Pinterest Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Facebook, Instagram ve Twitter gibi mesajlaşma özelliğinin diğer insanlarla etkileşime girmesine izin veren çok sayıda sosyal ağ sitesi var. Ancak Pinterest’te Facebook ve Instagram’da olduğu gibi sohbet etmek pek de kolay değil. Özellikle Pinterest’te yeniyseniz, bunu kullanmakta zorlanabilirsiniz.

Pinterest’te mesajları gizleyebilirsiniz ancak kalıcı olarak silme seçeneği yoktur. Mesajlarınız Pinterest’in sunucusunda saklanır ve kalıcı olarak silinemez. Fakat yine de mesaj silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu makale ile Pinterest’te bir mesajı silmeyi ve gizlemeyi öğreneceksiniz.

Pinterest Mesaj Özelliği Nedir?

Pinterest mesajları, Pinterest kullanıcılarının platform içerisinde birbirlerine özel mesajlar göndermelerini sağlayan bir özelliktir. Pinterest mesajları ile diğer Pinterest kullanıcılarına pin, panolar ve profiller gönderebilir, grup görüşmeleri yapabilir ve hatta diğer kullanıcılarla görüntülü sohbet yapabilirsiniz.

Pinterest mesajlarını kullanmak için bir Pinterest hesabınızın olması gerekir. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Mesaj” simgesine tıklayıp ardından sohbet etmek istediğiniz kullanıcıyı seçerek bir konuşma başlatabilirsiniz. Ayrıca ekranınızın sağ üst köşesindeki “+” simgesine tıklayıp dahil etmek istediğiniz kullanıcıları seçerek grup görüşmeleri oluşturabilirsiniz.

Pinterest Mesajları, diğer Pinterest kullanıcılarıyla bağlantı kurmanın ve fikirleri, ipuçlarını ve ilhamı paylaşmanın harika bir yolu olabilir. Ancak Pinterest Mesajlarını sorumlu bir şekilde kullanmayı, diğer kullanıcıların gizliliğine ve sınırlarına saygı duymayı unutmamalısınız.

Pinterest Mesaj Silme Adımları

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Pinterest’teki mesajları kalıcı olarak silmenin bir yolu yoktur. Pinterest, platformdan tüm silme seçeneklerini kaldırdı. Artık mesaj konuşmalarını yalnızca gelen kutusundan gizleyebilirsiniz ancak tamamen silemezsiniz.

Pinterest Mesajları Bilgisayardan Nasıl Silinir?

Pinterest’teki mesajları bilgisayarınız üzerinden silmek için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz:

 • Hesabınıza giriş yapıp ardından gelen kutunuza gidin.
 • Şimdi farenizi silmek istediğiniz mesajın üzerine getirin, sağda küçük bir “X” göreceksiniz.
 • Bu X’e tıkladığınızda mesajınız silinecektir.

Android Telefonlarda ve iPhone’da Pinterest Mesajları Nasıl Silinir?

 • Pinterest uygulamasını açın.
 • Mesaj bölümüne gidin.
 • Silmek istediğiniz mesajın üzerinde 3 saniye boyunca basılı tutun.
 • Sil’in üzerine dokunun. Bu işlemin ardından mesaj kaldırılacaktır.

İletilerin yalnızca gelen kutunuzdan silindiğini unutmayın. Sohbet ettiğiniz kişinin gelen kutusunda mesajlarınız hala duruyor olacak.

Pinterest Mesaj Gizleme Adımları

Pinterest, insanlarla etkileşim kurabileceğiniz en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Ancak hepimiz insanız; bazen yanlış kişiye mesaj gönderebiliriz.

Instagram gibi diğer platformlarda, mesaj göndermeyi iptal etme seçenekleri vardır. Bu özellik sayesinde karşı taraftaki kişi, gönderdiğiniz mesajı göremez. Ancak Pinterest’te gönderilen mesajı geri alma seçeneği yoktur. Bunun yerine mesajı gizleyebilirsiniz.

Pinterest’te mesaj gizleme işlemi için takip etmeniz gereken adımlar şunlar:

 • Pinterest uygulamasını açın.
 • Ekranın alt kısmında bulunan Mesajlar simgesine dokunun.
 • Mesaj bölümüne girmek için Mesajlar yazılı kısma dokunun.
 • Gizlemek istediğiniz mesajın üzerine dokunun.
 • Sohbet ekranının sağ üst tarafında görünen üç nokta simgesine dokunun.
 • Şimdi üç farklı seçenek göreceksiniz. Bunlardan Sohbeti gizle‘ye dokunun.

Pinterest’te Mesaj Geri Alınabilir mi?

Bazen Pinterest’i açtığınızda, yanlış bir kişiyle bir “meme” paylaşabilir veya yanlışlıkla birine bir mesaj gönderirsiniz. Bunun dışında özel fotoğrafları veya videoları istemeden birine gönderebilirsiniz. Hepimiz bu sorunla karşılaşmışızdır.

Instagram’da bir kişi okumadan önce mesajı geri almak oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, mesajı birkaç saniye boyunca basılı tutmak ve geri al seçeneği altta görünecektir. Bu kadar! Kişi, mesajı gönderdiğiniz sırada platformda aktif değilse, silinen mesajı alamaz.

Ancak Pinterest’te doğrudan bir mesaj geri alma düğmesi yoktur. Pinterest hesabına gönderilen bir mesajı geri alamazsınız. İyi haber şu ki bu mesajı kişiden gizleyebilir, sohbeti bildirebilir veya bu kullanıcıyı engelleyebilirsiniz.

Bunlar, göndermeyi düşünmediğiniz bir mesajı kişinin okumasını engellemek için yapabileceğiniz üç şeydi. Hiçbir şey işe yaramazsa, Pinterest destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntem, konunun ciddi olduğu ve güvenlik nedenleriyle sohbetlerin silinmesi gerektiği durumlarda önerilir. Pinterest, sohbetleri silmenize yardımcı olabilir.

Pinterest’te Bireysel Bir Mesajı Silmenin Bir Yolu Var mı?

Yukarıdaki adımlar, Pinterest’ten bir mesaj dizisini (size gönderilen tüm mesajları içeren) silmek istediğinizde çalışır.

Peki sadece bir mesajı silmek istiyorsanız, tüm diziyi silmek zorunda kalmadan bir mesajı silmek için bir yol var mı? Buna cevabımız maalesef hayır. Her ne sebep olursa olsun, Pinterest bu işlevselliği bir süre önce kaldırmaya karar verdi.

Bu karar birçok insanı şaşırttı. Sonuçta Pinterest, pinler ve grup panoları dışında topluluk etkileşimi çok fazla almayan bir site değil. Mesajlaşma sistemi çok sık kullanılmaz ve çok fazla topluluk etkileşimi yoktur.

Pinterest’in onları kaldırmak yerine özellik eklemek isteyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Yine de bu sonuca katlanmak zorundayız. Bireysel mesajları silmenin bir yolu yok, sadece tüm mesaj dizilerini silebilirsiniz.

Pinterest Paylaşımları Bir Kişiden Nasıl Gizlenir?

Pinterest paylaşımlarınızı bir kişiden gizlemek için iki yöntem bulunmaktadır. Birincisi ilgili kişiyi engellemektir. Hiçbir Pinterest kullanıcısı, onları engellediğinize veya engellemeyi kaldırdığınıza dair bir bildirim almazlar. Bununla birlikte sizi takip etmeye veya paylaşımlarınızla etkileşim kurmaya çalıştıklarında bir uyarı alırlar.

Android telefonlarda ve iPhone’da bir Pinterest kullanıcısını engelleme adımları aynıdır.

 • Engellemek istediğiniz kişinin profilini açın.
 • Takip Ediliyor“un sağındaki Engelle‘ye dokunun.
 • Onaylamak için tekrar Engelle’ye dokunun.

Kişinin engelini kaldırmak için profiline gidip Engeli Kaldır‘ı seçmeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte ilgili kişiyi Pinterest’e şikayet etmek de bir çözüm olabilir. Pinterest’te bir kişiyi nasıl şikayet edebileceğinize dair detayları şuradaki makaleden öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest’te başka birinin bana gönderdiği bir mesajı silebilir miyim?

Hayır, Pinterest’te başka birinin size gönderdiği bir mesajı silemezsiniz. Ancak konuşma penceresinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıkladıktan sonra açılır menüden “Sohbeti Sil” seçeneğini seçerek tüm görüşme dizisini silebilirsiniz.

Pinterest’te bir mesajı silmek, onu diğer kişinin hesabından da siler mi?

Hayır, Pinterest’te bir mesajı silmek onu yalnızca kendi hesabınızdan kaldırır. Mesaj, hesabındaki diğer kişiye görünmeye devam edecektir.

Pinterest’te sildiğim bir mesajı kurtarabilir miyim?

Hayır, Pinterest’te bir mesajı sildiğinizde geri alamazsınız. Bunu yapmadan önce bir mesajı silmek istediğinizden emin olmalısınız.