iPad Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kırılır?

Apple Kimliğinizi ve parolanızı unutmuş veya yanlışlıkla etkinleştirme kilidi olan 2. el bir iPad satın alıp cihaza olan erişiminizi kaybetmiş olabilirsiniz. iPhone’umu Bul özelliğinin etkin olduğu ikinci el bir iPhone/iPad satın aldıysanız, sıfırladıktan sonra dahi etkinleştirme kilidi ekranında takılıp kalabilirsiniz.

Durum böyleyse sizin için tek çözüm etkinleştirme kilidini atlamaktır. Yoksa cihazı kullanamazsınız. Apple etkinleştirme kilidi bazı şekillerde atlanabiliyor fakat iTunes ile bu kilidi kaldıramazsınız. Ancak etkinleştirme kilidini önceki sahibi olmadan kaldırabiliyorsunuz. iPad’de etkinleştirme kilidinden kurtulabilmeniz için başvurabileceğiniz 4 farklı yöntemden bahsedeceğiz.

iPad Etkinleştirme Kilidi Nedir?

Etkinleştirme kilidi, Apple’ın bir cihazı kaybolması veya çalınması durumunda kilitlemek için geliştirdiği bir özelliktir. Etkinleştirme kilidi etkin olduğunda bir cihazı iCloud üzerinden uzaktan kilitleyebilirsiniz.

Aktivasyon kilidi, iPad’leri ve iPhone’ları güvende tutarak kaybetmeniz durumunda kurtarma şansınızı arttırmak için konumlarını izler. Birisi cihazınıza ele geçirdiğinde ve cihaz bilinen bir WiFi ağına bağlandığında, Apple cihazın nerede olduğunu takip edebilir.

Daha agresif bir kullanım aracı olarak aktivasyon kilidi, tüm verilerinizi uzaktan silmenize olanak tanır. Böylelikle iPad’iniz her kimdeyse fotoğraflarınızı asla göremez, mesajlarınızı okuyamaz veya iCloud’a kaydettiğiniz belgeleri göremez.

Son olarak aktivasyon kilidi, iPhone ve iPad dışında Apple Watch’ta (watchOS 2 veya üstü) ve Mac’te (yalnızca T2 güvenlik çipli cihazlar) bulunmaktadır.

iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma Yöntemleri

iCloud Aracılığıyla iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma

İkinci el iPad’i aldığınız kişiden gerekli bilgileri alabilirseniz, etkinleştirme kilidini aşmak için iCloud’u kullanmak en hızlı çözüm olacaktır. Önceki kullanıcı size cihazın kullanıcı adını ve şifresini vermesinin ardından izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • iCloud.com’a gidip kilitli olan cihazın Apple Kimliği kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapın.
 • Ardından iPhone’umu Bul yazılı seçeneğe tıklayın.
 • iPhone’umu Bul’u açtıktan sonra Tüm Aygıtlar‘a tıklayın.
 • iPhone’u Sil veya iPad’i Sil > Hesaptan Kaldır için atlamanız gereken adı ve modeli seçin .
 • Adımları tamamladıktan sonra iPad, Apple Kimliğinden silinecek ve etkinleştirme kilidi atlanmış olacak.

DNS ile iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma

DNS’den faydalanarak iPad’in iCloud etkinleştirme kilidini kırmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • iPad’inizi açın.
 • Kurulumun aktif olmasını bekleyip ardından bir Wi-Fi bağlantısı seçin.
 • Giriş düğmesine tıkladıktan sonra diğer Wi-Fi ayarları‘nı seçin.
 • Wi-Fi ağının hemen sağındaki i sembolünü seçin.
 • Buradan DNS’yi Yapılandır‘ı seçip ardından Elle seçeneğini seçin.
 • +Sunucu Ekle seçeneğine dokunduktan sonra bir boşluk görünecektir.
 • Geçerli konumunuza göre aşağıdaki sunucu adreslerinden uygun olanı girin:
  • Avrupa için 104.155.28.90
  • Asya için 104.155.220.58
 • Şimdi Kaydet seçeneğine dokunun.
 • Ardından Geri seçeneğini kullanın ve Ağlara Katılmayı İste yazılı seçeneğe dokunun.
 • iPad’iniz iCloud DNS yöntemini kullanırken etkinleştirmek istediğinde “geri” seçeneğine tekrar dokunun
 • Cihazın özelliklerine eriştikten sonra cihazı normal şekilde ayarlamaya devam edin.

iPad Etkinleştirme Kilidi Kalıcı Olarak Kırma

DNS yöntemini geçici bir çözüm olarak kullanabilirsiniz fakat her zaman tutarlı bir şekilde çalışmayabilir. iPad’inizi DNS yöntemiyle etkinleştirdikten sonra yalnızca cihazınızdaki ana işlevler için normal şekilde kullanabilirsiniz. iPad’inizin çoğu işlevine erişmek için iCloud etkinleştirme kilidini kalıcı olarak nasıl olarak atlayabileceğinize aşağıdan bakabilirsiniz.

 • Menü > Uygulamalar > Çökme sıralamasını izledikten sonra iPad’iniz yeniden başlatılacak.
 • Dil ve Ülke seçeneğini seçip home (ana sayfa) düğmesine dokunun.
 • Ardından Wi-Fi Ayarları‘nı seçip Wi-Fi ağının yanındaki i simgesine dokunun.
 • Şimdi ekranı aşağı kaydırıp Menü‘ye dokunun.
 • Verilen adres çubuğunu tamamen temizleyin ve Globe > Port zone kısmına 15-30 kadar rastgele karakter yazın.
 • Şimdi Geri seçeneğine dokunup Devam seçeneğini seçin.
 • Bundan sonra, kilit açma ekranı ve dil seçeneği sayfaları art arda görünecektir.
 • Kilidi açma düğmesini kaydırmaya devam edip ana ekranı görene kadar dil seçeneklerine dokunmaya devam edin.

WooTechy iSalvor ile iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma

WooTechy iSalvor, Apple cihazları için tasarlanmış bir iCloud etkinleştirme kilidi atlatma aracıdır. Bu aracı iPhone, iPad veya herhangi başka bir Apple ID kilidini kaldırmak için kullanabilirsiniz. Apple ID ve şifre olmadan iPad veya iPhone’unuzdaki iCloud etkinleştirme kilidini kolayca kaldırmanıza ve cihazınızı hızlı bir şekilde kilidini açmanıza yardımcı olur.

Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Adım 1: WooTechy iSalvor’u indirin ve yükleyin. Yazılımı başlatın ve Bypass iCloud Activation Lock Screen’ı seçin. iOS cihazınızı USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve ardından Başlat seçeneğine tıklayın.
 • Adım 2: Eğer Mac kullanıyorsanız, yazılım cihazınızı otomatik olarak jailbreak yapacaktır. Windows kullanıyorsanız, verilen Jailbreak kılavuzuna başvurun ve adımları izleyin.
 • Adım 3: Cihaz bilgisini onaylayın ve Etkinleştirme Kilidini Atlat‘a tıklayarak etkinleştirme kilidini atlatın. Tamamlandığında, Tamam düğmesine tıklayın. Artık şifre olmadan iOS cihazınıza erişebileceksiniz.

iMobie AnyUnlock ile iPad Etkinleştirme Kilidi Kırma

Apple ID şifrenizi unuttuysanız, bunu kolayca kaldırmak için AnyUnlock – iPhone Şifre Açma programını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir iOS kilit açma aracı olarak AnyUnlock, iPad kullanıcıları için iCloud şifre atlama aracından daha fazlasını yapabilmektedir. Birkaç basit tıklama ile şifre olmadan Apple ID ve iCloud hesabını iOS cihazlarından kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu programın bazı temel özellikleri şu şekildedir:

 • Şifrenizi unuttuğunuzda Apple ID ve iCloud hesabını kaldırır.
 • Gerektiği zamanlarda iTunes/Finder’daki şifre ayarlarını kaldırır.
 • Ekran Süresi/Kısıtlamalar şifresini atlamanıza ve iOS şifrelerinizi yönetmenize olanak tanır.
 • Tüm iPhone/iPad modelleri ve iOS sürümlerini desteklemektedir.

Artık AnyUnlock ile iCloud hesabını kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Adım: Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak AnyUnlock – iPhone Şifre Açıcıyı bilgisayarınıza ücretsiz indirin.
 2. Adım: Şimdi AnyUnlock’u başlatın ve Apple ID Kilidini Aç (Unlock Apple ID) seçeneğini belirleyin.
 3. Adım: iPhone’unuzu bir USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Sonrasında arayüzden Unlock Now seçeneğine tıklayın.
 4. Adım: Bu işlemle birlikte AnyUnlock, unuttuğunuz şifreyi otomatik olarak kaldıracaktır. Bu esnada cihazınız yeniden başlatılıncaya kadar bağlantıyı kesmeyin. Ayrıca şifre kaldırma işlemi sırasında cihazınızı kullanmayın veya iTunes’u başlatmayın.

Apple’dan Etkinleştirme Kilidini Atlamasını İsteyin

Bir iPhone veya iPad’de etkinleştirme kilidini atlaması bir Apple çalışanının takdirine bağlı olduğu için bu pek olası değildir. Fakat cihazı satın aldığınıza dair bir kanıt, Apple’ın iPad’inizi etkinleştirme kilidini kaldırmasına yardımcı olabilir.

Cihazın sahibi olduğunuzu kanıtlamak için cihazın ilk sahibinden bir e-posta alabilirsiniz. Benzer şekilde iPad’i farklı bir yerden satın aldıysanız, yasal olarak satın aldığınızı göstermeniz oldukça önem taşıyor. Her iki durumda da seri numarası gibi cihaza dair tüm ayrıntıları doğrulayabildiğinizden emin olmalısınız.

Bununla birlikte elde edeceğiniz tüm bilgilerin sahte olabileceğini de unutmayın. Dolayısıyla bir Apple Store çalışanının size yardım etmesini beklemeyin. Bir cihazı yasal olarak etkinleştirmeye çalışıyor olsanız dahi Apple Store personeli size yardımcı olmayabilir.

Yukarıdaki dört farklı yöntem, iPad etkinleştirme kilidini kırmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar dışında ödeme yaparak kullanabileceğiniz bazı üçüncü taraf iPad etkinleştirme kilidi kırma araçları bulunmaktadır. Eğer yukarıdaki yöntemler sorununuzu çözmezse (ki yüksek ihtimalle çözecektir) yorumlar kısmından bize durumu iletebilirsiniz. Ücret karşılığı iPad etkinleştirme kilidini nasıl kırabileceğinizi de aktarabiliriz.