Redmi Note 9 Güncelleme Sonrası Açılmıyor, Nasıl Düzeltilir?

Xiaomi Redmi Note 9 cihazınızı güncellediniz ve sonrasında açılmıyor mu? Bunun pek çok sebebi olabilir fakat telaş etmeyin. Aşağıda bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi de bulacaksınız.

Xiaomi Redmi Note 9 Telefonum Neden Açılmıyor?

Xiaomi Redmi Note 9’un açılmamasının temel nedeni yazılım veya pille ilgili sorunlar olabilir. Durum ne olursa olsun, bu durumun oldukça can sıkıcı olduğunun farkındayız. Ancak cihazınızın açılmasını engelleyebilecek başka sorunlar da olabilir. Şimdi bunlardan bazılarına bir bakalım.

Yazılım Eski Olabilir

Telefonunuzda yüklü olan eski bir yazılım, sürücülerin güncellenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Sonuç olarak sistemin bir parçası çöktüğünde tüm sistemin çökeceği karşılıklı bağımlılıklar olacaktır. Bu durumda sürücüyü güncellemek ve tekrar yüklemek gerekmektedir. Bu, cihazınızdaki birçok sorunu çözerek cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

Donanımla İlgili Sorunlar

Batarya gibi donanımlar, sızıntı veya diğer fiziksel hasarlar gibi onarılamayacak kadar zarar görmüş olabilir. Bu da Xiaomi Redmi Note 9’un çok fazla şarj etmenin veya düşüp hasar almış olmasının bir sonucu olabilir. Bu durumda, onarmak için donanımı değiştirmeniz gerekecektir. Piliniz hasar görmüşse bir pil değişikliği yapmanız gerekmektedir. Pil değiştirildikten sonra Redmi Note 9 cihazını güvenle yeniden başlatabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Redmi Note 9 Güncelleme Sonrası Açılmaması Sorunu Nasıl Düzeltilir?

XIAOMI REDMI NOTE 9’un şarj edilip edilmediğini kontrol edin

XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızın arızalandığına dair daha önce herhangi bir belirti fark etmediyseniz, sorun pilin şarj olmaması kadar basit olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını deneyin.

Her şeyden önce bazı belirgin noktaları kontrol etmelisiniz. XIAOMI REDMI NOTE 9’u şarj etmiş miydiniz? Şarj cihazı elektrik prizinden kısmen ayrılmış mı? Ve elektrik prizi açık mı?

Şarj kablosunun USB bağlantı noktasını veya XIAOMI REDMI NOTE 9’un şarj bağlantı noktasını tıkayan toz, kir veya diğer yabancı maddelerin olmadığından emin olun. Bağlantıların hassas olduğunu unutmayın. Bağlantı noktalarındaki kiri temizlemenin en iyi yolu bir kutu basınçlı hava kullanmak olabilir.

USB şarj kabloları bir anda arızalanmaları ile ünlüdür. Kablonuzun bütünlüğünü başka bir cihazla kullanarak ve çalışıp çalışmadığına bakarak kontrol edebilirsiniz.

Telefonunuzu güç döngüsüne alın

Hepimiz donmuş bir telefonla karşılaşmışızdır. Ekran yanıt vermiyor ve hiçbir düğme çalışmıyor. Ancak XIAOMI REDMI NOTE 9’un kapalıyken de donmasının mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınız açılmıyorsa, bir çözüm güç döngüsü gerçekleştirmektir. XIAOMI REDMI NOTE 9’un güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Düğmeyi 10 ila 30 saniye boyunca basılı tutmanız gerekebilir.

Pilini kontrol edin

XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınız açılmıyor veya şarj olmuyorsa, ancak şarj ekipmanınızın çalıştığından eminseniz ve bir güç döngüsü sorunlarınızı çözmediyse, dikkatinizi XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızın piline çevirmenin zamanı gelmiştir. XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızın açılmamasının nedeni bu olabilir.

Çoğu telefon ve tablet pili birkaç yıl kullanıldıktan sonra hızlı bir şekilde kalite kaybetmeye başlar. Sonunda da güçleri tamamen tükenir. Diğer hasar türleri de pili onarılamaz şekilde etkileyebilir. Sıvılar, sert yüzeylere düşmeler ve aşırı sıcaklıklar bir pili kullanılamaz hale getirebilir.

Pilin güç alıp almadığını kontrol edin. XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazını şarj cihazına taktıktan sonra ekranda pil simgesinin görünüp görünmediğini görmek için bir dakika bekleyin.

Eğer görünürse pilde sorun yoktur ve sonraki adımlarla devam edebilirsiniz. Alternatif olarak, küçük bir kırmızı (veya diğer renkli) ışığın yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Eğer öyleyse, bu pilinizin açılmak veya ekranda herhangi bir içerik görüntülemek için yeterli güce sahip olmadığı anlamına gelir.

Ekranı kontrol edin

Telefonunuzdaki çatlak bir ekran, güç yokmuş izlenimi verebilir.

Neyse ki ekranın suçlu olup olmadığını anlamak kolaydır. XIAOMI REDMI NOTE 9’un tamamen açıldığından emin olmak için güç düğmesine 30 saniye boyunca basılı tutun. Sonrasında önyükleme işleminin tamamlanması için en az iki dakika bekleyin.

Şimdi başka bir telefondan kendinizi arayın. XIAOMI REDMI NOTE 9 bip sesi çıkarıyorsa, sorun ekranınızdadır. Bazen ekranı kendiniz değiştirebileceğinizi ancak bunun garantiyi geçersiz kılacağını unutmayın.

Telefonu açmak için bir bilgisayar kullanın

XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızı hala açamıyorsanız, bilgisayarınızda açmaya zorlayabilirsiniz. Google, izleyebileceğiniz biraz karmaşık bir dizi adım sunar. Biz bunları aşağıda basitleştirdik:

 • XIAOMI REDMI NOTE 9’u bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın.
 • 15 dakika boyunca şarj olmasına izin verin.
 • Kabloyu XIAOMI REDMI NOTE 9’dan çıkarın (bilgisayardan değil).
 • Kabloyu çıkardıktan sonra 10 saniye içinde yeniden bağlayın.
 • XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazını 30 dakika daha şarj edin.
 • Güç düğmesini beş saniye basılı tutun.
 • Ekrandaki Sıfırla yazılı seçeneğe dokunun.
 • Sıfırla görünmezse güç düğmesini 30 saniye daha basılı tutun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefonunuzu bir bilgisayara bağlamak sorununuzu çözmediyse, “Fabrika Ayarlarına Sıfırlama” yapmak işe yarayabilir. Bu tekniğe geçmeden önce XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızı kurtarma modunda yeniden başlatmanızı ve ardından bir “Fabrika Ayarlarına Sıfırlama” gerçekleştirmenizi gerektirir. Bu yöntemin XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızdaki tüm verileri sileceğini unutmayın, bu nedenle bunu yalnızca verilerinizi kaybetme riskini göze alıyorsanız bu işlemi yapın.

XIAOMI REDMI NOTE 9’un fabrika ayarlarına sıfırlama ile hiç açılmamasını nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Adım 1: XIAOMI REDMI NOTE 9 telefonunuzu kapattıktan sonra kurtarma moduna girin.
  Bunu yapmak için “Sesi Kısma + Güç” düğmelerine aynı anda basmanız gerekir. XIAOMI REDMI NOTE 9 logosu görünene ve XIAOMI REDMI NOTE 9 yeniden başlayana kadar bu düğmeleri basılı tutun.
 • Adım 2: Şimdi, XIAOMI REDMI NOTE 9 cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.
  Fabrika Ayarlarına Sıfırla” veya “Verileri Sil” seçeneği görünene kadar yukarı kaydırmak için “Sesi Kısma” düğmesini kullanın. Seçmek için “Güç” düğmesine basın. İşiniz bittikten sonra şimdi “Sistemi Sıfırla“yı seçmek için “Güç Düğmesi“ni kullanın.

Cihazınız kullanılmaz durumda

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, XIAOMI REDMI NOTE 9’unuzun geri açılmayacağı gerçeğiyle yüzleşme zamanı olabilir. Bu durumda ise yeni bir telefon almanız gerekebilir. Bazı telefonlar özellikle kirli veya zorlu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Eğer sık sık takılan bağlantı noktalarıyla karşılaşıyorsanız, bu cihazlardan biri en iyi çözüm olabilir.