En İyi 20+ IP Kamera İzleme Programı (2024)

Uzaktan kamera izleme, çoğu kullanıcının nasıl yapılacağının merak ettiği şeylerden birisidir. Bunun için geliştirilen bazı programlar bulunmaktadır. Aşağıda en iyi IP ve CMS kamera izleme programı önerilerimizin yer aldığı bir liste bulacaksınız. Önerilere geçmeden önce bu kameraların ne olduğunu ve bazı temel özelliklerini göreceksiniz.

IP Kamera Nedir?

IP Kamera (İnternet Protokol Kamerası), bir web kamerasına benzer şekilde çalışan ve bir ağ veya internet üzerinden veri ileten ve alan dijital bir video kameradır. Görüntüleri aktarmak için yalnızca ağ bağlantısına ihtiyaç duyan bir kamera olduğu için normal bir kamera gibi çalışmaz. IP kamera, bir ağ ile diğer ağ cihazlarıyla neredeyse aynı şekilde iletişim kurar.

Daha çok gözetleme için kullanılırlar ancak analog kapalı devre televizyon kameralarının aksine, yerel bir kayıt cihazına ihtiyaç duymazlar. Bunun yerine yalnızca bir yerel alan ağına ihtiyaçları vardır.

IP Kameranın Özellikleri Nedir?

Analog kamera, uzun süredir var olan bir CCTV kamera türüdür. Videoyu kablo aracılığıyla VCR’lere veya DVR’lere gönderir. IP kameralar ise sinyalleri bir ağ üzerinden iletebilen ve depolayabilen dijital kameralardır. Birçok modern güvenlik kamerası sistemi, analog ve dijital bileşenleri birleştiren hibrit sistemlerdir.

IP kameranın bazı temel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Video kalitesi: IP kameralar, genel olarak analog kameralardan daha iyi video kalitesi sağlar. Geniş veya dar görüş alanı ve gelişmiş yakınlaştırma yetenekleri gibi daha kapsamlı video sitesi seçeneklerine sahiptirler.
 • Yönetilebilirlik: Bir IP kamera, uzaktan yönetimin yanı sıra ağ zekası da sağlar. Aynı anda birden fazla alıcıya fotoğraf veya resim bölümlerini gönderebilirler.
 • Genişletilebilirlik: IP kameraların daha az karmaşık kablolama gereksinimleri vardır. Analog kameralardan daha fazla genişletilebilirliğe ve ölçeklenebilirliğe sahiptirler. Ancak dönüştürücüler ve genişleticilerin yardımıyla kameralara geçiş yapmak için mevcut kablolama altyapınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • İletim ortamı: Koaksiyel kablo (radyo frekansta kullanılan bir kablo türüdür), geleneksel analog kameralar tarafından kullanılır. Bir IP kamera ayrıca bükümlü çift, koaksiyel ve kablosuz bağlantılarla da kullanılabilir.
 • Kablosuz: Kablo çalıştırmanın zor veya maliyetli olduğu zamanlarda kablosuz IP kamera ağ bağlantıları daha sağlıklı bir çözüm olabilir.
 • Güvenlik: Verilerin bir kamera ile kesilmesi mümkün değildir. Verileri internet üzerinden sunucunuza göndermeden önce şifreler ve sıkıştırır. Ayrıca VPN bağlantılarını da destekler.
 • Çözünürlük: Dijital kameralar tipik olarak analog kameralardan 6 ila 20 kat daha yüksek çözünürlüklere sahiptir.
 • Mesafe: IP kameralar, dijital videoyu 100 metreye kadar bükümlü çift ethernet kablosu üzerinden ve IP ağları üzerinden sınırsız mesafeye kadar iletebilir.
 • Kurulum kolaylığı: IP kamera, tek bir kablo üzerinden güç, video, ses, PTZ kontrolü ve kontrol sinyallerini alabilir.
 • Güvenilirlik: Veri şifreleme ve sıkıştırma nedeniyle, IP sistemleri yerleşik güvenilirliğe sahiptir. Kesintileri azaltmak için yedekleme sistemleri kullanılabilse de bunlar yalnızca ağ kadar güvenilirdir.

IP Kamera Kurulumu Prosedürü Nedir?

IP kamera kurulumu oldukça basittir, yalnızca bir ağ bağlantısı ve biraz sabır gerektirir. Piyasadaki IP sistemlerinin çoğu, canlı görüntüleme, sürekli kayıt, programlı çalışma veya olay tetikleme sağlayacak şekilde yapılandırılabilir.

Kamera İzleme Programı Nedir?

Kamera izleme programı, görsel efektler ve film yapımı alanında bir video sekansındaki kameranın hareketini izlemek için kullanılan bir tür bilgisayar yazılımıdır. VFX sanatçılarının 3D ögeleri ve bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüleri (CGI) canlı aksiyon çekimlerinde birleştirerek kusursuz görsel efektler oluşturmasına olanak tanır.

Kamera izleme programı, video çekimlerini analiz etmek ve kameranın 3D uzayda konumunu, yönünü ve hareketini belirlemek için karmaşık algoritmalar kullanır. Kamera izlendikten sonra, VFX sanatçıları bu bilgileri sahneye 3D nesneler, karakterler veya arka planlar yerleştirmek için kullanabilir. Ardından bunların orijinal çekimin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlayabilir.

IP Kamera İzleme Programı Önerileri

Bilgisayardan IP kamera izleme programı arayanlar için en iyi seçeneklerin yer aldığı bir liste hazırladık. Genelde ücretsiz olsalar da uzun süreli kullanımlar için ödeme yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Security Eye

Security Eye, web ve IP kameralar aracılığıyla canlı şekilde izleyebilmenizi sağlayan bir yazılımdır. Yabancı kişileri evinizden veya ofis uzak tutacak bu IP kamera yazılımı, SMS ve e-posta bildirimleri gönderir.

Özellikleri

 • Video Gözetimi: Security Eye, IP güvenlik web kameralarını kullanarak video gözetimi gerçekleştirir. Yazılım, 1200’den fazla IP kamera tasarımını ve neredeyse tüm web kameralarını destekler.
 • Video Kaydı: Evinizde, ofisinizde veya mağazanızda neler olup bittiğini takip etmenizi sağlar. Entegre video oynatıcının kullanımı kolaydır. Kayıtlı videoyu istediğiniz zaman ve istediğiniz hızda oynatmanıza olanak tanır.
 • Hareket Algılama: Hareket algılama için video kare hızı analiz algoritması kullanılır. Sensör ve maskeleme aracı tamamen özelleştirilebilir olduğundan, herhangi bir yanlış uyarı almayacağınızdan emin olabilirsiniz.
 • E-posta ve SMS ile Uyarılar: Bağlı kameralardan gelen resimlerle birlikte size bir e-posta uyarısı gönderilir.
 • Görev Zamanlayıcı: Video kaydı ve hareket takibinin kullanımı kolaydır. Yazılım, bu atamaları günün belirli saatleri ve tarihler için planlamanıza olanak tanır.
 • Olay Anını Yakalama: Program hareket algıladığında fotoğraf çekebilir ve video kaydedebilir.

Fiyatı: Security Eye IP kamera izleme programının kullanımı ücretsizdir. Programı indirmek için şuradaki bağlantıya gidebilirsiniz.

EyeLine

EyeLine, aynı anda 100’den fazla kamerayı, ağı veya yerel kaydı kaydedebilen harika bir IP kamera görüntüleyicisidir. Şüpheli bir hareket tespit edildiğinde, program anında e-postanıza bildirim gönderir.

Yazılımın sizi uyarması gereken aktivite türünü seçebilirsiniz. Bu da kameraya yakın küçük hareketler gibi gereksiz bilgi miktarını en aza indirmenize yardımcı olacak faydalı bir özelliktir. Videolarınızı WMV formatında kaydedebilir ve e-posta, sosyal medya siteleri üzerinden paylaşabilir veya herhangi bir ağda yayınlayabilirsiniz.

Özellikleri

 • Aynı anda 100’den fazla kamera kaynağını kaydeder.
 • Her kamerayı tek bir düğmeye tıklayarak kolayca kurabilirsiniz.
 • USB kameralar ve ağ üzerinden bağlanan IP kameralarla çalışır.
 • Hareket algılama kaydı, bir şey olduğunda sadece kaydetme yaparak alan tasarrufu sağlar.
 • Hareket algılama için e-posta veya SMS uyarıları mevcuttur.
 • Kaydedilen video karelerine isteğe bağlı zaman damgası ekleme.
 • Web kontrol paneli, kayıtlara internet üzerinden uzaktan erişmenize ve görüntülemenize olanak tanır.
 • Video görüntülerini bir ağ klasörüne kaydedin veya FTP üzerinden yedekleyin.
 • Video, kaydedilirken canlı olarak izlenebilir.
 • Videoyu ikinci bir monitör, televizyon veya diğer ekranlarda izlemek için görüntüleme seçenekleri.
 • Kamera, tarih, süre ve algılanan harekete göre düzenlenen gözetim kayıtlarını bulup oynatabilme.
 • Express Burn ile entegre edilmiş, video dosyalarını DVD’ye kaydetme.

Fiyatı: Profesyonel bir ip kamera izleme aracı olan EyeLine’ın fiyatı 49,99 ila 295,00 dolar arasında değişkenlik göstermektedir.

iSpy

iSpy, IP kameralardan, web kameralarından ve diğer cihazlardan video izlemenize ve kaydetmenize olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir video izleme programıdır. Windows, macOS ve Linux için kullanılabilen iSpy, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunmaktadır:

 • Hareket algılama: iSpy, video akışınızdaki hareketi algıladıktan sonra kayıt işlemine başlayabilir.
 • Nesne izleme: iSpy, video akışınızdaki hareketli nesneleri izleyebilir ve hareket ettikçe onları takip edebilir.
 • Kayıt: Kameralarınızdan video kaydedebilir ve yerel bir diske veya bulut depolamaya kaydedebilir.
 • Uzaktan erişim: iSpy’a bir web tarayıcısından veya mobil uygulamadan uzaktan erişebilirsiniz.
 • Uyarılar: Hareket, nesne veya diğer olayları algıladığında uyarı gönderebilir.
 • Planlama: Program, haftanın belirli zamanlarında veya günlerinde kayıt yapmak veya izlemek üzere planlanabilir.

iSpy, ev ve iş güvenliğinin yanında doğayı izleme gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilen güçlü ve çok yönlü bir video gözetim yazılımıdır. Bu yazılımı şuradaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

motionEyeOS

motionEyeOS, tek kartlı bir bilgisayarı video gözetim sistemine dönüştüren bir Linux dağıtımıdır. İşletim sistemi BuildRoot’a dayanır ve arka uç olarak motion ve ön uç için motionEye kullanır. Çoğu USB kameranın yanı sıra Raspberry Pi kamera modülü ile de uyumludur.

E-posta bildirimleri ve çalışma programı ile hareket algılama özelliğinin bulunduğu bu IP kamera izleme programı, hareketsiz görüntüler için JPEG dosyaları, videolar için AVI dosyalarını desteklemektedir. Ethernet veya Wi-Fi kullanarak yerel ağınıza bağlanan program, SD kart, USB sürücü veya ağ SMB paylaşımında dosya depolama yapabilmektedir. Medya dosyalarının bulut depolama hizmetlerine (Google Drive, Dropbox) yüklenmesi, medya dosyaları yerel ağda SMB paylaşımları olarak görünür. Medya dosyalarına dahili FTP sunucusu veya SFTP sunucusu üzerinden de erişilebilir.

Özellikleri

 • Kolay kurulum ve ayarlama
 • Web tabanlı, mobil/tablet dostu kullanıcı arayüzü
 • IP (ağ) kameraları için destek
 • Hareketsiz görüntüler için JPEG dosyaları, videolar için AVI dosyaları
 • Hızlandırılmış filmler
 • Raspberry Pi kamera modülünün yanı sıra çoğu USB kamera ile uyumludur

Fiyatı: Açık kaynak bir program olan motionEyeOS’a şuradaki bağlantıdan ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Blue Iris

Blue Iris, JPG, AVI, MP4 ve DVR formatlarında ekran görüntülerini yakalayabilen bir IP kamera izleme programıdır. Blue Iris, kaydedilen videoları sorunsuz bir şekilde izlemenizi sağlar. Size kısa mesaj, sesli telefon görüşmeleri ve diğer yöntemlerle bildirimler gönderebilir.

Özellikleri

 • JPEG dosyaları, MPEG ve Windows Media videolarını kayıt altına alır.
 • Harici program/komut dosyası, hoparlör, e-posta, anlık mesaj, sesli telefon görüşmesi veya harici program/komut dosyası aracılığıyla bildirim almanızı sağlar.
 • Blue Iris’i bir bilgisayarda Windows hizmeti olarak çalıştırabilirsiniz. Böylece programı yalnızca siz denetlemiş olursunuz.
 • Dahili web sunucusu sayesinde Blue Iris’i her yerde kullanabilirsiniz.
 • IP adresi değişirse, otomatik olarak ayarlanır.
 • Görüntüleme seçenekleri hem masaüstü hem de mobil cihazlarını içermektedir.
 • Canlı görüntülerin ve kaydedilmiş videoların tümü görüntülenebilir.

Fiyatı: Blue Iris, ücretli olmasının yanı sıra ücretsiz sürümleri de olan bir IP kamera yazılımıdır. V5 ve Legacy V4 sürümlerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer iki seçenek ise biraz daha fazla özelliklere sahip fakat ücretli sürümlerdir. Programı kullanmaya başlamak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Anycam

AnyCam, kullanıcı dostu bir arayüze sahip güçlü bir IP kamera yazılımıdır. Bu IP kamera görüntüleyici, birden fazla IP kamerayı aynı anda izleme ve kaydetme yeteneği sağlar.

AnyCam uygulaması, video akışını kaydetmenize olanak tanır. Uygulamada şu kayıt modları mevcuttur:

 • Sürekli kayıt
 • Zamanlanmış kayıt
 • Harekete duyarlı kayıt

Tarihlerle bağlantılı olan bu kayıtlar, takvim aracılığıyla kullanıma sunulmaktadır. Video arşivini hem uygulama içinde hem de üçüncü taraf medya oynatıcıları ile görüntüleyebilirsiniz.

Programdaki kameraları mobil uygulama, web tarayıcısı veya Telegram botu üzerinden uzaktan görüntüleyebilirsiniz. Kurulumu yalnızca birkaç tıklama ile yapabilirsiniz, başka herhangi bilgiye sahip olmanız gerekmiyor.

AnyCam’e yeni bir kamera eklemek için yapmanız gereken tek şey bir IP adresi veya alan adını girmek. Uygulama, bağlantı parametrelerinin geri kalanını otomatik olarak seçer.

AnyCam’in temel özellikleri şunlardır:

 • ONVIF / RTSP (H.264 / H.265 / MPEG-4) / HTTP (MJPEG) yayını yapan kameraların bağlantısını destekler.
 • Kameralar bireysel olarak veya video duvar modunda bir arada izlenebilir.
 • Tüm kaydedilen video klipleri dizinlenir ve kullanıcının dahili takvim aracılığıyla kullanımına sunulur.
 • Uzaktan kamera izleme, web tarayıcısı, mobil uygulama ve Telegram botu aracılığıyla kullanılabilir.
 • Uygulama Windows 10 ve üstü sürümlerde çalışabilmektedir.

Luxriot Evo

Luxriot Evo, işte veya evde kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası yazılımıdır. Bu güvenlik kamerası yazılım aracının kullanıcı arayüzü, yapılandırma sürecini mümkün olduğunca basit hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Özellikleri

 • 64-Bit: Luxriot’un Evo 64-bit çekirdeği ile uygulama düzeyinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın donanımınızın maksimum kapasitesini kullanabilirsiniz.
 • Uzaktan Erişim: Luxriot Evo, ücretsiz sürüm olarak tek bir eşzamanlı uzaktan bağlantıyla sınırlıdır.
 • Canlı Podcast: Bir akış sunucusu kullanarak bir web sitesine veya YouTube’a canlı video yayını yapabilmenizi sağlar.
 • Otomatik Düzeltme: Ani bir sunucu arızası durumunda sisteminiz otomatik olarak kurtarılacaktır.
 • Çoklu Yayın: Active Directory veya LDAP teknolojisini kullanan işlevsellik, büyük kurumsal ortamlarla tam entegre çalışmaya olanak tanır.
 • Entegrasyonlar ve API: Diğer yazılım sistemleriyle özel entegrasyona izin veren bir yazılım geliştirme kiti (SDK) olan Luxriot İstemci Kiti mevcuttur.

Fiyatı: Luxriot Evo, ücretsiz bir IP kamera izleme yazılımıdır. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ZoneMinder

Bir video yönetim yazılımı olan ZoneMinder, ofisinizi ve evinizi izlemek için kullanabileceğiniz en iyi video gözetim programlarındandır. Bu program, farklı kameralarla da işbirliği içindedir. API’ler sayesinde bu yazılım ile üçüncü taraf entegrasyonu mümkündür.

Özellikleri

 • ZoneMinder IP kameraya internete bağlı herhangi bir cihazdan (işlevsel bir web tarayıcı arayüzü ve Android ve iOS uygulamaları ile) erişilebilir.
 • ZoneMinder ile herhangi bir analog veya IP kamera kullanabilirsiniz.
 • Çok sunuculu kurumsal dağıtımlar dahil olmak üzere Raspberry Pi’den en yeni sunucu sınıfı donanıma kadar çeşitli sistemlerle uyumludur.
 • Gerçek zamanlı nesne, kişi ve olay özetleri elde etmek için EventServer ve ZM-Magik gibi üçüncü taraf hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
 • Açık kaynak bir yazılım olan ZoneMinder, gönüllü kişiler tarafından sürekli olarak güncellenmektedir.
 • Ubuntu, RedHat, Debian, Gentoo, Android ve iOS işletim sistemlerini desteklemektedir.

Fiyatı: Tamamen açık kaynak bir IP kamera izleme yazılımı olan ZoneMinder’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Netcam Studio

Netcam Studio, evinizi, işinizi veya ailenizi izlemek için kullanılabileceğiniz bir video gözetim yazılımıdır.

Özellikleri

 • Evinize her zaman ve her yerden göz kulak olabilirsiniz.
 • Netcam’ın gözetim yazılımı hareket ve hız algılama algoritması, yalnızca gerektiğinde tepki vermesini sağlar.
 • İzlenen alanı kontrol etmek için internete bağlanmanız yeterlidir.
 • Videolarınız ve kayıtlarınız tek bir yerde saklanır.
 • Video kayıtlarınızı bulut depolama ile senkronize edebilirsiniz (Dropbox / Google Drive).
 • En yüksek kalitede kare hızı ve hız algılama özelliklerine sahiptir.

Fiyatı: Yazılımın iki video kaynaklı ve filigran eklemeli bir ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Bunun dışında üç farklı premium abonelik türü bulunmaktadır. Daha fazla bilgiye ulaşmak için yazılımın resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Ivideon Server

IVideon, işyerinde ve evde kullanılabilen bir video izleme yazılımıdır. Android, iOS, Mac, Linux ve Windows kullanıcıları Ivideon’u kullanabilirler.

Özellikleri

 • Otomatik İzleme: Ivideon, cihazlarınızı takip ederek herhangi biri çevrimdışı olduğunda sizi hemen bilgilendirir. Farklı konumlarınız olduğunda, bu özellikle önemlidir.
 • Veri Depolama için Hibrit Sistem: Bulunduğunuz yer zayıf veri bağlantılarına sahip birden fazla kamerayla donatılmış olsa bile videolarınız, yerel olarak ve bulutta depolanacaklar.
 • Kolay Kurulum: Geleneksel gözetim sistemlerinin gerektirdiği karmaşık yapılandırmadan uzak, harici IP adreslerini ve diğer sorunları atlamayı sağlar.
 • Üçüncü Taraf Entegrasyonu: Ivideon, erişim kontrol sistemlerinden, yangın ve güvenlik alarmlarından gelen olaylarla eşleşecek şekilde programlanabilir.
 • Teknik Destek: Sistemimiz sürekli olarak yakından takip edilir. Zamandan bağımsız olarak her türlü yardım talebine hızlı bir şekilde yanıt verilir.

Fiyatı: Her kamera için ayda 5 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Daha fazla detay için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Xeoma

Xeoma, Windows bilgisayarlar için video ve ses kaydetmenizi sağlayan ücretsiz bir IP kamera yazılımıdır. Farklı monitörlerden ekranları eşzamanlı olarak yakalamanıza olanak tanır.

Özellikleri

 • Yüz dedektörü ve tanıyıcı.
 • Çift kimlik doğrulama
 • Nesne ve renk tanıma
 • Kalabalık dedektörü, cinsiyet ayırt etme
 • Ses olayları dedektörü, otomatik plaka tanıma
 • Esnek kurulum
 • Ön ayarlar, koruma turu, joystick dahil PTZ kontrolü desteği
 • 0-360° kamera görüntüsü döndürme, sunucu ve istemci bölümleri arasında TLS güvenli bağlantı
 • IPv4 ve IPv6 adresleri desteği
 • Donanım hızlandırmada Windows ve Linux için CUDA ve QuickSync desteği
 • Bir web sunucusu kullanarak, Xeoma CCTV yazılım sunucularından oluşan bir gözetim ağı oluşturma
 • web API , REST API, JSON API ve “My Detector” modülü aracılığıyla kullanıcı eklenti desteği

Fiyatı: Xeoma IP kamera yazılımı, ihtiyacınıza göre değişen bir fiyatlandırmaya sahiptir. Örneğin Xeoma Starter, bir güvenlik kamerası için 9,95 dolarlık bir fiyata sahiptir. Daha fazla bilgiye sahip olmak için IP kamera yazılımının şuradaki web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CMS Kamera İzleme Programı

Bir evin veya alışveriş merkezinin belirli yerlerinde bazı kameralar görmüşsünüzdür. Bu kameralar CCTV, yani Kapalı Devre Televizyon olarak bilinmektedir. Kameralardaki görüntüleri dış mekanda izleyebilmek içinse bazı programlara ihtiyaç duyarız. Bunların çoğu ücretli olsa da bazıları tamamen ücretsiz, bazıları ise ücretsiz deneme sürümlerine sahip oluyorlar. Aşağıda en iyi CMS kamera izleme programı önerilerimizi tüm özellikleriyle birlikte bulacaksınız. İçlerinden hangisi size uygun geldiyse, programı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncesinde ise bazı temel konularla ilgili açıklamalarımız olacak.

CCTV ve CMS Nedir?

Kapalı devre televizyon anlamına gelen CCTV, genellikle video gözetimi olarak bilinir. “Kapalı devre”, genel olarak halk için yayınlanan normal TV’nin aksine, yayınların genellikle sınırlı (kapalı) sayıda monitöre iletildiği anlamına gelir. CCTV ağları genellikle suç faaliyetlerini tespit etmek ve trafik ihlallerini kaydetmek için kullanılır, ancak başka kullanım alanları da vardır.

CCTV teknolojisi ilk olarak 1942’de Alman bilim adamları tarafından V2 roketlerinin fırlatılmasını izlemek için geliştirildi. Daha sonra atom bombasının test edilmesi sırasında Amerikalı bilim insanları tarafından kullanıldı.

Genelde içerik yönetim sistemi olarak bilinen CMS ise kullanıcıların özel teknik bilgiye ihtiyaç duymadan bir web sitesinde içerik oluşturmasına, yönetmesine ve değiştirmesine yardımcı olan yazılımlardır. Bunların içerisinde görüntüleri depolamak da bulunmaktadır. Bizi ilgilendiren de aslında tam olarak bu kısmıdır.

CMS, kullanıcıların CCTV sistemini bağlamasına ve bakımını yapmasına olanak tanır. Bu yazılımlar ile evinizin, ailenizin, ofisinizin veya bulunduğunuz yerin canlı görüntüsünü kolaylıkla alabiliyorsunuz. Bu yazılımlar sayesinde CCTV’ye uzak yerlerden de erişebilirsiniz.

Kamera İzleme Programı Önerileri

Aşağıda kullanabileceğiniz en iyi CMS kamera izleme programlarını bulacaksınız. Hemen hesi Windows bilgisayarların kullanımına uygundur. Mac bilgisayarlarda da kullanılabilir olanlar var fakat bazı üreticiler, Mac için uygun yazılımı sağlamıyorlar.

Her CMS’nin indirme dosyası sıkıştırılmış biçimdedir. İndirilen dosyayı çıkarmak için WinRAR’ı kullanmanız gerekeceğini unutmayın. Hazırsanız listemize geçiş yapalım.

IVMS 4500 by Hikvision

IVMS, Hikvision Company tarafından geliştirilen en iyi CMS’lerden biridir. Bu CMS, kamera kontrolünün yanı sıra kameraya bağlanmak için de piyasadaki en iyi programlardandır. Hikvision, güvenlik çözümleri ve ürünleri sağlayıcısı alanında küresel anlamdan önemli bir isimdir.

Programın hem Windows hem de Mac cihazlar için ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Dahua Smart PSS

Zhejiang Dahua Technology Company, video merkezli akıllı IoT ürünleri ve servis sağlayıcısı alanında isim yapmış bir şirkettir. Dahua Technology Company, şehir operasyonları, kurumsal yönetim ve müşteriler için uçtan uca güvenlik çözümleri, ürünleri ve hizmetleri sunar.

Dahua Smart PSS ise bilgisayarınızdaki CCTV kameraların bağlanmasına yardımcı olur. CMS, kullanıcının bağlanmasına, canlı akış ve PTZ kontrolüne yardımcı olmak gibi birçok özelliğe ve işleve sahiptir. Windows ve Mac bilgisayarların kullanımına uygun olan bu kamera izleme programının indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

TVT | NVMS 1000

NVMS, TVT CCTV kamera markası için geliştirilmiş programlardan birisidir. Bu program, CCTV kameranızı bilgisayarınızda yönetmeniz için birçok özellik sunar. CMS’nin kullanıcılara sunduğu özelliklerden bazıları şunlar:

 • Uzaktan erişim
 • PTZ kontrolü
 • Canlı yayın
 • Video kaydetme

Programın Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

KVMS Pro | CP PLUS

Şimdi de CP Plus şirketi tarafından sağlanan KVMS Pro’dan bahsedeceğiz. KVMS Pro, kullanıcılara çok çeşitli işlevler ve özellikler sunan bir kamera izleme programıdır. Windows ve Mac bilgisayarlarda kullanımı için geliştirilmiştir.

Üst düzey güvenlik ve gözetim çözümünde dünya lideri olan CP PLUS, dünyayı güvenli ve emniyetli bir topluluk haline getirme misyonunu başlatmış bir şirkettir. Geçtiğimiz yıllarda bazı anketler, CP PLUS’ı en iyi güvenlik şirketleri sıralamasında ilk sıralarda göstermiştir.

KVMS Pro’yu Windows bilgisayarlar için buradan, Mac için buradan indirebilirsiniz.

Xiaomi MI Home

Xiaomi’nin akıllı ev ürünlerinden olan MI Home ile kamera görüntülerini izleyebileceğiniz bir CMS yazılımı mevcut. Windows ve Mac bilgisayarlar için geliştirilen bu program, kullanıcılara her türlü ağda uzaktan erişim, canlı görüntü ve bağlantı sağlamaktadır.

Programı bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

V380 CMS

V380 Camera tarafından geliştirilen V380 yazılımı, V380 CCTV kameralarını bağlamanıza yardımcı olur. Bu CMS programı ile evinizi, belirli alanları ve ofisinizi gözetim altında tutabilirsiniz. Uygulama yalnızca Windows işletim sisteminde kullanılabilir. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PVMS | Panasonic

PVMS, Panasonic Company tarafından geliştirilen en iyi CMS’ler arasında yer alır. Yalnızca Windows işletim sistemi için mevcut olan bu CMS, CCTV kameralarının bağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca uzaktan oynatma, sistem yapılandırması ve görüntülü interkom gibi kullanım avantajları sağlar. Programı Windows bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HiFocus CMS

HiFocus CMS, güvenlik çözümleri ve ürünleri için HiFocus Electrovision Company tarafından tasarlanmıştır. Bilgisayarınızdaki CCTV kamerayı bağlamanın yanı sıra kontrol etmenize de yardımcı olan HiFocus CMS, bilgisayarlar için piyasadaki en iyi güvenlik çözümlerinden birisi olarak bilinmektedir.

HiFocus, en gelişmiş CCTV gözetim sistemlerinden faydalanmanızı amaçlar. Sistem, kullanıcılara gelişmiş inceleme, analiz, yorumlama ve yönetim gibi imkanlar sağlamaktadır. Programın Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Night Owl Connect

Night Owl Security Company, güvenlik teknolojisi endüstrisinde yenilikçi isimlerden birisidir. Piyasanın en iyi güvenlik çözümü ve ürünlerini müşterilerine sunan şirketin Night Owl Connect adında bir CMS’si bulunuyor.

Bu yazılım, IP cihaz yapılandırması, grup yönetimi, ana önizleme ve günlük arama işlevleri gibi özelliklere sahiptir. Kullanıcıların CCTV kameralarını bağlamasına yardımcı olan bu yazılım, Windows ve macOS işletim sistemli bilgisayarların kullanımına uygundur. Programın Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Guarding Vision

Guarding Vision tarafından geliştirilen bu CMS, CCTV kameralarını bilgisayara bağlamamıza ve kontrol etmemize yardımcı olur. Aynı yazılıma birden fazla CCTV kamera markasını bağlama olanağı da sunmaktadır.

Windows ve Mac işletim sistemi için kullanılabilen Guarding Vision, hareketi algılamamıza da yardımcı olur. Programı Windows için buradan, Mac için buradan indirebilirsiniz.

HiP2P | Dericam

Dericam, CCTV kameralarını bağlamak ve yönetmek için müşterilerine HiP2P adlı bir yazılım sunmaktadır. Bu HiP2P istemcisi, Windows ve Mac kullanıcılar mevcuttur. Yazılım ile Dericam CCTV kameralarını bilgisayarınızda kontrol edebileceksiniz.

HiP2P istemcisinin Windows versiyonunu buradan, Mac versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

DW VMAX

Önde gelen CCTV kamera üretim şirketlerinden Digital Watchdog tarafından geliştirilen DW VMAX, Windows, Mac ve Linux OS için kullanılabilen bir kamera izleme programıdır. PTZ kontrolü, canlı videoların kalitesini geliştirme, canlı akış esnasında yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçenekleri, tek veya çoklu olacak şekilde videoları dışa aktarma, PC’de 32 kanala kadar görünüm ve sesli iletişim desteği gibi özellikleri bulunmaktadır.

DW VMAX’i Windows için buradan, Mac için buradan, Linux içinse buradan indirebilirsiniz.

CloudSEE

Size son olarak Jovision Technology Company tarafından geliştirilen CloudSEE adlı CMS’den bahsedeceğiz. Bu CMS, canlı bir görüntünün video kaydı, önceden kaydedilmiş videoları oynatma, videoları önizleme sırasında gerçek zamanlı olarak oynatmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte hızlı oynatma, anlık görüntüleri ve önceden kaydedilmiş kayıtları desteklemektedir.

Windows bilgisayarlar için geliştirilen CloudSEE’yi şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.