ChatGPT Uygulama İndir | iOS | Android

ChatGPT, Kasım 2022’de kullanıma sunulduğu zamandan itibaren tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir dil modeli olmuştur. Bu zamana kadar yalnızca web üzerinden ulaşılabilen ChatGPT, artık mobil uygulama olarak da karşımıza çıkmış durumda. ChatGPT, Türkiye’de ilk olarak iOS (iPhone) cihazlar için indirmeye sunuldu.

ChatGPT Nedir?

Tekrar bahsedecek olursak ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve Kasım 2022’de piyasaya sürülen bir yapay zeka sohbet robotudur. “ChatGPT” adı, chatbot işlevine atıfta bulunan “Chat” ile bir tür büyük dil modeli olan Generative Pre-trained Transformer anlamına gelen “GPT”nin birleşiminden oluşturulmuştur. ChatGPT, OpenAI’nin temel GPT modelleri olan GPT-3.5 ve GPT-4 üzerine kurulmuş, denetimli ve takviyeli öğrenme tekniklerinin bir kombinasyonu kullanılarak konuşma uygulamaları için ince ayar yapılmıştır.

ChatGPT, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilir:

  • Müşteri hizmetleri: Müşteri sorularını yanıtlamak, destek sağlamak ve sorunları çözmek için kullanılabilir.
  • Satış ve pazarlama: Müşteri adayları oluşturmak, potansiyel müşterileri nitelendirmek ve anlaşmaları kapatmak için kullanılabilir.
  • Eğitim: Kişiselleştirilmiş ders vermek, öğrenci sorularını yanıtlamak ve ders vermek için kullanılabilir.
  • Eğlence: Oyun oynamak, hikayeler anlatmak ve yaratıcı içerik oluşturmak için kullanılabilir.

Hala geliştirilme aşamasında olan ChatGPT, bilgisayarlarla etkileşim şeklimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir.

ChatGPT Uygulama İndir

ChatGPT uygulaması, Mayıs 2023 tarihinden itibaren aralarında Türkiye’nin de bulunduğu sınırlı sayıdaki ülke için indirmeye sunulmuş durumda. Öncelikle iOS için indirmeye sunulan ChatGPT’nin ilerleyen zamanlarda Android sürümünün de piyasaya sürüleceği söyleniyor. ChatGPT’yi iOS cihazlar için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Netflix Şifre Koyma İşlemi Nasıl Yapılır?