Ikariam Benzeri En İyi 10 Oyun

Ikariam, tarihi temalı, animasyonlu bir 2D tarayıcı oyunudur. Zengin bir strateji oyunu deneyimi sunar ve kaynak yönetimi, çok oyunculu PVP (oyuncuya karşı oyuncu) mücadelesi ve imparatorluk kurma gibi unsurları içerir. Oyun gerçek zamanlı olarak ilerler ve yükselme hızı yavaş olsa da oyun, adada bulunan ve genişleme planlarına uygun bir yerleşim yerinin yöneticisi konumunda olan oyuncuya bolca seçenek sunar.

Grafiksel olarak Ikariam, göze hoş gelen grafiklere sahiptir ve şaşırtıcı bir şekilde, köylülerin işe koyulup binalar inşa etmeleri veya kaynak toplamaları esnasında animasyonlu hareketleri de bulunmaktadır. Ne yazık ki oyun içi seslerin ve müziklerin olmaması, bazı oyuncular için atmosferi bozan bir unsur olabilir. Bu sebeple Ikariam’ın heyecanını başka oyunlarda arayan bazı oyuncular, farklı alternatiflere yönelmek istiyorlar.

Bu makalede Ikariam tarzı en iyi oyunların yer aldığı bir liste bulacaksınız.

Ikariam Benzeri En İyi Oyunlar

Bleach Online

Bu oyunda favori anime karakterlerinin rolünü üstlenip tehlikeli görevleri tamamlamalı ve dev canavarlarla savaşmalısınız. Tecrübe kazanarak oyundaki karakterinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Sparta: War of Empires

Antik Yunanistan’da imparatorluğunu kurarken Sparta: War of Empires’ın tadını çıkaracaksınız. Korkulan Spartalılar olarak düşmanlarını yok etmeli, şehrini ve savunmasını inşa etmelisiniz. Rakiplerini alt etmek için bir ordu kurmalı, ordunuz güçlendikçe ittifaklar kurarak yeni düşmanlar edineceksiniz.

Elvenar

İnsanlar veya Elfler için devasa bir şehir inşa ederken muhteşem bir dünyayı keşfedeceğiniz bu evrende, sınırlarını genişletirken ve kendi krallığını yaratmaya çalışırken çevreyi dolaşmak için müzakere etmeyi veya savaşmayı seçeceksiniz. Muhteşem grafiklere sahip bu eğlenceli oyunun tadını tarayıcınızda çıkarabilirsiniz.

Adventure Quest Worlds

Oyunda belirli sınıflar bulunuyor. İstediğiniz sınıfı seçip ejderhalar ve diğer kaotik varlıklar tarafından harap edilen bir ülkede ilerleyeceksiniz. Heyecan verici ganimet arayışı için dünyayı keşfedecek, yol boyunca ilginç karakterlerle tanışacaksınız. Oyunda bazı ödüllerin yer aldığı haftalık etkinliklere katılmayı ihmal etmeyin.

Monkey King Online

Tarayıcınız üzerinden epik bir savaşa katılma fikri heyecan verici, değil mi? Düşmanlarınızı yok etmek için güçlü bir ölümsüze dönüşeceğiniz bu oyunda lonca toprakları savaşlarında loncanı temsil etmeli ve savaşı kazanmalısınız.

Shadowbound

Dünyanın her yerinden maceracıların mistik esere sahip olmak için geldiği bir dünyaya gireceksiniz. Üç benzersiz sınıftan biriyle karakterini yaratıp mistik dünyadan kendi yolunu oluşturacak ve kaostan kurtulmaya çalışacaksınız.

Ultimate Naruto

Naruto evreninin ünlü dünyasında hikayenizi oynayın. Size en uygun oyun tarzına göre yolunuzu seçip beğendiğiniz Naruto karakterlerinin hikayelerini yaşayın.

The Hobbit

Orta Dünya’yı kurtarmak ya da yok etmek için destansı bir mücadeleye katılacağınız bu oyunda ordularınızı ve şehirlerini inşa etmeli ve toprakları ele geçirmelisiniz. Düşmanlarınızı yenin, güç ve prestij kazanın ve Orta Dünya’nın gerçek hükümdarı olun.

Tera Rising

Yolculuğunuz sırasında görülecek çok şey ve daha fazla öldürülecek düşmanla heyecan verici ve sürükleyici bir dünya olan Aborea’da, geçmişin geleneksel hedef ve tıkla dövüş sistemlerinin çok ötesinde olan hızlı tempolu aksiyon dövüş sistemini öğrenip ustalaşmalısınız. Oyunun sunduğu sekiz benzersiz sınıftan birini seçerek kendi karakterinizi oluşturacaksınız.

AD 2460

Bu oyunda insanlığın yıldızlar arasında dağıldığı bir gelecekte, size geliştirip savunmanız gereken kendi bir dünya verilecek. İhtiyacınız olan kaynaklara sahip gezegenleri bulun, araştırmalarınızı yapın, filolar inşa edin ve yeni kurulan imparatorluğunuzu genişletin. Düşmanlarınızla savaşın veya bir ittifaka katılıp arkadaşlarınızla bir uzay sektörüne hâkim olun.