Snapchat Arkadaş Ekleme Sınırı Nedir?

Snapchat’te günlük olarak ekleyebileceğiniz kişi sayısı 150 ila 200 arasındadır. Snapchat’te toplamda 6000 arkadaş sınırına ulaştığınızda artık başka kişileri ekleyemezsiniz ve arkadaşlık isteklerini kabul edemezsiniz.

Hikayelerle ilgili olarak eğer Hikaye gizliliğinizi Herkes olarak ayarladıysanız, arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar da hikayelerinizi görebilir. Ancak Hikaye gizliliği Benim Arkadaşlarım olarak ayarlandıysa, sadece arkadaş listende bulunan kişiler Snapchat’teki hikayelerinizi görebilir.

Birisinin Snapchat hesabındaki arkadaş sayısını öğrenmek için takip edebileceğiniz adımlar da vardır.

Snapchat Arkadaş Ekleme Sınırı Nedir?

Snapchat’te sahip olabileceğiniz arkadaş sayısı için bir sınırlama bulunur ve bu sınır 6000 olarak belirlenmiştir. Bu da Snapchat hesabınıza en fazla 6000 arkadaş ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Snapchat’in bu konuyla ilgili yaptığı paylaşım şu şekilde:

Snapchat’teki maksimum arkadaş sınırıyla ilgili olarak bilmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Snapchat şu anda arkadaş listende en fazla 6000 arkadaşa sahip olmanıza izin verir.
  • Yeni arkadaşlar eklemek için günlük sınırlama 150 ila 200 arasındadır.
  • 6000 arkadaşlık maksimum sınırına ulaşırsanız, başka arkadaş ekleyemez veya arkadaşlık isteklerini kabul edemezsiniz.
  • Hikaye gizliliğiniz “Herkes” olarak ayarlandığında, arkadaş listende olmayan kullanıcılar hikayelerinizi görebilir.
  • Hikaye gizliliğiniz “Benim Arkadaşlarım” olarak ayarlandığında, sadece arkadaş listendeki kişiler hikayelerinizi görebilir.

⚠️ Not: Snapchat gelecekte maksimum arkadaş sınırını değiştirebilir, bu yüzden güncellemeleri sık sık kontrol etmelisiniz.

Snapchat’te 6000 arkadaşa ulaştıktan sonra diğer kullanıcılar Snapchat’te sizi ekleyebilir, çünkü Snapchat profilinize ekleyebilecek kişi sayısında bir sınırlama yoktur. Ancak onları profilinize geri ekleyemezsiniz.

6000 arkadaşa ulaştıktan sonra Snapchat size bu konuda bir bildirim gönderecek ve Snapchat’te artık başka kişileri ekleyemeyeceğinizi bildirecektir. Aşağıda şablon, Snapchat’te arkadaş ekleme limiti hakkında bilgilere ve olası bazı hatalara hızlı bir bakış atmanızı sağlayacaktır:

Arkadaş SınırıTanım
6000Snapchat’te sahip olabileceğiniz maksimum arkadaş sayısı
150 ila 200Yeni arkadaşlar eklemek için günlük limit
Daha fazla arkadaş eklenemezArkadaş sınırına ulaştıysanız, daha fazla arkadaş ekleyemezsiniz.
“Çok fazla arkadaş” hata mesajıBazı kullanıcılar, arkadaş sınırına yakın olmasalar bile bu hatayı alabilirler.

Snapchat’te En Fazla Kaç Arkadaşınız Olabilir?

Snapchat’te arkadaş eklemek, günde kaç kişi ekleyebileceğiniz konusunda belirlenen bir sınırlama olduğunu bilinceye muallakta kalabilir.

Snapchat’in günlük limiti hemen hemen tüm Snapchat kullanıcıları tarafından bilinmese de, Snapchat’in günlük sınırlaması 150 ila 200 arasındadır. Bu nedenle bir günde sadece 150 ila 200 kişiyi ekleyebilirsiniz. Ancak kesin rakamlar konusunda kimse emin değildir.

Bazı Snapchat kullanıcıları, günlük sınırlamayı veya arkadaşlık sınırını gözetmeksizin profilinize mümkün olduğunca çok kişi eklemeye çalışırlar. Bu nedenle rastgele kişileri Snapchat’e eklemeyi önlemek amacıyla, günlük olarak 150-200 kişi eklemek sınırlaması getirilmiştir.

Snapchat’e 6000 Arkadaş Ekledikten Sonra Ne Olur?

Snapchat’te maksimum arkadaş sayısı 6000’dir. Bu nedenle kullanıcılar, genellikle Snapchat’te 6000 arkadaş sınırına ulaşmanın ne olacağını merak ederler.

Ancak 6000 sınırlarına ulaşmış olsanız bile diğer kullanıcılar hala Snapchat profilinizi ekleyebilir. Ancak artık isteklerini kabul edemezsiniz.

Daha fazla arkadaş eklemek isterseniz, 6000 sınırlarını aştıktan sonra bunu yapamayacaksınız. Bu sebeple ikinci bir hesap açmayı deneyebilirsiniz.

Arkadaş Listenizde Olmayan Birisi Sizi Takip Edebilir mi?

Eğer Snapchat gizlilik ayarınız Herkes olarak ayarlanmışsa, Snapchat’te olmasalar bile herhangi biri hikayelerinizi takip edebilir ve görebilir. Ancak gizlilik ayarınız Benim Arkadaşlarım olarak ayarlanmışsa, sadece Snapchat arkadaş listesinde olan kullanıcılar sizin hikayelerinizi takip edebilir ve görebilir.

Snapchat, hesap sahibinin kitleyi belirlemesine izin verir. Hikayelerinizi sadece arkadaşlarınıza özgü tutmak isterseniz, Gizlilik ayarınızı Benim Arkadaşlarım olarak ayarlayabilirsiniz. Bu durumda birisi hikayelerinizi görmek ve sizi takip etmek istediğinde, öncelikle sizi Snapchat’te eklemeleri gerekir. Siz kullanıcının arkadaşlık isteğini kabul ettikten sonra iki taraf arkadaş olabilir ve kişi Snapchat hikayelerinizi görme yetkisine sahip olur.

Ancak arkadaşlık isteğini kabul etmezseniz, o kişi arkadaş listinize eklenmeyeceği istek gönderen kişi hikayelerinizi göremez. Arkadaşlık isteğini kabul etmedikçe, hikayelerinizi görme yetkisi olmayacaktır.

Snapchat’te Arkadaş Sayısı Nasıl Görülür?

Snapchat, kullanıcıların hesaplarında sahip oldukları arkadaş sayısını görüntülemelerine izin vermiyor.

Eğer çok sayıda arkadaşınız varsa ve Snapchat’te sınıra ulaşmaktan korkuyorsanız bu sorun yaratabilir. Yine de tüm arkadaşlarınızı gösteren ancak arkadaş sayısını göstermeyen arkadaş listesini görüntüleyebilirsiniz.

Snapchat’te arkadaş listenizi görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Sol üst köşedeki Bitmoji‘nize dokunun.
  • Menüden “Arkadaşlarım” seçeneğini seçin.
  • Snapchat’teki arkadaşlarınızı görüntülemek için arkadaş listenizde ilerleyin.

Bu arkadaş listesi aracılığıyla, listedeki arkadaşlarınızın sayısı hakkında kabaca bir fikir veya tahmin edinebilirsiniz.