Huawei Akıllı Telefonunuzda Mutlaka Bulunması Gereken Uygulamalar

Yaşantımızın en önemli parçalarından biri olan akıllı telefonlar, hayatımızı kolaylaştırmada da büyük rol oynuyor. Telefonlarda bulunan uygulamalar, iş ve özel hayat için kolaylık sağlıyor. Özellikle Huawei akıllı telefonlar, genel olarak boş uygulama sürümüyle satıldığı için çoğu kişi kendi uygulamalarını yükleyerek günlük rutinlerini kolaylaştırıyor. Ancak Huawei telefona sahip olan çoğu kişiler hangi uygulamaların işlerine yarayacaklarını bilemiyor. iPhone ve Samsung telefonları çoğu zaman not alma ve fotoğraf editleme programlarını fabrika ayarlarının içerisinde barındırıyor. Ancak Huawei telefonlarda hayat kolaylaştıran uygulamaların Google Play Store’dan yüklenmesi gerekiyor. Şimdi Huawei Akıllı telefonlarda mutlaka bulunması gereken uygulamalar hangileri, gelin hep birlikte bakalım.

Öncelikle şunu belirtelim, Google’la arasında lisans sorunu bulunan Huawei, çıkardığı son modellerinde Google Play Store’dan muaf durumda. Yani Huawei’nin son birkaç yıldır çıkardığı modellerden birini kullanıyorsanız (örneğin Huawei Mate 30 Pro), aşağıdaki uygulamalara markanın kendi mağazası olan AppGallery’den ulaşmak durumundasınız.

Huawei Akıllı Telefonlarda Mutlaka Bulunması Gereken Uygulamalar

AppGallery

AppGallery, Huawei telefonlarda kullanılabilen resmi uygulama mağazasıdır. Oyunlar, üretkenlik araçları ve sosyal medya uygulamaları da dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Güvenilir bir uygulama mağazası olan AppGallery, 170’den fazla ülkede ve bölgede mevcuttur. 1,6 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan AppGallery, yeni uygulamalarla sürekli güncellenir ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları uygulamaları bulmalarına yardımcı olmak için çeşitli özellikler sunar. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Uygulamaları isme, kategoriye veya anahtar kelimeye göre arayabilirsiniz.
  • AppGallery, ilgi alanlarınıza ve kullanım amaçlarınıza göre uygulama önerilerinde bulunur.
  • Bir uygulamayı indirmeden önce diğer kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz.
  • AppGallery, uygulamalarınızı otomatik olarak en son sürüme günceller.
  • AppGallery’deki tüm uygulamalar mağazaya eklenmeden önce virüs ve kötü amaçlı yazılım taranır.

Cihazınızda bulunmuyorsa AppGallery’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Instagram

Instagram, sosyal medya kullanmayı sevenler için oldukça gerekli bir uygulama. Uygulama ile bildiğiniz üzere video ve fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz. Kişiler kendilerine bir profil oluşturarak günlük hayatlarından kesitler ya da fotoğraflar paylaşabiliyor. Çoğu kişi için bir eğlence alanı olarak kullanılan Instagram’da paylaşılan fotoğraf, video ve reels’ler eğer gizli hesaplar üzerinden paylaşılmıyorsa, tüm kullanıcılar tarafından takip edilebiliyor.

Uygulama, sık sık yeni özelliklere kavuşuyor. Ücretsiz bir uygulama olan Instagram, kişilerin hem tanıdıkları hem de tanışmak istedikleri kişilerle takipleşmesine de olanak sağlıyor. Gönderiler herkese açık ya da sadece takipçilerle paylaşılabiliyor. Uygulama paylaşılan gönderileri kişinin zevklerine göre filtreliyor. Ayrıca yüksek takipçili kişiler bu uygulama üzerinden reklam yaparak para kazanabiliyor. Instagram’ın Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

DropBox

Huawei akıllı telefonlarda olması gereken uygulamalar listesinde Dropbox da yer alıyor. Dropbox, en iyi Android uygulamaların arasında yer alıyor. Dropbox özellikle hafızası yüksek olmayan telefonlar için kurtarıcı oluyor. Bu uygulama telefondaki fotoğraf ve videoları depolamaya yarıyor. Dropbox’a depolanan her şeye her yerden erişim sağlanabiliyor. Bu özelliği sayesinde her telefon için gerekli bir uygulama oluyor. Özellikle Huawei gibi telefonların hafızaları çok geniş olmadığı için bu uygulama hayat kurtarıyor. Dropbox’ın Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

SwiftKey Keyboard

Akıllı telefonlarla yazı yazmakta zorluk çeken birçok kişi bulunuyor. SwiftKey Keyboard uygulaması, bu zorluğu yaşayan binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Yapay zeka algoritmalarına sahip uygulama, kullanıcının yazı yazma stilini öğreniyor. Bu sayede yazı yazma sırasında birçok kolaylık sağlayıp, otomatik düzeltme özelliği sayesinde de hızlı yazmanıza yardımcı oluyor. Uygulama, Türkçe dahil pek çok dili de destekliyor. Uygulamanın Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz. AppGallery’den indirmek için de buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google Keep

Google Keep uygulaması, yoğun iş temposuna sahip olanlar için vazgeçilmez bir çözüm. Uygulamaya yüklediğiniz notlar gün içinde işlerinizi planlamanıza yardımcı oluyor. Notları kategorize edebileceğiniz gibi her yerden ulaşma imkanınız da var. Ayrıca bu uygulama bulunduğunuz konuma göre notlarınızı da hatırlatabiliyor. Örneğin alışveriş merkezine gittiğinizde alınacaklar listenizi size hatırlatabiliyor. Günlük hayatı oldukça kolaylaştıran bu uygulama en iyi Android uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Vikipedi

Vikipedi, kullanıcıların toplu bir şekilde erişebildiği bağımsız ve ücretsiz bir internet ansiklopedisidir. Uygulama sürekli yenilenir. Kullanıcılar Vikipedi sayesinde aradığı her şeyi bulabilir. Özellikle araştırmayı ve öğrenmeyi seven kullanıcılar, bu uygulama sayesinde sürekli kendini geliştirebilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

VSCO

VSCO, fotoğraf çekmeyi ve düzenlemeyi seven herkesin telefonunda bulunması gereken bir uygulamadır. Huawei telefonlarda fotoğraf düzenleme özelliği bulunmadığı için VSCO uygulaması kurtarıcı olacaktır. Uygulama içerisinde bulunan hazır filtreler, düzenleme özellikleri ve efektler fotoğraflarınıza bambaşka bir görünüm kazandırabilir. Uygulama sadece fotoğraf düzenleme değil, kendi çektiğiniz fotoğrafları insanlarla paylaşma imkanı da sunuyor. VSCO’yu buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Shazam

Hepimiz arada sırada bazı müzik parçalarını duyar ancak ismini bulamayız. Shazam uygulaması, bir yerde duyduğunuz ama adını ve kimin söylediğini bilmediğimiz şarkıları bulmamıza yardımcı oluyor. Uygulama o an çalınan müziği dinleyip algıladıktan kısa süre sonra hakkındaki tüm bilgileri kullanıcıya sunuyor. Ayrıca bulduğu şarkıya YouTube üzerinden hızlı bir şekilde ulaşmanıza da yardımcı oluyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

EverNote

EverNote uygulaması, günlük hayatta not tutmayı sevenler ve planlı olmak isteyenlerin telefonunda bulunması gereken uygulamalardan bir diğeri. Telefonun yanı sıra pek çok cihazdan notlara ulaşım sağlayan bu uygulama, günlük hayatı kolaylaştıracak pek çok özellik sunuyor. Özellikle ses kayıt yöntemiyle not tutma özelliği sayesinde oldukça tercih ediliyor. Uygulamayı cihazınıza şuradan indirebilirsiniz.

Spotify

Akıllı telefonlar sayesinde artık her yerde istediğimiz müziği dinleme lüksüne sahibiz. Ancak Huawei gibi Android işletim sistemine sahip telefonlarda müzik dinlemek için yeniden bir uygulama edinmemiz gerekiyor. Spotify uygulaması da içerisindeki milyonlarca müzik sayesinde istediğiniz zaman müzik dinleme şansı sunuyor. Birçok müzik şirketi ile anlaşma halinde olan uygulama, her müziği dinlemenizi sağlıyor. Huawei akıllı telefonunuzda mutlaka yer vermeniz gereken uygulama, şuradan indirilebilir durumda.

WhatsApp

WhatsApp, son yıllarda her telefonda mutlaka bulunması gereken uygulamalardan biri haline geldi. Çünkü artık tüm telefon kullanıcıları günlük mesajlaşma dahil tüm konuşmalarını WhatsApp uygulaması üzerinden yapıyor. İş grupları ve sosyal aktiviteler bile WhatsApp grupları üzerinden planlanıyor. Telefonlarda ön yüklü olarak gelmeyen uygulamanın, Google Play Store üzerinden indirilmesi gerekiyor. Günlük hayatı büyük oranda kolaylaştıran WhatsApp, kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyor. Uygulama sunduğu arama, sesli mesaj ve görüntülü konuşma özellikleriyle de farklılık sağlıyor. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.