Snapchat Bitmoji Oluşturma | 3 Farklı Yöntem

Snapchat, son zamanlarda kullanıcılar yeni bir özellik sunuyor; birkaç selfie çekerek aynı görünüme sahip bir Bitmoji oluşturabilirsiniz. Bu makale ile Snapchat’te selfie ile Bitmoji nasıl oluşturulur, bunu öğreneceksiniz. Snapchat’te Bitmoji avatarınızı ilk oluşturduğunuzda uygulama karşınıza sonuçlar getirecek. Buradan saç rengi ve stil gibi farklı avatar özelliklerini fotoğrafınıza benzeyecek şekilde tanımlamış olacaksınız.

Bitmoji Nedir?

Bitmoji, insanların kendilerinin küçük çizgi film versiyonlarını oluşturdukları ve ardından çeşitli sosyal medya hesaplarında kullandıkları bir sosyal medya platformları için bir ek uygulamasıdır. Bitmoji’yi kendinize ait bir avatar olarak düşünebilirsiniz. Bu avatarı kullanarak çeşitli çizgi romanlar, GIF’ler, ifadeler ve tepkiler oluşturursunuz. Sonra bir sohbet veya e-posta yoluyla biriyle iletişim kurarken Bitmojinizi kendinizi ifade etmek için kullanabilirsiniz.

Bitmoji, genel emojilerden sıkılan ve daha ilginç bir şeyler arayan kullanıcılar arasında popüler hale geldi. Snapchat, ara sıra istediğiniz gibi geçiş yapabileceğiniz özel seçenekler sunan güncellemeler ve temalar sunar. Uygulamanın çekiciliğinin bir parçası, kullanıcıları basit odak noktasına yoğunlaştırmasıdır. Bitmoji’nin çok az eklentisi bulunur. Bu da başlangıç ​​seviyesi kullanıcılar için oldukça idealdir.

Bitmoji Nerede Kullanılır?

Her ne kadar bu özelliğin oluşturucusu Snapchat olsa da Bitmoji’yi çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, Bitmoji’yi Facebook, Gboard, iMessage gibi platformlarda kullanılabilirler. Hatta Slack gibi iş odaklı uygulamalarda bile kullanılabilirsiniz. Bitmoji ayrıca Chrome dostudur ve Gmail ile uyumlu şekilde çalışır. Aynı zamanda Bitmoji için oyunlar gibi bazı benzersiz kullanımlar da bulunmaktadır.

Sonuç olarak Bitmoji kullanmak için bir Snapchat’e muhtaç değilsiniz. Bu, iOS veya Android için indirebileceğiniz ayrı bir uygulamadır. Ancak Bitmoji’yi Snapchat ile kullanırsanız, siz ve yakın bir arkadaşınız arasında kişiselleştirilmiş küçük Bitmoji’ye (Friendmoji) erişim kazanırsınız. Bu başka hiçbir hizmetin şu anda sunmadığı bir özelliktir.

Snapchat Bitmoji Oluşturma Yolları

Snapchat’te selfie ile Bitmoji oluşturmak için Snapchat profilinizi açıp “Avatarımı Oluştur” seçeneğine dokunmalısınız. Ardından Bitmoji selfie’nizi çekmeli ve Bitmoji cinsiyetinizi seçmelisiniz. Bu işlemlerin ardından Snapchat size otomatik olarak Snapchat’teki selfie’niz ile aynı görünüme sahip bir Bitmoji oluşturacaktır. İlk kez Bitmoji oluşturmuyorsanız, Bitmoji’nizi sıfırlamalısınız.

Selfie ile Snapchat Bitmoji Oluşturma

Snapchat avatarları, Snapchat çıkartmaları aracılığıyla duyguları ifade etmenin en etkili yollarından birisidir. Aynı zamanda Snapchat’in tüm estetiğinin bir arada tutulmasını sağlarlar. Bir Snapchat Bitmoji oluşturma esnasında kıyafetler ve farklı görünüşlerle denemeler yapabilirsiniz. Herkesin Snapchat Bitmojisi farklı bir anlama sahip ve kendi tarzında olmalıdır. Eğer Snapchat avatarınızı güncellemek istiyorsanız, Snapchat’in yeni bir güncellemesi ile Bitmoji selfie’si çekerek Snapchat’te tamamen kendinize benzer bir Bitmoji oluşturabilirsiniz.

Herkes bir Bitmoji oluştururken avatarın kendisine benzemesini ister. Cameo gibi Snapchat de kullanıcılarının Bitmoji selfie’si çekerek kolayca Bitmoji oluşturmasına olanak tanıyor.

Snapchat son güncellemele ile birlikte kendinize benzeyen bir Snapchat Bitmojisi oluşturabilmeniz için selfie çekmenizi sağlıypr. Kendi Bitmojinizi selfie ile nasıl oluşturacağınızı öğrenmek için önce hazlihazırdaki Bitmojinizi ayırmalı ve sonra yeni bir Bitmoji oluşturmaya başlamalısınız. Bitmojinizi ayırmak ve yeni bir Bitmoji oluşturmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Snapchat’i açın ve Snapchat profilinize gidin.
 • Snapchat ayarlarını açmak için dişli simgesine dokunun.
 • Verilen seçeneklerden “Bitmoji“ye dokunun.
 • Sayfanın sonundaki “Bitmojimi ayır” seçeneğine dokunun.

İşleminizi böylelikle tamamlamış olacaksınız.

Fotoğraf ile Snapchat Bitmoji Oluşturma

Snapchat’te bir fotoğraf ile Bitmoji oluşturma adımları sırasıyla şunlardır:

 • Snapchat uygulamasını açıp sol üst köşedeki Snapchat profilinize gidin.
 • En üstteki “Avatarımı Oluştur” seçeneğine dokunun.
 • Şimdi Snapchat kamerası ile selfie çekin, ardından cinsiyetinizi belirleyin.
 • Snapchat otomatik olarak size bazı Bitmoji sonuçları üretecektir. Aralarından seçiminizi yapın ve özelleştirmek için dokunun.
  • NOT: Eğer Snapchat’in size avatar oluşturmasını istemiyorsanız, “atla” seçeneğine dokunabilirsiniz.
 • Şimdi Bitmojinizi saç rengi veya kıyafet seçimi gibi detaylarla düzenleyebilirsiniz. Değişikliklerinizi kaydettikten sonra işleminiz tamanmış olacak.

Snapchat Bitmoji Selfie Değiştirme

Snapchat’te Bitmoji selfienizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Ekranın sol üst köşesinde yer alan Bitmoji yerine dokunarak Snapchat profil sayfasına gidin.
 • Profilinizin üst kısmındaki 3D avatarınıza dokunun.
 • Buradan “Selfie’yi değiştir” seçeneğine dokunun.
 • Verilen seçeneklerden istediğiniz bir selfiyi seçtikten sonra alttaki “Tamam” seçeneğine dokunun.

Bu şekilde Snapchat’teki Bitmoji selfinizi değiştirebilirsiniz.