Exxen’de İzlenebilecek En İyi Dizi, Film ve Programlar

exxen-en-iyi-dizi-film-program

Exxen, tartışmalarla yayın hayatına başlayan ilk Türk dijital platformudur. Açıldığı ilk andan beri yoğun bir ilgiyle karşılaşan Exxen platformu, kısa sürede büyük bir başarı elde etti. İçerisinde birçok farklı dizi, film ve program barındıran Exxen, herkesin merak ettiği ve izlemeye doyamadığı başarılı eserlere imza attı. Exxen’de bulunan en iyi dizi, film ve programlar özellikle televizyondaki dizi ve yapımlardan sıkılanlar için iyi bir kaçış yolu oldu. Peki yayın hayatına başladığı günden beri onlarca eseri izleyicileriyle buluşturan Exxen’de izlenebilecek en iyi dizi, film ve programlar hangileri?

Konuşanlar

konusanlar

Pandemi döneminde YouTube’da en çok parlayan isim şüphesiz Hasan Can Kaya oldu. Exxen’e transfer olmadan önce Kaya’nın Konuşanlar adlı programına ait videoları, YouTube trend listesinin en iyileri arasında yer alıyordu. Eşsiz bir talk show programı olan Konuşanlar, şüphesiz Exxen dizi önerileri ve programları içerisinde katılımcılarla yapılan sohbetler üzerinden izlenebilecek ilk programdır. Biraz sert olarak nitelendirebileceğimiz mizah türüne sahip Hasan Can Kaya’yı izlerken bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Leyla ile Mecnun

leyla-ile-mecnun

İlk olarak 2011 – 2013 yıllarında TRT 1’de yayınlanan Leyla ile Mecnun, o dönemde çok sevilmişti. Hatta dizinin devamının gelmemesi, birçok izleyicide büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. Aradan geçen 8 yılın ardından dizi, Exxen ile ekranlara tekrar geri döndü.

Yıllar sonra mahallesine geri dönen Mecnun, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder. Mahallede tanıdık hiçbir yüz kalmamıştır, bu sebeple mahalleyi tekrar bir araya getirmek için kolları sıvar.

Şeref Bey

seref-bey

Exxen platformundaki en iddialı eserlerden biri olan Şeref Bey, birdenbire altüst olan ve kaosa sürüklenen bir adamın hayatının hikayesini anlatıyor. Onur Ünlü yaptığı çalışmalarla tanınan bir yönetmendir ve dizinin yönetmenliğini de kendisi yapmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Songül Öden, Ertan Saban, Ecem Uzun, Şükran Ovalı, Ahmet Rıfat Sungar, Serhat Kılıç ve Devrim Yakut gibi tanınmış isimler yer alıyor.

Hükümsüz

hukumsuz

Exxen’de yer alan bu eser, öldürülme rüyasını anlatan bir hikâyedir. Esma, babasına ait bir hukuk firmasının ikinci sahibi, hırslı, güçlü ve güzel bir kadındır. Filiz ise kırılgan ama kırılgan bir avukat adayıdır. Bu iki kadının önüne bir cinayet çıkacaktır. Dizinin kahramanları Burçin Terzioğlu ve Hande Doğandemir’dir. Exxen’in Hükümsüz serisi de mutlaka görülmesi gereken eserlerinden biridir.

Gibi

gibi-exxen

Bu eser kısa skeçlerden oluşan bir mini dizidir. Bu dizide iki isim göze çarpıyor; bu kişiler daha önceki rollerinde de iyi performans gösteren Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç‘tır. Komedi dizisi “Gibi” bu tür yapımları sevenler için çok uygun. Yine de yeni şeyler keşfetmek isteyen izleyicilerin bu çalışmayı Exxen’de izlemelerini öneririz.

Tolgshow Filtresiz

tolgshow-filtresiz

TV ekranından bildiğiniz üzere ünlü komedyen Tolga Çevik, performansına Exxen platformunda devam ediyor. Bu zamana kadar televizyonda izleyenleri güldüren ünlü komedyen, aynı konsepti farklı isimlerle birçok kez sahnelemişti. Özellikle ‘minik’ ve yönetmenle olan mizahi diyalogları, Tolga Çevik’i internet ortamında da oldukça popüler yapmıştı. Tolgshow Filtresiz, Exxen’de kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan.

İşte Bu Benim Masalım

iste-bu-benim-masalim

Bu eser, güçlü duygulara, hayalperestlere ve özgünlüğe sahip 17 yaşındaki bir ünlünün yükselişini anlatıyor. Aleyna’nın en büyük yeteneği sesidir ama sahneden çok korkar. Peki Aleyna ve bir başka ünlü Cemal Can önlerindeki engelleri aşabilecek mi? Bu eser bir gençlik dizisidir ve boş zamanınızda izleyebileceğiniz Exxen içeriklerinden biridir.

Sihirli Annem

sihirli-annem-exxen

Her aile gibi çocuklarla yaşayan Sadık’in hayatı, Betüş ile tanışmasıyla bir anda değişti. Sadık ve çocukları bir sır bilmiyorlardı. İşin sırrı Betüş’ün hem insan hem de peri olmasıdır. Dizi, 2003 yılında yayınlanan Sihirli Annem’nin yeni versiyonu olarak izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Bu dizinin yeni versiyonu da Exxen’deki güzel içeriklerden biri haline geldi.

Yetiş Zeynep

yetis-zeynep

Zeynep, 20 yaşında bir üniversite öğrencisidir ve öğrenim ücretini bir yerden ödemek zorundadır. Bu sebeple çocuk bakmaya başlar. 6 çocuğa bakan Zeynep, öğrenci olduğunu onlardan saklamak zorunda. Ancak Zeynep çok konuşkandır ve bu durumu gizlemesi onun için zordur. Yetiş Zeynep yapımı gençler ve çocuklar için bir dizi olarak yayınlanmakta olup, boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz Exxen yapımlarından biridir.

Survivor Exxen Cup

Survivor-Exxen-Cup

Survivor Exxen Cup, aynı televizyonda yayınlanan Survivor gibi ancak daha az insan ve daha kısa sürede yapılan bir yarışma programıdır. Bu yarışmada son birkaç yılda iyi performans gösteren 6 kadın ve 6 erkek yer alıyor. İki takımın yer aldığı yarışmaya sonradan hiçbir yarışmacı katılamaz. Bu iki haftalık oyun, Exxen’de Survivor severlerin izleyebileceği çalışmalarından biri.

Öğrenci Evi

ogrenci-evi

Öğrenci Evi dizisi “Aynı evde dört öğrenci, her birinin ayrı bir hikayesi var. Onları daha yakından tanımaya hazır mısınız?” sloganıyla izleyici karşısına çıktı. Dizi, üniversitede yolun karşısına geçen ve arkadaş olan 9 farklı gencin hikayesini anlatıyor. Öğrenci Evi bir başka gençlik dizisi, boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz ilginç Exxen çalışmalarından biri.

Rol Kes

ROL-KES

Planın üçlüsünde, projesi hepimizi güldüren ve her an her yerde sizlerle buluşabilecek olan Toygan Avanoğlu yer alıyor. Tolgay Avanoğlu ile birlikte Anıl Tetik, Ege Kökenli, insanların karşısına zamansız bir şekilde çıkıp şakalarını yapmaya çalışıyorlar, bunu karşı çıkanlar ise cezalarını çekiyorlar. Bu dizi, komedi türünün en seçkin eserlerinden ve Exxen’de izlenmeye değer güzel içeriklerden biri.

Tosuncuk

tosuncuk-exxen

Gösteri, Çiftlikbank ile Türk tarihinin en büyük dolandırıcılık skandallarından birini yaratan Tosuncuk’a ait bir belgesel. Skandalın arkasındaki isim olan Mehmet Aydın’ın hayat hikayesini ve vurguladığı etk,i 140journos perspektifinden ekranlara taşınmış durumda. Tosuncuk’un bu belgeseli, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılıklarından birini Exxen farkıyla izlemenizi tavsiye ederiz.

Buraların Yabancısıyız

buralarin-yabancisiyiz

Chaby, daha önce YouTube’da 3 yabancı 1 Türk konseptli bir program üretmiş ve ülkemizde epeyce popüler olmuştu. Bu programda ise doğduğu ülkeyi terk eden ve çok iyi Türkçe konuşan 4 yabancıyı kervanlarıyla Türkiye’nin her karışını gezmeye götürecek. Bakalım gittikleri yerlere kültürlerini anlatırken Chaby ve ekibinden neler öğrenebilecekler. Bu program da Exxen’de dikkat çeken içeriklerden biridir. Boş zamanlarınızı bu programı izleyerek değerlendirebilirsiniz.

Astrolojik Şifreler

astrolojik-sifreler

Hande Kazanova ve Dinçer Güner tarafından hazırlanan bu gösteride astroloji ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular mevcut. Haftalık burç analizi, yıldızların dünya ve Türkiye üzerindeki etkisi vb. hepsi astrolojik kodda. Bu çalışma astrolojiye ilgi duyan herkes için izlemeye değer ve Exxen’deki güzel içeriklerden biri.

Vahşi Şeyler

vahsi-seyler

Boşanmanın arifesinde bir çift o kadar düşmanlardı ki birbirlerinden nefret ediyorlardı. Ta ki birlikte bir suça bulaşana kadar… Suçu örtbas etmeye çalıştıklarında ikilinin birbirlerine olan aşkları yeniden alevlenir ve evliliklerindeki heyecan yeniden başlar. Bu dizide de konu kadar oyunculuk da iyi ve dizide görmediğimiz maskeli insanlar ve salgın hastalıklar var. Gerçekle iç içe olan bu çiftin hikayesi ilginç ve ilginç bir hal alıyor.

İlginç Bazı Olaylar

ilginc-bazi-olaylar

İbrahim Büyükak’ın İbo’yu canlandırdığı dizide, 37 yaşına kadar ailesiyle birlikte Bursa’da yaşayan bir adamın hikayesini izleyeceksiniz. Ailesiyle birlikte yaşayan nişanlısı tarafından terk edilen İbo, kendi yoluna mı gitmek istediğini yoksa böyle bir hayata mı devam etmek istediğini gerçekten merak etmektedir. İçinde dramatik ögeler barındıran bu komedi dizisi, her cuma yeni bir diziyle hayranlarıyla buluşacak. Tıpkı TV’de olduğu gibi Exxen’de de yeni bölümleri izlemenin heyecanını yaşayabilirsiniz.

@EnesArıkan

enesarikan-exxen

Enis Arıkan alışılmış formatın ötesine geçerek yepyeni bir prosedür öneriyor. Enis, bu bölümde ilk kez talk show olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Bu gösteride Enis ünlü konukları karşılıyor ve onlara daha önce kimsenin sormadığı soruları soruyor. Komedi türündeki bir diğer çalışma @EnesArıkan, Exxen’in izlenebilecek programlarından biri.

Tasarım Evler

tasarim-evler-exxen

Bu eser, Ağır Mimar adlı YouTube kanalıyla tanınan Ömer Şanlı’nın bir gösterisidir. Bu planda, farklı özelliklere sahip sıra dışı tasarım şirketlerini ziyaret etmeye ve mimarlarıyla tanışmaya hazır olun. Tasarım Evler yaşam tarzındaki kalite anlayışı, bu tarz içerikleri sevenlere önerebileceğimiz Exxen çalışmalarından biridir.