En İyi 5 Japonlarla Konuşma Uygulaması

Japonlarla konuşmak için bir uygulama arayışı içerisinde misiniz? O halde size güzel bir haberimiz var. Bu makale ile Japonlarla konuşmak için kullanabileceğiniz çok iyi uygulamalar bulacaksınız.

İnternet dünyası, dünya genelinde farklı insanlarla bağlantı kurmanıza olanak sağlayan kaliteli uygulamalarla doludur. Bu uygulamalar genellikle “konuşarak öğren” tabanlıdır ve Japonca konuşan gerçek insanlarla iletişim kurmanıza olanak tanır. Şimdi bu uygulamaların hangileri olduğuna bakalım.

En İyi Japonlarla Konuşma Uygulamaları

Langmate

Langmate, işini fazlasıyla iyi yapan Japonca konuşma uygulamaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Uygulama, sizi ortak noktalara sahip olduğunuz kişilerle eşleştirir. Bu da doğru kişiyle konuşmanızı sağlayarak dil pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Uygulamada konumunuzu değiştirerek burada yaşayan insanları görebilmenizi sağlar. Tokyo, Osaka, Kyoto, Seul, listeden istediğiniz şehri seçip buradaki insanlarla arkadaş olabilirsiniz.

HelloTalk

Modern bir arayüze sahip olan HelloTalk, kurulumu son derece kolay bir Japonca konuşma uygulamasıdır.

Bu platform, konuşama esnasında sizin ve karşınızdaki kişinin konuşmaları aracılığıyla öğrenme konusunda emin olmanızı sağlayacak “Çevir” ve “Düzeltme” düğmelerine sahiptir.

HelloTalk, insanların haberler, düşünceler ve dil araçları yayınladığı sosyal ağ benzeri bir haber akışına da sahiptir. Uygulamada bir de “kabul edilemez davranış” (unacceptable behavior) bölümü bulunuyor. Bu bölüm, yapamayacağınız şeyleri listeler. Bu yüzden rahatsız olduğunuz bir konuşma olduğunda en iyi seçenek olarak kişiyi engelleyip uygulamaya bildirmektir.

Tandem

Tandem, HelloTalk’a benzese de bir medya ögesi olmadan çalışan bir uygulamadır. Tandem’i kullanmadan önce hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için üç basit sorudan oluşan bir başvuru formunu doldurmanız gerekir. Burada ilgi alanlarınız ve hedefleriniz bulunmaktadır. Daha sonra bir abonelik ücretini ödeyerek üye olabilirsiniz.

Uygulamanın en göze çarpan kısımlarından birisi, profilinizi doldururken takıldığınızda size başlamak için yardımcı olacak bazı ipuçlarına sahip olmasıdır. Örneğin profilinizde görüntülemek için olası tartışma konuları için “Sizin kişisel projenize başlamaya yardımcı olabilirim…” veya “Japonca’da onomatopeyaları öğrenmek istiyorum…” gibi ifadeler sunar. Bu ipuçlarını kullanarak aynı ilgi alanlarına sahip birini bulabilir ve öğrenme hedeflerinizi netleştirebilirsiniz.

Bir ücret ödeyerek uygulamada kişisel bir öğretmene de sahip olabilirsiniz.

italki

Italki, ücretli olarak bir öğretmen ile veya ücretsiz olarak kendinize bir dil partneri bularak konuşma fırsatı tanıyan, basit bir arayüze sahip olması sebebiyle kullanımı kolay bir uygulamadır.

Japonya konuşan bir partner bulmak, bu uygulama ile oldukça kolay. Eğer kullanıcıların dil öğrenmenize katkı bulunmadığını düşünüyorsanız, bunun yerine küçük bir ücret karşılığında ders planlayabilirsiniz.

Lext Talk

LextTalk, uygulamayı fazlasıyla beğeneceğiniz eğlenceli ve benzersiz bir özelliğe sahiptir: Belirli temalara sahip sohbet odalarına ev sahipliği yapan uygulama, benzer ilgilere sahip insanlarla tanışmanızı kolaylaştırır.

Japonya’daki en havalı teknoloji yeniliklerini veya en iyi okonomiyaki tariflerini konuşmak isteyen birini bulmak için tonlarca insan aramanıza gerek yok. Yapmanız gereken şey doğru sohbet odasını bulmak ve iyi bir ilişki kurarak insanlarla konuşmak.

Uygulamanın bir başka faydalı özelliği ise belirli şehirlerden kullanıcıları kolayca bulmanızı sağlayan haritaya sahip olmasıdır. Bu özelliği ile ziyaret etmeyi düşündüğünüz bir şehrin yerel aksanını duyabilir ve bunu öğrenebilirsiniz.

Japonca Konuşma Hazırlığını Nasıl Yapmalısınız?

Sohbet ederek Japonca öğrenme yolculuğunuza başlamadan önce, en azından hiragana ve katakana’yı (kanji daha sonra gelebilir) okumayı öğrenmenizi ve telefonunuzda bir Japonca klavye kurmanızı öneririz.

Bununla birlikte sohbet ettiğiniz kişiler size yardımcı olmaktan dolayı kesinlikle mutlu olacaklardır. Fakat bu kişilerin sadece sıradan insanlar olduğunu unutmayın, yani bir öğretmen değiller.

Önerimiz ilk olarak kendi başınıza biraz öğrenmeye çalışın. Birkaç başlangıç dersini tamamlayın, videolar izleyin veya her ikisini birden yapın.