En İyi Tablet Oyunları | 2024

Konsolda ve mobil platformlarda oyun oynamanın keyfi her zaman başkadır. Tableti tam olarak bu ikisinin ortasına koyabiliriz. Ne bir konsoldaki kadar büyük bir ekranı var ne de mobildeki kadar küçük. Eğer tabletiniz biraz da güçlü bir performansa sahipse, aşağıdaki oyunları sorunsuzca oynayabilirsiniz.

Android tabletler ve iPad ile oynayabileceğiniz birçok oyun mevcut. Aşağıda tabletinizde oynayabileceğiniz en iyi oyunların listesini göreceksiniz. Bu oyunların her birinin ücretsiz olduğunu da belirtelim.

En İyi Tablet Oyunları

Call of Duty: Mobile

Her listede olduğu gibi tablet oyunları için de en iyisi olarak tanımlayabileceğimiz oyunların başında geliyor. Call of Duty: Mobile, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz battle royale ve FPS türü bir oyundur. Oyun içi satın alımları olsa da günlük ve aylık olarak kazandığınız ödüllerle karakterinizi özelleştirebilir, silahlarınızı geliştirebilirsiniz. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Tank Stars

Tank Stars, çoğu kişinin bildiği klasik tank oyunlarını anımsatan bir mobil oyunla birlikte karşımıza çıkıyor. Çocukluk anılarınızı tekrar canlandıracak bu oyunda düşman tanklarını yok etmek için 8-bit olarak savaş alanındaki rakiplerinize meydan okuyacaksınız. Oynanışı epey kolay olan oyunda gerçek oyuncularla online olarak oynayabilir veya yapay zekaya karşı mücadele edebilirsiniz.

Seviye atladıkça savaş tankınızı daha güçlü ve iyi donatılmış hale getirmiş olacaksınız. Belirli seviyelere ulaştıktan sonra da çeşitli yükseltmelerle özelleştirebilir, savaş esnasında kendinize avantaj sağlayabilirsiniz. İnternet olmadan da oynayabileceğiniz Tank Stars’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Genshin Impact

Bir aksiyon RPG oyunu olan Genshin Impact, 2020 yılında çıkan en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Etkileyici görsellere ve mükemmel oynanış mekaniğine sahip oyun biraz Zelda: Breath of the Wild’ı andırsa da kimsenin dert ettiğini sanmıyorum. Gacha mekaniğine sahip bir açık dünya olarak tanımlayabileceğimiz Genshin Impact, her biri farklı bir tanrı tarafından yönetilen yedi ayrı ulusun bulunduğu Teyvat’ın fantastik dünyasında geçiyor. Oyunla ilgili tek dezavantajın Türkçe dil desteğine sahip olmamasını gösterebiliriz. Bunun dışında kusursuza yakın bir oyun desek yeridir. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Total War: Medieval 2

Oyunun yapımcısı olan Feral Interactive, Rome: Total War ve Total War: Medieval 2’yi mobile taşıdı. Yalnız bu oyunların doğası gereği kullanıcılar için sıkışık arayüzden dolayı telefon ekranında zorlanabiliyorlar. Bu oyunları bir tablette oynamak çok daha kolaydır. Tablette askerleri kontrol edebilir, menüler arasında rahatlıkla gezinebilir ve harita üzerinde PC’de olduğu kadar yönünüzü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Feral Interactive’in Total War portlarından herhangi birini bu listeye koyabilirdik, ancak Medieval 2 mobil kütüphanelerinin en büyük ve en etkileyici oyunu konumunda. Feral Interactive’in kullanıcı arayüzü tasarımının ne kadar akıllıca olduğunu görmek istiyorsanız bir deneyin.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift bir 5v5 MOBA oyunudur. Piyasada bolca bulunan bu oyun türü arasında League of Legends: Wild Rift’i en iyileri arasında gösterebiliriz. Karşılaşmaların yaklaşık 15-20 dakika sürdüğü oyunda, klasik LoL mantığıyla hareket ediyorsunuz. Bir karakteri kontrol ettiğiniz oyunda rakip takımın “Nexus”unu yok etmeye çalışacaksınız. Bazen güç dengesi olarak alakasız rakiplerle karşılaşabiliyorsunuz fakat buna yapabileceğiniz bir şey yok. Bunun dışında oyun, tabletler için de en iyi alternatifler arasında. League of Legends: Wild Rift’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Legends of Runeterra

Legends-of-Runeterra

Hem Android tabletler hem de iPad için en iyi oyunlardan bir tanesi de Legends of Runeterra’dır. Tıpkı Hearthstone gibi kartlarla oynanan oyunda, bu kartlarla ve herolarla desteler oluşturuyorsunuz. Sonrasında da çevrimiçi olarak rakiplerinizle karşı karşıya gelip onları alt etmeye çalışıyorsunuz. Rastgeleliği olabildiğince ortadan kaldıran Legends of Runeterra, genel olarak iyi bir oyun deneyimi sunar. Oyunu Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

PUBG: New State

Mobil oyun dünyasına bomba gibi bir giriş yapan PUBG: New State, Krafton’ın son gözbebeklerinden. Bir nevi PUBG Mobile’ın devamı gibi düşünebileceğiniz oyun, biraz daha iyi grafiklere ve oyun içi ögelere sahiptir. İlk oyunun üzerinden 10 yıl sonrasını konu edinen hikayeye sahip PUBG: New State, temelde aynı mantığa sahiptir. Diğer 99 oyuncuyla birlikte oyuna paraşütle atlarsınız ve son ayaka kalan kişi olmaya çalışırsınız. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad içinse buradan indirebilirsiniz.

Sky: Children of Light

Mobil platformlar arasında son yılların en iyi oyunu olarak gösterilen Sky: Children of Light, kuşkusuz tabletler için de en iyiler arasında. Oyun, keşfedebileceğiniz yedi dünyayı, çeşitli karakter özelleştirmeleri ve üst seviye grafikleri içermektedir. Oyun içerisinde diğer oyuncularla sesli veya yazılı şekilde iletişim halinde olabilirsiniz. Karakterinizin elini tutan başka bir karakterle birlikte sempatik bir yolculuğa çıkacağınız Sky: Children of Light’ı Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

My Oasis: Anxiety Relief Game

Oyunlar hakkında genellikle aksiyon dolu, zorlu ve rekabetçi bir şeyler düşünürüz. My Oasis, anksiyetesi olanlara iyi gelecek atmosferi ve geçmiş güzel grafikleri ile çok farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak. Stres atmanıza, rahatlamanıza ve zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olan bir yapıyla gelen My Oasis, adeta bir meditasyon aracı görüyor. Çok yumuşak kontrollere sahip olan oyun, her iki platformda da oldukça yüksek puanlara sahip. Oyunu Android için buradan, iPad’ler için buradan indirebilirsiniz.

CSR Racing 2

CSR Racing 2, mobil cihazlarda dünyanın önde gelen drag yarışı oyunları arasındadır. Ferrari SF90 Stradale, McLaren Senna, Bugatti La Voiture Noire gibi pek çok özel yapım aracınızla dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla yarışacaksınız. Ayrıca diğer oyuncularla gerçek zamanlı yarışlar da yapabileceksiniz. Binlerce araba sürüş simülatörü ve özelleştirme seçeneğinin yer aldığı oyun, göründüğünden çok daha fazlasını barındırıyor. CSR Racing 2’yi Android cihazlar için buradan, iPad içinse buradan indirebilirsiniz.

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne, hem çok oyunculu hem de çevrimdışı oynayabileceğiniz en iyi yarış oyunları arasındadır. Mobil oyuncuların favori yarış oyunlarından olan Asphalt 8: Airborne’u tabletinizde de oynayabilirsiniz. 40’ın üzerinde yarış pistinin bulunduğu oyunda, sizi epeyce zorlayacak çok güçlü araçlarla yarış halinde olacaksınız. 10’dan fazla oyuncuyla oynamanıza izin veren çok oyunculu özelliğinin de bulunduğu Asphalt 8: Airborne, muhtemelen sizin de favori oyunlarınızdan bir tanesi olacak. Oyunu Android tabletiniz için buradan, iPad’iniz içinse buradan indirebilirsiniz.

Shadow Fight 2

Shadow-Fight-2

Oldukça popüler bir RPG dövüş oyunudur. Shadow Fight 2’de bir karakter seçip o karakteri ölümcül bir silah ve zırhlarla donatarak rakiplerinizi alt etmeye çalışıyorsunuz. Farklı animasyon yapısıyla dikkat çeken Shadow Fight 2, üst seviye sezgisel kontrolleriyle dokunmatik ekranlar için özellikle tasarlanmış yepyeni bir arayüze sahiptir. Zaten oyuna başlar başlamaz bu farklılıkları hissediyorsunuz. Oyunu ilk yüklediğinizde nasıl hareket etmeniz ve dövüşmeniz gerektiği konusunda bir antrenman yapıyorsunuz. Sonra da her biri birbirinden güçlü bossları devirmeye çalışmalısınız. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad içinse buradan indirebilirsiniz.

Hungry Shark Evolution

Hungry Shark Evolution, diğer oyunların aksine farklı bir yapıya sahip oyunlardandır. Oyunda bir köpekbalığını kontrol ederek okyanustaki zayıf yaratıkları avlayan gerçek bir avcı gibi hareket edeceksiniz. Balıklar dışında diğer deniz hayvanları ile beslenmek zorundasınız fakat bu pek kolay olmayacak. Çünkü avlamak istediğiniz canlılar kendilerini korumaya çalışacaklar. Yani karakterinizin beslenmesini sağlarken bir yandan da kendinizi savunmalısınız. 10’dan fazla köpekbalığı arasından birini tercih ederek okyanuslara açılırken, muhtemelen oyundaki seslere ve grafiklere de hayran kalacaksınız. Hungry Shark Evolution’ı Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

Fancade

Fancade, bir oyun içerisinde 100’den fazla mini oyunun yer aldığı enteresan bir mekaniğe sahip tablet oyunlarındandır. Oyunda tamamlamanız gereken farklı türde zorluklara sahip seviyeler bulunuyor. Bunları tamamlarken altınları da toplamalısınız ki kontrol ettiğiniz ögenin yükseltmesini yapabilesiniz. Grafikleri sanki oyun küçükler için yapılmış gibi görünse de yetişkinlerin de dikkatini çekeceğini düşünüyoruz. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

Snake Rivals

Kendinizi Fortnite evreninde fakat bir yılanı kontrol ederken hayal edin. Snake Rivals’i bu şekilde tanımlamak sanırım yanlış olmaz. Oyunda onlarca sürüngen bir arenaya atılır ve ayakta kalan son yılan –sürünerek– kazanır. Oyunda üç farklı mod bulunmaktadır. Bunlardan ilki, sonsuz yeniden doğmaya izin verir. Gold Rush isimli mod, diğer yılanları yok ederek onları altın haline getirmekle ilgilidir. Battle Royale ise lavlarla çevrili küçük bir ada küçülürken rakiplerinizi alt etmenizi içerir. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

Williams Pinball

Williams Pinball, tabletlerinize herkesin aşina olduğu Pinball oyununu getiriyor. Oyunda önce bir masanın kilidini açmanız gerekiyor. Ardından günlük mücadeleler ile diğer masaların kilitlerini yavaş yavaş açmaya başlayacaksınız. Veya oyun içi satın alımlarla masa kilitlerini hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Oyunculara challenge’larda genelde sınırsız top veriliyor, böylece masaları daha kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

Beat Street

Retro tarzı dövüş oyunlarını sevenler için Beat Street’e kesinlikle bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Oyunda tek bir kahramanı kontrol edip rakiplerinizi yumruklarınızla durdurmaya çalışacaksınız. Tabletinizin geniş ekranı sayesinde her bir pikselin detayını görebileceğiniz oyun, favorilerinizden bir tanesi olabilir. Oyunu Android tabletler için buradan, iPad için buradan indirebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
YouTube Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?