknik olmayan kişiler için kullanıcı dostu özellikler sunar. Basit bir arayüz ve sürükle ve bırak oluşturucu kullanarak WhatsApp kampanyalarınız için özelleştirilmiş mesajlar oluşturabilirsiniz. Eğer teknoloji konusunda bilgiliyseniz, WATI API Gateway’e erişebilirsiniz.

Platform tamamen WhatsApp’a odaklanmıştır, bu da kullanıcılar için iyi hem de kötüdür. Omnichannel pazarlama özelliklerine ihtiyacınız yoksa, uygulama içinde WhatsApp kampanyaları çalıştırmak için gelişmiş özelliklerden faydalanırsınız. WhatsApp toplu mesajları göndermek için ara sıra bir platforma ihtiyacınız varsa, WATI gibi özel bir çözüme yatırım yapmak mantıklı değildir.

WATI CRM, hizmetlerini kullanmak için seçebileceğiniz iki plan sunar: Aylık 49 $ maliyetle Standart plan ve aylık 98 $ fiyatla Profesyonel plan. Bunun dışında platform ücretsiz deneme de sunmaktadır. Bunun için “Free Trial” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir konuşma, ilk etkileşimden sonraki 24 saatlik pencere içinde bir kullanıcıya gönderilen sınırsız bildirim anlamına gelir. Bu kullanışlı programa ulaşmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

WhatSender

WhatSender, bilgisayardan toplu WhatsApp mesajları göndermenize olanak tanıyan en iyi yazılımlardan bir tanesidir. İşlevsel bazı özelliklere sahip olan WhatSender ile faydalanabileceğiniz bazı özellikler şunlar:

 • Özelleştirilmiş mesajlar
 • Kişileri manuel olarak veya CSV veya TXT dosyasından içe aktarabilme
 • Kaydedilmemiş kişilere mesaj gönderebilme
 • Çoklu hesap desteği
 • Mesajları belirli aralıklarla zamanlama
 • İstenmeyen e-postalardan kaçınmak için birden çok mesaj varyasyonu oluşturur
 • Mesajlara resim ve video ekleyebilmenizi sağlar
 • Tüm kişileriniz için numara filtresi

Yazılımın ücretsiz sürümünde sınırsız deneme mesajı gönderebilir ve kişileri içe aktarabilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez. Chrome eklentisi olarak kullanabileceğiniz WhatSender’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Allwebmart WhatsApp Broadcast Software

Küçük işletmeler arasında oldukça popüler olsa da her büyüklükteki işletmenin erişebileceği uygun maliyetli bir çözümdür. Bu yazılım ile dakikada 20, bir günde ise toplam 5000 mesaj gönderebilirsiniz. Allwebmart’ın bazı göze çarpan özellikleri şunlar:

 • Kredi limiti bulunmuyor
 • WhatsApp grupları oluşturabilir ve ekleyebilirsiniz
 • Günde 5000 mesaj gönderebilirsiniz
 • Telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilere tek seferde 100’e kadar mesaj gönderebilirsiniz
 • Kullanımı oldukça kolay

Yazılımın hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları bulunmaktadır. Allwebmart’ı kullanmaya başlamak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Whatso Bulk WhatsApp Sender

Whatso, dünya çapında 25.000’den fazla kullanıcısı bulunan ücretsiz bir WhatsApp toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Yeni engelleme önleme teknolojisi ile orta ve küçük ölçekli işletmeler için kullanıcı katılımını artırmak ve satışları artırmak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan birisidir. Whatso’nun sağladığı temel özelliklerden bazıları şunlar:

 • Birden çok dili destekler
 • Otomatik özelleştirme
 • Dolandırıcılık tespiti
 • Özelleştirilebilir gönderen kimliği
 • Multimedya formatları

Whatso’nun ücretsiz versiyonunda aynı anda 5 WhatsApp mesajı gönderilebiliyor. Daha fazlası için yazılımın yıllık 39 dolardan başlayan ücretli versiyonunu kullanabilirsiniz. Whatso’yu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sendinblue

Bir WhatsApp toplu mesaj gönderme aracı olan Sendinblue, kendi platformu içinde WhatsApp API‘sine erişmenizi sağlar. Bu da API’lerle çalışmak için gereken teknik becerilere sahip olmadan kampanyalar oluşturup gönderebileceğiniz ve WhatsApp kişi listelerini yönetebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Sendinblue’nun bazı ilgi çekici özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • WhatsApp kampanyalarını kodlama becerileri olmadan dakikalar içinde etkinleştirebilirsiniz.
 • Gömülü kayıt özelliği ile WhatsApp Business hesabınızı Sendinblue’nun arayüzüne hızlı ve kolay bir şekilde bağlayabilrisiniz.
 • Mesaj şablonu oluşturma, onaylama ve zamanlama ile kişi yönetimi daha kolay hale geliyor.
 • Size gelen mesajları alabilirsiniz.
 • Şablon durumunu ve kampanya performansını doğrudan Sendinblue üzerinden izleyebilirsiniz.
 • E-posta, SMS ve WhatsApp pazarlamasını tek bir yerden yürütebilirsiniz.
 • 100’den fazla dil ve ülke desteği bulunuyor.
 • WhatsApp kampanyalarını uygulamak için lisans ücreti alınmıyor. Yalnızca mesaj kredileri için ödeme yapmanız gerekecek.

Sendinblue’yu kullanmaya başlamak için şuradaki bağlantıya gidebilirsiniz.

NovoChat

NovoChat, e-ticaret şirketleri için çok kanallı bir toplu mesaj gönderme platformudur. WhatsApp, Messenger, Telegram ve LINE ile entegre olacak şekilde çalışan platform, Shopify ve EasyStore ile entegrasyon sunarak kullanıcıların pazarlama mesajlarıyla yeni ürünleri tanıtmalarına olanak tanımaktadır.

NovoChat kontrol paneli, okunan ve yanıtlanan mesajların sayısı, toplam tıklama ve elde edilen gelir gibi gerçek zamanlı performans metrikleri sunar. Henüz çok genç bir şirket olan NovoChat, şimdilik güvenilir bir hizmet sağlayıcısı olarak tanınmamıştır. Yine de platformun 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne bir göz atabilirsiniz. Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Respond.io

Respond.io, WhatsApp, e-posta, sosyal medya ve web sitesi widget’ları aracılığıyla iletişimi kolaylaştıran iş iletişim yazılımıdır.

Platform kendisi size WhatsApp API erişimi sağlamaz. WhatsApp API’sini 360dialog gibi WhatsApp Ortaklarından birinden almanız gerekecektir. API’nizi Respond.io hesabınıza bağladığınızda, WhatsApp üzerinden hedef kitlenize yayınlar ve kişiselleştirilmiş mesajlar iletebilirsiniz.

Ancak bu yaklaşım sadece aynı anda birkaç mesajlaşma uygulamasında (Facebook Messenger, WhatsApp, WeChat, LINE, Telegram gibi) promosyonlar çalıştırmak için merkezi bir araça ihtiyacınız varsa mantıklıdır. Hem 360dialog hem de Respond.io hizmetlerini kullanmak için aylık ücretler talep edileceğinden, WhatsApp kampanyaları göndermek için ek entegrasyonlar gerektirmeyen resmi bir WhatsApp ortağını tercih etmek daha maliyet açısından mantıklıdır.

Respond.io ücretsiz bir plan sunmaktadır. Ancak WhatsApp API’sini ücretsiz olarak entegre edemezsiniz. WhatsApp API’sini ve Respond.io’yu 360dialog’un yardımıyla bağlamak için aylık 5 ABD doları + mesaj gönderme için WhatsApp ücretleri ödemeniz gerekecektir. Daha fazla iletişim limiti, yayınlar ve kullanıcı koltuğu için, ayrıca ücretli Respond.io planlarından birine yükselme seçeneğiniz de bulunmaktadır (aylık 29 ABD dolarından başlayan fiyatlarla). Bu araca ulaşmak için şuradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

SendApp

SendApp, başka bir WhatsApp mesaj gönderme platformudur. Şirket, masaüstü uygulaması ve sohbet kişilerine kişiselleştirilmiş promosyonel yayınlar göndermek için WhatsApp API’si de sunmaktadır.

SendApp, farklı bir özellik olarak kitlesel kampanyalara eklenen görüntülerin ince ayarını yapmak için bir fotoğraf düzenleyiciye sahiptir. Üstelik bunun için herhangi bir teknik beceriye gereksiniminiz de yok.

SendApp, 20 kullanıcıya WhatsApp mesajları gönderebileceğiniz 7 günlük ücretsiz bir deneme süresine sahiptir. Platforma şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Twilio

Twilio, WhatsApp mesajlaşma, SMS, sesli aramalar ve e-posta için API’lar sunan iletişim yazılımı bir platformudur.

Twilio’nun Content API’si, zengin içeriği destekleyerek her yayınlamak istediğiniz kanal için otomatik olarak optimize edilmesini sağlayarak çoklu kanal pazarlamayı kolaylaştırır. Ancak her kanal, ayrı bir planın bir parçasıdır. Bu nedenle Twilio’yu pazarlama iletişim platformunuz olarak seçmeden önce toplam fiyatı hesaplamanız gerekmektedir.

Twilio, karmaşık bir iletişim platformu oluşturma konusunda uzman olan kişiler için iyi bir platformdur. Eğer daha az karmaşık bir çözüm tercih ederseniz, yukarıdaki seçeneklere göz atabilirsiniz.