En İyi YouTube Film Kanalları

en-iyi-youtube-film-kanallari

YouTube üzerinde resmi ve yasal bir şekilde film yayınlayan pek çok kanal bulunuyor. Hatta film yayınlamanın yanı sıra bu filmlere dair analizler yapan ve filmler hakkında bilgi de veriliyor. Bu anlamda YouTube’da çok iyi film kanalları bulunuyor.

En iyi YouTube film kanalları, film izlemeyi sevenlerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Bu kanallar, çoğu kullanıcı için oldukça bilgi verici oluyor. YouTube film kanallarında hem videolar izlenebiliyor hem de güncel ya da merak edilen filmlerin analizi yapılıyor. Bu sayede kullanıcılar istedikleri filmi izleyebilmenin yanı sıra izlemek istedikleri film hakkında da bilgi sahibi oluyor. Ayrıca izlediğiniz filmle ilgili gözünüzden kaçan her detayı bu kanallar sayesinde yeniden görebiliyorsunuz.

youtube-en-iyi-film-cizgi-film-kanallari

Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olan YouTube, çevrimiçi video depolama, video izleme ve müzik dinleme imkanı sunan bir uygulamadır. Video içeriklerinin yer aldığı paylaşım platformu YouTube’un aslında ilk kuruluş amacı bir televizyon kanalı gibi olmaktı. Ancak gelinen noktada tahmin bile edilemeyecek kadar yayıldı ve farklı konsepti sayesinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri oldu. YouTube içerisinde film, dizi, vlog ve daha bir sürü içeriği bulabilirsiniz. Özellikle YouTube film kanalları son zamanlarda oldukça revaçta olan bir konsept haline geldi. Hem filmleri yayınlayan hem de filmlerle ilgili analizler yapan kanallar kullanıcılar tarafından oldukça takip edilmeye başladı. Eğer siz de bir film tutkunuysanız en iyi YouTube film kanalları hangileri? sorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz.

YouTube Film Kanalı Nedir?

YouTube film kanalı, YouTube’da film hakkında içeriklerin yayınlandığı kanallardor. Bu kanallar, fragmanlar, film eleştirileri, röportajlar, film yapımı süreci hakkında belgeseller ve diğer film endüstrisi ile ilgili içerikler gibi birçok farklı türde videolar yayınlayabilirler. YouTube, film yapımcıları ve dağıtımcıları için büyük bir pazarlama ve tanıtım platformu haline gelmiştir ve film kanalları, bu platformda filmleri tanıtmak ve izleyicileri çekmek için bir araç olarak kullanılmaktadır.

En İyi YouTube Film Kanalları

Sinemago

Sinemago, 2,5 milyondan fazla abonesi olan, filmleri tek parça yayınlayan film kanallarından birisidir. Bu kanalda filmleri hem tek parça hem de içerisinden bazı parçaları gösteren Shorts videolar görebilirsiniz. Eğer televizyonda veya Netflix gibi platformlarda izleyecek film bulamazsanız, Sinemago’ya göz atmanızı öneririz.

TAFF Pictures

2013 yılında Timur Savcı ve Cemal Okan tarafından kurulan TAFF Pictures, çoğu kişinin izlemediği filmleri sunan bir YouTube film kanalıdır. Tür olarak korkudan tutun da komediye kadar pek çok türden filmi izleyebilirsiniz.

Sistem Film

Sistem Film, fimlerin tamamını veya bir kısmını paylaşan bir YouTube film kanalıdır. Daha çok Yeşilçam veya eski tarihli filmleri paylaşan kanal, uzun yıllardır platformda yer alıyor. Boş zamanlarınızı değerlendirmek istediğinizde Sistem Film, aradığınız yer olabilir.

Film Adresi

Film Adresi, hem popüler hem de adı sanı pek duyulmayan Türk filmlerini bir arada bulabileceğiniz bir YouTube film kanalıdır. Diğer film kanalları gibi Film Adresi’nde de tek parça ve film içinden bazı parçaları bulabilirsiniz.

Ezgi’nin Kanalı

Ezgi’nin Kanalı, YouTube Türkiye’de ilk film dizi kategorisini açtıran ve bu alanda ilk onayı alan kanaldır. 2014 yılında kurulan ve o günden bu yana sürekli gelişen Ezgi’nin Kanalı, çeşitli film incelemeleri yapıyor ve yeni bilgiler paylaşıyor. Binlerce takipçisi olan Ezgi’nin Kanalı çoğu film tutkunu tarafından biliniyor.

Filme Gitmeden Önce

2014 yılında açılan Filme Gitmeden Önce kanalı, o günden bu yana YouTube kanalında film eleştirileri ve haberleri paylaşıyor. Sinemaseverlerin oldukça beğendiği kanallardan olan Filme Gitmeden Önce, YouTube’un kendi kategorisinde en çok izlenenleri arasında yer alıyor. Aktif olarak video yükleyen Filme Gitmeden Önce kanalının sahibi Cem’in güncel 1 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Ayrıca videoları ortalama 300 binden fazla izlenme sayısına ulaşıyor.

Komedi Türk

Komedi Türk, adında da anlayacağınız üzere Türk komedi filmlerini tamamen veya bir kısmını yayınlayan bir YouTube film kanalıdır. Sürekli olarak güncel videoların eklendiği bu kanal, komedi türünü sevenlerin muhakkak göz atması gereken kanallardan birisidir. Zira Komedi Türk, bilmediğiniz komedi filmlerini de karşınıza çıkarabilir. Eğlenceli vakitler geçirmek istediğinizde bu YouTube kanalından başka bir yere bakmak istemeyeceksiniz bile.

Fanatik Film

YouTube’un en zengin içeriklerine sahip kanallarından biri olan Fanatik Film, en iyi film kanallarından biri. Fanatik Film kanalında yüzlerce filmin tam ve orijinal sürümleri yer alıyor. Kolpaçino Bomba, Kanlı Nigar, Şevkat Yerimdar,Turist Ömer dışında Kemal Sunal’ın başrolünde olduğu birçok filme bu kanaldan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Fanatik Film kanalında en yeni filmleri de bulabilirsiniz.

Arzu Film

Arzu Film, Türkiye’nin sinema tarihine damgasını vuran yapım şirketlerinden biridir. Birçok filmin tam sürümüne Arzu Film YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. Görüntü kalitesi yüksek videolar yayınlayan Arzu Film kanalında, Yeşilçam filmleri dahil birçok türde film izleyebilirsiniz.

Gülşah Film

Selim Soydan’a ait film şirketi olan Gülşah Film’in aynı adlı YouTube film kanalı. Adını Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Alkoçlar’dan alan bu film şirketi, yayınladıkları filmlerin telif haklarına sahiptir. Filmleri tamamen veya kısa bölümler halinde yayınlayan bu YouTube kanalı, özellikle de nostalji (Yeşilçam) filmseverler için oldukça ideal.

Erler Film Türker İnanoğlu

Türkiye’nin efsane yönetmenlerinden olan Türker İnanoğlu’nun yaklaşık 60 yıllık arşivi, Erler Film Türker İnanoğlu YouTube kanalında yer alıyor. Türker İnanoğlu kanalında siyah beyaz Türk filmlerinden o yıllara damgasını vurmuş eserler göreceksiniz. Eğer bir film tutkunuysanız (özellikle eski yapımlar), bu kanala mutlaka göz atmalısınız.

Nilüfer Baş

Nilüfer Baş, YouTube kanalında film, dizi ve kitaplarla ilgili yorumlarda bulunuyor. Kanaldaki çoğu videoda, izlediğiniz film ve dizilerde gözünüzden kaçan ayrıntılar ortaya çıkıyor. 160 bin abonesi bulunan Nilüfer Baş YouTube kanalında yabancı filmlere de sık sık yer veriyor. Ayrıca kanalında film ve dizilere dair videoların yanında günlük hayatından kesitler ya da güncel konulara dair fikirlerini de paylaşıyor.

Film Ölçer

Film Ölçer YouTube kanalı vizyona giren filmlerin eleştirilerini yapıyor. Sinema Eleştirmeni Kerem Akça tarafından yorumlanan film analizleri kısa sürede tüm bilgiyi size veriyor. Ayrıca kanalda sadece vizona giren filmler değil festivallerin öne çıkanları, ödül sezonundaki iddialı filmler ve güncel olarak en çok izlenen filmlerin eleştirilerine de yer veriliyor. Kanalın çok fazla takipçisi bulunmuyor (6 bin civarında) fakat videolarını beğenebileceğinizi tahmin ediyoruz.

Neyse Ne- Bazı Nefis Filmler

Türk yönetmen, senarist ve sinema yazarı olan Melikşah Altuntaş, Neyse Ne-Bazı Nefis Filmler Youtube kanalında film severlerle buluşuyor. Ünlü isimleri kanalında konuk eden Melikşah Altuntaş, Bazı Nefis Filmler’de konuların en sevdiği filmleri ve film önerilerini öğrenmenize yardımcı oluyor. Oldukça renkli ve eğlenceli bir konsepte sahip olan Melikşah Altuntaş’ın kanalında sıkılmanız neredeyse imkansız.

En İyi YouTube Çizgi Film Kanalları

Maşa ile Koca Ayı

Maşa isimli enerjik küçük bir kız ve onun en yakın arkadaşı Koca Ayı’nın maceralarını konu edinen videoların yer aldığı Maşa ile Koca Ayı YouTube kanalı, çocukların en sevdiği çizgi film kanalları arasında yer alıyor. 100 milyondan fazla kez izlenen videoları bulunan kanal, çocukların her gün ziyaret ettiği kanallardan bir tanesi.

Niloya

Çizgi film dünyasının en sevilen karakterlerinden olan Niloya‘nın maceraları, kendi ismini taşıyan YouTube kanalında çocuklarla buluşuyor. En yakın arkadaşı Mete ve kaplumbağa arkadaşı Tospik’le birlikte Niloya, doğa ve hayvanlarla iç içe bir kahraman.

Şirinler

Şirinler, günümüzde yetişkinlerin dahi izlediği çizgi filmlerden bir tanesidir. Bu popüler çizgi filmi YouTube resmi bir kanalı bulunuyor. Bu kanalda çizgi film Şirinler’e ait tüm bölümler ve bazı farklı konseptlerle karşılaşacaksınız. Şirinler, YouTube’da keyifli zamanlar geçirilebilecek kanallardan bir tanesi.

Kukuli

Maşa ile Koca Ayı’yla birlikte Kukuli, yaşı daha küçük olan çocukların en sevdiği çizgi film karakterleri arasında yer alıyor. YouTube’un videoları en çok izlenen çizgi film kanallarından Kukuli’de minik dostlarımız, ana karakter dışında Tinky, Minky, Dütdüt ve Şinek’in en yeni maceralarına tanıklık edecekler.

Adisebaba Masal

Çizgi film ile masalları bir araya getiren YouTube kanalı Adisebaba Masal, çocukların favorileri arasında yer alıyor. Sindirella, Kırmızı Başlıklı Kız, Bremen Mızıkacıları, Küçük Deniz Kızı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gibi popüler masallar, kanalın kendisine has konsepti sayesinde birçok videoya dönüşüyor. Adisebaba Masal, çocukların takip edeceği en sevimli çizgi YouTube kanalları arasında.