Havadaki Uçakları Gösteren 6 Uygulama

iPhone veya Android cihazınız için en iyi uçakları gösteren takip uygulamalar mı arıyorsunuz? Bazen uçuş yapacağınız uçağın veya sizi ziyarete gelecek bir kişinin uçağının nerede olduğunu görmek isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda aşağıdaki uygulamalardan herhangi birisini kullanabilirsiniz.

Havadaki Uçakları Gösteren Uygulamalar

Flightview – Flight Tracker | iOS

Bu uçak takip uygulaması, uçuşunuzun varış ve kalkış havalimanlarında hava durumu bilgilerini ve uçağınızın önceki rotalarına dair bilgileri sunar. Hatta en fazla iki önceki günün rotaları ve performansı hakkında bilgiler edinmenizi sağlar.

Uygulama, istediğiniz takdirde seyahat programınızı uygulamaya iletebilir. Ayrıca araba kiralama bilgilerinden otel rezervasyon numaralarına kadar seyahatlerinizle ilgili ek bilgileri de uygulamalara ekleyebilirsiniz.

iOS cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

FlightStats | iOS | Android

Bu uçak takip uygulaması, profesyonel olarak uçuş durumunuzu kontrol etme, zaman çizelgesini ve yolculuğunuzun yolunu yerleşik bir harita üzerinden izleyebilmenizi sağlamaktadır.

Uygulama ayrıca uçuşunuzun kalkış veya varış zamanındaki herhangi bir gecikme, kapı bilgisi ve hava koşulları hakkında bilgi sağlar. Üstelik yedi günlük bir hava tahminini içerir.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

ADSB Flight Tracker | Android

Bu uçak takip uygulaması, yerel ve küresel alanlara uçan uçakları takip etmek ve görüntülemek isteyen kişiler için geliştirilmiştir

Uygulama, uçakların pozisyonlarını yayınlayarak nerede olduklarını görmenizi sağlar. Bununla birlikte gökyüzünden canlı uçak verilerini almak için ek donanım kurmanız gerekmektedir.

Son olarak uygulama, gerçek dünyada Heathrow hava trafik kontrolörlerinin kullandığı radar ekranlarına benzer bir radar tarzına sahiptir.

Android cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

Plane Finder ⁃ Flight Tracker | iOS | Android

Bu son derece basit ve kullanıcı dostu uygulama, 23 farklı işaretleyiciyi kullanarak uçuşları ve uçakları aramanıza olanak tanır. Uçakların yanında havayolu logolarını da görüntüleyerek kolayca tanımlamanızı sağlar.

Uçaklardan birine dokunarak uçuş bilgilerini, fotoğrafları görüntüleyebilir, uygulamayı bir sonraki kullanımınız için yer imleri ve filtrelerle kolay erişim sağlamak üzere ayarlayabilirsiniz. Plane Finder – Flight Tracker, aynı zamanda doğru uçuş bilgileri sağlamak için ADS-B sinyallerini kullanır.

Plane Finder ⁃ Flight Tracker, telefonunuzun kamerasını kullanarak üzerinizden geçen uçakları tanımanıza yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik teknolojisine de sahiptir.

Bu kullanışlı uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

Planes Live – Flight Tracker | iOS

Temiz bir arayüze sahip olan bu uçak takip uygulaması, uçakların yanında aynı zamanda helikopterleri de takip eder. Bu uygulamayı kullanarak uçuş durumunuzu ve özelliklerini kontrol edebilir, uçuş rotası ve programının resimlerini görebilirsiniz.

Uygulama, vericili uçakların neredeyse yüzde 100 kapsamını sunar ve verileri en fazla beş dakikalık bir gecikme ile iletmektedir. iOS için geliştirilen uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

App in the Air

“Kişisel uçuş asistanınız” olarak tanıtılan App in the Air, uçuş takip seçeneklerinin ötesine geçerek havalimanı ipuçları ve havalimanı haritaları sunar.

Uygulama, uçuş geçmişinizi içe aktararak sık uçan yolcu mil puanlarınızı takip eder. Bu uygulamanın belki de en iyi özelliği, çevrimdışı çalışma yeteneğidir. Ayrıca veri kapı değişikliği ve uçuş durumu güncellemelerini SMS aracılığıyla sağlayabilir.

Ayrıca uygulama üzerinden otomatik olarak check-in yapabilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.