Letgo Benzeri İkinci El Uygulamalar

İkinci el uygulamaları, çoğu insan için kurtarıcı olabiliyor. Artık neredeyse her ihtiyacımızı bulabildiğimiz ikinci el uygulamaları, kullanıcılara uygun fiyatlı alışveriş fırsatı sunuyor. Özellikle Letgo ve Sahibinden gibi uygulamalar, ikinci el ürünler için çok fazla tercih ediliyor. Ancak kullanıcılar aradıkları ürünü bulamadıklarında Letgo benzeri en iyi ikinci el uygulamaları araştırıyor. Moda, otomobil, kitap, elektronik ve daha yüzlerce kategoride ürünler ikinci el uygulamaları sayesinde bulunabiliyor. Hatta ikinci el uygulamaları artık sadece ürün almak değil ürün satarak para kazanmak için bile kullanılıyor. Peki bu uygulamalar neler? Bugün sizler için hem uygun fiyata alışveriş yapabileceğiniz hem de ürün satabileceğiniz bazı ikinci el uygulamalarını listeledik.

Letgo Benzeri İkinci El Uygulamalar

Sellmify

Sellmify, ikinci el eşyaları satın almak veya satmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisidir. Normalde ikinci el eşya satmak da satın almak da biraz zordur. Çünkü ürünün orijinalliği veya görsellerde gösterildiği olup olmadığını bilmek zordur. Sellmify, bu anlamda kullanıcıların içini rahat tutturacak bir yapıya sahip.

Uygulamayı indirdiğinizde alıcı ve satıcı arasındaki geçişleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Platform üzerinden satış yaptığınızda para, en kısa sürede banka hesabınıza yatmaktadır. Bu da Sellmify’i tercih etmeniz konusunda önemli detaylardan birisi olacaktır. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Poshmall

Poshmall, yeni veya az kullanılmış giysi, ayakkabı ve moda aksesuarlarınızı alım-satım yapabilmenize yönelik geliştirilen bir ikinci el eşya uygulamasıdır. Kullanıcıların kendi dolaplarından ürün alıp satabilecekleri ayrıca diğer kullanıcı ve markalardan alışveriş yapabilecekleri bir pazar yeridir.

Genellikle giyim, ayakkabı ve aksesuar alıp satmak için meşru ve uygun bir platform olarak kabul edilen Poshmall, gardırobunu düzene sokmak ve bunu yaparken para kazanmak isteyen herkes için iyi bir alternatiftir. Bununla birlikte herhangi bir pazarda olduğu gibi Poshmall’da da dikkatli olmalı. ve satın almadan önce yorumları okumak her zaman iyi bir fikir olacaktır. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

GittiGidiyor

GittiGidiyor, çok uzun yıllardır ikinci el piyasasında olan bir uygulama. Elektronikten otomobile, modadan hobi ürünlerine kadar birçok ürünü bulabileceğiniz GittiGidiyor uygulaması, alıcı ve satıcıları buluşturuyor. Her sektörden insana mağaza açma fırsatı sunan platform, uygun fiyatlı birçok ürünü bünyesinde bulunduruyor. Kurumsal bir uygulama olduğu için mağduriyetler de hızlı bir şekilde giderilebiliyor. Ayrıca uygulama sağladığı indirim kuponları sayesinde kolaylık sağlıyor. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Dolap

Letgo benzeri en iyi ikinci el uygulamaları arasında yer alan Dolap’ta kadın, bebek, çocuk ve erkek kategorilerinde birçok ikinci el ürün bulunuyor. Özellikle lüks markaların ikinci el ürünleri çok fazla satılıyor. Uygulama kullanıcıları Nike, İpekyol, Mango, Zara olmak üzere pek çok markanın ikinci el satışlarını da gerçekleştiriyor. Dolap uygulamasından kendinize alışveriş yapabileceğiniz gibi ikinci el kıyafetlerinizi de satabilirsiniz. Dolap’ın Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Nadir Kitap

İkinci el uygulamalarından biri de Nadir Kitap. Önceden sahaflardan ikinci el kitapları alanlar, bu uygulama sayesinde saatlerce dolaşmıyor. Nadir Kitap uygulamasında ikinci el her kategoride kitap bulunuyor. Okuyucuları Türkiye’nin birçok yerinden kitapçılarla buluşturuyor. Ayrıca bu platform üzerinden kendi dükkanınızı açarak satış da yapabilirsiniz. Nadir Kitap’ın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Zebramo

Zebramo, Letgo benzeri en iyi ikinci el uygulamaları listemizdeki en kapsamlı olanı. İkinci el pazarını takip edebildiğiniz bu uygulamada, modadan elektroniğe kadar her kategoride ürün alıp satılıyor. Müşteri memnuniyeti yüksek olan bu uygulama, her türlü mağduriyetin giderilmesi için çaba gösteriyor. Uygulamanın kendi kargosu Zembra Kargo sayesinde kargolama süreci de uygun bütçeyle halledilebiliyor. Zebramo’nun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Modacruz

Kıyafet ve modaya çok fazla bütçe ayıramayanlar için Modacruz, gerçekten de ideal bir uygulama. Birçok kullanıcı henüz giyme fırsatı olmadığı birçok ürünü yarı fiyatına satışa çıkarıyor. Ünlü markaların az kullanılmış kıyafetleri bu uygulamada yerini alıyor. Sitenin her ay 6 milyon civarında ziyaretçisi oluyor ve pek çok kişi severek kullanıyor. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Alsatkitap

İkinci el kitap kullananlar için listemizde yer verdiğimiz bir diğer uygulama da Alsatkitap. Bu uygulamada sadece ikinci el değil, uygun fiyatlı sıfır kitaplar da bulunuyor. Mesajlaşma özelliği de olan bu uygulamayla satıcı ya da alıcılarla konuşabilirsiniz. Ayrıca uygulama kargo, teslimat ve onay süreçlerinde alıcı ve satıcıları bilgilendiriyor. Alsatkitap’ın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu da buradan indirebilirsiniz.

Gardrops

Gardrops da aynı Dolap ve Modacruz gibi giymediğiniz kıyafetleri satabileceğiniz ve uygun fiyata ikinci el kıyafet alabileceğiniz bir uygulama. Komisyonsuz çalışan bu uygulamada tüm aksesuar ve kıyafetlerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Zara, Mango ve Nike gibi birçok ünlü markaya uygun fiyatlarla ulaşabiliyorsunuz. Satın alımlarda herhangi bir sorun yaşadığınızda ise uygulama hızlı bir şekilde para iadesi yapıyor. Gardrops’un Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

BebeCruz

Bebekler hızlı bir gelişim süreci gösterdiği için aldığınız ürünler kısa sürede küçük gelecektir. Bebecruz, bebeklerin çok az kullanıldığı kıyafet ve aksesuarların satışının yapıldığı bir uygulama. Bebeğinize dair gözden çıkarmak zorunda kaldığınız pek çok eşyayı Bebecruz sayesinde nakde dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin kısa süre kullanacağı kıyafetlere uçuk fiyat vermek yerine ikinci el ürünlere yönelebilirsiniz. Bebecruz uygulamasında sadece bebekler için değil anneler için de ikinci el ürünler bulabilirsiniz. Bebecruz’un Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

SatDostum

SatDostum, ikinci el eşya satış uygulamaları arasında yer alan uygulamalardan bir diğeridir. Google Play Store’da 100 binden fazla indirme sayısına ulaşan uygulama, ikinci el ürün alım ve satımı yapabilmenizi kolaylaştırıyor.

Platformda satılan ürünlerin yelpazesi oldukça geniş. Elektronik eşyalardan koltuk takımları ve bebek eşyaları gibi pek çok ürünle karşılaşabilirsiniz. Kullanıcılar, bazı zamanlar uygulamanın yavaş çalıştığını söyleseler de genel olarak beğenilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. SatDostum’u Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

TeklifAl

Son olarak yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen TeklifAl adlı uygulamadan bahsedeceğiz. Basit fakat kullanışlı bir arayüze sahip olan TeklifAl, satmaya uygun gördüğünüz ikinci el eşyaları ilgili müşterilerle buluşturmanızı sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekip uygulamaya yüklemek. Uygulama, yapay zeka yardımı ile yüklediğiniz ürünün hangi kategoride olduğunu tespit edip uygun olan kategoriye ekleyebiliyor. Uygulamanın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

İkinci El Uygulamalardan Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el eşya alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Öncelikle ürünlerin fiyatlarını iyi karşılaştırmanız gerekiyor. Sıfır ve ikinci el ürün arasında uçurum gibi bir fiyat farkı aramak yerine makul bir fiyat belirlemelisiniz. Özellikle elektronik ürünlerde fiyat farklı çok fazla olmayacaktır. Eğer alacağınız üründen memnun kalmak istiyorsanız ucuzunu aramamalı, fiyatını hak eden ürünü bulmalısınız.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da doğru satıcıyı bulmaktır. İkinci el uygulamalarındaki tüm satıcılara güvenmemelisiniz. Çakma (sahte) ya da bozuk ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi sorunlar yaşamamak için satıcıyla doğru iletişimi kurmalı, yorumlarını dikkatli incelemelisiniz. Alacağınız ürün hakkındaki tüm soruları satıcıya sormalısınız. İyi puanlı bir satıcıdan ürün almak riski düşürecektir.

Alacağınız ürünler, yenisi çıktıkça ucuzlayacaktır. Bu nedenle biraz daha sabırlı hareket ederseniz, ürünü gördüğünüz fiyattan daha azına satın alabilirsiniz. Alışverişi doğru zamanda yapmak, ikinci el piyasası için de oldukça önemlidir.

İkinci el uygulamaları listemizin sonuna geldik. İkinci el uygulamaları kendi içlerinde kategorilere ayrılabilir. Bazıları elektronik ürünlere odaklanırken bazıları kıyafet gibi ürünlere bağlı olabilir. Bu nedenle uygulamaları denemeden önce ne almak ya da ne satmak istediğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız ikinci el uygulamaları listesinde her kategoride ürün alıp satabileceğiniz uygulamalara yer verdik.