Bir Snap Gönderdi ve Sana Bir Snap Gönderdi Farkı

Snapchat, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisidir. Snapchat’i kullanmaya yeni başladıysanız, bazı bildirimler hakkında biraz kafanız karışmış olabilir.

Bu makalede, “Bir Snap Gönderdi” ve “Sana Bir Snap Gönderdi” bildirimleri arasındaki farkı öğreneceksiniz.

Snapchat Nedir?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf göndermelerine ve hikayelerinde bir şeyler yayınlamalarına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar arasında gönderilen görüntüler “Snap” olarak adlandırılır.

Snapchat genel olarak diğer sosyal medya platformlarına benzese de bazı büyük farklılıklar gösterir. Bu platform ile diğerleri arasındaki en büyük farklardan biri, görüntülerin ne kadar süreyle kullanılabilir olduğudur. Diğer uygulamalar görüntülerin süresiz olarak (yaratıcı silene kadar) kalmasına izin verse de Snapchat mesajları belirli bir süre sonra (genellikle birkaç saniye) kaybolur.

Birinden bir Snap alırsanız, ona çok dikkat etmek isteyeceksiniz çünkü uzun süre görüntüleyemeyebilirsiniz.

Bir kişi başka birine bir fotoğraf gönderdiğinde, fotoğrafı alan kişi fotoğrafı görüntüledikten sonra fotoğraf kaybolur. Bununla birlikte fotoğrafı görüntüleyen kişi, ilk görüntülemeden sonra sınırlı bir süre için yeniden oynatma fırsatına sahip olabilir.

Snapchat hakkında anlaşılması gereken bir diğer önemli şey de uygulama içindeki bildirimlerin rengidir. Snapchat’i daha önce kullandıysanız, bildirimlerin mor, kırmızı veya mavi olabileceğini fark etmişsinizdir. Mor renkli bir simge, sesli bir video olan bir Snap’i, kırmızı bildirimler yalnızca fotoğraf olan Snap’leri ve mavi bildirimler ise sohbetler içindir.

Snapchat Hikayeleri

Snapchat sadece bireysel mesajlar göndermek için kullanılan bir platform değildir. Kullanıcılar Hikayelerine fotoğraf da ekleyebilirler. Hikayeler yayınlandıktan sonra 24 saat boyunca aktif kalır.

Hangi kullanıcıların birinin hikayesini görüntüleyebileceği, uyguladıkları ayarlara bağlı olarak değişir. Ancak birçok kişi ayarlarını yalnızca Snapchat’te bağlantı kurdukları kişilerin Hikayelerini görüntüleyebileceği şekilde yapılandırmıştır.

Snapchat Bildirimleri

Kullanıcılar uygulamayı kullanırken çeşitli farklı bildirimler alacaktır. Uygun şekilde yanıt verebilmeniz için bu bildirimlerin her birinin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir.

Bazı kişiler, telefonlarında ve uygulamalarında seçtikleri ayarlara bağlı olarak diğerlerinden daha fazla bildirim alacaktır.

Şimdi birçok kişinin Snapchat bildirimleri hakkında sorduğu en popüler sorulardan birine göz atalım.

Bir Snap Gönderdi ve Sana Bir Snap Gönderdi Farkı Nedir?

Snapchat bildirimlerinizde karşınıza çıkan “Bir Snap Gönderdi” ve “Size bir Snap Gönderdi” bildirimleri arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Bazı kişiler, “Sana bir Snap gönderdi” bildiriminin yalnızca bir alıcı olduğunda, “Bir Snap gönderdi” bildiriminin ise bir kişi birden fazla kişiye Snap gönderdiğinde kullanıldığını düşünmektedir. Bu düşünce mantıklı olsa da resmi olarak onaylanmış bir şey değil.

Bildirim varyasyonu yayınlandığında bazı insanlar bunun platforma daha fazla bireysellik kattığını düşünerek heyecanlandı. Ancak, iki bildirim arasındaki aşırı benzerlik nedeniyle bazılarının kafası karıştı.

“Sana bir Snap Gönderdim” bildiriminin görünmesi, büyük olasılıkla bir Snap’in yalnızca bir alıcısı olduğu anlamına gelmektedir. “Bir Snap Gönderdi” bildirimi ise muhtemelen birden fazla alıcı olduğunda alınıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
en-iyi-korku-oyunlari
Korkudan Oynamakta Zorlanacağınız En İyi Korku Oyunları