Instagram’da Birinin Hikayesini Başkasına Gönderince Bildirim Gider mi?

Birinin Instagram hikayesini arkadaşınıza direkt mesaj olarak gönderdiğinizde, hikayeyi paylaşan kişi bundan haberdar olmaz. Hikayeyi paylaştığınızı yalnızca siz ve gönderdiğiniz arkadaşınız görebilir.

Daha kapsamlı bir cevap vermek için, Instagram hikayelerini paylaşmanın nasıl çalıştığına tekrar bakalım.

Hikayeyi Kendi Instagram Hikayenizde Doğrudan Paylaşma

Eğer biri sizi kendi hikayesinde etiketlerse ve siz de bunu kendi hikayenizde paylaşmayı seçerseniz, orijinal hikayeyi oluşturan kişi sizin hikayelerinde paylaştığınıza dair bir bildirim alacaktır.

Hikaye Ekran Görüntüsüyle Paylaşma

Başka birinin hikayesinin ekran görüntüsünü alıp kendi Instagram hikayenizde paylaştığınızda, ekran görüntüsünü aldığınız hesap bundan haberdar olmaz.

Eğer birinin çalışmalarını ekran görüntüsüyle yeniden paylaşıyorsanız, haklarını teslim etmek için onları etiketlemeniz her zaman uygun olacaktır.

Hikayeyi Direkt Mesaj (DM) ile Paylaşma

Bir hesap paylaşılabilir bir hikaye paylaşırsa, sağ alt köşede küçük bir uçak simgesi görürsünüz.

  • Eğer hesap herkese açık bir hesapsa, hikayeyi DM’lerinizde herkesle paylaşabilirsiniz.
  • Eğer hesap gizli bir Instagram hesabıysa, hikayeyi yalnızca hesabı takip eden kişiler DM’de görebilir.

Birinin hikayesini DM yoluyla bir arkadaşınıza gönderdiğinizde, hikayeyi yayınlayan kişi bunun paylaşıldığından haberdar olmaz .

Özet olarak, birinin Instagram hikayesini arkadaşınıza direkt mesaj olarak gönderdiğinizde, hikayeyi paylaşan kişi bundan haberdar olmaz. Hikayeyi paylaştığınızı yalnızca siz ve gönderdiğiniz arkadaşınız görebilir.