Hayatı Kolaylaştıran En İyi Android Uygulamalar

Sürekli gelişen yeni teknolojiler ile uygulama dünyasının yenilikleri durmak bilmiyor. Telefonlarımızı daha etkili kullanmak ve günlük hayatımızı kolaylaştırmak ise bizim elimizde. Doğru uygulamaları telefonunuza indirerek işlerinizi daha kolay halledebilir ya da boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Google Play Store’da milyonlarca mobil uygulama olmasına rağmen doğru olanları bulmak aşırı zor. Bazen aklınıza gelmeyecek fakat işinize yarayacak kategoride olan uygulamalar karşınıza çıkmayabilir. İşte bu yüzden akıllı telefonlarımızı daha akıllı hale getirecek en iyi Android uygulamalar listesine hep birlikte bakalım.

Android telefon kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak 10 uygulama

android en iyi uygulamalar
  • Bundle
  • GoodBudget
  • Evernote
  • SleepCycle
  • Todoist
  • Water Reminder
  • Storytel
  • Clean Master
  • Swiftkey
  • ProCam X – Lite

Bundle

bundle

Bundle, günlük haberleri en iyi şekilde almanızı sağlayabilen müthiş bir uygulama. İstediğiniz kategoride ve istediğiniz haber kaynağından tercih ettiğiniz haberlerin size anlık olarak bildirimlerini gönderiyor. Çok fazla çeşitlilik ve anlık haberler vermesinden dolayı son zamanların en iyi haber uygulaması denebilir.

Bundle’ı en iyi Android uygulamalar listesinde en önde olmasının sebebi birden fazla haber sitesine girip okumak istemediğiniz şeylere maruz kalmanızı önlüyor ve sadece sizin tercih ettiğiniz kategori ve kaynaklardan haber almanızı sağlıyor.

Bundle’ın Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

GoodBudget

GoodBudget

Ayrı ayrı banka hesaplarınızı takip etmek ve neyi nereye harcadığınızı araştırmaktan sıkıldıysanız GoodBudget tam size göre bir uygulama. Bir finans destek uygulaması olan GoodBudget, neyi nereye harcadığınızı ve yatırımlarınızı nereye yaptığınızı göstermenizi sağlıyor.

En iyi android uygulamalar listesinde yer alması gereken GoodBudget, finansal gelir/gider önerileri ve yönetimi ile kullanıcılarının para tüketimlerini iyi bir şekilde kanalize etmelerine yardımcı oluyor. Böylece aylık ödemelerinizi takip edebilecek ve belkide para birikiminizi daha etkili yapabileceksiniz.

GoodBudget’ın Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Evernote

evernote

Evernote not alma uygulamaları arasında en popüler ve başarılı uygulamalardan birisi. Sürekli not almayı ve bunların hatırlatılmasını istiyorsanız bunu en iyi şekilde yapmakta. Bu uygulama ile notlarınızı alabilir, hatırlatıcı ekleyebilir ve kategori haline getirebilirsiniz. Aldığınız notları hesabınıza göre senkronize edebilirsiniz ve farklı platformlardan aynı anda kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Evernote, görselliğe önem veren kullanıcılar için çeşitli temalar sağlıyor ve not almayı daha keyifli hale getiriyor. Son özelliklerinden biri olan doküman taraması ile anlık olarak kameranızla döküman tarayabiliyor ve yazı haline getirebiliyor.

Evernote’un Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

SleepCycle

SleepCycle

Uykunuzda ne olup bittiğini hiç düşündünüz mü? SleepCycle tam bunun için yaratılmış bir uygulama. Uykusuzluk problemleri çeken ya da uykusunu daha efektif hale getirmek isteyen kullanıcılar için yaratılan SleepCycle’ın kesinlikle en iyi Android uygulamalar listesinde yer almasını istedik.

SleepCycle siz uyurken uykunuzu uygulama süresince açık olan mikrofon ile kaydediyor ve ne zaman derin uykuda ne zaman hafif uykuda olduğunuzu ve ne kadar kaliteli uyuduğunuzu size sabah uyandığınızda rapor halinde sunuyor. Bunun yanı sıra eğer uykunuzda horlayan bir insansanız bunu kaydedip size dinletiyor. Müthiş alarm sesleri ile güne güzel başlamanızı sağlayarak hayatınızı gerçekten kolaylaştırıyor.

SleepCycle’ın Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Todoist

Todoist

Hayatını düzenli, planlı programlı yaşamak isteyenlerin en seveceği türden olan bir uygulama olan Todoist, tamamen organize olmanızı sağlayacak bir uygulama. İnanılmaz kolay bir arayüze sahip ve asla kafa karıştırmayan bir uygulama olması kullanımını çok kolay kılıyor.

Yapmanız gereken tek şey yapılacaklar listenizi oluşturmak ve hatırlatılmak istiyorsanız bunu belirtmek. Todoist, sizi gereken her zamanda uyarıyor ve bununla birlikte bir sonraki güne organize olmanızı da sağlıyor. Tek bir uygulama ile nasıl her şeyi takip edebilirim diyorsanız kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Todoist’in Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Water Reminder

Water Reminder

Vücudumuzun %60’ı neredeyse sudan oluşuyor ve biz günlük koşuşturmacalardan ötürü su içerek vücudumuza destek olmayı neredeyse her gün unutuyoruz. Su içmenin vücudumuz için ne kadar önemli ve kritik olduğunu bütün bilim adamları söylese de rağmen bazı insanlar su içmeyi sevmiyor ya da unutuyor. Water Reminder, tam bu anlamda size yararı olacak bir uygulama.

Water Reminder, gün içerisinde size belirli periyotlarda su içmenizi hatırlatıyor ve günlük ne kadar su içmeniz gerekiyorsa onu hesaplıyor. İçtiğiniz suyu eğlenceli hale getirmek için içinde ufak çaplı kazanımlar ve oyunlarda bulunuyor. Bu özellikleri yüzünden en iyi android uygulamalar listesinde ve kesinlikle indirilmesi gereken türden bir yardımcı.

Water Reminder‘ın Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Storytel

Storytel

Araştırmalara göre maalesef kitap okumayı seven insanların sayısı bir hayli az. Storytel, kitap okumayı zor bulanlar için hayatı kolaylaştıran bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde binlerce kitabın bulunduğu bir uygulama olan Storytel kullanıcılarına bunları başarılı ses sanatçılarından dinlemelerini sağlıyor.

Uygulamaya aylık az bir miktarda para ödeyerek abone olabilir, istediğiniz herhangi bir kitabı dinleyebilirsiniz. Dinlediğiniz kitapları aynı zamanda yazılı olarak takip edebiliyor ve istediğiniz yerlerde notlar alabiliyorsunuz. Kitap okumayı değil, dinleyerek ruhunu dinlendirmek ve yeni bir şeyler öğrenmek isteyen insanlardan biriyseniz bu uygulama tam sizin için.

Storytel’in Android sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Clean Master

Clean Master

Google Play Store’un en fazla indirilen uygulamalarından biri olan Clean Master, telefonunuzun ömrünü uzatarak sizi gittikçe yavaşlayan bir telefon kullanmanızı önleyecek bir uygulama. İçeriğinde önemsiz dosyaları temizleme, virüsten koruma, pil ve performans arttırma gibi kullanışlı özellikleri bulunuyor. Virüsten koruma konusunda ise gayet başarılı sıralamalara girmiş ve kullanıcılarına iyi bir güvenlik sağlıyor.

Gün içerisinde girdiğimiz her site ve uygulama telefonumuza ön bellek olarak kaydediliyor ve biz bunları silmezsek bunlar sürekli birikmeye devam ediyor. Clean Master belirli aralıklarla bunları silmenizi sağlıyor ve telefonunuzun ön belleğini temiz tutuyor. Bunun yanı sıra bataryanızı çok kullanan uygulamaları size söylüyor ve buna göre performans planı çıkarıyor.

Clean Master’ı Android cihazınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Swiftkey

Android telefonlarda kullanıcıların en çok şikayet ettikleri şeylerden birinin klavye kullanımı olduğunu biliyor muydunuz? En iyi Android uygulamalar listemizde yer verdiğimiz Swiftkey, tam da bunun için çözüm olacak ve hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulama. Swiftkey, bir klavye uygulaması ve tasarımı ve kullanımı ile kullanıcılarına kolay bir klavye yazılımı sunuyor. İçeriğinde bulunan bir sürü tema ve tasarım ile istediğiniz gibi dizayn edebilmenizde çabası.

Tamamen ücretsiz olan Swiftkey’i Android telefonunuzda varsayılan klavye haline getirerek kullanabilir ve istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Bunun yanı sıra Swiftkey, sizin yazma stilinizi öğreniyor ve daha hızlı yazabilmeniz için size farklı alternatifler sunuyor. İstediğiniz gibi yazmak, emoji ve gifleri kolayca arkadaşlarınıza gönderebilmek için çok başarılı bir program.

Swiftkey’in Android sürümüne şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Procam X-Lite

Procam X- Lite

Kullanıcıların çoğu, Android telefonların fotoğraf kalitesi ve işlevselliği konusunda şikayetçi. Tam da bu konuda çok yardımcı olan bir uygulama olan Procam X-Lite, telefonunuzda üst seviye kaliteye ulaşmanızı sağlayacak. Uygulamanın içerisinde birden fazla fotoğraf modu bulunuyor ve kullanıcılarına mobil fotoğrafçılığın nimetlerini sunuyor.

Procam X-Lite ISO, profesyonel kamera, beyaz dengesi, pozlama ve beyaz dengesini kameranıza otomatik olarak tanımlıyor ve fotoğraflarınızda en iyi görüntüyü almanızı sağlıyor. Bunu yanı sıra videonuzu yüksek çözünürlükte ve kalitede çekmenizi sağlıyor. Sizde Full HD fotoğraf ve video keyfini çıkarmak istiyorsanız tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.