Huawei Ekran Kilidi Kırma Formatsız Nasıl Yapılır?

Huawei telefonlarda ekran kilidi kırma işleminin nasıl yapılacağını bilememeniz gayet doğal. ‘Huawei telefonumun ekran kilidi şifresini unuttum‘ diyorsanız, başvurabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna bakmadan önce bazı detaylardan bahsetmek istiyoruz.

Huawei Ekran Kilidi Nedir?

Huawei ekran kilidi, Huawei akıllı telefonlarda bulunan ve kullanıcıların cihazı yetkisiz erişime karşı korumak için bir ekran kilidi deseni, PIN, şifre veya parmak izi ayarlamasına olanak tanıyan bir güvenlik özelliğidir. Ekran kilidini ayarladıktan sonra cihazı her açtığınızda veya uyku modundan uyandırdığınızda kilidinin açılması gerekecektir.

Bu güvenlik özelliği, birinin Huawei telefonunuza izni olmadan erişmesini ve potansiyel olarak verilerinizi çalmasını önlemeye yardımcı olur. Fakat ekran kilidi için belirlediğiniz şifreyi unutmuş olabilirsiniz. Böyle bir durumda Huawei telefonunuzun ekran kilidini kırmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamaya koyulabilirsiniz.

Huawei Ekran Kilidi Kırma Yöntemleri | Formatsız

Telefonumu Bul ile Huawei Ekran Kilidi Kırma

Ekranı kilitli olan Huawei telefonunuzda Telefonumu Bul özelliği etkinse, Huawei telefonunuzun kilidini şifre olmadan açmak için Huawei Cloud platformundaki Telefonumu Bul özelliğini kullanabilirsiniz.

Telefonumu Bul özelliği, telefonunuzu bulmanıza, kilitlemenize ve içindeki verileri silmenize yardımcı olan bir güvenlik özelliğidir. Şifreyi unuttuğunuzda, üzerindeki verileri silerek Huawei telefonun kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra telefondaki tüm verileriniz silinir ancak yedeklenen verileri Huawei bulutundan geri yükleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanarak Huawei P20/P30/P40 model telefonların kilidini sıfırlamadan açılması için yapmanız gerekenler şunlar:

 • Herhangi bir cihazdan veya bilgisayarınızın tarayıcısından cloud.huawei.com adresine gidin.
 • Kilitli Huawei telefonunuzda oturum açtığınız Huawei kimliğinizle oturum açın.
 • Huawei bulut resmi sayfasında “Cihaz Bul” yazılı kısmı seçin.
 • Huawei kimliğine bağlı olan cihazlardan şifresini unuttuğunuz Huawei telefonunu seçin.
 • Mevcut dört seçenek arasından “Verileri sil“e tıklayın.
 • Huawei hesabınızın şifresini girip “Tamam“a tıklayın. Bir süre sonra ekran kilidi şifresi Huawei telefonunuzdan silinecektir.

ADB Aracını Kullanarak Huawei Ekran Kilidi Kırma

Google hesabınız olmasa da Huawei telefonunun kilidini açabilirsiniz. ADB veya Android Hata Ayıklama Köprüsü’nü kullanarak, fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kalmadan Huawei telefonunuzun kilidini açabilirsiniz. Ancak bu yöntem biraz teknik bilgilere sahip kişiler için daha uygundur. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan Huawei telefon şifresini kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • PC tarayıcınızdan https://developer.android.com/studio/command-line/adb.html adresine gidin . Buradan ADB’yi indirin.
 • Yükleyiciyi açıp gerekli paketleri bilgisayarınıza indirin.
 • ADB’nin kurulum dizininde CMD‘yi açın.
 • Aşağıdaki komutu yazıp Enter tuşuna basın:
  • adb shell rm /data/system/gesture.key
 • Telefonunuzu yeniden başlattığınızda artık Huawei cihazınıza tam erişiminiz olacak.

Güvenli Mod ile Huawei Ekran Kilidi Kırma

Huawei telefonunuzu sıfırlamadan ekran kilidini açmanın bir başka yolu da Güvenli Mod‘da yeniden başlatmaktır. Güvenli Mod, üçüncü taraf uygulamaların çalışmasını engeller. Bu nedenle, üçüncü taraf bir uygulamayla bir ekran kilidi ayarladığınızda kilidi açmak için Huawei telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Bunu da şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Huawei cihazınızın ses açma ve güç tuşuna aynı anda basıp ekranda güvenli mod seçeneği belirene kadar bu tuşlara basılı tutun.
 • Güvenli mod seçeneğine geçmek için ses düğmelerini ve güç düğmesini kullanın.
 • Güvenli moda girdikten sonra üçüncü taraf kilit uygulamalarını kaldırın.
 • Şimdi telefonunuzu normal modda kullanmak için yeniden başlatın. Ekran kilidini bu yöntemle kaldırmış olmalısınız.

Huawei Watch ile Huawei Ekran Kilidi Kırma

Huawei Watch kullanıyorsanız telefonunuzun ekran kilidini kırmak için bu cihazdan da faydalanabilirsiniz. Bunu da şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 • Huawei Watch’un kilitli Huawei telefonla eşleştirildiğinden ve Huawei Watch’unuzu güvenilir cihazınız olarak eklediğinizden emin olun.
 • Eşleştirdiğiniz Huawei Watch’unuz kilitli Huawei telefonunuzun yakınındayken, telefonunuzun kilidini açmak için bir cihazın kullanılabileceğini söyleyen bir komut istemi görebilirsiniz.
 • Şimdi, Huawei telefonunuzdaki kilidi atlamak için ekranı kaydırın.

Huawei Watch ile Huawei telefonunuzu güvenli bir şekilde eşleştirdiğinizde bir şifreye gerek duymadan cihaza ulaşabilirsiniz.

Android Ekran Kilidi Kaldırma Aracı ile Huawei Telefonun Kilidini Açma

Huawei telefonunuzun ekran kilidini nasıl atlatacağınıza dair bir araç arıyorsanız, en iyi ve en etkili yöntem Tenorshare 4uKey for Android‘dir. Bu yöntem, fabrika ayarlarına sıfırlamadan kullanabileceğiniz en güvenli ve en hızlı yöntemdir.

Program, PIN, şifre, ekran kilidi, parmak izi veya yüz tanıma olsun, her şeyi kilidini açabilir. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Huawei Müşteri Hizmetlerinden Yardım İsteyin

Huawei telefonunuzun ekran kilidini açmak için Huawei Müşteri Hizmetleri’ne giderek ilgili personelden yardım isteyebilirsiniz. Bu kişiler, Huawei telefonunuzu şifresiz olarak nasıl açılacağı konusunda size yardımcı olacaklardır. Çevrimiçi Yardım veya Yardım Hattı üzerinden Huawei teknik ekiple şuradaki bağlantıdan iletişime geçebilirsiniz.

Huawei Ekran Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ekran şifresini bildiğiniz bir Huawei telefonun ekran kilidini kaldırmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Cihazınızın kilidini açın ve “Ayarlar” uygulamasına gidin.
 • Ekranı aşağı doğru kaydırıp “Güvenlik” veya “Ekranı kilitle” seçeneğine dokunun.
 • Şimdi “Ekran kilidi” seçeneğine dokunun.
 • Ekran kilidi ayarlarının kilidini açmak için mevcut ekran kilidinizi girin.
 • Ekran kilidini kaldırmak için “Yok” seçeneğine dokunun.
 • Kaldır” veya “Tamam“a dokunarak kararınızı onaylayın.

Huawei Cihazlarda Ekran Kilidi Güvenliği

Huawei cihazlarda ekran kilidi güvenliği, kullanılan kilidin türüne ve kullanım şekline bağlı olarak değişebilir. Aşağıda farklı ekran kilidi türleri ve güvenlik seviyeleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz:

 • Desen kilidi: Desen kilidi, çizilen bir desenin doğru bir şekilde takip edilmesiyle açılır. Bu kilidin güvenliği, desenin karmaşıklığına ve benzersizliğine bağlıdır. Daha karmaşık desenler daha güvenli olsa da aynı zamanda kullanıcının hatırlaması zor olabilir.
 • PIN kodu kilidi: PIN kodu kilidi, cihazın açılması için kullanılan 4 haneli bir şifredir. PIN kodu kilidi desen kilidine göre daha güvenlidir çünkü PIN kodlarının 10.000 farklı kombinasyonu vardır.
 • Parola kilidi: Parola kilidi, cihazın açılması için kullanılan bir dizi karakterdir. Parolalar, PIN kodlarından daha uzun ve karmaşık olabilir ve daha güvenlidirler. Ancak kullanıcının parolayı hatırlaması zor olabilir.
 • Parmak izi kilidi: Parmak izi kilidi, cihazın açılması için kullanıcının parmak izinin taranmasıyla açılır. Parmak izi kilidi diğer kilitlere göre daha güvenlidir. Çünkü kullanıcının parmak izi benzersiz olduğu için kolayca kopyalanamaz.

Hangi kilidin daha güvenli olduğu, kullanıcının tercihine bağlıdır. Ancak genel olarak, daha karmaşık ve benzersiz kilidin daha güvenli olduğunu çıkarımında bulunabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Huawei telefon ekranımın kilidini uzaktan açabilir miyim?

Huawei telefonunuzda Telefonumu Bul özelliğini etkinleştirdiyseniz ve telefonunuz internete bağlıysa, Huawei Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak telefon ekranınızın kilidini uzaktan açabilirsiniz.

Huawei ekran kilidi şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Huawei ekran kilidi şifrenizi unuttuğunuzda telefonunuzun kilidini açmak için Google hesap bilgilerinizi girmeniz istenene kadar birkaç kez yanlış şifre girmeyi deneyebilirsiniz. Alternatif olarak şifrenizi uzaktan sıfırlamak için Huawei’nin Telefonumu Bul özelliğini kullanabilirsiniz. Hiçbirisi işe yaramazsa telefonunuzdaki tüm verilerinizi silecek şekilde fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekebilir.

Huawei ekran kilidi kırma formatsız yapılır mı?

Evet, yukarıdaki yöntemlerin hepsi Huawei cihazınızın ekran kilidini formatsız olarak açabilmenizi sağlıyor.

Huawei ekran kilidi değiştirme mümkün mü?

Evet, Huawei cihazınızın kilidini açtıktan sonra kilidi değiştirme için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Cihazınızın Biyometri ve şifreler ekranından Kilit ekranı şifresini değiştir yazılı bölüme gidin.
 • Buradan orijinal kilit ekranı şifresini girin.
 • Son olarak yeni bir şifre girin veya bir şifre türü seçmek için Kilit açma yöntemini değiştir‘e dokunun. Sonra da ekrandaki talimatları uygulayıp yeni şifrenizi belirleyin.

Ekran kilidi şifresini devre dışı bırakabilir miyim?

Evet, bu işlemi Biyometri ve şifreler ekranındaki Kilit ekranı şifresini devre dışı bırak bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei telefonların varsayılan PIN kodu nedir?

Huawei telefonlarda varsayılan PIN kodu 0000 olarak belirlenmiştir.