En İyi Mobil Araba Oyunları | 2024

Hepimiz hayatımız boyunca yarış oyunları oynayarak büyüdük, üstelik bu oyunlar hala çok popülerler. Keza mobil yarış oyunları da oyuncuların en favori oyun türlerinden. Akıllı telefonların son yıllarda güçlü işlemciler ve ekran kartlarıyla birlikte daha da güçlenmesi, akıllı telefonlarda oyun oynamayı hiç olmadığı kadar eğlenceli hale getirdi. Yarış oyunları da oyuncuların rekabete dayalı en popüler oyun türleri arasına girmiş durumda. Aşağıda hem Android hem de iPhone için en iyi mobil araba ve yarış oyunları listesini göreceksiniz.

En İyi Mobil Araba Oyunları

Offroad Outlaws

Offroad Outlaws, heyecan verici bir mobil off-road mobil yarış oyunudur. Oyunda güçlü araçlarla çeşitli zorlu arazi koşullarında yarışacak ve off-road yeteneklerinizi sergileyeceksiniz.

Geniş bir araç seçeneğine sahip olacağınız oyunda bu araçları kişiselleştirerek bir off-road canavarı yaratabileceksiniz. Araçlar, jiplerden kamyonetlere ve hatta devasa arazi araçlarına kadar çeşitli kategorilerde bulunmaktadır.

Oyunda çeşitli zorlu off-road parkurlarında yarışacaksınız. Dağlık arazilerden çamur dolu çukurlara, engellerle dolu orman patikalarına kadar çeşitli ortamlarda yarışların içerisinde olacaksınız. Oyuncular, arazi şartlarına uygun olarak araçlarının dört tekerlekten çekişini, diferansiyel kilidini ve süspansiyon ayarlarını özelleştirebilirler.

Oyunda serbest dolaşma modu da bulunuyor. Bu modda oyuncular, geniş açık dünyada keşif yapabilir, rampalardan atlayabilir, dağlarda tırmanabilir ve off-road becerilerini sınırlarını zorlayarak deneyimleyebilirler.

Detaylı grafikler ve gerçekçi fizik motoruyla oyunculara görsel olarak etkileyici bir deneyim sunan oyunda çoklu oyuncu modu da mevcuttur. Bu da oyunda arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla yarışabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9, Android platformunun en çok hasılat yapan yarış oyunu olan ünlü yarış oyunu Asphalt-8’in halefi konumundadır. Oyun, Ferrari’den W Motors’a kadar seçim yapabileceğiniz çeşitli sayıda arabalara sahiptir. Bunun dışında Çevrimiçi Çok Oyunculu ve Kariyer Modu gibi farklı oyun modları bulunuyıor.

Asphalt 9’un grafikleri hayranlık uyandırıcı seviyededir. Oyundaki dokular, binalar, yollar ve manzara oldukça iyi görünüyor. Yarışlar kısa ve hızlı olduğu kadar etkileyici ve yenilikçi. Ek olarak Asphalt 9, yarışı daha eğlenceli ve daha basit hale getirmek için yeni bir sürüş kontrolü olan TouchDrive özelliğine sahiptir.

Oyunda çevrimiçi bir topluluk oluşturarak diğer yarışçılarla işbirliği yapabilirsiniz. Sonuç olarak Asphalt 9: Legends, muhteşem grafikleriyle akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz en iyi yarış oyunları arasındadır. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Traffic Rider

Traffic Rider, süre dolmadan ve diğer arabalara çarpmaktan kaçınarak yarışı bitirmeye çalışacağınız mobil yarış oyunlarındandır. Gece ve gündüz yarışlarının yer aldığı oyunda grafikler de etkileyici düzeyde.

Traffic Rider’da 29 motosiklet arasından seçim yapabilirsiniz. Oyundaki sesler ise gerçek motosikletlerden kaydedilmiştir. Görevleri tamamlayıp seviyeyi tamamlayarak yeni ve yükseltilmiş motosikletlerin kilidini açabilirsiniz.

Oyunda kariyer modu, sonsuz mod, serbest sürüş ve deneme süresi modu gibi farklı oyun modları bulunmaktadır. Daha hızlı sürerek ve trafikteki araçları sollayarak bonus puanlar alabilirsiniz. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Rebel Racing

Rebel Racing, Hutch Games tarafından iOS ve Android cihazlar için geliştirilmiş bir mobil yarış oyunudur. Oyun, oyuncuların yarışlarda yarışırken ve ödüller kazanırken özelleştirebileceği ve yükseltebileceği çeşitli arabalara sahiptir.

Rebel Racing’de oyuncular, zamana karşı yarışlar, kafa kafaya yarışlar ve turnuvalar dahil olmak üzere çeşitli yarış türlerinde yarışabilir. Oyunun en önemli özelliklerinden biri, araba özelleştirme sistemidir. Oyuncular, pistteki performanslarını ve yol tutuşlarını iyileştirmek için arabalarını çeşitli parçalar ve modifikasyonlarla yükseltebilirler. Oyuncuların arabalarının görünümünü kişiselleştirmelerine olanak tanıyan çeşitli boya ve çıkartma seçenekleri de mevcuttur.

Oyunun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları vardır. Oyuncuların bilgisayar kontrollü rakiplere karşı yarışmasına veya dünyanın dört bir yanından diğer oyunculara karşı rekabet etmesine olanak tanır. Rebel Racing ayrıca oyuncuların takımlar oluşturmasına ve ödüller kazanmak ve oyunun lider tablolarında tırmanmak için işbirliği yapmasına olanak tanıyan bir sosyal sistem içerir.

Genel olarak hızlı tempolu aksiyondan ve arabalarını kişiselleştirme yeteneğinden hoşlanan mobil oyuncular için Rebel Racing iyi bir tercih gibi görünüyor. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Mario Kart Tour

Nintendo, Mario Kart’ı akıllı telefonlara geleneksel oyun tarzından çok fazla ödün vermeyerek geri getirdi. Oyundaki bazı kısımlar, oynanışı kolaylaştırmak için ince ayar yapılarak yeniden tasarlandı. Ancak pistler kısa ve yarışlar ise sadece iki tur sürüyor.

Tek dokunuşlu olacak şekilde kontrol edilen Mario Kart Tour’da silahları fırlatmak için yukarı kaydırmalısınız. Rüzgarlı kısımların dokunmatik kontrollerle hakimiyeti biraz zor olabilir. Rakiplere kaplumbağa kabukları fırlatmak ise orijinal Mario Kart’ı oynuyormuşsunuz gibi bir hisse kapılmanızı sağlayacak. Mario Kart Tour’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

F1 Mobile Racing

F1 Mobile Racing, Codemasters Software Company Ltd. tarafından geliştirilen Formula 1’in resmi oyunudur. Eğer sıkı bir F1 takipçisiyseniz, bu oyunu oynayarak bir adrenalin patlaması yaşayabilirsiniz. Sağlam kontrollere ve yoğun grafiklere sahip olan oyunda kendi F1 arabanızı geliştirip özelleştirebilir veya on takımdan birini seçip inşa edebilirsiniz.

Oyun, F1’in gerçek hayattaki hafta sonu rutini dahil çeşitli modlara sahiptir. Gerçek zamanlı çok oyunculu moda sahip olan oyunda çeşitli etkinliklere katılabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca oyunda sosyal medya hesaplarınıza bağlanarak arkadaşlarınızla skor tablolarını paylaşabilirsiniz.

F1 Mobile Racing’i Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

CSR Racing 2

CSR Racing 2, oyun içerisinde yapabileceklerinizin sınırlarını zorlayan bir mobil yarış oyunudur. Oyunda arabanızla her şeyi yapabilirsiniz. Araba parçalarını satmak, soygun yapmak ve farklı modlarla pek çok eğlenceli şeyi yapabileceksiniz. Bununla birlikte oyun içi mücadelelerde rakiplerinizle yarışabilir, onları yenerek zirveye çıkabilirsiniz.

Çoğu yarış oyununda aracın modifiye edilmesi için (boya, aksesuar gibi) para harcanması gerekmektedir. Ancak bu oyunda o boyaları ve aksesuarları satın almak için oyun içi parayı harcamanız yeterli olacak.

Oyunun en dikkat çeken özelliklerinden birisi de AR Modu’na sahip olmasıdır. Bu da direksiyona oturarak aracı sürmenin nasıl bir şey olduğunu gerçekten deneyimlemenizi sağlar. Oldukça popüler bir oyun olan CSR Racing 2’yi Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Need for Speed™ No Limits

Need for Speed, tüm oyuncular arasında ‘en iyi mobil yarış oyunu’ listesinin her zaman ilk sıralarında yer almıştır. Çocukluğumuzun tüm anılarını tekrar yaşamak için bu oyunun mobil versiyonu da bulunmaktadır.

Need for Speed No Limits, yükseltilebilen ve özelleştirilebilen toplam 30 arabaya sahiptir. Oyunun kontrolleri oldukça basittir, hızlandırmak veya fren yapmak için dokunmanız yeterli olacak. Yarış oyunları tarihinin en eski yarış oyunu olmasına rağmen oyun, mirasını en iyi şekilde korumuştur.

Oyun bağımlılık yapacak türden fakat yarışlar son derece kısa. Yani birkaç dakika içinde yarışı tamamlamış olacaksınız. Yarışları bitirdikten sonra aldığınız ödülleri isteğinize göre yükseltme ve kişiselleştirme için kullanılabilirsiniz.

Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Hill Climb Racing

Hill Climb Racing, araçla engebeli yüzeylerde yarışacağınız fizik tabanlı bir oyundur. Atlamalar ve taklalar ile bonus puanlar kazanabilirsiniz. Elle çizilmiş grafiklere, hazır ses efektlerine ve kulağınızı tırmalayacak müzik döngülerine sahip olsa da oyun, bazı negatif yönlerini telafi etmeyi başarıyor. Arabanızı kontrol etmek için sadece bir gaz ve fren pedalından faydalanacaksınız. Yani oyun içi kontroller de gayet basit.

Oyunu internet olmadan da istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Özel parçalar ile kendi aracınızı oluşturup sürebilirsiniz. Ayrıca kırsal, çöl, otoyol gibi yarışmak için farklı yerler de seçebilirsiniz. Oyunu Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Real Racing 3

Real Racing 3, ünlü Formula 1 yarışları dahil olmak üzere dünya çapındaki tüm motor sporlarından oluşan bir oyundur. Oyunu oynarken sürükleyici bir deneyim yaşamanız için grafikler oldukça gerçekçi şekilde oluşturulmuş.

Oyun, 19 gerçek dünya lokasyonunda resmi lisanslı pistlere sahiptir. Oyunda aynı anda 43 arabaya kadar yarışabilir ve gerçek zamanlı çok oyunculu modda oynayabilirsiniz. Porsche, Bugatti, Chevrolet, Aston Martin ve Audi dahil olmak üzere çeşitli üreticilerin 250’den fazla tasarlanmış aracına sahiptir. Oyunda etkinlikler, zamana karşı yarışlar, gece yarışları gibi birden fazla yarış modu bulunuyor. Real Racing 3’ü oynayabilmeniz için akıllı telefonunuzda en az 2,5 GB boş alan gerekiyor. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Top Speed: Drag and Fast Racing 3D

Top Speed, 69 farklı araba modeli arasından seçim yapabileceğiniz, T-Bull’un geliştirdiği heyecan verici bir mobil yarış oyunudur. Oyunun amacı, sunulan farklı patronlarla şehrin efendisi olmaya çalışmak. Ayrıca oyunun kendi çetelerine sahip çeşitli bölgeleri vardır. Buradaki tüm ‘boss’ları alt etmeye çalışacaksınız.

Oyun sizden rakiplerinize hükmetmenizi istiyor. Bu da aracınızın lastiklerini yakmanıza, gangster ekiplerine ve mafyaya katılmanıza hiçbir şeyin engel olmadığı anlamına gelmektedir. Ayrıca oyun 12+ olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle yasal olarak sadece 12 yaşından büyük oyuncuların oynaması tavsiye edilir.

İnternet olmadan da oynayabileceğiniz oyunun Android bağlantısına şuradan, iOS bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Stock Car Racing

Stock Car Racing, Android cihazlarda 50 milyondan fazla indirilen son derece gerçekçi bir yarış simülasyonudur. Stock Car Racing’deki merdiven modu, insanların artan zorluk derecesiyle 10 turda en hızlı sürücülere karşı yarışmasına olanak tanır. Rekabet avantajına sahip sürücüler, bir seferde 300’den fazla tur içeren haritalarda pratik yapmak için Dayanıklılık modunu deneyebilirler.

Stock Car Racing’de gece ve gündüz boyunca 5 pistte sürülebilen 18 araba vardır. Stock Car Racing’deki duman efektleri, oyundaki rakipleri geçerken izlemek için eğlenceli olabilir. Yarışlardan kazanılan para ödülü, kişiselleştirilmiş bir yarış deneyimi için Paintshop’ta harcanabilir.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Traffic Racer

Traffic Racer, Asphalt serisi dışında bu listedeki en eski mobil yarış oyunlarından biridir. Daha fazla mesafeye ulaşmaya devam edene kadar mobil ekranınıza bağlı kalmanızı sağlayacak sonsuz bir arcade yarış oyunudur. Para kazanmak, arabanızı yükseltmek ve yenilerini satın almak için trafiğin olduğu otoyollarda hızla ilerlemeniz gerekecek.

Traffic Racer’ın üst seviye grafikler olmadan harika bir görünüme basit grafikleri bulunmaktadır. Oyunun kontrolü oldukça basit. Aralarından seçim yapabileceğiniz 40’tan fazla farklı araba/araç bulunmaktadır. Dilerseniz kazandığınız paralarla bu araçları da yükseltebilirsiniz. Beş farklı oyun moduyla bir hesaba kaydolabilir ve dünyanın en iyileriyle rekabet etmek için adınızı skor tablosuna yazdırabilirsiniz. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Horizon Chase

Atari salonlarındaki yarış oyunlarını hatırlıyor musunuz? Horizon Chase, işte tam da size bu dönemin oyunlarını anımsatacak türden bir tasarıma ve mekaniğe sahip. Gerçekçi bir sürüşe sahip olması ise oyunun oynanırlığını daha da üst seviyeye çıkarıyor.

Oyunda 26 adet farklı araba bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzünden ilk etapta hoşlanmayabilirsiniz fakat zamanla gözünüz arayüze alışacaktır. Oyunun müziği de oyunla çok iyi bir uyum yakalamış durumda. Müzik, yıllarca klasik yarış oyunlarının müziği üzerinde çalışmış Barry Leitch tarafından bestelenmiş. Oyunun Android bağlantısına buradan, iOS bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.

CarX Highway Racing

Diğer yarış oyunlarına göre farklı bir yaklaşıma sahip olan oyunda tek yönlü parkur yerine iki yönlü trafiğe sahip hareketli bir otoyolda yarışıyorsunuz. Kontrol ve grafik kolaylığı nedeniyle oyun, oyuncular arasında kısa sürede popüler hale geldi.

Gerçekçi bir sürüş hissi uyandıran CarX Highway Racing’de kilidini açabileceğiniz 40 araba bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü ise oldukça sezgisel ve kullanımı kolay. Oyunun başında bir öğretici bulunuyor fakat diğer oyunlardaki kadar detaylar arasında boğulmazsınız. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Motorsport Manager Racing

Motorsport Manager Racing, ücretli olan Motorsport Mobile Manager 3’ün oynaması ücretsiz versiyonudur. Çok oyunculu ve online bir simülatör olarak tanımlayabileceğimiz bu oyunda oyuncular, bir motor sporları takımını bir sürücüyle bir araya getiriyorlar. Ardından bir araba yapıp bu araba ile 10 kişilik yarışlarda online rakiplerine karşı yarışıyorlar.

Gerçek sürücülerden skor tablolarına kadar oldukça iyi grafiklere sahip olan oyun, Google Play Store’da hala güncellemeler alan tek Motorsport Manager oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Assoluto Racing

Assoluto Racing, Infinity Vector Ltd tarafından geliştirilen bir mobil yarış oyunudur. Hem Android hem de iOS platformları için mevcut olan oyun, tercihinize göre yükseltilebilen ve özelleştirilebilen spor arabalar, süper arabalar ve hiper arabalar dahil olmak üzere çeşitli üreticilerden geniş bir araba yelpazesine sahiptir.

Assoluto Racing, Time Attack, Sprint ve Circuit yarışları gibi çeşitli oyun modlarının yanı sıra bir drift moduna sahiptir. Oyuncular ayrıca çevrimiçi çok oyunculu yarışlarda diğer oyunculara karşı yarışabilir.

Oyun, sürükleyici ve zorlu bir yarış deneyimi sağlayan gerçekçi fizik ve sürüş mekaniğine sahiptir. Gerçek dünyadaki konumlara dayanan ayrıntılı araba modelleri ve pistlerle grafikler de etkileyici.

Oyunun göz alıcı birkaç özelliğinden bahsedersek:

  • Oyunun fiziği ve sürüş mekaniği, doğru araç kullanımı, ağırlık dağılımı ve otomobilin pistteki performansını etkileyen diğer gerçek dünya faktörleri ile mümkün olduğunca gerçekçi olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Oyundaki parkurlar, gerçek dünyadaki konumlara dayalıdır. Ayrıca olabildiğince doğru ve gerçekçi olacak şekilde tasarlanmıştır. Oyunda zaman denemeleri, sprintler ve devreler dahil olmak üzere çeşitli pist düzenleri de bulunuyor.
  • Oyuncular, çok çeşitli boya işleri, çıkartmalar ve diğer görsel yükseltmelerle arabalarını özelleştirebilir. Oyuncular ayrıca motorlar, frenler ve lastikler dahil olmak üzere çeşitli bileşenleri yükselterek arabalarının performansını özelleştirebilirler.
  • Oyun, oyuncuların dünyanın dört bir yanından diğer oyunculara karşı yarışabileceği bir çevrimiçi çok oyunculu moda sahiptir. Çok oyunculu mod, aynı anda birbiriyle yarışan altı oyuncuya kadar gerçek zamanlı yarış içerir.
  • Oyunculara ödül kazanmanın ve oyunda ilerlemenin yeni yollarını sunan günlük etkinlikler ve zorluklar içerir.

Assoluto Racing, yüksek kaliteli ve ilgi çekici bir mobil deneyim arayan yarış oyunları hayranları için mükemmel bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunun Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Telefonum Mobil Yarış Oyunlarını Kaldırır mı?

Bu açıkçası telefonunuzun modellerine ve teknik özelliklerine bağlıdır. Ayrıca telefonunuzun depolama alanının ne kadar dolu olduğu da önemlidir. Eğer neredeyse hiç boş alanınız yoksa bu durum, oyunun sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyecektir.

Bununla birlikte cihazınızın işletim sistemi sürümü de önemlidir. Bazı oyunlar, oyunu oynayabileceğiniz minimum işletim sistemini oyunun Google Play Store ve App Store mağazasında açıklar.

Son olarak yüksek grafiklere sahip bir yarış oyunu oynamak istiyorsanız, ortalama 4-8 GB RAM, makul düzeyde boş depolama alanı ve yeni nesil bir işlemci işinizi görecektir. Eğer oyun yoğun grafiklerle boğuluyorsa, oyunun ayarlarından grafik değerlerini küçültebilirsiniz.