iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir iPhone’da telefon numarasını kullanarak WhatsApp’ı kurmak oldukça basittir. Ancak iPhone’unuzda iki SIM kullanıyorsanız, her iki telefon numarası ile WhatsApp’ı kullanmak pek kolay değildir.

Android telefonlarda iki WhatsApp hesabını kullanmak, iPhone’a göre çok daha kolay. Örneğin şuradaki makaleye göz atarak Android telefonlarda aynı uygulamadan iki tane kurmanın nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Aynısını bir iPhone’da yapmak için geçici bir çözüm bulunuyor. Bir iPhone’da iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır, bu sorunun cevabını aşağıda bulacaksınız.

iPhone Çift WhatsApp Kullanma Yolları

WhatsApp Web ile iPhone Çift WhatsApp Kullanma

Konuya giriş yapmadan evvel, iPhone’unuzda bir WhatsApp hesabının yüklü olduğunu varsayıyoruz. Zira hala indirmediyseniz, şuradaki bağlantıdan App Store’dan WhatsApp’ı yüklemelisiniz.

Artık iPhone’unuzda kullanabileceğiniz bir WhatsApp hesabınız olduğuna göre, ikincisini kurmanın zamanı geldi. Android’den farklı olarak WhatsApp’ın bir klonunu oluşturmayacağız veya başka bir WhatsApp örneğini yüklemek için paralel bir alan oluşturmayacağız. Çünkü Apple ve WhatsApp, ikinci bir WhatsApp hesabının doğrudan kullanılmasına izin vermiyor. Bu nedenle tek geçici çözüm olarak bir WhatsApp Business oluşturacağız.

WhatsApp Business, WhatsApp’ın işletmeler için özel olarak hazırlanmış başka bir sürümüdür. Ancak işletmesi olmayan kişiler de WhatsApp Business’ı sorunsuz bir şekilde kullanabilirler. WhatsApp gibi çalışan hatta mesajlara otomatik yanıt verme gibi ekstra özelliklere sahiptir.

WhatsApp Business’ta ikinci WhatsApp hesabını, her iki telefon numarasıyla da oturum açacak şekilde ayarlamak için şu adımları izleyin:

 • Şuradaki bağlantıdan WhatsApp Business’ı iPhone’unuza yükleyin.
 • Telefon numaranızı kaydetmeden önce ikinci SIM’inizi iPhone’unuzda bir eSIM olarak etkinleştirdiğinizden veya yanınızda bulunan başka bir akıllı telefona takıldığından emin olun. WhatsApp Business’ta oturum açmak için ikincil telefon numarasına OTP’yi alacağınız için bu çok önemlidir.
 • Şimdi WhatsApp Business’ı açın ve Kabul Et ve Devam Et‘i seçin.
 • Bu noktada WhatsApp, WhatsApp Web’de ilk WhatsApp hesabınızla kayıtlı aynı telefon numarasını kullanmak isteyip istemediğinizi soracaktır. İkincil bir WhatsApp hesabı oluşturmak istediğiniz için ‘Farklı bir numara kullan‘ı seçin.
 • Ülkenizi seçin ve telefon numaranızı girin.
 • Sağ üst köşedeki Bitti‘nin üzerine dokunun.
 • WhatsApp, doğrulamak için telefon numaranıza bir OTP gönderecektir. OTP geldiğinde girin.
 • Eğer yeni bir numara giriyorsanız, bunun için bir iCloud yedeğiniz olması pek olası değildir. Bu yüzden Atla‘ya dokunun. Ancak bu numarayı farklı bir iPhone’da WhatsApp için kullandıysanız, Sohbet Geçmişini Geri Yükle‘ye dokunarak geri yüklemeyi seçebilirsiniz.
 • Yedeklemeniz geri yüklendikten sonra İleri‘ye dokunun.
 • Adınızı girin ve isterseniz bir profil resmi ekleyin. İşletme kategorisi seçeneğini belirleyin ve İşletme değil‘i seçin.
 • Sonrasında Bitti‘nin üzerine dokunun.
 • Ardından İleri‘ye dokunun ve adınızın yönergelere uymadığını söyleyen bir istem görürseniz Devam‘ı seçin.
 • Ardından Şimdi Değil‘in üzerine dokunun.

Bu işlemleri tamamlamanızla birlikte iPhone’unuzda artık ikinci bir WhatsApp hesabı kurmuş oldunuz. İkincil telefon numarası WhatsApp Business’ta kullanılırken, varsayılan WhatsApp uygulamasına birincil telefon numaranız üzerinden giriş yapabilirsiniz. WhatsApp ve Apple, bu sıkıcı geçici çözüm olmadan ikinci bir WhatsApp hesabı kullanmanıza izin verene kadar bu yöntemi kullanmak durumundasınız. Bu yöntemle birlikte sohbetlerinizi ayırabilir, insanlarla sohbet etmek için ilgili WhatsApp hesabını kullanabilirsiniz.

WA Dual Chat ile iPhone Çift WhatsApp Kullanma

App Store’da 4,5 gibi yüksek bir puana sahip olan bu uygulama, iPhone’unuzda iki WhatsApp numarasını kullanabilmenize olanak tanıyor.

Uygulamayı kullanmaya başlamak için şuradan indireceğiniz WA Dual Chat uygulamasını açın. Şimdi size bir QR kodu gönderilecek, bu kodu telefonunuzdaki WhatsApp ile ‘taramanız’ yeterli olacaktır. Ardından oturum açmış olursunuz. Bu seçeneği, telefonunuzun WhatsApp ayarlarından “WhatsApp Web” menüsünde bulacaksınız.

Uygulamanın tüm özelliklerinden faydalanabilmeniz için aktif otomatik yenilenebilir aboneliğe sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca iPhone’unuzun internete bağlı olduğuna ve en son WhatsApp uygulamasının mevcut olduğuna emin olmalısınız.

Dual Secure Messenger PRO ile iPhone Çift WhatsApp Kullanma

iPhone’unuzda iki WhatsApp hesabına nasıl sahip olunacağını merak ediyorsanız, Dual Secure Messenger PRO uygulaması buna en iyi cevaplardan birisidir. Bu uygulama ile iPhone’unuzda birden fazla WhatsApp hesabına sahip olacaksınız.

Uygulamayı kullanırken ilk hesabınız WhatsApp uygulamanızda, ikinci WhatsApp hesabınız ise Dual Secure Messenger PRO uygulamasından olacaktır. Bu şekilde aynı telefonda iki WhatsApp hesabına sahip olmuş olacaksınız.

Devam etmeden evvel bilmeniz gereken bir şey var: İkinci WhatsApp hesabınızın başka bir cihazda açık olması gerekiyor. Bu özelliğin ana konsepti, telefonunuzun WhatsApp hesabına bilgisayarınızdan erişmenizi sağlayan WhatsApp Web hizmetine benzemektedir.

Sonuç olarak bu yöntemin çalışması için öncelikle ikinci WhatsApp hesabınızın başka bir cihazda açık olması gerektiğini. Ardından iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasındaki birincil hesabınızla birlikte, aynı anda iki WhatsApp hesabını kullanmaya başlayabileceksiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımları sırasıyla şunlar:

 • Kullanmak istediğiniz ikinci WhatsApp hesabınızı başka bir telefonda/cihazda açın.
 • Ardından sağ alt köşede bulunan Ayarlar sekmesine gidin.
 • Bundan sonra, profil fotoğrafınızın ve adınızın yanında bulunan QR kodu benzeri sembolü seçin.
 • Ardından yerleşik tarayıcı ekranını açmak için Tara düğmesine basın.
 • Şimdi iPhone’unuza şuradaki bağlantıdan Dual Secure Messenger PRO uygulamasını yükleyip başlatın.
 • Daha sonra ikinci WhatsApp hesabınızı açmak için WhatsApp‘a dokunun.
 • Şimdi diğer cihazın/telefonun tarayıcısını kullanarak iPhone’unuzdaki QR kodunu tarayın.
 • Birkaç dakika sonra ikinci WhatsApp hesabınız iPhone’unuzda görünmeye başlayacaktır.

Artık iPhone’unuzdan iki WhatsApp hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Birincisi orijinal WhatsApp’ınızda, diğeri Dual Messenger PRO uygulamanızda açılacaktır.

WhatsApp++ ile İkinci WhatsApp Hesabı Kullanın

App Store’da bulunmayan ancak internetten indirilebilen WhatsApp++ adlı üçüncü taraf bir WhatsApp uygulaması kullanarak iPhone’da iki WhatsApp hesabı kullanabilirsiniz. Bu resmi bir uygulama değildir, bu sebeple gizlilik ve güvenlikle ilgili bazı sorunlar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

Uygulama, WhatsApp deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç özelliğe sahiptir. Resmi WhatsApp uygulaması yerine bir WhatsApp istemcisi olmasından dolayı WhatsApp++’ı ikinci bir hesap oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu da iPhone’da WhatsApp’ı klonlamanın yollarından birisidir.

Uyarı: Yalnızca App Store’dan indireceğiniz uygulamalara güvenmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer başka bir seçeneğinizin kalmadığını düşünürseniz bu uygulamayı yüklemelisiniz.

WhatsApp İşletme Hesabı ile iPhone’da Çift WhatsApp Hesabı Kullanma

İşletme hesabı ile iki WhatsApp hesabını iPhone’da nasıl kullanacağınıza dair izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • WhatsApp Business uygulamasını iPhone’unuza indirip yükleyin.
 • Ardından WhatsApp Business uygulamasını açın ve yeni bir hesap oluşturun.
 • İşletme adınız, konumunuz ve web siteniz gibi işletmenizle ilgili bilgileri girin.
 • İş telefon numaranızı doğrulayın.
 • İşletme hesabınız doğrulandıktan sonra, kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Kişisel WhatsApp hesabınızı kullanmak için, WhatsApp uygulamasını açın ve kişisel telefon numaranızla oturum açın.
 • Artık iPhone’unuzda hem WhatsApp Business hem de standart WhatsApp hesabını kullanabilirsiniz.
 • Hesaplar arasında geçiş yapmak için WhatsApp uygulamasının sol üst köşesindeki profil resminize dokunun.
 • Ardından kullanmak istediğiniz hesabı seçebilirsiniz.

Aynı telefon numarasını kişisel WhatsApp hesabınızda ve WhatsApp Business hesabınızda kullanamayacağınızı unutmak önemlidir. Bunu denediğinizde bir hata mesajı alırsınız.

Bununla birlikte WhatsApp İşletme Hesabı’nı kişisel WhatsApp’ınızdaki kişilere mesaj göndermek veya mesaj almak için kullanamazsınız. Bunu denediğinizde mesajlarınız teslim edilmeyecekler.

iPhone’a Çift WhatsApp Kullanma Özelliği Gelecek mi?

Evet. WhatsApp, 2023 yılının sonlarına doğru telefonlarda çift WhatsApp hesabı kullanımının mümkün olacağını açıkladı. Bu özellik ilk etapta kademe kademe kullanıma sunulacak. Öncelikle pilot bölgelerde kullanıma sunulacak özellik, kararlı duruma gelmesinin ardından tüm dünyada kullanıma açılacak.

Bununla birlikte ikinci bir WhatsApp hesabı kullanabilmeniz için, ikinci bir telefon numarasına ve SIM kartına veya çoklu SIM veya eSIM kabul eden bir telefona ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Opera-Tarayici
Opera’yı Varsayılan Tarayıcı Yapma Yöntemleri