En İyi 4 IMEI Numarasından Yer Tespiti Programı

Telefonunuzun kutusunda veya ayarlarında Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (IMEI) olarak da bilinen 15 ila 17 basamaklı benzersiz bir kod bulunuyor. Bu kod rastgele seçilmiş bir rakam dizisinden ibaret değildir.

Cihazınızın güvenliğini sağlamanıza ve hatta kaybolması veya çalınması durumunda IMEI ile konumunu bulmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır.

IMEI Nedir?

IMEI, dünya çapında her mobil cihaza atanan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Bunu dijital bir parmak izi gibi düşünebilirsiniz. IMEI, üreticilerin cihazınızı milyonlarca diğer cihazdan ayırt etmesine yardımcı olur.

Bu benzersiz kodun asıl amacı hırsızlığı önlemektir. Telefonunuz çalınırsa, hizmet sağlayıcınız IMEI’yi kullanarak cihazı kara listeye alabilir ve SIM kartı değiştirilse bile herhangi bir şebekede kullanılamaz hale getirir. IMEI numaranızı bulmak için telefonunuzda “*#06#” tuşlayabilirsiniz.

Peki konumunuz IMEI ile takip edilebilir mi? Teknik olarak evet. Kolluk kuvvetleri ve servis sağlayıcılar, belirli bir cihazı bulmak için IMEI kullanarak telefonları çevrimiçi olarak takip edebilir.

En İyi IMEI Yer Tespiti Programları

Çalınan bir cihazın IMEI numarasını biliyorsanız, özellikle bu amaç için tasarlanmış çeşitli uygulamalar kullanarak telefonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun.

Eyezy

Listemizin ilk sırasında hem iOS hem de Android ile uyumlu, cihazınızı bulmanıza yardımcı olan güvenilir bir uygulama olan Eyezy’den bahsetmek istiyoruz. Herhangi bir telefonda kullanılabilen Eyezy ile cihazınızın konumunu kontrol panelinizdeki harita üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

Eyezy ile cihazın konumu nasıl takip edilir?

  • Listeden bir Eyezy aboneliği satın alın.
  • Cihazınıza Eyezy’yi nasıl yükleyeceğinize dair ayrıntılı talimatlar içeren bir e-posta almış olacaksınız.
  • Telefonunuz için özel talimatları takip edin.
  • İlk senkronizasyon işleminden sonra Eyezy hesabınıza giriş yapıp Kontrol Panelinize (Dashboard) erişin.

IMEI.info

IMEI.info, cihazınız hakkında temel bilgileri edinmenizi sağlayan bir araçtır. Bu web sitesi, IMEI ile cihaz konumunu kullanmadan model, marka ve cihaz durumu gibi detayları sunarak bazı önemli bilgileri edinebilmenizi sağlar.

Sadece sonuçlarınızı oluşturmak için bir captcha doğrulaması yapmalısınız. Ek olarak, IMEI.info, CIR ve EIR ekipmanına yanlış girişlere karşı korumak için bir “Doğrulama Rakamı” özelliği içerir.

Track IMEI

Bu web sitesi, IMEI ile telefon takibi konusunda hızlı ve doğru sonuçları elde etmeniz için tasarlanmıştır. Bilgilerinizi gizli tutan site, kullanıcıların rahat bir şekilde arama yapabilmesini sağlamayı hedefliyor.

Bu platform, telekomünikasyon sistemlerinin yasal prosedürlerini ön planda tutuyor. Bu sebeple bir telefonu takip etmek için bu web sitesini kullanırken, yasal sınırlar içinde kaldığınızdan emin olun.

Takip etmek için bu basit adımları izleyin:

  • Google Chrome tarayıcınızı açıp ardından Track IMEI şeklinde bir arama yapın. Araç’a erişmek için ilk bağlantıyı tıklayın.
  • 15 haneli IMEI numaranızı belirtilen bölüme girin ve arama seçeneğine tıklayın.
  • Cihazınızı sağ üstteki seçeneği tıklayıp ismini girerek arayabilirsiniz.
  • Son olarak numaranızı takip ederek mevcut konumu görebilirsiniz..

AnyCodeUnlock

AnyCodeUnlock, 0,99 dolar karşılığında bir telefonu IMEI numarası ile takip etmek için kullanıcılara çözüm sunuyor.

Araç, kullanıcılar için kapsamlı bir rapor hazırlıyor. Bu rapor içerisinde Telefonumu Bul, SIM kilidinin durumu, ülke, taşıyıcı ve cihaz satın alma tarihi gibi hayati bilgileri ortaya çıkarmanın yanı sıra IMEI kullanarak telefonunuzu kilidini açma gibi etkili çözümler bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

En İyi IMEI Atma Programları
IMEI ile Kayıp Telefon Bulma Yolları