Chrome İçin En İyi 8 Ekran Kaydedici

Chrome-İçin-En-İyi-Ekran-Kaydediciler

Chrome, tüm dünyada en çok kullanılan ve en popüler tarayıcıdır. Chrome ayrıca bilgisayarınıza program yüklemek yerine doğrudan tarayıcıda farklı görevler yapmanıza olanak tanıyan birçok güçlü uzantı sunar. Bazı zamanlarda ekran kaydedici çözümlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bilgisayarınıza bir program yüklemeniz gerekebilir.

Bilgisayarınıza program yüklemek yerine doğrudan Chrome üzerinden ekranı kaydetmenize yardımcı olabilecek birçok eklenti mevcuttur. Bu makalede ekrandaki videoyu kaydetmenizi sağlayacak bazı Chrome ekran kaydedicileri göreceksiniz.

Chrome Ekran Kaydedici Eklentiler

Screencastify

Screencastify

Screencastify, bilgisayar ekranınızı kaydetmenize olanak tanıyan bir ekran kaydedicidir. Chrome için bu ekran kaydedicinin en iyi tarafı, videoları herhangi bir sınırlama olmaksızın 5 dakika boyunca kaydetmenize izin vermesidir. Bu uzantıyı kullanırken 5 dakikaya kadar filigran sorunuyla karşılaşmazsınız. Ancak daha sonra ücretsiz kullanıcılar için bir filigran göstermeye başlayacaktır. Eklenti ile videoları Full HD çözünürlükte kaydedebilirsiniz.

Screencastify, harici sesleri bilgisayarınızın mikrofonuyla kaydedebilmenize de olanak tanıyor. Oldukça işlevsel olan bu eklentiyi Chrome’a şuradaki bağlantıdan ekleyebilirsiniz.

Awesome Screenshot & Screen Recorder

Awesome-Screenshot-Screen-Recorder

Bu ekran kaydedici Chrome uzantısı, web sayfanızın tümünü kaydetmenizi sağlar. Web sayfasıyla birlikte videoların ekran görüntüsünü alan bir uzantıya ihtiyacınız varsa, Awesome’ı tercih edebilirsiniz. Bu uzantı, videoları kendi sesinizle kaydetmenize de olanak tanır. Eğer öğretmenseniz, bu uzantı ile öğrencileriniz için videonuzu sesinizle birlikte kaydedebilirsiniz.

Dilerseniz videolara yüzünüzü ekleyebilir, 720p, 1080p ya da 4K çözünürlüklerinde kaydedebilirsiniz. Eklentiyi Chrome’e yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Vidyard

Vidyard

Vidyard, bilgisayar ekranı yakalamanıza ve videoları doğrudan internet üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyan, Chrome için ücretsiz bir ekran kaydedicidir. Vidyard tarafından geliştirilen bu uzantı ile sunumlarınızı kaydedebilir, izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz. Eklentinin en iyi taraflarından biri, yüksek kaliteli videoları 1 saate kadar ücretsiz olarak kaydedebilmenizi sağlamasıdır.

Ekranda çizim yapmayı ve sesli not almayı destekleyen uzantı, videoları web sitelerine gömebilmenize de olanak tanıyor. Videolarınızı kimin izlediğini takip etmenizi sağlayan izleme özelliğinin de bulunduğu eklentiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Nimbus

Nimbus

Nimbus, kolay bir şekilde videolar çekmenizi sağlayan, Chrome için kullanabileceğiniz başka bir ekran kaydedicidir. Bu uzantı, 2 milyondan fazla kişi tarafından web sayfalarının ekranını kaydetmek için kullanılıyor. Uzantı, ekran görüntülerini ihtiyacınıza göre kırpmanıza olanak tanıyor. Videolarınızı kaydederken istediğiniz zaman kolay bir şekilde ekran görüntüsü de alabilirsiniz.

Web sayfasının tamamını veya herhangi bir bölümünü kaydetmenizi sağlayan bu Chrome eklentisine şuradan ulaşabilirsiniz.

Screencast-O-Matic Launcher

Screencast-O-Matic-Launcher

Chrome için ücretsiz bir ekran kaydedici uzantısı olan Screencast-O-Matic, hatta bir video düzenleyiciye de sahiptir. Bu da kaydettiğiniz videoyu dilediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Filigran olmadan 15 dakikaya kadar video kaydetmenize olanak tanıyan uzantı, videolar üzerinde çizim yapabilmenizi de sağlıyor. Üstelik videolara kendi sesinizi ya da video efektleri ekleyebilirsiniz. Oldukça başarılı bir eklenti olan Screencast-O-Matic’i şuradan Chrome’a yükleyebilirsiniz.

CloudApp Screen Recorder

CloudApp-Screen-Recorder

CloudApp, web sayfanızın ekranını kaydetmenizi, ardından kaydettiğiniz videoları paylaşabilmenizi sağlar. CloudApp ekran kaydedici, web sayfasının tamamını veya herhangi bir bölümünü kaydetmenize olanak tanır. HD formatında kaydedebileceğiniz videolara dilerseniz kendi sesinizi de ekleyebilirsiniz.

CloudApp’i Chrome’a yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google Chrome İçin Ekran Kaydedici

Google-Chrome-İçin-Ekran-Kaydedici

Öncelikle bir uyarı ile başlayalım. İsminden dolayı bu eklentinin Google’a ait olduğunu düşünebilirsiniz fakat durum öyle değil. Bağımsız bir ekip tarafından geliştirilen eklenti, klasik bir şekilde tarayıcınızdaki ekranını doğrudan yakalamanızı sağlar.

Videonuzu kaydetmeyi bitirdikten sonra videoyu durdurmak için ‘Çekimi durdur’u yazılı kısma tıklayın. Çevrimdışı olarak da kullanabileceğiniz bu eklenti ile kaydettiğiniz videoyu bilgisayarınıza / Google Drive’a kaydedebilirsiniz. 200 binden fazla kişinin kullandığı eklentiyi şuradaki bağlantıdan Chrome’a yükleyebilirsiniz.

Loom

Loom, ekranınızı, web kameranızı ve mikrofonunuzu kaydetmenizi sağlayan ücretsiz bir ekran kayıt aracıdır. Ayrıca kayıt sırasında ek açıklamalar ekleyebilir ve ekran üzerinde çizim yapabilirsiniz.

Kullanımı kolay olan Loom, kayıtlarınızı düzenleme ve kırpma yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte kullanıcılarına notlar ve başlıklar ekleme seçeneği gibi çeşitli özellikler sunar. Eklentiyi şuradan Chrome yükleyebilirsiniz.