En İyi Ücretsiz Egzersiz Uygulamaları

En-İyi-Ücretsiz-Egzersiz-Uygulamalari

Egzersiz uygulamaları, özellikle de pandemi döneminde sadece Türkiye’de değil tüm dünyada aranan çözümlerden biri oldu. Çünkü herkes her ne kadar gerekli önlemler alınsa da spor salonlarında, birçok insanla aynı ortamda olmak istemeyebilir. Bunun için de en iyi çözüm, evde uygulamanıza yardımcı olacak egzersiz uygulamalarıdır.

Aşağıda hem Android hem de iOS platformları için geliştirilmiş en iyi egzersiz uygulamaları listesini göreceksiniz. Tamamı ücretsiz olan bu uygulamalarda uygulama içi satın alımların olduğunu belirtelim.

En İyi Egzersiz Uygulamaları – [iOS – Android]

 • C25K
 • FitOn
 • Strava
 • MapMyRun
 • Daily Workouts – Home Trainer
 • AllTrails: Hike, Bike & Run
 • 7 Dakika Egzersiz
 • Günlük Popo Egzersizi
 • Karın Kası Egzersizleri
 • Günlük Yoga
 • Glo
 • Splits Training
 • 8fit Antrenmanları
 • Volt: Gym & Home Workout Plans
 • JEFIT

C25K

C25K

Koşmak istiyor fakat tam olarak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu uygulama tam size göre. C25K, sizi sadece iki ayda sıfırdan 5K’ye ulaşmanızı sağlayacak (5K, 5 kilometre anlamına gelmektedir). Tek yapmanız gereken, haftada üç kez günde 30 dakika ile 5K bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmak. Fitbit Ionic, Versa veya Samsung Galaxy saatiniz varsa, C25K uygulamasını doğrudan akıllı saatinizde de kullanabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

FitOn

FitOn

Gerçekten ücretsiz bir egzersiz uygulaması arıyorsanız, FitOn en iyi tercihlerden olabilir. Uygulama ile dans, yoga ve HIIT (yüksek yoğunluklu interval antrenman) gibi birden fazla disiplindeki antrenmanlara erişmekle kalmayacak, odaklanmak istediğiniz vücut bölümüne göre arama yapıp hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak özel programlar oluşturabilirsiniz. Aklınızda belirli bir hedef oluşmasa bile farklı egzersiz türlerini ücretsiz olarak deneyebilir, böylece hareket etmeyi eğlenceli hale getiren egzersiz türlerini öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Strava

Strava

Bu uygulama ile yalnızca koşularınızı gerçek zamanlı olarak takip etmekle kalmayacak aynı zamanda antrenman uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınızla bağlantı kurma ve yeni arkadaşlar edinme gibi fırsatlara da sahip olabileceksiniz.

Strava ile kat ettiğiniz mesafeyi, yüzme ve bisiklet hızınızı ve yaktığınız kalorileri takip edebilirsiniz. Ayrıca eğitim zorluklarına göre kendinize görevler atayabilir, temponuzu olabildiğince arttırıp başkalarıyla rekabet içerisinde olabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

MapMyRun

MapMyRun-1

Under Armour tarafından desteklenen MapMyRun, özellikle koşularınızı takip etmek (arkadaşlarınızın ve ailenizin canlı konumunuzu görmesine izin verme seçeneği ile) ve bölgenizde yeni rotalar bulmak konusunda oldukça iyidir. Uygulamanın kullanım kolaylığını artırmak için uygulamaya otomatik olarak bağlanan Under Armor akıllı ayakkabı edinebilirsiniz. Bu da uygulamayı, kat ettiği kilometreleri tam olarak takip etmek isteyenler için daha işlevsel hale getirir.

Google Fit, Android Wear, Garmin, Fitbit gibi cihazlarla eşleştirerek kullanabileceğiniz MapMyRun, antrenmanlarınızı daha ayrıntılı analiz etmek için verileri içe aktarmanıza izin verir. Outside Magazine tarafından 2019’un En İyi Giyilebilir Teknolojileri arasında gösterilen uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Daily Workouts – Home Trainer

Daily-Workouts-Home-Trainer

Evde egzersiz rutinini tercih edenler için ideal olan bu uygulama, kullanıcıları spor salonu dışında yapabileceğiniz 100’den fazla basit egzersizle yönlendirir. 10 farklı 5-10 dakikalık antrenmanlar arasından seçim yapabilir veya 10-30 dakikalık rastgele tam vücut antrenmanı tercih edebilirsiniz.

Uygulama, hem kadınlar hem de erkeklere hitap ediyor. Her egzersizin nasıl yapılacağını gösteren videolar da mevcut. Sertifikalı bir antrenör tarafından geliştirilen uygulamayı kullanmak için çoğu zaman internete ihtiyaç duymayacaksınız.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

AllTrails: Hike, Bike & Run

AllTrails-Hike-Bike-Run

Dışarıdaki rehberiniz mottosuyla hareket eden uygulama, 200.000’den fazla yürüyüş, dağ bisikleti ve patika koşusu haritasına sahip. Dünyadaki en iyi yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurlarını sunduklarını belirten uygulama, “Köpek dostu“, “çocuk dostu” ve “tekerlekli sandalye dostu” gibi filtrelere sahip. Sizin gibi yürüyüşçülerin ve koşucuların oluşturdukları topluluklarda, paylaşılan fotoğraflara ve incelemelere göz atabilirsiniz.

Uygulama ile telefonunuzu bir GPS aktivite izleyicisine çevirerek kaybolmamak için izinizi takip edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir parkur olursa, kaydederek daha sonra tekrar aynı yolu kullanabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

7 Dakika Egzersiz

7-Dakika-Egzersiz

Bu uygulama, tam da “Antrenman yapmak istiyorum ama zamanım yok” diyenler için bir çözüm sunuyor. Mümkün olan en kısa sürede maksimum fayda sağlamak için tasarlanmış 7 Dakika Egzersiz, ekipmansız ter seansları ile hızlı ve etkili bir şekilde ter atmanızı sağlar. Evde tam vücut egzersizi yapabilir, ardından günün geri kalanına devam edebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Günlük Popo Egzersizi

Günlük-Popo-Egzersizi

Poponuz vücudunuzdaki en büyük kastır ve birçok hareketiniz için ana güç kaynağıdır. Günlük Popo Egzersizi ile alt yarınızı hedef alan günlük 5-10 dakikalık egzersizler ile bu güçlü kası güçlendirebilirsiniz. Başka bir büyük avantajı da evde kolay bir egzersiz için tüm hareketlerin (eşek tekmesi, tek bacaklı kalça köprüleri gibi) hemen hemen her yerde yapılabilir olması.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

Karın Kası Egzersizleri

Karin-Kasi-Egzersizleri

Core bölgesi, vücudunuzun güç merkezidir. Core merkezli uygulama ile karın bölgenize hak ettiği görüntüyü kazandırabilirsiniz. Her biri biraz farklı odağa (sırt, karın ve genel karın) sahip olan üç farklı egzersiz türü arasından seçim yaparak çalışmaya başlayabilirsiniz. Uygulamada kişisel antrenörlerin bazı hareketlere ait yayınladıkları demo videoları izlemeyi unutmayın. Belki doğru yaptığınız bir hareketi çok ters yapıyor olabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Günlük Yoga

Günlük-Yoga

Yoga, yarısı zaten zihninizde gerçekleştiği için ekipmansız en iyi ev egzersizleri arasındadır. Acemiler, ileri düzey uygulayıcılar ve arada kalanlar dahil herkes Günlük Yoga ile en uygun programı bulabilir.

Uygulama, tüm fitness seviyelerini kapsayan etkileyici bir içerik hacmi (50’den fazla sınıf planı ve egzersiz programı, 500’den fazla görüntü ve HD videolu 200’den fazla sınıf) sunar. Ücretsiz uygulamanın bir başka artısı da antrenman süresinin esnekliği. Uygulamada 5 dakikalık hızlı seanslardan 70 dakikalık seanslara kadar uzanan birçok seçenek bulunmaktadır.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Glo

Glo

Glo, pilates ve meditasyon seansları ile tamamı “dünyaca ünlü” öğretmenler tarafından yönetilen, bedeninizi ve zihninizi güçlendirmenize olanak tanıyan bir uygulamadır. Sınıf seçenekleri, stres azaltan nefes çalışmaları ve rehberli meditasyondan yoga akışına kadar birçok şekilde sağlıklı yaşam adına yardımcı asistanınız olacak.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Splits Training

Splits-Training

180 derecelik tam bir dönüş sağlayamasanız bile esnekliğinizi artırmanızı sağlayacak bir uygulamadır. Meditatif esneme türünü bazı kişiler rahatlıkla yapabiliyor olsa da bazılarımızın buna ulaşması için bir hedef belirlemesi gerekiyor. Tam bir bölünme yapmak ilk etapta zor olacaktır fakat zamanla üstesinden gelip siz de 180 dereceye ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

8fit Antrenmanları

8fit-Antrenmanlari

Belirli bir hedefe mi ulaşmak istiyorsunuz? Fitness ve beslenme odaklı bir uygulama olan 8fit, önce bir hedef belirlemenize, ardından mevcut fitness seviyenizi ölçmenize olanak tanır. Sonrasında size A noktasından B noktasına gidebilmeniz için özelleştirilmiş bir plan sunar.

8fit antrenmanları ortalama 15-20 dakika sürer ve evde özel ekipmana ihtiyaç duymadan yapılabilir. Özel antrenman planlarına ek olarak 8fit, diyet ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre lezzetli ve sağlıklı beslenme planları da sunar. Yağ yakma egzersizleri ve kas geliştirici HIIT antrenmanları ile 8fit, oldukça kompakt bir uygulama.

8fit’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Volt: Gym & Home Workout Plans

Volt-Gym-Home-Workout-Plans

Volt, haftadan haftaya gelişen yapay zeka destekli egzersiz planlarıyla sıkıcı spor salonu rutinlerinden kurtulmanızı hedefliyor. Uygulama, bisiklete binme ve yarı maratonlardan tenis, futbol, ​​snowboard, yüzme gibi 40’tan fazla farklı spor ve aktivite için tasarlanmış egzersiz planlarına sahiptir. Doğru Plan özelliği ile hedeflerinize ulaşmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini söyleyen yapılandırılmış bir egzersiz planı özelliği de bulunuyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

JEFIT

JEFIT

İlerlemenizi veriler üzerinden takip etmeyi seviyorsanız, JEFIT sizin için iyi bir seçenek olabilir. Uygulamanın ücretsiz sürümünü kullananlar, hedeflerine nasıl ulaştıklarını görsel olarak görmek için Body Stat Tracking gibi özelliklere erişebilirler. Yeni başlayanlardan ileri düzey spor salonu müdavimlerine kadar herkes, hazır bir kişisel antrenörünüz varmış gibi hissettiren araçlarla kettlebell’lerden halterlere kadar en uygun antrenmanı bulacaktır.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.