En İyi 15+ Bilgisayar Hızlandırma Programı

Bilgisayarı hızlandırabileceğini iddia eden çok fazla program bulunuyor fakat bunların çoğu bu konuda gerçek anlamda iyi değil. Bilgisayarı hızlandırmak çok öznel bir süreçtir ve birçok şeyi düzeltmeyi içerir.

Öncelikle diğer programların ihtiyaç duyduğu RAM ve işlem gücünü alacak gereksiz işlemlerin arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Ardından sabit diskin kendisi geçici dosyalar içermemeli ve parçalanmamalıdır. RAM yönetimi ise çok daha başka bir konudur fakat Windows’un RAM yönetiminde oldukça iyi bir iş çıkardığı için bu kısım biraz tartışmalı bir konudur. Ayrıca önemsiz girdileri kaldırmak için kayıt defterinizi de optimize etmeniz gerekir. Ve en önemlisi, bilgisayarınızdaki işe yaramaz programların kaldırılması gerekir.

Yukarıdaki tüm detayları doğru bir şekilde yapılandırdığınızda, bilgisayarınızın performansını arttırmış olursunuz. Özellikle web tarayıcılardaki geçici dosyaları temizlemek, gereksiz uzantıları kaldırmak da bilgisayarın hızını arttırır.

Bilgisayar hızlandırma konusunda gerçekten iyi olan programlar, yukarıda bahsettiğimiz detayların hemen hepsiyle yakından ilgilenirler. Bazıları bunu diğerlerinden daha iyi yapabilir, bazılarıysa yalnızca belirli yönlere odaklanır.

Eğer “bilgisayarımı nasıl hızlandırırım?” sorunuzun cevabını merak ediyorsanız, aşağıdaki bilgisayar hızlandırma programları önerimize muhakkak göz atmalısınız. Hepsi ücretsiz olan bu programları kullanarak bilgisayarınızı daha hızlı hale getirmiş olacaksınız.

Bilgisayar Hızlandırma Programı Nedir?

Sistem optimizasyon programı olarak da bilinen bilgisayar hızlandırma programı, bilgisayarın performansını ve hızını artırmak için tasarlanmış bir program türüdür. Bu programlar genellikle aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli işlevleri yerine getirir:

 • Önemsiz dosyaları ve geçici verileri temizleme: Bu, sabit sürücüde yer açar ve bilgisayarın daha verimli çalışmasına yardımcı olur.
 • Sabit sürücüyü birleştirmek: Bu, daha hızlı erişilebilmesi için sabit sürücüdeki verileri yeniden düzenler.
 • Gereksiz programları ve hizmetleri kaldırma: Bu işlem, bilgisayarın çalışması için ihtiyaç duyduğu kaynak miktarını azaltacağı gibi RAM’i ve işlem gücünü boşaltır.
 • Sistem ayarlarını optimize etme: Son olarak performansı artırmak için görsel efektleri ayarlamak veya gereksiz arka plan işlemlerini kapatmak gibi çeşitli sistem ayarları için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Genel olarak PC hızlandırma programı, bir bilgisayarın performansını artırmak için faydalı bir araç olabilir. Yalnız bu programları seçerken ve kullanırken dikkatli olmalısınız. Zira bazı programlar etkili olmayabileceği gibi sisteminize zarar da verebilir. Bilinen bir program seçmek (aşağıdaki programlar saygın ve bilinen programlardır) ve zararlı sonuçlardan kaçınmak için tüm talimatları dikkatli bir şekilde uygulamak önemlidir.

Bilgisayar Hızlandırma Programı | Ücretsiz

Glary Utilities

Glary Utilities, bilgisayarı hızlandırma konusunda oldukça iyi işler çıkaran programlardan bir tanesidir. Bilgisayarınızın tüm yönlerini (kayıt defteri temizleme, disk temizleme, başlangıç ​​optimizasyonu gibi) optimizasyonunu desteklemekle kalmayıp ayrıca gerekli tüm bakımını tek tık ile gerçekleştirmenizi sağlar. Eğer belirli bir yönünü değil de bilgisayarınızı bir bütün olarak optimize etmek istiyorsanız, bunu tek tıklama ile yapabilirsiniz.

Program, kullanıcılarına daha gelişmiş seçenekler de sunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlar:

 • Temizleme ve Onarım (Cleanup and Repair): Disk temizleme, kayıt defteri onarımı, kısayol düzeltici, yinelenen dosya bulucu ve boş klasör bulucu.
 • Optimize Et ve İyileştir (Optimize & Improve:): Başlangıç ​​yöneticisi, disk birleştirme, bellek iyileştirici, kayıt defteri birleştirme ve sürücü yöneticisi.
 • Gizlilik ve Güvenlik (Privacy and Security): Dosya parçalayıcıyı, dosya silmeyi geri almayı ve dosya şifrelemeyi sağlar.
 • Dosya ve Klasör (File and Folder): Disk alanı analizörü, dosya ayırıcı ve hızlı arama işlevleri buradan yapılabilir.
 • Sistem Araçları (System Tools): Sistem bilgisi, kayıt defteri yedekleme, kayıt defteri geri yükleme, sistem dosyalarını onarma, sistem yedekleme ve sistem geri yükleme buradan yapılabilir.

Bilgisayarınızı genel olarak optimize etmek istiyorsanız, Glary Utilities aradığınız çözüm olabilir. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

CCleaner

CCleaner-Alternatifi-Bilgisayar-Temizleme-Programlari

CCleaner, bilgisayar hızlandırma konusunda bir başka ünlü ve ücretsiz bilgisayar optimizasyon programıdır. Bu program ile bilgisayarınızı temizleyecek, yavaşlamasına sebep olan sorunları tespit edip ortadan kaldırır. Tek tıklama ile bakım seçeneği sunan CCleaner, bazı gelişmiş araçlara sahiptir. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım:

 • Temizleyici (Cleaner): Bu araç ile Windows’taki varsayılan ve yüklü programları analiz edebilir, hasarlı kısımları onarabilirsiniz. Buna internet verileri, son belgeler, küçük resim önbelleği, görev çubuğu atlama listesi, geçici dosyalar, Windows günlük dosyaları ve daha pek çok şeyin analizi dahildir. Analizin tamamlanmasının ardından silinebilecek dosyaların ayrıntılarını görüntüleyip bu dosyaları silmek için Cleaner‘ı çalıştırabilirsiniz.
 • Kayıt Defteri (Registry): Buradan Windows bilgisayarınızdaki olası kayıt defteri sorunlarını tarayabilirsiniz. Eksik DLL’leri, kullanılmayan dosya uzantılarını, ActiveX ve Class sorunlarını, MUI önbelleğini, uygulama yollarını kontrol edebilirsiniz. Sorunlar tespit edilirse, taramanın ardından bu sorunları görebilirsiniz. Sonrasında tespit edilen bu sorunları yine buradan çözebilirsiniz.
 • Araçlar (Tools): Bilgisayarınızdaki sorunları çözmek için geniş bir araç listesine erişeceksiniz.

Bu popüler bilgisayar hızlandırma programını şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Puran Utilities

Puran Utilities, bilgisayarınızı birkaç sağlam araç koleksiyonuyla hızlandırmanızı sağlayacak başka bir ücretsiz programdır. Hepsi olmasa da mevcut araçların çoğunu kullanarak yavaş olan bilgisayarınızı hızlandırmak için gereksiz dosyaları ve programları temizleyebilirsiniz. Bu araçlar farklı amaçlara hizmet etse de birlikte kullanıldıklarında bilgisayarınızın performansında önemli bir artış yaşamanızı sağlayacaktır.

Programda Tools’u seçtiğinizde disk denetimi ve temizleyici, boş klasör silme, kayıt defteri temizleme, kayıt birleştirme, yinelenen dosyaları bulma, dosyaları kalıcı olarak silme, diski silme gibi araçlar göreceksiniz.

Bu araçlardan herhangi birine tıkladığınızda, üzerinde özel işlemler gerçekleştirebilir ve dosyaları veya programları seçerek silebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda herhangi bir ayarı değiştirmeniz durumunda bir geri yükleme noktası oluşturulabilir. Bunu Windows bilgisayarlardaki Geri Yükleme Noktası özelliği gibi düşünebilirsiniz.

Ticari olmayan amaçlar için ücretsiz olarak kullanılabileceğiniz Puran Utilities’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Eusing Cleaner

Eusing Cleaner, bilgisayarınızdaki temizlenecek alanları seçerek cihazınızın bakımını yapmanıza olanak tanır. Oldukça etkili bir şekilde çalışan program ile her iyileştirmenin sonuçlarını görebilirsiniz. Örneğin bellek temizlendi, hız arttı, kayıt defteri dosyalarının boyutu azaldı gibi.

Windows bilgisayarınızdaki dosyaları, kurulu tüm tarayıcılar için geçici tarayıcı dosyalarını, uygulama dosyalarını ve çok daha fazlasını Eusing Cleaner bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızı hızlandırmak için Kayıt Defteri’ni tarayabilir, gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

Bunlarla da sınırlı kalmayan Eusing Cleaner, disk birleştirme aracı ve başlangıç ​​programlarını yönetme seçenekleriyle bilgisayarınızı iyi bir şekilde optimize etmenizi sağlayacak. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Speed ​​It Up Free

Speed ​​It Up Free, bilgisayarı hızlandırmak için faydalanabileceğiniz ücretsiz yazımlardan birisidir. Basit arayüzü ve özellikleri ile bilgisayarınızı hızlandırmak için kolayca optimize etmenizi sağlar. Bilgisayar hızını arttırmak için çeşitli kategorilere ayrılmış temizleme araçları bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse:

 • Hızlandırma (Speed It Up): Windows optimizasyonu, RAM güçlendirme, internet temizleme ve sabit disk hızlandırma gibi işlemler uygular.
 • İnternet temizleme (İnternet Clean up): Otomatik doldurma formunu, ziyaret edilen web sayfalarını, önbelleği silebilirsiniz.
 • HardDisk Hızlandırma (HardDisk Speed Up): Hızlı disk birleştirme ve tam disk birleştirme.

Programı ücretsiz olarak şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

CleanMyPC

CleanMyPC, bilgisayarınızı temiz tutmanıza yardımcı olan bir programdır. Bu program tüm bilgisayarınızı tarayarak gereksiz dosyaları temizler ve bilgisayarınızı hızlandırır. Bununla birlikte kayıt defterini temiz tutar, böylece performans açısından yüksek hız elde edersiniz.

CleanMyPC, cihazınızdaki tarayıcıları tarayarak tüm etkinlik izlerinizi tek bir yerde toplar. Bu da çerezleri ve giriş verilerini temizlemenize yardımcı olur. Bir tıklama ile tüm online geçmişi temizlemenize olanak sağlar.

Özellikleri:

 • CleanMyPC, programları ve programdan kalan artıkları tamamen kaldıran çoklu kaldırıcı özelliği sağlar.
 • Çalıştırılan ögelerin listesini sağlayarak onları kolayca devre dışı bırakabilir ve bilgisayarınızın hızını artırabilirsiniz.
 • CleanMyPC gereksiz olan eklentileri tespit etmenizi ve devre dışı bırakmanızı kolaylaştırır.
 • Dosyaları güvenli bir şekilde siler.

CleanMyPC, bölünmüş bir sabit diski, gereksiz dosyaları ve kayıt defteri sorunlarınızı çözer. Kullanımı kolay bir araç olan ve bilgisayarınızı yeni kullanıyormuş gibi hızlandıracak olan CleanMyPC’yi şuradan indirebilirsiniz.

Baidu PC Faster

Baidu PC Faster, gereksiz dosyaları temizleyerek, virüs taraması yaparak ve diğer optimizasyon görevlerini gerçekleştirerek bilgisayarınızı daha hızlı hale getirir. Bilgisayarınızda bulunan geçici dosyalar, önbellek, yama dosyaları, günlük dosyaları gibi kısımları taramak için Hızlı Kontrol (Quick Check) seçeneğiyle başlayabilirsiniz. Ardından gereksiz olduğu tespit edilen tüm veriler silinir.

Virüs Taraması (Virus Scan) bölümü, bilgisayarınızın tamamında, bazı internet ögelerinde ve oyunlarda kontrolü elinize alıp özel bir tarama yapmanızı sağlar. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra istenmeyen ögeleri bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz.

Bu ücretsiz programda sistem onarımı, büyük dosya temizleyicisi, disk birleştirme, tarayıcı koruması, internet hız testi, dosya parçalayıcı, Windows güncellemeleri gibi özellikler de bulunmaktadır. Baidu PC Faster’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

System Mechanic Free

System Mechanic Free, içinde bulunan araçların kullanılabilirliğini sağlayan bir gösterge panosuna sahiptir. Bilgisayarınızın genel sağlığına genel bir bakış atar ve sorunları tespit edebilirsiniz. Bilgisayarınızı tarayarak eğer varsa tüm sorunları görüntüler. Hızlı analiz (Quick analysis, daha az zaman alır) veya Derin analiz ( Deep analysis, bilgisayar sorunlarına göre 5-7 dakika sürer) seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Program, bilgisayarınızı daha hızlı hale getirmek için bazı PC bakım araçlarının bulunduğu bir araç kutusu içerir. Buradaki tüm araçları aynı anda çalıştırmak için tek tıklama çözümünü seçebilir, isterseniz bunları ayrı ayrı da çalıştırabilirsiniz. Bu araçlar şunlardır; PC Accelerator, PC Repair, PC Cleanup, PC Security ve Total Registry Revitalizer. Örneğin PC Accelerator aracı, sistem belleğini kurtarmanıza ve birleştirmenize ayrıca internet ayarlarını optimize etmenize olanak tanır. Bunların dışında programı bilgisayarınızda güvenlik ve genel bakış taramaları yaparak tespit edilen hataları düzeltmek için de kullanabilirsiniz.

Normalde ücretsiz olan program, bazı özelliklerin kullanılabilmesi için ücretli sürüme de sahiptir. Programın ücretsiz versiyonunu şuradan indirebilirsiniz.

System Optimize Expert

System Optimize Expert, bilgisayarınızı optimize etmek ve bilgisayarın hızını arttırmak için bazı araçları kullanmanıza olanak tanıyan bir programdır. Programlardaki araçlardan birisi, bilgisayarınızı sorun olup olmadığını tespit etmek için taramanıza ve ardından bunları düzeltmenize olanak tanır. Tarama seçeneği tam olarak şunlar gerçekleştirir; kayıt defteri temizleme, gizlilik taraması, gereksiz dosyaları kaldırma ve sistem optimizasyonu. Her bölüm için yapına tarama sonrası algılanan sorunların sayısı görebilirsiniz. Programın en iyi taraflarından birisi geri yükleme noktası oluşturmasıdır. Önemli bir veriyi yanlışlıkla sildiğinizde bunları geri yüklemenizi sağlar.

Programda Control adlı bir bölüm daha bulunuyor. Burası da bilgisayarınızda disk temizleme, tekrar düşen dosyaları silme gibi eylemleri yapabilmenizi sağlıyor. Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Privazer

PrivaZer sadece arkanızda bıraktığınız dijital izlerinizi silmekle kalmayan, aynı zamanda kurtarma şansı bırakmayan güvenli silme yöntemleri kullanarak bunları tamamen ortadan kaldıran bir gizlilik aracıdır.

Zaman içinde sabit diskinizde biriken kullanılmayan ve gereksiz dosyaların ne kadar büyük olduğunu tahmin dahi edemezsiniz. PrivaZer, sisteminizi özenle tarayarak Windows geçmişi, geçici dosyalar, günlük dosyaları ve hatta Geri Dönüşüm Kutusu‘nun içeriği gibi gereksiz dosyaları belirler ve ortadan kaldırır. Siz farkına bile varmadan, gigabaytlarca alanın sihirli bir şekilde yeniden ortaya çıktığını ve gerçekten önemli olan şeylerle doldurmanız için hazır olduğunu göreceksiniz.

PrivaZer’in benzersiz özelliklerinden birisi de kullandığınız depolama cihazının türünü anlamadaki kabiliyetidir. İster manyetik disk ister SSD olsun, PrivaZer en etkili temizliği sağlamak için silme algoritmalarını buna göre ayarlar. Bu program, temizleme becerilerini USB sürücüler ve harici sabit diskler gibi harici depolama cihazlarını da kapsayarak, bunları kalan verilerden temizler ve herhangi birinin geçmiş faaliyetlerinizi ortaya çıkarmasını önler.

PrivaZer size esnek seçenekler sunarak düzenli tarama ve temizlik işlemlerini günlük, haftalık veya aylık olarak planlamanıza olanak tanır. Böylece, ister günlük çalışmayı tamamlıyor ister yeni bir haftaya başlamak üzere olun, PrivaZer’i otomatik olarak temizlik yapacak şekilde ayarlayabilir, işi bittiğinde bilgisayarınızı kapatması veya yeniden başlatması için talimat verebilirsiniz.

Cleanup Assistant

Cleanup Assistant ile yavaş bilgisayarınızı hızlandırmak için geniş bir ücretsiz araç setine sahip olursunuz. Bu ücretsiz programın ana ekranında, bilgisayarınızın tüm etkinliğini ve performansını takip edebilirsiniz. İsterseniz başlangıç ​​programlarını buradan da yönetebilirsiniz.

Program çöp kutusunu, yinelenen dosyaları, boş klasörleri temizlemenize ve programları kaldırmanıza olanak tanır. Ayrıca duruma göre dosya parçalayıcı seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Mevcut araçlardan bazılarının kullanımı ücretsiz değildir. Bunları kullanmak için Pro sürümüne yükseltmeniz gerekiyor fakat ücretsiz sürümü de işinizi görecektir. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Wise Care 365

Wise Care 365, sunduğu bazı bakım araçları ile bilgisayarınızı temizlerken bir yandan performansını izlemenize de olanak tanır. Bilgisayarınızı daha hızlı hale getirecek bu ücretsiz program, bazı optimizasyon araçlarıyla birlikte gelmektedir. İsterseniz tüm bilgisayarı tarayabilir veya taranacak alanları ve programları manuel olarak seçebilirsiniz. Bu araçlar çeşitli sekmelerde bulunur. Bunların neler olduğuna bakacak olursak:

 • PC Checkup: Tek bir tıklama ile bilgisayarınızın sağlık durumunu ve gizlilik riskini kontrol edebilir, gereksiz dosyaları, geçersiz kayıt defteri girdilerini, tarama geçmişi gibi ögeleri tarayabilirsiniz. Tarama tamamlandığında tespit edilen hataları tek bir tıklama ile silebilirsiniz.
 • Sistem Temizleyici (System Cleaner): Bu sekme, kayıt defterinizi temizler, genel bir temizlik yapar, büyük dosyaları parçalar.
 • Sistem Monitörü (System Monitor): Bilgisayarınızda yapılan işlemlere ve donanıma genel bir bakış atmanızı sağlar.

Bazı özellikleri ücretli olsa da şuradaki bağlantıdan programı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

JetClean

JetClean, tek tıklama seçeneği ile bazı araçları kullanarak bilgisayarınızın hızınızı kolayca arttırmanızı sağlar. 1-Click olarak adlandırılan bu araç, Kayıt Defteri’ni, Windows’taki geçici dosyaları, programları, kısayolları ve RAM’i temizlemenize olanak tanır. Bu seçeneklerin her biri için isterseniz tüm alanları seçebilir, isterseniz taranacak alanları manuel olarak kendiniz belirleyebilirsiniz.

Diğer Araçlar (Other Tools) isimli menü ise sistem bilgilerini görüntülemenize, programları kaldırmanıza, başlangıç ​​programlarını optimize etmenize, Kayıt Defteri’ni birleştirmenize, interneti kararlı hale getirmenize olanak tanır. Programı şuradan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Your Cleaner

Your Cleaner, bilgisayarınızı daha hızlı hale getirmenizi sağlayacak bir başka araçtır. Program ile geniş çaplı veya hızlı taramalar gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı tarama, bilgisayarınızda temizlenmesini istediğiniz temel alanlara bakar. Tespit edilen önemsiz ve gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırmanızı sağlar. Programda kullanabileceğiniz araçlar, aşağıda göreceğiniz çeşitli bölümlere ayrılmıştır:

 • Sürücü, Gizlilik (Drive, Privacy): Burada geri dönüşüm kutusu, geçici dosyaları, bozuk kısayolları, günlük dosyaları, bellek dökümü, küçük resim önbelleği gibi kısımları temizleyebilirsiniz.
 • Kayıt Defteri (Registry): Dosya türleri, uygulamalar, yükleyiciler, program kimlikleri, paylaşılan DLL’ler, sesler ve uygulama yolları gibi gereksiz kayıt defteri ögelerinin temizliğini gerçekleştirir.
 • Kopya Dosyalar (Duplicate): Tüm sürücülerde aynı anda arama yaparak tekrar düşen dosyaları bularak temizler.
 • Otomatik Çalıştırma (Autorun): Tüm otomatik çalıştırma programlarını görüntüleyerek bunları etkinleştirmenizi ve devre dışı bırakmanızı sağlar.

Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

UPCleaner

UPCleaner, bilgisayarı temizlemek ve hızlandırmak için geliştirilen kullanışlı bir bilgisayar bakım aracıdır. İşlemcinin kullanımının yüksek olduğu zamanlarda, tarayıcıda geçici dosyaların çok fazla yer kapladığında sizi bilgilendiren bir bildirim özelliği bulunmaktadır. Bildirimleri daha başka uyarılar için de özelleştirebilirsiniz.

Program, tüm sisteminizi tarayarak gereksiz dosyaları tespit eder. Geçici dosyaları, sistem önbelleği, sistem dosyaları, günlük dosyaları, geri dönüşüm kutusu dosyaları, internet tarayıcı dosyaları, kayıt defteri gibi kısımları tarayabilir.

Son olarak UPCleaner aracılığıyla başlangıç ​​programlarını yönetebilir ve interneti hızlandırabilirsiniz. Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Pegasun System Utilities 7

Pegasun System Utilities 7, tek tıklama ile yapacağınız bakım sonrası bilgisayarınızın daha hızlı hale gelmesini sağlar. Programın sisteminizde yaptığı bazı işlemler şunlar; bilgisayarı temizleme, hizmetleri optimize etme, başlatmayı optimize etme ve disk birleştirme. Program, internet tarayıcılarınızı optimize ederek güçlendirebilmenizi de sağlıyor.

Programda bilgisayarın hızını önemli ölçüde arttırmak için kullanabileceğiniz bir Turbo seçeneği mevcuttur. Fakat bunu yalnızca programın ücretli bir sürümüne sahip olduğunuzda kullanabilirsiniz. Bunun dışında programı ücretsiz olarak indirmek için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Auslogics BoostSpeed Free

BoostSpeed, bilgisayarınızın gizliliğinizi korumanın yanı sıra sisteminizde genel hız ve performans iyileştirmeleri yapabilmenizi sağlayan etkileyici bir araçlar paketidir. Programın temel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Önemsiz dosyaları ve hız azaltan sorunları bulmak için tüm sisteminizde tam bir tarama gerçekleştirir.
 • Tek bir tıklama ile kapsamlı bir bilgisayar temizleme ve optimizasyon gerçekleştirir.
 • Geçersiz girdileri kayıt defterinden, sisteminize zarar vermeden kaldırır.
 • Kişisel verilerinizi korumak için önemli gizlilik araçlarına sahiptir.
 • Sorunsuz bir internet kullanımı ve daha hızlı indirmeler sağlamak için internet bağlantı ayarlarınızı düzenler.
 • Otomatik bellek ve işlemci yönetimi ile kullandığınız programların maksimum kaynak almasını sağlar.

Windows 7-11 arası tüm sürümleri destekleyen bu bilgisayar hızlandırma programını şuradan indirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar hızlandırma programı gerekli mi?

Bilgisayar hızlandırma programı her bilgisayar için gerekli olmasa da bilgisayarınızın performansını iyileştirmede yardımcı olabilir. Yavaş başlatma süreleri, performansta gecikme veya başka sorunlar yaşıyorsanız, bir optimizasyon programı kullanmak bu sorunları çözüme kavuşturmayı deneyebilirsiniz.

Tüm bilgisayar hızlandırma programları aynı mıdır?

Hayır. Bilgisayar hızlandırma programları sundukları özelliklere, optimizasyon stratejilerinin etkinliğine ve kullanıcı arayüzlerine göre farklılık göstermektedir. Kullanmak için bir program seçmeden önce farklı programları araştırmanızı ve karşılaştırmanızı öneririz.

Bilgisayar hızlandırma programı kullanmak riskli midir?

Özellikle güvenilir olmayan veya kötü amaçlı bir kaynaktan bir program kullanıyorsanız, bilgisayar hızlandırma programı kullanmanın bazı riskleri vardır. Bazı programlar kötü amaçlı yazılım içerebilir, sisteminizde sorunlara veya veri kaybına yol açan istenmeyen değişikliklere neden olabilir. Bu sebeple güvenilir bir program seçmeli ve talimatları dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Bilgisayar hızlandırma programı, internet bağlantı hızımı arttırır mı?

Hayır. Bilgisayar hızlandırma programı internet bağlantınızı hızlandıramaz. Ancak bilgisayarınızın performansını optimize etmeye yardımcı olabilir. Bu da verilerin daha verimli bir şekilde işlenmesini, dolayısıyla internette gezinirken veya diğer çevrimiçi hizmetleri kullanırken daha iyi bir performans deneyimlemenizi sağlar.