Numaradan Konum Bulma | En İyi 7 Seçenek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, bir kişinin tam konumunu bulmak artık çok da zor değil. Teknik bilgisi olmayan kişiler dahi gerçek zamanlı bir konum bulmak için özel yazılım veya diğer yöntemleri kullanabilir. Peki telefon numarasından konum bulma işlemini kolaylıkla yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu makale ile cep telefonu numarasına göre birinin konumunun nasıl bulunacağını öğreneceksiniz. Birinin telefon konumunu öğrenmenin bazı yollarından bahsettik. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Bir Telefonunun Konumunu Neden Bilmemiz Gerekiyor?

Hayatta birinin telefonunun tam yerini bilmemiz gereken durumlarla karşılaşabiliriz. Örneğin dışarı birlikte çıkmadığınız çocuğunuzun nerede olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Veya eşiniz bugün çok güzel giyinmiş, bu da başka biriyle dışarıda olduğundan şüphelenmenize yol açıyor. Dolayısıyla onların nerede olduğunu bilmek istemeniz son derece doğal. Ayrıca çalışanlarınızın mesai saatleri içinde başıboş dolaştığından şüphelenmek de bu araçları kullanmak istemenize yol açabilir.

Şimdi bunlara başlıklar halinde değinelim:

Çocuklar İçin Ebeveyn Kontrolü

Çocuklar cep telefonu kullanmaya başladıklarından itibaren internette büyük miktarda bilgiye maruz kalacaklardır. Bu nedenle ebeveynlerin çocuklarının güvenliğini sağlamak için tetikte olmaları gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının konumunu bilmek, güvenli alanlarda olduklarından emin olmak için profesyonel telefon takip programı kullanmak isteyebilirler.

Kayıp veya Çalıntı Telefon Bulma

Telefonunuzu bir yerde unuttuysanız veya oyun oynamak için dışarı çıktığınızda telefonunuz çalındığında, telefonunuzun belirli konumunu bulmak için cep telefonu izleme yazılımını kullanabilirsiniz. Bu da telefonunuzu mümkün olan en kısa sürede bulmanıza yardımcı olabilir.

Acil Durum İçin

Acil bir durumda birinin tam yerini bilmeniz gerekebilir. Bu sebeple numaradan konum bulmanızı sağlayan araçlardan faydalanabilirsiniz.

Ailenizle İrtibatta Kalmak İçin

Seyahat ederken, konumunuzu arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilir, nerede olduğunuzu ve bulunduğunuzu bilmelerini sağlayabilirsiniz. Farklı bir yerde bir arkadaşınızla buluştuğunuzda, konumunuzu istediğiniz zaman arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Çalışanlarınızın Etkinliğini Takip Edin

Çalışanlarınızın mesai saatleri içinde dışarıda takıldığından şüpheleniyorsanız, nerede olduklarını ve mesai saatleri içinde işe odaklanıp odaklanmadıklarını görmek adına telefon takip programı ile konumlarını takip edebilirsiniz.

Konum Bilgisi

Birinin telefonu için belirli bir alana kadar uzaklaşmasına izin verirseniz ve o alandan ayrıldığında size bilgi verilir. Bu şekilde diğer kişinin güvenli bir alanda kaldığından da emin olabilirsiniz.

Telefon Numarasıyla Birinin Konumu Nasıl Bulunur?

Birinin telefonunun yerini öğrenmek istemenizin nedeni her ne olursa olsun, bunu yapmak için doğru yöntemi bulmak önemlidir. Aşağıda fark edilmeden birinin telefonunun konumunu bulmanın yollarından bahsedeceğiz.

SpyX

Cep telefonu numarasına göre birinin konumunu bulmayı düşünüyorsanız, SpyX telefon konum izleyici için en iyi seçimlerden birisidir. Bu araç, kullanıcı dostu arayüzü, güçlü izleme özellikleri, gizli modu, kolay kullanımı gibi özellikleriyle üst sıralarda yer almaktadır. SpyX’i, birinin konumunu uzaktan takip etmek, başkalarının gönderdiği ve aldığı mesajları gizlice görüntülemek için kullanabilirsiniz. SpyX tamamen gizli ve tespit edilemez bir yazılımdır. Takip etmek istediğiniz kişi, telefonunu gözetlediğinizi fark etmeyecektir.

SpyX, telefon numarasına göre bir konumu bilmeden bulmak için oldukça başarılı bir telefon takip aracıdır. SpyX ile teknik problemler veya başkaları tarafından yakalanma konusunda asla endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü tüm süreç gayet basit, gizli, uzaktan ve fark edilmeden gerçekleşmektedir. SpyX ile birinin konumunu izlemek için aşağıdaki özelliklerden faydalanabilirsiniz:

 1. SpyX kontrol panelinize giriş yaparak hedef telefonun tüm verilerini net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
 2. SpyX 7/24 müşteri hizmeti sunmaktadır.
 3. Hedef telefona uygulama yüklemenize gerek yoktur.
 4. Jailbreak veya root yapmanız gerekmiyor
 5. SpyX ile hedef telefonu gizli modda takip edebilirsiniz.

MinSpy

Minspy ile bir kişinin GPS konumunu takip edebilir, güncel konum bilgilerini online gösterge tablonuzdan uzaktan alabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu uygulama, gizli modda çalışmaktadır. Kişinin haberi olmadan istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Minspy’i hem Android hem de iOS cihazlarını takip etmek için kullanabilirsiniz. Özel bir mobil GPS konum takipçisi olan bu uygulamayı gizliliğinizi tehlikeye atmadan kullanabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi saklamayan Minspy, bunlarına reklam adına başkalarına satmaz. Birçok diğer araçta her zaman geçerli olmadığı için uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Google Haritalar’ı Kullanın

Google tarafından sağlanan yerleşik bir araç olan Google Haritalar’ı kullanmak için hedef cihaza ek yazılım yüklemenize gerek yoktur. Google Haritalar’ı kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey, hedef cihazın konumunu telefonunuzla paylaşmaktır. Ardından onların konumunu takip edebilirsiniz.

Bir Android cihazının konumunu takip etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

● Hedef cihaza bağlı Google Hesabına giriş yapın.
● Tüm bağlı cihazlara erişmek için ekranın altına doğru kaydırın.
● Takip etmek istediğiniz cihazı seçin.
● Hedef cihazın konumunu harita üzerinde görüntüleyin.

Varsayılan Telefon Bulucu Uygulamasını Kullanın

Ücretsiz olarak telefon numarasına göre konum bulmak kolay değildir. Birinin konumunu takip etmek için yerleşik telefon bulucu uygulamasından faydalanabilirsiniz. Örneğin Android için Cihazımı Bul‘u, iCloud ayarını kullanarak ise iPhone için Cihazımı Bul‘u deneyebilirsiniz.

Varsayılan telefon bulma uygulaması ile konum takibi yapmak için adımları izleyin.

Android için:

 • Güvenlik>aygıt yöneticisi>android aygıt yöneticisine gidin.
 • Numara konumu ögesine tıklayın.
 • Android cihazı ara ve Gmail kimliğinden giriş yapın.
 • “Cihazımı Bul” fonksiyonuna tıkla ve cep telefonu modelini seçin.

iPhone için:

 • http://appleid.apple.com adresine gidin ve Telefonumu Bul işlevine tıklayın.
 • Konum Servisleri‘ni açın ve telefonu takip edin.
 • iCloud sertifikasını girin.

WhitePages ile Arama Yapın

Telefon numarasına göre konum bulmak için Whitepages’ı da deneyebilirsiniz. Whitepages’i mevcut adreslerini aramak için kullanabilirsiniz, ancak birinin konumunu gerçek zamanlı olarak izleme şansınız bulunmuyor.

Kullanımı çok basit olan Whitepages’ta öncelikle birinin numarasını girmeniz gerekiyor. Ardından kişinin ev adresini görüntüleyebilirsiniz. Bu yöntem evrensel olmadığı için yalnızca ABD’de kullanılabilir.

Arayan Kimlik Adı (CNAM)

Arayan Kimlik Adı, telefon numarasına göre bir konum bulmak için başka bir yöntemdir. Arayanın konumunun yanı sıra, sahibinin adını, şehri ve eyaleti de gösterir. Ancak CNAM’ın aşağıdaki gibi dezavantajları da vardır:

 • CNAM ücretsiz değildir.
 • Birisi arayanın telefon numarasını ve adını gizlemek için CNAM engelleyiciyi kullanabilir.
 • Robot tarafından işletilen aramalar hakkında ayrıntı yok.

IMEI Takibini Kullanın

Her telefonun benzersiz IMEI numarası vardır. Bu nedenle birinin konumunu telefon numarasına göre bulmak için IMEI izleme yöntemini kullanabilirsiniz.

Buradaki işlem ise oldukça basittir. Telefonun IMEI numarasını bir IMEI izleyiciye girmeniz veya yardım için servis sağlayıcınızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Örneğin kayıp bir telefonun yerini IMEI numarası ile öğrenmek için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
iPhone Elma Logosu Gelip Gidiyor, Nasıl Düzeltilir?