Netflix Party Nedir, Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojilerle birlikte teknoloji şirketleri sosyal ihtiyacımızı dijital ortamda da karşılamamız için birçok olanak sunmaya devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde sosyalleşme imkanımız kısıtlanmış ve bu durum evde daha fazla vakit geçirmemize neden olmuştu. Azalan sosyalleşme yaptığımız aktivitelerin de azalmasına neden olmaktadır. Özellikle sıkça evde olduğumuz bu dönemde yapılan aktivitelerin en başında film izlemek geliyor. Günümüzün popüler dizi ve film platformu olan Netflix, insanların pandemi döneminde sıkça yaptığı aktivitelerden olan film izlemeyi daha da eğlenceli hale getirmek amacıyla Netflix Party adında bir eklenti oluşturdu. Haliyle kullanıcılar, Netflix Party’nin nasıl yapıldığını merak ediyorlar.

Netflix Party Nedir?

Öncelikle Netflix Party’nin adının Teleparty olarak değiştiğini belirtelim. Fakat herkes ilk ismiyle bildiği için biz de bundan sonra Netflix Party ismini kullanarak devam edeceğiz.

Netflix Party, online olarak arkadaşlarınızla film izleyebileceğiniz bir eklentidir. Üstelik arkadaşlarınızla birlikte film izlerken aynı zamanda film üzerine tartışabileceğiniz bir chat bölümü olanağı da sunmaktadır. Bu eklenti, sizin ve arkadaşlarınızın açılan filmi eş zamanlı olarak izlemesine imkan tanır. İşte Netflix Party nasıl indirilir ve Netflix Party nasıl kurulur sorularının cevabı.

Netflix Party Nasıl İndirilir?

 • İlk olarak Google Chrome tarayıcınızda şuradaki adresi ziyaret edin.
 • Açılan pencerede Netflix Party uygulamasını Google Chrome’unuza ekleyin.
 • Eklentiyi Chrome’unuza eklediğinizde karşınıza bir kutucuk çıkacak. Buradan uzantıyı ekle seçeneğine bastığınızda arama çubuğunuzun köşesinde bir NP işareti görüyor olacaksınız.

Netflix Party Nasıl Kurulur?

Netflix Party eklentisini kullanarak arkadaşlarınızla birlikte film izlemek için şu adımları uygulayın;

 • İlk olarak yukarıda paylaştığımız eklentiyi indirip yükleyin.
 • Netflix’i açarak bir dizi ya da film oynatmaya başlayın.
 • Adres çubuğunda çıkacak olan NP simgesine dokunduğunuzda, simge gri renkten kırmızıya dönmüş olacaktır.
 • Karşınıza ‘Create a Netflix Party’ başlıklı bir pencere çıkacak. Eğer burada bulunan ‘Only I have control’ kutucuğunu işaretlerseniz, açtığınız dizi ya da filmi duraklatmak veya devam ettirmek gibi eylemleri yalnızca siz belirlemiş olacaksınız. Eğer bu kutucuğu seçmezseniz, eklentiye davet ettiğiniz tüm arkadaşlarınız filmi istediği zaman duraklatma veya devam ettirme hakkına sahip olacak.
 • Start the Party seçeneğine tıkladığınızda Netflix Party eklentisini başlatmış olacaksınız.
 • Netflix Party size otomatik olarak bir isim rumuz ve ikon verecektir. Dilediğiniz zaman ayarlar kısmından rumuz ve ikonunuzu değiştirebilirsiniz.
 • Karşınızdaki chat bölümünün üst kısmında ‘Copy URL’ yazısına tıklayıp bu URL’yi arkadaşlarınızla paylaşarak onların da Netflix Party eklentisine katılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat her arkadaşınızın Google Chrome ve Netflix Party eklentisine sahip olması gerekmektedir.

Netflix Party ile Neler Yapılabilir?

Netflix Party, bireysel hesaplarınız üzerinden her birinizin Netflix’i aynı anda izlemesini sağlar. Ayrıca ekranın yan tarafında bir sohbet odası çubuğu bulunmaktadır. Buradan arkadaşlarınızla sohbet etmek için mesajlaşabilir, film veya dizi hakkında yorum yapabilir, bunların dışında yalnızca sohbet de edebilirsiniz. Birbirinize GIF, emoji ve ekran görüntüleri de gönderebilirsiniz.

Netflix Party’de bir sınırı yer almaktadır ancak bunun 1000 olduğunu söylemeliyiz. Dolayısıyla kişi sayısı ne kadar fazla olursa organize etmesi de biraz zorlaşacaktır. Dünyanın her yerinden herhangi bir kişiyle Netflix Party yapabilirsiniz, ancak aynı dizinin veya filmin her ülkede bulunmayabileceğini de unutmayın.

Bununla birlikte gizliliğine önem veren kullanıcılar için her Netflix Party’nin sonunda tüm sohbetlerin Netflix Party sunucularından silindiğini söylemeliyiz.

Netflix Party Kullanmak için Hesap Gerekir mi?

Netflix Party eklentisini kullanabilmeniz için öncelikle bir Netflix hesabına sahip olmanız gerekir. Netflix hesabınızı kurduktan sonra Google Chrome tarayıcınızdan Netflix Party eklentisini tarayıcınızın sağ kısmına ekleyerek bu eklentiyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Netflix Party Ücretli mi?

Kullanıcıların eş zamanlı olarak birlikte film izlemelerine olanak sunan Netflix Party eklentisi, tamamen ücretsizdir. Google Chrome aracılığı ile ücretsiz bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz. Netflix kullanımı için ödenen ücret dışında bu eklenti izleyicilerden ücret talep etmez.

Var Olan Bir Netflix Party’ye Nasıl Katılınır?

Mevcut bir Netflix Party’sine katılmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir;

 • Partiyi gerçekleştiren arkadaşınızdan bir bağlantı göndermesini isteyin.
 • Daha sonra NP simgesine tıklayın ve arkadaşlarınızla birlikte hem konuşup hem de film izlemenin keyfini çıkarın.

Netflix Party Chat Nasıl Kapatılır?

Netflix Party Chat nasıl kapatılır sorusu da oldukça merak edilmektedir. Sohbet alanı bilgisayar ekranınızın sağ tarafında bulunmaktadır. Bu sohbet alanında bulunan ‘Disconnect’ yazan butona tıkladığınızda birlikte izleme özelliğini sonlandırabilirsiniz.

Netflix Party Hangi Tarayıcıdan İndirilebilir?

Netflix Party eklentisini kullanabilmek için Google Chrome veya Microsoft Edge tarayıcınızın olması gerekmektedir. Opera, Safari ve Internet Explorer gibi tarayıcılarda Neftlix Party eklentisi çalışmaz. Bu nedenle eğer bilgisayarınızda Google Chrome yoksa önce Google Chrome indirmeniz gerekiyor. Aynı şey Microsoft Edge için de geçerli. Netflix Party uzantısının Microsoft Edge sürümüne şuradan ulaşabilirsiniz.

Netflix Party Telefondan Olur mu?

Netflix Party eklentisi sosyalleşmek bakımından beğenilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojilerin en büyük nimetlerinden biri olan Netflix Party, arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak farklı mekanlardayken bile film izleme olanağı sağlamaktadır. Netflix’in eklentileri bilgisayar üzerinden çalışıyor. Bu sebeple bu eklentilerin mobil aygıtlar üzerinden kullanılabilmesi için bazı ek uygulamalar gerekmektedir.

Telefondan parti yapma uygulaması olarak karşımıza Rave uygulaması çıkıyor. Bu uygulama sayesinde farklı platformlardan üyelik oluşturma şartı ile videolar izlemeniz mümkün. Üstelik Rave uygulamasının Android ve iOS sürümü de bulunuyor. Rave uygulamasını indirdikten sonra bu uygulamada bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerinizi yaptıktan sonra yeni bir oda oluşturarak içeriğin izleneceği platformlardan birini seçmelisiniz. Bu aşamada hesap bilgileriniz istenecektir. Hesap bilgilerinizi ve izleyeceğiniz içeriği seçtikten sonra ‘paylaş’ seçeneğini kullanarak bağlantı linkinizi birlikte izleyeceğiniz arkadaşlarınıza yollamanız gerekmektedir. Elbette ki onlar da bu uygulamayı indirip üye olarak sizinle birlikte dilediğiniz içeriği izleyebilirler.

Netflix Party Opera Tarayıcıda Nasıl Kurulur?

Online dizi ve film platformu olan Netflix, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda kendine yeni özellikler katmaktadır. Netflix Party eklentisi Chrome tarayıcısı için geliştirildiği için Opera gibi başka tarayıcılarda kullanılması için ek uygulamalara ihtiyaç vardır. Ancak bu uygulamalar özellikle Android telefonlar için zararlı yazılımlar barındırabilir. Çünkü Netflix Party sadece Google Chrome için uyumludur. Diğer web tarayıcılarda kullanmanız için lisanslı program ya da uygulamalara ihtiyacınız vardır. Aksi takdirde Opera gibi tarayıcılara Netflix Party uzantısını eklemek için kullanacağınız uygulamalar bilgisayarınıza virüs taşıyabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Spotify Bu İçerik (Şarkı) Kullanılamıyor Hatası Nasıl Çözülür?