Flipboard Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Flipboard durduruldu hatası vermeye başladığında, içerikleri okuma veya izleme konusunda sorun yaşarsınız. Böyle bir hatayı genelde aşağıdaki şekillerde alırsınız:

  • Flipboard’daki haberler ve koleksiyonlar yenilenmiyor.
  • Flipboard uygulamasını her açtığınızda çöküyor.
  • İçerikler Flipboard koleksiyonlarınıza çevrilemez.
  • “Giriş yapılmadı: Giriş yapmadınız. Lütfen giriş yapın ve tekrar deneyin.” hatasını alınır.

Peki Flipboard uygulamasında durduruldu hatasını almanıza ne sebep olmuş olabilir? Bununla ilgili pek çok senaryodan bahsedebiliriz. Örneğin oluşturduğunuz bir koleksiyon güncellenmemiş olabilir. Yanlışlıkla uygulamadan çıkmış olabilirsiniz veya uygulamaya gelen güncellemeyi ıskalamış olabilirsiniz. Her halükarda aşağıdaki yöntemleri uygulayarak Flipboard’ın durması hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz.

Flipboard Durduruldu Hatası İçin Çözüm Önerileri

Flipboard’da Oturum Açıp Açmadığınızı Kontrol Edin

Flipboard’da durduruldu hatası almanıza uygulamadan çıkış yapmış veya yanlış hesaba giriş yapmanız sebep olmuş olabilir. Bu sebeple hesapta oturum açtığınızdan emin olun. Sonra da sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini görmek için akışı tekrar yenileyin.

Flipboard Uygulamasını Güncelleyin

Flipboard güncel değilse, her açmaya çalıştığınız uygulama çökecektir. Bunu düzeltmek için cihazınızın uygulama mağazasına (Google Play Store veya App Store) giderek uygulamayı güncelleyin. Güncellemenin ardından uygulamada aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.

Çıkmaya Zorlayıp Flipboard’u Yeniden Başlatın

Günümüzde birçok akıllı telefonda uygulamalar her zaman arka planda çalışır durumda olabiliyor. Bu özellik çoğu zaman yararlı olsa da bazen uygulamaların iyi kararlı çalışmamasına neden olabilir. Flipboard için de uygulamayı yeniden başlatma, karşılaşabileceğiniz çökme veya yenileme sorunlarını çözebilir.

Android telefonlarda Flipboard’ı çıkmaya zorlamak için telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidebiliriz. Ayarlar, telefon modelinize göre değişkenlik gösterebilir. iPhone içinse Uygulama Değiştirici’yi açın ve uygulamayı bulmak için ekranı sağa kaydırın. Face ID’li iPhone’larda Uygulama Değiştirici için alt kenardan yukarı doğru kaydırıp ekranın ortasında durun. Home tuşu olan iPhone kullanıyorsanız, Home tuşuna iki kez basın. Buradan uygulamayı kapatıp ana ekrana gelerek Flipboard’ı tekrar başlatın.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Yukarıdaki yöntemler Flipboard’ın durduruldu hatasını önleyemediyse, telefonunuzu kapatıp tekrar açmak hatanın çözümüne yardımcı olabilir. Telefonu kapatıp açmak, ufak tefek yazılımsal sorunların çözümü için en etkili yollardan birisidir. Bu işlemin ardından uygulamanın kararlı bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Flipboard’ın Sunucusunda Sorun Olabilir

Flipboard’ın sunucuları olması gerektiği gibi çalışmadığında veya bakımda olduğunda uygulamayı kullanamazsınız. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken şey, Flipboard’ın mevcut bu sorunu çözmesini beklemektir. Tabii böyle bir durumun olup olmadığını anlamanız için tarayıcınızdan web sitesine giderek kontrol etmelisiniz.

Flipboard Teknik Destek ile İletişime Geçin

Yukarıdaki yöntemleri bu hatayı çözüme kavuşturmadıysa, son olarak Flipboard’ın Teknik Destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Profil > Ayarlar > Yardım‘a giderek en üstteki Bize Ulaşın‘ı seçin.