Hem Yarışıp Hem Eğlenerek Para Kazandıran Mobil Uygulama: iPrize

Bir yandan eğlenip bir yandan yarışarak para kazanmak ister misiniz? Kulağa oldukça keyifli geldiğinin farkındayız. Çünkü iPrize, kullanıcılara eğlenceyle yarışmanın bir arada olduğu bir para kazanma deneyimi sunuyor.

iPrize Nedir?

iPrize, kullanıcılarına tam olarak bunu vadeden bir mobil uygulamadır. Ücretsiz online yarışmalar oluşturarak gerçek para kazanmanızı sağlayan iPrize, uygulama üzerinden kazandığınız puanları Transferwise aracılığıyla dolara çevirerek çekebilmenizi sağlıyor. Peki iPrize ile nasıl para kazanabilirsiniz, şimdi bu soruya cevap verelim.

Android için buradan, iPhone içinse buradan bağlantıdan indirebileceğiniz iPrize uygulamasında profil kaydı oluştururken web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızın linklerini ekleyebilirsiniz. Küçük işletmeler hem açık hem kapalı yarışmalar oluşturabilirler. Aşağıda bu yarışmaların ne anlama geldiğini ve hangi kurallara sahip olduğunu göreceksiniz.

iPrize ile Para Kazanma

iPrize, kullanıcılara Açık ve Kapalı olmak üzere iki yarışma sunuyor. Bu yarışmaları ister siz oluşturabilir, ister davetiye yoluyla mevcut bir yarışmaya katılabilirsiniz. Fakat bu yarışmalara katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

Açık Yarışmalar

Açık Yarışmalar, yarışmacının kendisi veya bunun için gerekli izne sahip bir kullanıcı tarafından oluşturulmalıdır. Belirli bir başlangıç ve bitiş tarihine sahip olacak şekilde oluşturduğunuz yarışma, diğer kullanıcılar tarafından oylanır. Eğer diğer yarışmalar arasından en fazla ‘beğeni’ sayısına sizin yarışmanız ulaştıysa, kazanan siz olursunuz. Ayrıca bu yarışmanın başlayabilmesi için yeterli kullanıcı sayısına da ulaşılması gerekiyor. Bu sayıya ulaşılmadığı takdirde yarışma gerçekleşmemiş olarak kabul edilir. Açık Yarışmalar ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için şuradaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Kapalı Yarışmalar

Kapalı yarışmalar, katılımcı sayısını kendiniz belirleyeceğiniz yani sınırlı sayıda katılımcının bulunduğu yarışmalardır. Yarışmanın oluşturucusu, kullanıcıların yarışmaya katılması için bir promosyon(davetiye) linki sağlar. Yabancılar bu yarışmaya hiçbir şekilde katılamazlar veya yarışmaya yüklenen çalışmaları görüntüleyemezler.

Oluşturucu, yarışma koşullarını açıklar ve herhangi bir ödül veya hediye belirler. Varsayılan olarak yarışmada iPrize’ın 100 puanlık ödülü bulunuyor. Ödül miktarını arttırmak istediğinizde müşteri desteği ile iletişime geçmelisiniz. Kapalı yarışmanın düzenleyicisi, oluşturduğu yarışmadan dolayı puan alamaz.

Kapalı yarışmanın kimler için yapılabileceği ve nerelerde kullanılabileceğiyle ilgili bilgilere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

iPrize Ödül Kazanma Programı

iPrize, bazı görevleri tamamlayarak ödül kazanabileceğiniz bir program sunuyor. 1000 puanın 5 ABD doları olarak belirlendiği ödül kazanma programında aşağıdaki görevlerden birini tamamlayarak ekstra puan kazanabilirsiniz.

 1. 1 beğeni yapmak = 1 puan
 2. Bir çalışma ya da yarışmayı paylaşmak = 10 puan (bir promosyon kodu oluşturup, getirdiğiniz her yeni kullanıcı uygulamaya kayıt olduğunda hesabınıza puan yüklenir)
 3. Bir yarışma oluşturmak ve onun onaylanıp yayına alınması = 100 puan
 4. iPrize ile ilgili bir tanıtım veya başarı hikayeniz: 10000 puan
 5. YouTube kanalında iPrize ile ilgili video paylaşımı: 10000 puan
 6. TikTok’ta üretilen video: 5000 puan
 7. Facebook’ta bir paylaşım yapmak: 1000 puan
 8. 100 ve daha fazla yorum yaptığınızda (her yorumun en az 20 karakterden oluşması gerekiyor) = 500 puan
 9. 1000 ve daha fazla beğeni yapmak = 1000 puan
 10. Yarışmalara katılarak 200 ve daha fazla çalışma paylaşmak = 2000 puan
 11. Bir çalışmayı ya da yarışmayı başkalarıyla en az 100 kez paylaşmak = 3000 puan (bir promosyon kodu oluşturulur, getirdiğiniz her yeni kullanıcı uygulamaya kayıt olduğunda size puan yüklenir)
 12. Bir yarışma oluşturmak ve onun onaylanıp yayına alınması= 100 puan
 13. Oluşturduğunuz yarışmada 100 ve daha fazla beğeni toplamak = 500 puan
 14. Oluşturduğunuz yarışmada 100 ve daha fazla yorum toplamak = 500 puan
 15. Oluşturduğunuz yarışmanın gerçekleşmesi (yani yarışmaya talep edilen kişi sayısının katılması) = 1000 puan
 16. Oluşturduğunuz tüm yarışmalara toplam 500 ve daha fazla yarışmacının katılması = 10000 puan

Diğer sosyal medya platformlarında üretilen içeriklerden hangi puanların kazanılabileceğine dair bilgilere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

iPrize’da Kazandığım Parayı Nasıl Çekebilirim?

Buraya kadar uygulama hakkında bilmeniz gereken tüm detaylardan bahsettik. Açık veya Kapalı Yarışmalar düzenleyerek veya mevcut yarışmaya katılarak uygulama içi puan kazanacaksınız. Ardından bu puanları dolara çevirip, Wise üzerinden hesabınıza transfer yapabileceksiniz. Wise üzerinden nasıl para alabileceğinize dair detaylı bilgilere şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.