Opera Video İndirme Eklentisi | En İyi 8 Seçenek

Opera, oldukça hızlı ve de güvenli bir internet tarayıcısıdır. Norveçli yazılım firması Opera Software tarafından geliştirilen Opera’nın kullanımı ücretsizdir. Windows, Linux ve Mac sistemleri ile uyumlu olan tarayıcı, Android ve iOS için Opera Mobile ve Opera Browser’a sahiptir. Birçok özelliğinin yanında Opera video indiricisi, tarayıcının cezbedici özelliklerinden birisidir. Bu özelliği kullanarak Opera üzerinden kolayca video indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, söz konusu eklentiyi tarayıcının uzantısına dahil etmektir. Bu sayede videoları istediğiniz zaman, istediğiniz yerde izlemek için indirebilirsiniz.

Opera Video İndirme Eklentileri

FlashGet Video Downloaders

Opera video indirme eklentileri arasında FlashGet Video Downloaders, listemizin başında yer almaktadır. Flash Video Downloader, video veya herhangi bir multimedya olsun, bunları indirebilmenizi sağlar. Kullanıcılar, indirdikleri medyayı yönetebilecekleri yerleşik bir indirme yöneticisine sahiptir. Bunu yüklemek için eklentiyi yüklemeye ihtiyacınız olacak.

FlashGet Video Downloaders eklentisinin özellikleri:

 • Antivirüsü otomatik olarak etkinleştirir
 • Sistem kaynaklarını optimize etmenizi sağlar
 • Dosya indirme hızında ve kararlılığında artış sağlar

Opera: SaveFrom.net Helper

Savefrom.net, Opera’dan video indirmek için faydalanabileceğiniz bir başka araçtır. Bu eklenti, özellikle Opera tarayıcısı için tasarlanmıştır. Yapmanız gereken şey, eklentiyi indirmek ve ardından Opera tarayıcınıza eklemektir. Uzantıyı ekledikten sonra artık videoları ve resimleri indirebilirsiniz.

iOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerini destekleyen eklentinin temel özellikleri şunlardır:

 • Tüm medya dosyalarını destekler
 • Hızlı ve güvenli video indirme
 • Popüler web siteleriyle uyumlu
 • Devre dışı bırakılması kolay

Opera: iTube Video Downloader

iTube Video Downloader, YouTube’dan diğer video akış web sitelerine kadar HD videolar indirme konusunda ünlüdür. Video indirmenin yanı sıra videoları yüksek hızda ve kalitede kaydetme özelliğine sahiptir.

Eklentinin temel özellikleri şunlardır:

 • 3 kat daha hızlı video indirme
 • 10.000’den fazla video paylaşım sitesi destekler
 • Videoyu sese dönüştürebilir (YouTube’dan mp3’e)

Easy Youtube Video Downloader

Listemizdeki bir diğer popüler Opera YouTube videı indiricisi ise Easy YouTube Video Downloader’dır. Bu araç doğrudan bir video paylaşım sitesine bağlanmanızı sağlar. Oradan da seçtğiniz videoyu indirebilirsiniz. Mevcut video kalitesi seçeneklerinden 480p, 720p veya 1080p’yi seçtikten sonra videonuzu indirmek için yeşil düğmeye tıklayın.

Eklentinin temel özellikleri şunlardır:

 • Sınırsız sayıda video indirme
 • Platformlar arası web sitesi uygulaması
 • Kolay ve basit kullanıcı arayüzü

Windows işletim sistemi ile uyumlu olan bu eklentiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Any Media Downloader

Any Media Downloader, Opera’dan video indirmenizi sağlayan bir başka harika eklentidir. Kullanıcılar YouTube, Vimeo, Dailymotion, VKontakte ve benzeri platformlardan kolayca video indirebilirler.

Bu eklenti, en basit ve kullanımı kolay araçlardan biridir. Tıpkı diğer Opera video indiricileri gibi Any Media Downloader’ın da tarayıcının uzantısına eklenmesi gerekir. Hangi video akış web sitesinde geziniyor olursanız olun, araç oynatıcının hemen üzerinde küçük bir pencere görürsünüz. Buradan indirme seçeneğine tıklayarak videonuzu indirebilirsiniz.

Video Downloader Multiformat

Video Downloader Multiformat, Opera kullanıcıları için bir başka üst düzey video indirici eklentisidir. Hemen hemen tüm web siteleri Video Downloader Multiformat tarafından desteklenmektedir.

Eklentinin belli başlı özellikleri şunlardır:

 • Otomatik algılama özelliği sayesinde videoları kolayca indirebilmeniz için format bağlantısı otomatik olarak oluşturulur
 • Mevcut tüm video formatlarını destekler
 • Neredeyse tüm web sitelerini desteklemektedir

Skyload

Skyload, video indirmek için kullanılan popüler bir web uzantısıdır. Birçok özelliğe sahip Opera video indiricisi olan bu aracı kullanarak, hemen hemen her sosyal ağ platformundan multimedya dosyalarını indirebilirsiniz. Bununla birlikte, tüm indirilen medyayı düzenlemek için bir indirme yöneticisine sahiptir. Herhangi bir video paylaşım sitesinden video indirmek isteyen Opera kullanıcıları için bu en iyi seçenektir.

YouTube Video and Audio Downloader

En iyi Opera video indirme eklentileri listemizin sonuna geldik ancak son bir tane kaldı. YouTube Video and Audio Downloader, Opera kullanıcıları tarafından en sık kullanılan video indirme araçlarından biridir. Eklenti, web sitesi üzerinden yerel depolama alanına video indirmenizi sağlar. YouTube veya Vimeo’da bir video izlerken videoyu indirmek için uzantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından video formatlarını seçmek için bir panel açılaca ve video indirilebilir olacaktır.