Instagram’da Bot Basma Ücretsiz Olarak Nasıl Yapılır?

Artık günümüzde çalışan Instagram botu bulmak kolay değil. Üstelik olanlardan bazıları hesabınızın banlanmasına sebep olabilir. Böyle bir senaryoda Instagram’da ücretsiz bot basmak biraz dikkat biraz da şans gerektiriyor. Yine de Instagram hesabınızı büyütmenize yardımcı olacak çok sayıda bot bulunmaktadır.

Instagram Bot Nedir?

BirInstagram botu, Instagram’da diğer kullanıcıları beğenmek, yorum yapmak ve takip etmek gibi belirli eylemleri otomatikleştiren programlardır. Bazı botlar, içerik yayınlama, gönderileri planlama ve doğrudan mesaj gönderme gibi görevleri de gerçekleştirebilir. Instagram botları genellikle, tüm bu görevleri manuel olarak yapmak zorunda kalmadan, Instagram takip veya etkileşim düzeylerini hızlı bir şekilde artırmak isteyen kişiler veya işletmeler tarafından kullanılır.

Bununla birlikte Instagram’ın kullanım koşullarının platformlarında bot kullanımını yasakladığını ve bot kullanımının hesabın askıya alınmasına veya banlanmasına neden olabileceğini unutmamalısınız. Ayrıca takipçilerinizi veya katılımınızı yapay olarak arttırmak için bot kullanmak, platformdaki varlığınızı büyütmenin sağlıklı bir sürdürülebilir yolu değildir. Instagram’da gerçek bir takip oluşturmak için yüksek kaliteli içerik oluşturmaya ve hedef kitlenizle etkileşim kurmaya odaklanmanız önerilir.

Aşağıda sizin için çalışan en iyi ve ücretsiz Instagram bot basma araçlarını sıraladık.

Instagram Bot Basma Araçları | Ücretsiz

Inflact

Inflact, kendinizin yapmaktan hoşlanmadığınız her şeyi otomatikleştirerek yapmanızı sağlayan günlük Instagram bot asistanıdır. Hatta bunun içerisinde planlanmış gönderiler ve DM’ler de bulunuyor. Bununla birlikte kontrol edebileceğiniz bazı gelişmiş Instagram araçlarına da sahip.

Inflact, kullanmak için herhangi bir şey indirmenizin gerekmediği bir araçtır. Üç günlük ücretsiz bir deneme sunan bu Instagram bot aracı, bot basma işlemini yedi dakikadan az sürede gerçekleştiriyor.

Combin

Combin, Instagram sayfanıza organik katılımlar sağlayan bir Instagram pazarlama şirketidir.

Size sahte takipçiler ve beğeniler satacak birçok hizmetin aksine Combin’in etkileşimleri gerçektir. Bu da hizmeti diğerlerine nazaran çok daha çekici hale getiriyor.

İnsanlar bu tür hizmetlerden çok hoşlanırlar çünkü bu yalnızca etkileşimlerinin doğal görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla spam gibi görünme riski olmadan zaman içinde varlıklarını kademeli olarak oluşturmalarına yardımcı olur.

Normalde ücretli olan bu Instagram bot basma servisinin ücretsiz sürümü de bulunuyor.

Inspro.app

Inspro, her şeyi sizin yerinize otomatik yapan bir Instagram bot aracıdır. Android kullanıcılarının telefonlarına APK olarak yükleyebilecekleri Inspro, otomatik beğenme, otomatik takip, otomatik beğeni yorumu, otomatik izleme hikayesi kullanarak Instagram takipçileri ve ücretsiz beğeniler kazanmanızı sağlıyor.

Ücretli sürümü de bulunan uygulamanın ücretsiz versiyonunun temel özellikleri şunlar:

 • Hızlı ve kolay kurulum
 • %100 organik büyüme
 • 1 profili destekliyor
 • Otomatik beğeni
 • Otomatik takip
 • Etkileyenler filtresi

Yalnızca Android kullanıcıları için geliştirilen bu uygulama, başlangıç için ideal gibi görünüyor.

FollowersPromotion

Instagram hesabınızı büyütmek için ücretsiz bot basan araçlar bulmak gerçekten zor. Çünkü bu tür araçların hemen hepsinin odağında para kazanmak bulunuyor. Tabii ki bu oldukça anlaşılır bir durum. Fakat FollowersPromotion gibi bazı siteler, sistemlerinin ne kadar sağlam çalıştığını göstermek için kullanıcılara ücretsiz kullanım imkanı sunuyor.

Site, Instagram kullanıcılarına 20 beğeni ve 50 takipçiyi ücretsiz olarak sunuyor. Eğer sistemden memnun kalırsanız, sitenin bazı ücretli paketleri bulunuyor. Bütçenize uygunsa daha sonra bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kenji

Piyasanın en isim yapmış Instagram bot basma araçlarından birisi de Kenji‘dir. Güçlü botlarının yapay zeka tarafından desteklendiğini belirten ekip, bu sayede Instagram hesabınızı kısa sürede büyütebilmenize olanak tanıyor.

Kenji, Instagram kullanıcılarına hizmetlerini ücretsiz olarak deneme imkanı sunuyor. Bu da Kenji’nin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına yönelik karar vermenizi kolaylaştıracak. Kurulumu oldukça basit olan Kenji’nin ücretsiz deneme sürümü ise 3 gün.

Growth Beast

Growth Beast, Chrome ve Firefox eklentisi olarak tarayıcınız üzerinden kullanabileceğiniz bir Instagram bot basma aracıdır. 3 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunan bu araç, aylık veya yıllık olacak şekilde ödeme planlarına sahip. Ücretsiz deneme sürümünde özellikler epey sınırlıyken ücretli sürümde pek çok özellik sahip. Bunlardan bahsetmek gerekirse:

 • Otomatik takip
 • Otomatik takibi bırakma
 • Otomatik beğeni
 • Otomatik hikaye görüntüleme
 • Otomatik yorum
 • Tarayıcınızda çalışır
 • Şifrenizi paylaşmanıza gerek kalmaz
 • Doğru hesapları takip etmek için Gelişmiş Filtreler özelliği
 • Gerçek zamanlı görsel geri bildirim

Somiibo

Somiibo, Instagram kullanıcılarının hızlı bir şekilde takipçi, beğeni ve video görüntüleme sayısını arttırmasını sağlayan bir araçtır. Birden fazla Instagram hesabını ekleyerek kullanabileceğiniz Somiibo, her hesap için farklı bir Proxy atayabilmenizi sağlıyor.

Hemen her şeyi otomatikleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlayan Somiibo’nun bazı temel özellikleri şunlar:

 • Instagram’daki takipçi sayınızı arttırmanızı sağlar.
 • Herhangi bir kullanıcının takipçilerini takip etmenizi sağlar.
 • Instagram video görüntülemelerinizi yapay olarak arttırır.

Bunun gibi pek çok özelliğe sahip Somiibo, mevcut seçenekler arasında en iyi ücretsiz araçlardandır.

Igbot

Programlama dilleriyle aranız iyi mi? Eğer Python’a karşı bir ilginiz varsa, işin teknik kısmıyla kendiniz ilgilenerek Instagram takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Igbot, tamamen açık kaynak olan bir programdır ve bir kere çözdükten sonra başka Instagram bot basma aracına olan ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır.

Oldukça akıllı olan bu Igbot, abone olacağı veya beğeneceği kullanıcıları filtreler. Böylelikle sosyal ağdaki gerçek insanlarla etkileşime girmenize yardımcı olur. Üstelik pek çok kullanışlı filtreye sahiptir. Bu filtreler, Instagram hesabınızı profesyonelce yönetmenizi sağlayacak.

Growbot for Followers

Yine bir eklenti olarak kullanabileceğiniz Instagram bot basma aracından bahsedeceğiz. Growbot for Followers, Chrome ve Firefox eklentisi olarak çalışan, 3 günlük ücretsiz deneme süresine sahip bir Instagram takipçi arttırma aracıdır.

Growbot for Followers’ı komple bir Instagram aracı olarak da kullanabilirsiniz. Yani size takipçi kazandırmasının yanında sizi takip etmeyen hesapları takipten çıkarma gibi özellikleri de mevcuttur. Sürekli olarak güncellenen bu araç, sık sık kullanıcıların hoşuna gidebilecek türden yeni özelliklere kavuşuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Snapchat’te Ortak Arkadaş Nasıl Bulunur?