En İyi 13 Instagram Video Yapma Programı

Instagram’ı sosyal kullanım amaçları dışında bir iş platformu olarak görüp profesyonel olarak çalışan kişiler veya kurumlar da var. Eğer amacınız kemik bir takipçi kitlesi oluşturmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak ise Instagram’ın sunduğu avantajlardan da faydalanmanız gerekiyor. Video paylaşımı, bu özelliklerin başında gelmektedir.

Instagram akışınızda pek çok video karşınıza çıkıyordur. Hatta son yıllarda ilginizi çekebileceği düşünülen fakat takip etmediğiniz sayfalardan video paylaşımları da görmüş olmalısınız. Belki bu videolar ilginizi çekmiş ve paylaşımı yapan hesabı takibe almış olabilirsiniz. İşte kaliteli Instagram videoları, potansiyel takipçilere ulaşılması açısından büyük önem arz ediyor.

Aşağıda Instagram için en iyi video yapma programı önerilerimizi göreceksiniz. Hepsini ücretsiz olarak indirebileceğiniz gibi dilerseniz uygulama içi satın alımlarla daha fazla özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Video Yapma Programı Önerileri

VideoShow

VideoShow, bir video düzenleme programından bekleyebileceğiniz her şeyi yapabilen, hepsi bir arada bir Instagram video yapma programıdır. Yalnızca birkaç dokunuş ile çıkartmalar ekleyebilir, videoları kırpabilir, yazı ve müzik ekleyebilir ve geçişler koyabilirsiniz. Uygulamada kendi tasarımlarınızı üretmeniz de mümkündür. VideoShow’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

A Color Story

A Color Story, Instagram videoları için filtre eklemeyi sevenler için en iyi video düzenleme uygulamalarından birisidir. Tek bir dokunuşla videonuza ekleyebileceğiniz pek çok ücretsiz ve ücretli Instagram filtresi bulunuyor. Uygulama ile renkleri geliştirebilir, videolarınızı bir kılavuzla planlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. A Color Story’yi Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Splice

Splice, Instagram videolarınızı kırpmanıza, filtre, yazı ve geçişler eklemenize olanak tanıyan bir programdır. Video çekimizin hızını kullanarak ayarlamalar yapabilir, izleme deneyimini daha da iyileştirebilirsiniz. Ayrıca videonun daha profesyonel görünmesi için videoyu eklediğiniz müzikle senkronize edebilmenize olanak tanır. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Anchor Video Maker

Anchor Video Maker, Instagram için video ve ses dosyalarınızı düzenlemenize yardımcı olan bir uygulamadır. Sesin videoya dönüşmesi için sesli tüm içeriği yazıya döken bu uygulama ile animasyonlu videolar oluşturabilir, sesinizi daha havalı hale getirmek için Instagram’da kolayca paylaşabilirsiniz. Anchor Video Maker’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Animoto

Animoto, mevcut fotoğraflarınızdan ve videolarınızdan etkileyici slaytlar oluşturmanıza yardımcı olur. Uygulamada yapmanız gereken tek şey ilgili içerikleri seçmek ve istediğiniz slayt gösterisi tasarımını seçmek. Ardından uygulama sizin için tüm zor işi üstlenerek videoyu dakikalar içinde hazırlayacaktır. Ücretsiz sürümü ile 10 dakikaya kadar videolar oluşturabileceğiniz uygulama yalnızca iOS için geliştirilmiş durumda. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

BeeCut

BeeCut, yeni başlayan kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği mükemmel bir Instagram video yapma uygulamasıdır. Ancak uygulamanın özellikleri yeni başlayanlar düşünülerek tasarlandığından için ileri düzey kullanıcılara pek hitap etmeyebilir.

BeeCut ile Instagram videolarınıza filtreler ekleyebilir, videolarınızı kesebilir, döndürebilir ve hatta fotoğraflardan bir slayt oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak en fazla 1080p’ye kadar videolar oluşturabileceğinizi unutmayın. BeeCut’ı iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Magisto

Magisto, profesyonel kullanıcılar için en iyi Instagram video düzenleme programları arasında yer alır. Magisto ile yalnızca videolar oluşturup özelleştirmeyecekle kalmayacak, aynı zamanda videolarınızın performansını ölçmenize yardımcı olabilecek pek çok araca sahip olacaksınız. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

InShot

InShot-1

Instagram videolarınızı olabilecek en iyi şekilde düzenlemek istiyorsanız, InShot’ı kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Bu uygulama, videolarınıza kendi müziğinizi eklemenize, özel efektler, filtreler, yazılar ve daha fazlasını eklemenize yardımcı olur.

Uygulama, Instagram’daki takipçileriniz için sağlam bir video deneyimi oluşturmak için videoyu yakınlaştırıp uzaklaştırma seçeneği de sunmaktadır. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

FlipaClip

Instagram’daki takipçileriniz için eğlenceli videolar oluşturmayı seviyorsanız, FlipaClip tam size göre bir uygulamadır. Profesyonel animatörler için tasarlanmasa da yeni yeni animasyona merak salanlar için videolara ses, filtreler ve daha fazlasını eklemelerine yardımcı olur. Animasyonlu videolarınıza arka plan olarak gerçek dünyadan fotoğraflar ve videolar ekleyebilmenize de olanak tanır. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Kinemaster

KineMaster

Instagram videolarınızı kırpmak ve birleştirmek, videolarınıza ses ekleyip her birinin arka planı düzenlemek ve yazı eklemek istiyorsanız, Kinemaster’ın bunların hepsini yapabileceğini belirtelim. Bu uygulama aynı zamanda seslendirmelerinizi kaydetmenizi de sağlar. Böylelikle kısa süre içinde Instagram için profesyonel videolar oluşturabilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

FilmoraGo

FilmoraGo

FilmoraGo, en iyi ve ücretsiz Instagram video yapma programlarından biridir. Bu uygulamayı kullanarak Instagram’daki videolarınıza sorunsuz bir şekilde ses, tema ve yazı ekleyebilir, videonuzun görünümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı ücretsiz olsa da, içindeki belirli temalar ve yükseltmeler için ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak olumlu bir tarafından bahsetmek gerekirsem videolarınıza herhangi bir filigran eklemiyor. FilmoraGo’yu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Life Lapse

Life Lapse, stop motion videolar yapmanıza olanak tanıyan bir başka popüler Instagram video yapma uygulamadır. Uygulama, özel ekipmanlarınız olmadan stop motion videoları nasıl yapacağınızı öğrenebilmeniz için 50’den fazla ders ve eğitim sunuyor. Arayüzü yeni başlayanlar için oldukça anlaşılır olan Life Lapse, Photoshop ayarında video düzenlemeleri yapmanıza olanak tanıyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

PowerDirector

PowerDirector

PowerDirector, birçok işlevsellikle birlikte gelen bir Instagram video düzenleme programıdır. Kolayca ağır çekim ve ters videolar oluşturmanıza olanak tanıyan program ile seslendirme de yapabilirsiniz. Ek olarak 4K video dosyalarını işleyebilmenize izin vermesinin yanında videonuzu birden çok kez döndürmenize olanak tanır. Yeşil ve mavi ekran efektlerini de barındıran uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.