IMEI Atma Programı | En İyi 6 Seçenek

Bir telefonun IMEI numarası, ağ sağlayıcınız tarafından SIM kart ile bağlantılı olduğu için SIM kartı kilidini açmak imkansızdır. Bu durum, taşıyıcıyı başka birine transfer etmeyi ve aşırı dolaşım ücretleri ödemeyi gerektirdiği için kullanıcılar bir dizi zorlukla karşılaşırlar. Ancak birkaç program ve yöntem, IMEI numaranızı kullanarak mobil cihazınızın kilidini açabilir.

Bu uygulamaların birçoğunu çeşitli mağazalardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu kadar çok seçenek arasında uygun yazılımı bulmak her zaman kolay olmayabilir fakat telaş etmeyin. Bu makalede, telefonunuzun kilidini açmak için en iyi IMEI atma programlarını bulacaksınız.

Bir Telefonun IMEI Kilidini Açmak Mümkün mü?

Büyük ücretler ödemeden IMEI’yi kilitlemenin mümkün olmadığı gibi görünse de, bu doğru değildir. Üçüncü taraf yazılım kullanarak IMEI ücretsiz bir şekilde kilidini açabilir. Bu yazılımlar, telefonunuzun içsel ayarlarına girer ve IMEI numarasını çıkarır. Ayrıca, bazı hizmetler çalıntı telefonlarda da çalışabilir.

iPhone için En İyi IMEI Atma Programları

iPhone’un IMEI numarasını kilitlemenin maliyeti oldukça yüksek olduğu için genellikle üçüncü taraf yazılımları kullanmayı düşünebilirsiniz. iPhone için en popüler IMEI atma programlarından bazıları şunlardır:

CellUnlocker

CellUnlocker, kullanıcıların iPhone kilidini alma sürecini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. iPhone, iPad veya hatta Apple Watch gibi neredeyse her taşınabilir Apple cihazına IMEI atabilirsiniz. Web sitesi kolay gezilebilir bir tarza sahiptir. CellUnlocker ile cihazı bir haftadan daha kısa sürede etkinleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • İlgili kodu sayesinde ücretsiz aramanıza olanak tanır.
 • Uygun ve indirimlere hak kazanabilen paketler sunarak kullanıcılara yardımcı olur.
 • IMEI numarasını kullanarak telefonunuzu kilitleyip güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Tüm Apple ürünleriyle uyumlu şekilde çalışan IMEI atma programı CellUnlocker’a şuradan ulaşabilirsiniz.

iPhoneIMEI

iPhoneIMEI, bir iPhone’un IMEI’sini ücretsiz kontrol etmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir. Program, aynı zamanda bir iPhone’u çevrimiçi kilitleme hizmeti de sağlar. Güvenli bir platform olan iPhoneIMEI, telefon taşıyıcılarını değiştirmeyi kısıtlayan protokolleri aşmak için doğrudan cihaz üreticileriyle, örneğin Apple ile iletişim kurmaktadır.

Özellikleri:

 • IMEI’yi kullanarak iddia ettiği gibi iPhone’u herhangi bir ağla kullanmak üzere kilitleyebilir.
 • Her iOS sürümü ve her iPhone modeli ile uyumludur.
 • Bu programı kullanarak iPhone’unuzu kilitlemek için jailbreak yapmanıza gerek yoktur.

Kolay ve sezgisel bir arayüze sahip olan iPhoneIMEI, tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

iPhone Full Unlock

Bu program, iPhone’unuzun kilidini ömür boyu açar. Programı kullandıktan sonra kilidi açılmış iPhone’unuzda ağ sağlayıcılarını kolayca değiştirebilirsiniz. Yurtdışına seyahat ediyorsanız ve başka bir GSM operatörüne geçmek istiyorsanız, bu program oldukça kullanışlıdır. iTunes’a bağlandıktan veya geri yükleme yaptıktan sonra tekrar kilitlenme endişesi taşımazsınız.

Özellikleri:

 • Telefonu kolayca kilitlemenize izin verir.
 • Mac’in firmware sürümü ile uyumlu şekilde çalışır.
 • Kolay ve sezgisel bir arayüzle birlikte gelir.

Bu araca şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Android için En İyi IMEI Atma Programları

Android cihazlara IMEI atmak için üçüncü taraf yazılım kullanmak oldukça iyi bir seçenektir. Çünkü bu işlemler genellikle yüksek maliyetleri gerektirmektedir. Aşağıda en sık kullanılan IMEI atma programlarından bazılarını göreceksiniz.

doctorSIM

doctorSIM, telefonunuza IMEI atmanızı kolaylaştıran bir araçtır. Bunun için programın web sitesinde bir talep formu doldurmanız ve telefonunuzun markasını, model numarasını, konumunu ve mevcut ağ sağlayıcısını seçmeniz gerekmektedir. Talep formu ve ödemenin alınmasından sonra Android telefonunuzu kilitleme adımlarıyla ilgili tam talimatları içeren bir e-posta alacaksınız.

Özellikleri:

 • Müşteri hizmetlerine her zaman sohbet, telefon ve sosyal medya aracılığıyla erişebilirsiniz.
 • 5’ten fazla telefon kilidini açtığınızda toplu indirim alırsınız.
 • Ağ sağlayıcınızın kısıtlamalarını kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Bu kullanışlı aracın resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Free Unlocks

Free Unlocks, telefonunuza IMEI atmak için basit ve ücretsiz bir çözümünü arıyorsanız en iyi seçeneklerdendir. Free Unlocks, premium bir hizmet olmasına rağmen yine de TrialPay’i kullanarak ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. IMEI atma ile ilgili tüm süreçler, diğerleriyle olduğu gibi aynıdır.

Özellikleri:

 • Kullanmak için gerekli talimatları alacaksınız.
 • Birçok üreticinin telefonlarına IMEI atabilir.
 • IMEI’nizin kilidini kaldırmak için kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Bu aracın resmi sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Unlockunit

Unlockunit, GSM telefonlarının IMEI kilidini bir dakikadan az bir sürede kaldıran bir araçtır. Telefonunuzun IMEI kilidini Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Avrupa ve Asya dahil 200’den fazla ülkeden kaldırabilirsiniz. Bu araç, neredeyse yedi yıldır faaliyette ve 1 milyondan fazla telefonun kilidini kaldırmıştır.

Özellikleri:

 • Kilidi kaldırmak için tüm büyük telefon markalarını ve birçok az bilinen modeli destekler.
 • Telefon planlarını karşılaştırabilir ve akıllı telefonunuzun çalıntı olarak rapor edilip edilmediğini görebilirsiniz.
 • Taşıyıcınızın telefonunuzu kilitlemesine kıyasla bu hizmet uygun fiyatlıdır.

Programın resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Fotoğraf Canlandırma Programı | En İyi 9 Seçenek