Hoop Nedir, Snapchat’e Nasıl Bağlanır?

Hoop, ülkemizde de popüler olan bir arkadaş bulma uygulamasıdır. Snapchat’i zaten yıllardır biliyoruz. Çoğu insan, bu iki uygulamanın birbiriyle olan bağlantısını merak ediyor. Hoop tek başına nasıl bir uygulamadır, Snapchat’le arasındaki ilişki nedir, iki uygulama birbirine nasıl bağlanır, bunları anlattık.

Hoop Nedir?

Hoop, insanların dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların kişiyle bağlantı kurmak isteyip istemediklerini belirtmek için profillerde sola veya sağa kaydırabilmeleri açısından Tinder’a benzer. Ancak Hoop bir flört uygulaması değildir ve kullanıcılar arkadaşlık, ağ oluşturma ve hatta iş amacıyla birbirleriyle bağlantı kurabilir.

Hoop, hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Uygulamayı kullanmak için, kullanıcıların bir profil oluşturması ve kendileri hakkında yaşları, cinsiyetleri ve konumları gibi bazı temel bilgileri sağlamaları gerekir. Bir profil oluşturduktan sonra, kullanıcılar diğer kullanıcıların profillerine göz atmaya başlayabilir. İlgi duydukları birini görürlerse, onu beğenmek için sağa veya geçmek için sola kaydırabilirler. İki kullanıcı birbirlerini sağa kaydırırsa, sohbete başlayabilirler.

Hoop ayrıca onu diğer sosyal medya uygulamalarından farklı kılan bir dizi özelliğe sahiptir. Örneğin, kullanıcılar günlük oturum açma, profillerini paylaşma ve arkadaşlarını uygulamaya katılmaya davet etme gibi görevleri tamamlayarak puan kazanabilir. Bu puanlar daha sonra diğer kullanıcılar için sanal hediyeler satın almak için kullanılabilir. Ek olarak, Hoop, kullanıcıların diğer dilleri konuşan kişilerle iletişim kurmasını sağlayan yerleşik bir çeviri özelliğine sahiptir.

Hoop, 10 milyondan fazla kez indirildi ve kullanıcılardan olumlu eleştiriler aldı. Ancak uygulama, gizlilik politikaları nedeniyle de eleştirildi. Hoop, 2019’da Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından ebeveynlerinin izni olmadan 13 yaşın altındaki çocuklardan kişisel bilgi topladığı için 100.000 dolar para cezasına çarptırıldı.

Hoop ile Snapchat Arasındaki İlişki Nedir?

Hoop ve Snapchat iki ayrı sosyal medya platformu olsa da aralarında yakın bir ilişki vardır. Hoop, kullanıcıların dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Snapchat ise kullanıcıların kaybolan mesajları arkadaşlarına göndermelerine olanak tanıyan bir fotoğraf ve video mesajlaşma uygulamasıdır.

Hoop ve Snapchat birbirine bağlı değildir fakat yeni arkadaşlar edinmek için birlikte kullanılabilirler. Örneğin kullanıcılar Snapchat kullanıcı adlarını Hoop profillerinde paylaşabilir veya Hoop’u kullanarak Snapchat kullanan kişileri bulabilirler.

Bunun dışında Hoop, kullanıcıların doğrudan Snapchat arkadaşlarına mesaj göndermesine olanak tanır. Bu da Hoop kullanıcılarının Snapchat’te arkadaşlarıyla iletişim halinde olmalarını kolaylaştırır.

Hoop ve Snapchat Birbirine Nasıl Bağlanır?

Hoop ve Snapchat’i birkaç farklı şekilde birbirine bağlayabilirsiniz.

Hoop ve Snapchat Hesaplarını Bağlama

Aşağıdaki adımları izleyerek Hoop ve Snapchat hesaplarınızı birbirine bağlayabilirsiniz:

 • Hoop uygulamasını açın.
 • Ekranın sol üst köşesindeki profil simgesine dokunun.
 • Ayarlar” üzerine dokunun.
 • Ardından “Snapchat’e Bağlan” üzerine dokunun.
 • Snapchat’te oturum açmak için talimatları izleyin.

Snapchat Arkadaşları Bulmak İçin Hoop’u Kullanma

Aşağıdaki adımları izleyerek Snapchat arkadaşlarınızı bulmak için Hoop’u kullanabilirsiniz:

 • Hoop uygulamasını açın.
 • Ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna dokunun.
 • Aradığınız Snapchat arkadaşınızın kullanıcı adını yazın.
 • Kullanıcı adının yanındaki “Snapchat” yazılı kısma dokunun.

Kullanıcının Snapchat hesabı Hoop’a bağlıysa, ona Snapchat’te bir mesaj gönderebileceksiniz.

Hoop Arkadaşları Bulmak İçin Snapchat’i Kullanma

Aşağıdaki adımları izleyerek Hoop arkadaşlarını bulmak için Snapchat’i kullanabilirsiniz:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Ekranın altındaki “Keşfet” seçeneğine dokunun.
 • Aşağı kaydırın ve “Hoop” simgesine dokunun.
 • Buradan Snapchat kullanan Hoop kullanıcılarının bir listesini göreceksiniz.

Artık Hoop’ta bu kullanıcılardan herhangi birine mesaj gönderebilirsiniz.

Hoop ve Snapchat’i birbirine bağlayarak arkadaşlarınızla iletişimde kalmayı ve yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştırabilirsiniz.