Instagram GTA Efekti Nasıl Yapılır?

GTA, dünyadaki en popüler oyun serileri arasında yer almaktadır. Eğlenceli hikayesi ve büyük bir açık dünya türünde olan bu oyun, şimdiye kadar pek çok yeni oyuncunun ilgisini çekmeye devam ediyor. Siz de bir GTA hayranıysanız, son zamanlarda Instagram ve TikTok’ta GTA efektleri ile oluşturulan paylaşımları görmüş olmalısınız. Bu efektler çok eğlenceli görünüyor olsalar da Instagram’ın efekt koleksiyonunda mevcut değiller.

Birçok kişi GTA efektini denemek istiyor ama bunu Instagram’da nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar. Bu makale ile Instagram’da GTA efektine nasıl ulaşacağınızı ve bu efekti kullanacağınızı öğreneceksiniz.

GTA Instagram Efektleri Nedir?

GTA Instagram efektleri, resimlerinize, videolarınıza GTA karakterleri veya ögeleri ekleyebilmenizi sağlar. Eğer bunu doğru yapabilirseniz, GTA efektli videolarınızın çok fazla beğeni almasını sağlayabilirsiniz.

Fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere bu GTA efektlerinin Instagram’ın efektler menüsünde bulunmadığını biliyorsunuz. Bu efektler illüstratörler tarafından Instagram’dan bağımsız olarak yapıldılar, bu sebeple efektleri telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

GTA Instagram Efektleri Nasıl Alınır?

Aşağıda birkaç GTA Instagram filtre bağlantısı göreceksiniz. Telefonunuzdan bu bağlantıları açıp Efekti kaydet‘i seçerek bunları filtre koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Grove Street Member

Grove Street Member filtresi, önünüzde 3 konuşan GTA karakteri oluşturarak sanki onlarla konuşuyormuşsunuz gibi bir görüntü oluşturacak. Bu GTA filtresi, Instagram’da Kevin Koci adlı bir artırılmış gerçeklik efekt tasarımcısı tarafından yapılmıştır. Efekti şuradaki bağlantıdan edinebilirsiniz.

GTA San Andreas

GTA San Andreas filtresi, kameranızda görünen her şeyi GTA San Andreas’ın sanatsal tarzına dönüştürüyor. Kendinizle birlikte etrafınızı bir GTA San Andreas konumuna dönüştürmek için kullanabileceğiniz bu filtreyi şuradan edinebilirsiniz.

Arigato x GTA V Lite

Arigato x GTA V Lite, mutlaka denemeniz gereken başka bir GTA filtresidir. andjiva adlı bir Instagram kullanıcısı tarafından oluşturulan bu filtre, bir tür anime ve GTA karışımı olarak tasarlanmıştır. Filtreyi şuradan edinebilirsiniz.

Instagram GTA Efekti Nasıl Kullanılır?

Yukarıda belirttiğimiz GTA efektlerini Instagram’da kullanabilmek için öncelikle bağlantıyı açmalısınız. Bu bağlantı, ilk olarak varsayılan olacak şekilde mobil tarayıcınızda açılacaktır. Ardından uygulamada kullan şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda söz konusu filtreyi Instagram uygulamasında açmış olacaksınız.

Sonrasında ekrandaki video kaydetme simgesine basılı tutarak videonuzu, GTA efektinin uygulanacağını şekilde kaydedip paylaşabileceksiniz. Tüm yapmanız gereken bu kadar.