En İyi Android Torrent Uygulamaları

Torrent programları daha çok bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılsa da akıllı telefonlar için de lazım olabiliyor. Bazı kullanıcılar, en iyi Android torrent uygulamaları hangileri şeklinde arayış içerisinde oluyorlar. Biz de bu anlamda geliştirilmiş en iyi uygulamaları sizler için araştırdık.

Android İçin Geliştirilmiş En İyi Torrent Uygulamaları

  • BitTorrent ve uTorrent
  • Flud Torrent
  • FrostWire
  • LibreTorrent
  • Torrnado
  • TorrDroid
  • Transdrone
  • tTorrent

BitTorrent ve uTorrent

Bu iki uygulama, aynı geliştirici tarafından piyasaya sürülmüş durumda. Wi-Fi ile indirme, dosyaların indirileceği yer gibi temel özellikler her iki uygulamada da mevcut. BitTorrent, bağımsız sanatçıların yasal olmak koşuluyla müzik ve video torrentlerini sunuyor. uTorrent ise BitTorrent’e göre nispeten daha basit ve tercih edilen bir uygulamadır. Zaten indirme sayılarından da bunu anlayabilirsiniz. En iyi Android torrent uygulamaları listesinin tartışmasız en özel üyeleri olan BitTorrent’in indirme bağlantısına buradan, uTorrent’inkine ise buradan ulaşabilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamaların ücretli versiyonları da bulunuyor.

Flud Torrent

Android için geliştirilmiş en güçlü torrent uygulamalarından olan Flud, oldukça basit bir arayüze sahiptir. Büyük dosyaları daha kolay bir şekilde indirmenize olanak tanıyan uygulama; magnet bağlantı (torrent dosyası indirmek istemeyenler için geliştirilmiş, yalnızca linke tıklayıp torrent protokolüyle dosya indirmenize izin veren bağlantı anlamına gelir), RSS, büyük dosya ve birkaç farklı tema desteğine sahip. Ücretsiz versiyonunda reklamın yer aldığı uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

FrostWire

Diğer torrent uygulamarından bağımsız olarak bir müzik çalar ve video oynatıcısına sahip olan FrostWire, torrent dosyalarının yanı sıra magnet bağlantıları da destekliyor. Basit ve modern bir tasarıma sahip uygulama, bu sayede çoğu kullanıcının tercihi konumunda. Açık kaynak kodlu olan ve reklam gösteren uygulamanın dilerseniz ücretli versiyonunu da tercih edebilirsiniz. Uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

LibreTorrent

Temel tüm özelliklere sahip olan LibreTorrent, açık kaynaklı bir torrent uygulamasıdır. Açık ve koyu modlu basit bir materyal tasarımı olan LibreTorrent, tüm aktif torrentlerinizi takip edebilmenizi sağlıyor. Her ne kadar Google Play’de yorumlarda bazı kusurlar ön plana çıkmış olsa da ücretsiz olmasından dolayı bir şans verilebilir. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Torrnado

Torrnado, diğer torrent uygulamalarından biraz daha farklı bir çalışma mekaniğine sahip. Uygulama torrentleri kendisi indirmiyor, bunun yerine bilgisayarınıza bağlanıyor. Neredeyse tüm yükü bilgisayara aktardığı için cihazınızın performansına olumsuz bir etkisi olmuyor. Torrent ekleyip kaldırmanıza olanak tanıyan Torrnado, oturum istatistikleri ve diğer bazı yönetim özelliklerini görmenizi sağlıyor. Google Play’deki puanı bir hayli yüksek olan (4,7) uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

TorrDroid

Torrent uygulamaları arasında yükselen bir yıldız olan TorrDroid, kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Çünkü temelde olması gereken tüm özelliklere sahip. Buna .torrent dosyaları, mıknatıs bağlantıları, çoğu protokol, yalnızca Wi-Fi ile indirme gibi özellikler de dahil. Ücretsiz bir uygulama olan TorrDroid’in ücretli versiyonunu kullanarak reklam gösterimini ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulamanın indirme bağlantısı ise şurada.

Transdrone

Torrnado’ya benzer bir yapıda çalışan Transdrone, bilgisayarınızla birlikte organize şekilde kullanabileceğiniz bir uygulama. Seedbox’ınızı (dijital dosyaların yüklenmesi ve indirilmesi için yüksek bant genişliğine sahip bir uzak sunucu) ya da ev sunucunuzu uzaktan yönetebiliyorsunuz. Arayüzü modernlikten biraz uzak olsa da şans verilebilecek türden bir uygulama olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İndirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

tTorrent

En iyi Android torrent uygulamaları arasında en popüler olanlarından bir tanesi de tTorrent. Şifreleme özelliği bulunan uygulama, aynı zamanda Transdrone ve Transdroid uygulamalarını da destekliyor. Basit ve modern bir arayüze sahip tTorrent, bu özelliğiyle dahi cihanızda yer verebileceğiniz türden bir uygulama. Uygulamanın indirme bağlantısı şurada.

En iyi Android torrent uygulamaları listemizin sonuna geldik. Eğer bu liste dışında sizin önerdiğiniz başka bir uygulama varsa, yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Herkese keyifli indirmeler.